Pierwszy taki orszak w historii i od razu największy w powiecie

Pierwszy taki orszak w historii i od razu największy w powiecie
Chojna zaskoczyła inicjatywą, rozmachem i zaangażowaniem. Podczas trzeciego Charytatywnego Koncertu Kolęd, który zorganizowano 6 stycznia 2017 r. w kościele Świętej Trójcy w Chojnie zbierano pieniądze na leczenie Wojtka Klimka. Po koncercie uczestnicy wyruszyli w barwnym Orszaku Trzech Króli ulicami Mieszka I, Łużycką, Bałtycką, Chrobrego i Jagiełły aż do stajenki przy kościele Mariackim.

Po raz pierwszy Chojna dołączyła do tej wielkiej inicjatywy. I od razu z ogromnym sukcesem. W Orszaku Trzech Króli wzięły udział setki osób. Kiedy pochód dotarł do stajenki przy Kościele Mariackim, wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież.

Orszak Trzech Króli zorganizowała parafia pw. Świętej Trójcy. Jednostka OSP Chojna zadbała o bezpieczeństwo uczestników.

W tym, jakie efekty przyniósł charytatywny koncert kolęd napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/17709,hojni-ludzie-dobrej-woli-dla-wojtusia-klimka

 

Zapraszamy do obejrzenia 118 zdjęć w fotogalerii na portalu igryfino 

 

oraz ponad 260 zdjęć na naszym frofilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/igryfino/photos/?tab=album&album_id=1354974337856242

 

Zachęcamy także do obejrzenia dwóch krótkich filmików:

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cha!
cha! 7.01.2017, 22:17
Jest uciecha z tego księdza Wojciecha!
smutny Polak
smutny Polak 7.01.2017, 19:33
Zastanawiam się co by było, gdyby trzej królowie przyjechali w dzisiejszych czasach do nas, do Polski. Przytpuszczam, ze prędzej czy później zostaliby pobici przez narodowców, bo nie pasowałby kolor skóry dwóch z nich. Trzeci tez by oberwał bo uznaliby go za jakiegoś lewaka bo się z tymi dwoma zadaje... Takie to nasze polskie katolickie społeczeństwo zakłąmane. Zabawy w trzech króli sobie urządza ale obcych by pozabijali, albo co najmniej wygnali.
ostrożny
ostrożny 7.01.2017, 17:54
Postuluję częstsze operowanie nazwą tej uroczystości "Objawienie Pańskie"- byśmy nie zeszli na manpowce. Samo czczenie Króli (a raczej magów), tak jak jest z Wszystkimi Świętymi, kiedy wielu czci wtedy raczej śmierć niż świętych, nadzieję życia wiecznego.
oNa
oNa 7.01.2017, 13:03
Jestem podbudowana tym, co widziałam. To był wspaniały Orszak Trzech Króli! Jakby na chwilę tę ostanio zaniedbaną Chojnę coś odmieniło i tchnęło w nią jakiegoś dobrego Ducha... Po tych tłumach ludzi, widać, że bardzo brakowało zwykłym mieszkańcom, tej katolickiej, w pełnym wymiarze uroczystości... Okazuje się, że ludzi są spragnieni Dobra, Prawdy, Wiary i normalnych Ludzi... Wielki szacunek należy się księżom. Również wielkie brawa należą się Paniom Katechetkom. Wielkie brawa dla organizatorów akcji charytatywnej. Serce rośnie....!
Ferdynard Wspaniały
Ferdynard Wspaniały 7.01.2017, 10:57
Wspaniale, że nasze miasto bierze udział w tak wspaniałych wydarzeniach.
poeta
poeta 7.01.2017, 10:37
Byliśmy razem: starsi i młodsi, rodzice z dziećmi,
dziadkowie z wnukami, młodzież, dorośli...
Z uśmiechem! Razem, dla Jezusa, dla Niego!
"Bóg ręką szczodrą dał pokój i dobro!"
Beniu
Beniu 6.01.2017, 22:57
Maryja uśmiechnięta od uscha do ucha a Jóżef taki jakis skonfudowany...
no proszę cię
no proszę cię 6.01.2017, 23:29
A ty jaką byś miał minę na jego miejcu? Przecież miał dobrą robotę jako cieśla. Wyjechał za granicę aby budować jacht dla dużej firmy. Jego żona była dziewicą. Nie mieli seksu. Pewnego dnia powiedziała mu, że jest w ciąży Nie wiedziała z kim. Gdy dziecko się urodziło, przyjechało trzech facetów z egzotycznych krajów z prezentami dla dziecka.
kasiula
kasiula 7.01.2017, 21:49
Ale se poleciałeś,gratuluję wywodu.
baros
baros 6.01.2017, 21:16
Naprawdę świetna sprawa. Ludzie śpiewali koĺędy, byli dla siebie dobrzy. Do tego byli uśmiechnięci. Może przy okazji kilka osób się nawróciło.
Dominik
Dominik 6.01.2017, 21:14
Ksiadz Jan jest super, dzieki za wszystko co robi, za to że w kościele nie jest patetycznie i nudno.
mędrzec
mędrzec 6.01.2017, 21:10
Opowiem Wam taką przypowieść, jak polski ród ma się za chrześcijański, ale krewnych Trzech Mędrców ze wschodu, którzy uciekaj przed wojną i bombami nie chce przyjmować. Trzech Króli tak ale ich potomków już nie! Dziwne... Nieprawdaż?
kasiula
kasiula 7.01.2017, 21:51
No cóż,słaby z Ciebie bajarz.
hipokryzja
hipokryzja 6.01.2017, 21:08
A czy to oby na pewno potrzebne? Korony, przebrania... a wiary w tym za grosz... Polski Cyrk Katolicki z Biblią niewiele wspólnego mają, chyba że tyle co winni wszystkim grzechom głównym...
kasiula
kasiula 7.01.2017, 22:02
Halloween jest lepszy ,prawda ,bo taki amerykański.Co do cyrku ,tak taki polski,taki nasz.My go lubimy .Możemy ??? Polub nas,przyjdz za rok,będzie jeszcze piękniej i wznioślej.Zapraszam.Pośpiewamy razem ,będzie super jak przyjdziesz.
gyros
gyros 6.01.2017, 21:04
Świetny pomysł! Brawa dla księdza organizatora
kasiula
kasiula 7.01.2017, 22:09
Ksiądz Wikary Wojciech ma niesamowity dar organizacyjny.Potrafi zmobilizować najlepszych organizatorów ,a oni potrafią zarazić swoją i jego pasją innych wspaniałych organizatorów i to to tak potem już leccccci.Ale lekko nie jest.DZIĘKUJEMY ,CAŁA CHOJNA I CAŁA GMINA.
parafianka
parafianka 6.01.2017, 20:59
Wreszcie! Popieram, super pomysł. Bo jak sie oglądało orszaki w innych miastach zazdrościliśmy im. Dziękujemy pomysłodawcy czyli Księdzu Proboszczowi. Bóg zapłać!
obserwator
obserwator 6.01.2017, 19:55
wspaniałe świadectwo wiary!!!!!!!!!!!!!!!
dopytuję
dopytuję 6.01.2017, 19:56
Wiary w co? W nową tradycję?
biblista
biblista 6.01.2017, 19:27
(Iz 60, 1-6) Powstań! Świeć, bo przyszło twe światło i chwała Pańska rozbłyska nad tobą. Bo oto ciemność okrywa ziemię i gęsty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą. I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu Podnieś oczy wokoło i popatrz: Ci wszyscy zebrani zdążają do ciebie. Twoi synowie przychodzą z daleka, na rękach niesione twe córki. Wtedy zobaczysz i promienieć będziesz, a serce twe zadrży i rozszerzy się, bo do ciebie napłyną bogactwa zamorskie, zasoby narodów przyjdą ku tobie. Zaleje cię mnogość wielbłądów - dromadery z Madianu i z Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, zaofiarują złoto i kadzidło, nucąc radośnie hymny na cześć Pana.
gryfiniak
gryfiniak 6.01.2017, 19:24
Szacun za taki Orszak Trzech Króli. To co widzę jest naprawdę swietnie zorganizowane.Za rok przyjade do Was.
koba
koba 6.01.2017, 19:09
Ogółem wzięło udział ok. 2 tys. osób.
fish
fish 6.01.2017, 19:17
A co to wyścigi jakieś?
kodex
kodex 6.01.2017, 18:46
Ksiądz Zalewski rodem z Gryfina to świetny organizator więc nie mogło nie wyjść.

Pozostałe