Gmina wspomoże powiat i wybuduje halę dla powiatowej szkoły?

Gmina wspomoże powiat i wybuduje halę dla powiatowej szkoły? UMiG Gryfino
Jeszcze niedawno władze mówiły o „bankrutującej gminie”. Teraz zamierzają wybudować halę sportową na terenie szkoły. Problem jednak w tym, że zgodnie z zapowiadaną reformą oświaty tę placówkę powinien poprowadzić powiat. Gimnazja mają być bowiem likwidowane, więc gmina może stracić tytuł prawny do prowadzenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie przy ul. Niepodległości.

-Trwają ostatnie prace projektowe nowej hali sportowej. Obiekt powstanie przy ulicy Niepodległości w miejscu obecnego boiska i będzie służyć zarówno szkole, jak i klubom sportowym – informuje wiceburmistrz Tomasz Miler.

„Prezent” dla powiatu ma kosztować podatników 10 mln zł. Pomysł Tomasza Milera prawdopodobnie nie był konsultowany z wydziałem oświaty podległym wiceburmistrzowi Pawłowi Nikitińskiemu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

feudał
feudał 10.01.2017, 17:17
Kolejny pomysł geniuszy gminnych! I to wielowymiarowy: hala na Niepodległości w ciasnej uliczce, hala zamiast boiska sportowego, hala dla powiatowej szkoły! Brawo pomysły. Jak nie dworce autobusowe bez autobusów, kładki na trzeci peron zamiast przez całe tory, to tutaj. Nic dziwnego, że wolą podgrzewać jak długo się da dyskusje o rozchełstanych bluzkach urzędniczek! Mimo, że powinni raczej jej bronić, niż wystawiać na ataki! Tak przynajmniej powinien się zachować facet - a tu wszyscy milczą...
szósta kolumna:)
szósta kolumna:) 10.01.2017, 16:29
Awaria goni awarię, marszałek ujawnia pomysł od czapy z okolicami dworca wysmażony przez gminę, tutaj ta hala na nie swoim gruncie - nic dziwnego, że wolą podgrzewać dyskusje o dekoltach, byle ludzie nie dociekali...
piąta kolumna
piąta kolumna 9.01.2017, 15:44
A w urzędzie cieszą się jak dzieci, że internauci odczepili się od pytania o sens wydawania kilkunastu milionów na taki projekt hali, w tym miejscu i w tej sytuacji, tylko zajmują się dekoltem urzędniczki! Tym lepiej dla nich - będzie spokój, interesy załatwi się jak zwykle, mieszkańcy nie będą się czepiali
seneka
seneka 6.01.2017, 19:36
Marek Sanecki miał rację - jest nowa sytuacja (nie od dziś wiadomo) i trzeba ponownie zbadac sprawę, a nie wracać do pomysłów Piłata - jak sie nie mylę - sprzed 8 lat.
pawel_hajdas
pawel_hajdas 6.01.2017, 11:14
Kibic Wczoraj, 02:45
A kiedy wybudujecie halę z prawdziwego zdarzenia. Dla Energii, dla sportu, dla Gryfinian, dla siatkarzy, koszykarzy, lekkoatletów, dla koncertów a nie tylko salę dla szkoły ? Taką halę, żeby była pełnowymiarowa, z miejscami dla 2 do 4 tysięcy ludzi, z parkingami ? Czy doczekamy się władz z wizją ? Takich jak poprzednicy czy tylko będziemy słyszeli o oszczędnościach i nowych podatkach ?

Nigdy proszę Pana:) Brak miejsca, koszt budowy 40-60 baniek a utrzymanie rocznie to od 1-2 milionów.
pawel_hajdas
pawel_hajdas 6.01.2017, 10:43
Według mnie nie. Jeśli nawet hala ma być powiatu to i może dobrze, bo będzie ponosić koszty utrzymania a korzyść z hali dla wszystkich.
obiektywnie
obiektywnie 6.01.2017, 18:32
Panie Hajdaś, ma pan rację. Jeśli szkoła jest powiatowa albo wkrótce nią będzie to niech burmistrz przekaże powiatowi zadanie do realizacji. Nie stać nas na takie prezenty.
dziwne
dziwne 6.01.2017, 18:55
A co, wszystkie szkoły gminne mają już takie obiekty, że gmina nie wie, co z pieniędzmi robić? Dziwne argumenty, jeśli to ma być tylko sala gimnastyczna a nie hala sportowo widowiskowa...
trzeźwo myślący
trzeźwo myślący 6.01.2017, 10:30
Według mnie ta ekipa wyrzuciła pieniadze w błoto na projekt i teraz chce wyrzućić podatników pieniądze na prezent dla powiatu. Sprawy trzeba rozwiązywać w naszym mieście kompleksowo. Nie chodzi tylko o salkę do ćwiceń dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej. Myśląc o takim obiekcie trzeba rozwiązać (a nie spiętrzyć) problemy też parkingów, sali widowiskowej, wreszcie hali sportowej na publiczność. Ten wyrób sportowopodobny nie spełnia tych oczekiwań, a tylko ambicje niektórych niezbyt zorientowanych w temacie.
dziwne
dziwne 6.01.2017, 18:52
W Gryfinie jest dużo miejsc na taką halę. Na pewno nie zamiast boiska sportowego. Które trzeba wyremontować i zadbać, żeby było używane, a nie zamknięte na głucho i zaniedbane. Wyjdzie dużo taniej!
pawel_hajdas
pawel_hajdas 6.01.2017, 10:16
Chyba wiele osób myli pojęcia. To nie jest hala widowiskowo sportowa tylko hala sportowa czy też sala gimnastyczna dla LO. Ta szkoła nigdy nie miała sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Zapewne będzie służyć wszystkim po zakończeniu lekcji i w dni wolne.
Z tego co pamiętam w programie wyborczym R.Muchy były takie obiekty 2, jeden dla LO drugi dla mieszkańców . Po co komu boisko tylko w sezonie letnim jak będzie hala całoroczna? Boiska są przy ulicy Sportowej dla wszystkich.
Po co komu hala na 3000 miejsc? Przecież nie ma na nią miejsca(było tam gdzie stoi Lidl)
Po co komu hala widowiskowo sportowa za 40-60 milionów złotych? To dopiero byłby raban:D Jak budowano gimnazjum czy ZSZ z halami to jakoś nikt nie protestował...
i na koniec, 10 baniek to nie jest żaden prezent dla powiatu. Powiat to nie tylko urząd ale też ludzie. Zresztą to kwesta umowy.
dziwne
dziwne 6.01.2017, 18:50
Proszę pana, mówić, że zlikwidowanie boiska sportowego jest lepsze, to trochę dziwne, prawda? Poza tym, skoro już teraz wszystkie wejścia na to boisko są zaspawane albo pozamykane dla mieszkańców, to niech pan nie gada, że z halą będzie inaczej!
Logika
Logika 5.01.2017, 23:16
A czy w ogóle pomyśleli, jaki sens ma budowanie hali w ciasnej uliczce i likwidowanie szkolnego boiska, które powinno służyć mieszkańcom? Mało mają miejsca w Gryfinie?
szkoda słów
szkoda słów 5.01.2017, 18:55
Zamiast doprowadzić do porządku za niewielkie pieniądze boisko przy szkole, żeby służyło uczniom i mieszkańcom chcą marnować pieniądze i likwidować boisko?
dawne czasy
dawne czasy 6.01.2017, 18:57
Tam powinni wyremontować boisko. Dużo taniej, tylko ta władza ma kompleksy i chce sobie stawiać pomniki!
deal
deal 5.01.2017, 10:47
Młody Miler z Gminy wybuduje hale do piłki ręcznej żeby jego ojciec z Powiatu maił się gdzie promowac na piłce ręcznej.
zgr-edo
zgr-edo 5.01.2017, 09:33
Trzeba być wyjątkowym debilem aby budować halę sportową przy LO. To śródmieście, a takie obiekty powinno się budować na obrzeżach. Coś takiego powinno wchodzić w skład centrum sportowego przy stadionie i Lagunie. Kiedyś podwórka i boiska były pełne dzieci, teraz to zabudowane albo zamienione na parkingi miejsca. To miejsce przeznaczone pod zabudowę jest mi szczególnie bliskie i dziwię się , że okoliczni mieszkańcy nie walczą o zachowanie boiska dla swoich dzieci. Poza tym, zmniejszy się ilość miejsc parkingowych na ul. Niepodległości.
Burmistrzowie mają to w d... bo wszyscy mieszkają poza Gryfinem. Ten najważniejszy, powinien pamiętać, że też tu grał z chłopakami w piłkę.
żal
żal 5.01.2017, 10:26
Zgedo, kiedyś to boisko popołudniami żyło i górne i dolne. Teraz wejścia od ulicy i od parku są zaspawane, a boisko od czasu kiedy pojawił się pomysł jego likwidacji pod budowę hali tak zaniedbane, że serce boli! A czasem nawet i stróż pogoni dzieciaki, które przez płot wlezą.
Zamiast zrobić miejsce właśnie na rekreację okolicznych mieszkańców! Żal patrzeć na to opuszczenie i zaniedbanie
Schutzengel
Schutzengel 5.01.2017, 10:50
Jak mieszkałem na Niepodległości, to od drugiej połowy lat 60 u.w, całe popołudnia , żeśmy tam spędzali z chłopakami ,kopiąc piłkę. Zawsze , przeskakiwało się przez płot. Pani Sitkowa która była woźną i dozorcą obiektu , raczej nas nie goniła.
Grał tam nawet Bogdan Baniak - późniejszy trener Pogoni Szczecin.
żal
żal 5.01.2017, 11:26
To teraz jedyna droga:). A przecież była potem zrobiona furtka od strony budynku telekomunikacji. A teraz ta furtka zaspawana, furtka od strony parku zamknięta. Chłopaki nadal przeskoczą, mniejsze dzieciaki, już nie. Ale kiedyś boisko dolne było wydeptane do ziemi, teraz zarasta!
Alternatywa
Alternatywa 5.01.2017, 02:59
Nowa sala gimnastyczna to będzie prezent od absolwenta dla LO i nie ma tonic wspólnego z halą widowiskowo sportową. Dobrze kiedy absolwent pamięta o swojej Alma Mater.
absolut
absolut 5.01.2017, 10:21
Absolwent to prezenty niech robi ze swoich własnych pieniędzy. A likwidacja boiska przy szkole, to skandal
kompleks
kompleks 5.01.2017, 09:44
Ale ten absolwent zabierze pod halę boisko! Szkoła bez boiska sportowego - to dopiero prezent
magister
magister 5.01.2017, 09:38
Ale to dziecinada. Trzeba pamiętać o wszystkich mieszkańcach!
Kibic
Kibic 5.01.2017, 02:45
A kiedy wybudujecie halę z prawdziwego zdarzenia. Dla Energii, dla sportu, dla Gryfinian, dla siatkarzy, koszykarzy, lekkoatletów, dla koncertów a nie tylko salę dla szkoły ? Taką halę, żeby była pełnowymiarowa, z miejscami dla 2 do 4 tysięcy ludzi, z parkingami ? Czy doczekamy się władz z wizją ? Takich jak poprzednicy czy tylko będziemy słyszeli o oszczędnościach i nowych podatkach ?
ciekawy link
ciekawy link 5.01.2017, 01:02
http://www.mareksane… (1036)_Robmy_swoje_a_hale_bedziemy_mieli_dwie.pdf
pyt
pyt 5.01.2017, 10:43
A Sanecki to wszędzie się musi promować?
lipa
lipa 4.01.2017, 23:34
Wyraźnie widać, że budowa nieprzemyślana. Pomysły czerpią od poprzedników tylko wykonastwo gorsze.
heb
heb 4.01.2017, 22:38
Nie łatwiej postawić hale sportową koło Laguny? Wyobrażacie sobie w tych wąskich ulicach 5 autokarów, chyba że się wyreza część parku, hale przy ZSO należy zmodernizować, a nie budować nowej. Hala koło laguny będzie wspierać rozój laguny i kortów i odwrotnie, pomyślcie.
geniusze
geniusze 4.01.2017, 23:56
Pierwszą decyzją po mianowaniu nowego/starego dyrektora było puszczenie kortów w dzierżawę prywaciarzowi. Dlatego poutrącali innych kandydatów, żeby im nikt w interesach nie bruździł!Jak to się kiedyś nazywało: srebra rodowe rozdali!!! A słyszał ktoś o tym, żeby na kortach coś się działo?
geniusze
geniusze 4.01.2017, 22:11
Wstawianie hali w ciasną zabudowę ulicy Niepodległości to poroniony pomysł. Ale geniusze właśnie tak myślą. Zafiksowali się na jakiś pomysł, i nawet ich nie obchodzi, jak na tej ulicy zmieści się kilka autobusów, albo kibice z jakiejś imprezy! Ale to tak jak z kładką i "centrum przesiadkowym". I ślepą ulicą 9 maja, o czym jakoś nie chwalili się, że to wciąż obowiązujący projekt? To są geniusze!
bernardetta
bernardetta 4.01.2017, 21:36
Z tego co wróble ćwierkają ta hala to pomysł wicka Pawła,
wróble
wróble 4.01.2017, 23:33
Nie pomysł, tylko chora wizja.
FRANSUA
FRANSUA 4.01.2017, 20:14
etap pierwszy budowy kompleksu rekreacyjnego : pływalnia 25m 2 etap baseny rekreacyjne 3 etap hala sportowa 4. etap hotel (na to wszystko były projekty. Co się z nimi stało . (projektami)Dlaczego tego planu nie realizuje się? Jest tam parking ,którego nie będzie przy planowanej hali. Dlaczego bezmyślnie wydano pieniądze na nowy projekt? Czy Radni nie widza ,że ktoś nabija ich w butelkę> .Projekt budowy hali w tym miejscu powstał już za poprzedniego burmistrza . Należy to zmienić , halę budować przy "Lagunie"
obserwator
obserwator 4.01.2017, 23:32
Radni raczej nie włączają myślenia. Robią co każe im Sawaryn.
kopacz
kopacz 4.01.2017, 20:54
Sawaryn jak był opozycjonistą to sugerował, ze Lagune trzeba rozwinąć, teraz wyrażnie wchodzi w jakieś chore układy z powiatem.

Pozostałe