Kiedy fajerwerki do ręki, a kiedy do butelki

Kiedy fajerwerki do ręki, a kiedy do butelki
Powitanie Nowego Roku dla wielu z nas nieodłącznie kojarzy się z hukiem i blaskiem petard. Mogą one ubogacić sylwestrową zabawę, a z drugiej strony to jednak są to materiały, które używane czy nawet przechowywane w niewłaściwy sposób mogą być niebezpieczne. Policjanci zapewniają, że sprawdzają punkty sprzedaży wyrobów pirotechnicznych.

Kupując fajerwerki pamiętajmy, że na każdym opakowaniu powinna znajdować się etykieta w języku polskim, data ważności, opis produktu oraz zalecenia producenta z instrukcją obsługi. Nie należy kupować fajerwerków przeterminowanych lub wycofanych z obiegu.

nie pozwalajmy naszym dzieciom samodzielnie kupować materiały pirotechniczne, a tym bardziej nie pozwalajmy na ich samodzielne używanie. Obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18.

Gdy już fajerwerki nabyliśmy, to pamiętajmy, że przy ich „odpalaniu” postępujmy zgodnie z zaleceniami producenta. Ważne jest, aby nie używać fajerwerków będąc pod wpływem alkoholu, a także, aby nie odpalać ich w domu czy na balkonie.

Nieumiejętne posługiwanie się fajerwerkami może spowodować zagrożenie nie tylko dla osób, które ich używają, ale także dla osób postronnych. Jeżeli fajerwerk jest na kijku nie trzymajmy go w ręku, przy odpalaniu wbijmy go w ziemię lub włóżmy do butelki. Gdy już odpalimy petardę, to nie czekajmy, odrzućmy ją, aby nie wybuchła zbyt blisko nas. Natomiast jeżeli nie odpaliła, nie majstrujmy przy niej, bezpieczniej ją wyrzucić i wziąć następną niż mieć problemy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 30.12.2016, 12:50
Powinny znieść ograniczenie kupowania takich wyrobów do 17 roku życia tak jak papierosy... Ale i tak w tych czasach każdy dosłownie może sobie kupić papierosy , dla sklepów ważne są pieniądze . Pozdrawiam
oszczędny
oszczędny 29.12.2016, 17:56
Chyba frajerwerki :)))
siostra wielokrotnie przełożona
siostra wielokrotnie przełożona 29.12.2016, 17:54
Kiedy do reki dawać czy brać?
O to jest pytanie!
zumba
zumba 29.12.2016, 18:24
Zapytaj w UMiG

Pozostałe