Takie zmiany, że strach się bać?

Takie zmiany, że strach się bać? fot. Na ostatniej sesji od lewej: sekretarz, skarbnik, dwaj wicebumistrzowie i burmistrz.
Poruszenie można było zauważyć w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie po ostatnim naszym artykule o polityce kadrowej. Do gabinetu sekretarz wzywani byli poszczególni urzędnicy i zadawano pytania skąd portal igryfino dowiedział się o takich przetasowaniach kadrowych. Ten kryzys mógł spowodować zmiany, ale czy na lepsze?

Zmiany organizacyjne w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie mogą wynikać z wątłości kadrowej ekipy, z którą czasami ciężko współpracować. Zazwyczaj tak jest, iż władze raczej nie lubią samodzielnie myślących, a wolą potakujących.

 

Podział przez pączkowanie

Od 2 stycznia 2017 r. w miejsce dwóch wydziałów - powstaną trzy. Znikają Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (BMK) i Wydział Planowania Przestrzennego, Strategii, Rozwoju i Inwestycji (BMP). Zmiana polega na wydzieleniu z wydziału BMP - planowania przestrzennego, a z wydziału BMK - ochrony środowiska.

-Zmiana ma na celu poprawę funkcjonowania urzędu i spójność pracy w zakresach planowania przestrzennego oraz ochrony środowiska. Obie te dziedziny mają na siebie bardzo duży wpływ. Zagadnienia ochrony środowiska zajmują istotne miejsce w planowaniu przestrzennym, a dokumenty planistyczne stanowią ważny instrument ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego gminy. Realizowane przez gminę Gryfino zadania, choćby takie jak kompleksowa zmiana studium całej gminy oraz opracowywanie planów miejscowych, wymaga ścisłej współpracy w tych zakresach – uzasadnia sekretarz.

 

Wydziały nowe trzy

Od nowego roku funkcjonują 3 przekształcone wydziały:

-Wydział Gospodarki Komunalnej. Funkcję naczelnika pełnić będzie Mariusz Tarka.

-Wydział Inwestycji. Kierować nim nadal będzie Bartosz Boguski.

-Wydział Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Stanowisko naczelnika będzie zajmowała Joanna Ekiert, a jej zastępczynią będzie Janina Major.

 

Dlaczego teraz

Dziwi, że dopiero teraz zdecydowano się na zmiany organizacyjne. Burmistrz Mieczysław Sawaryn zapowiadał przekształcenia już dawno. Za zmianami strukturalnymi miał stać Tomasz Miler. Zmiany były już ponoć w szufladzie. Większość kadencji minęła, a do nowych wyborów zostało 1,5 roku. I w tym między innymi należy upatrywać poszukiwania ratunku.

 

O problemach kadrowych pisaliśmy tu: http://www.igryfino.pl/kat-189,a,17432,miler-nie-ma-z-kim-pracowac-odchodza-kolejni-praco.html

 

Czym zajmuje się teraz Wydział Planowania i Ochrony Środowiska

Podstawowy zakres pracy Wydziału Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska:

1.sporządzanie oraz zmiana dokumentów planistycznych - studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego,

2.opracowywanie programów z zakresu ochrony środowiska oraz sprawozdań,

3.prowadzenie Gminnej Ewidencji Zabytków,

4.prowadzenie postępowań w ramach ustanawiania form ochrony przyrody,

5.wydawanie decyzji:

  • o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia,
  • o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,
  • nakazujących posiadaczowi odpadów ich usunięcie z miejsc przeznaczonych do ich składowania lub magazynowania,

5.wydawanie zezwoleń na usunięcie drzew i krzewów z terenów innych niż gminne,

6.sporządzanie zaświadczeń, wypisów i wyrysów z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz studium.

7.opiniowanie wstępnych projektów podziału nieruchomości,

8.udostępnianie informacji o środowisku,

9.edukacja ekologiczna,

10.przyjmowanie zgłoszeń przydomowych oczyszczalni ścieków.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

łowca idiotów
łowca idiotów 10.01.2017, 23:36
Tak są biedaki urobieni,że w BIP nie zdążyli pozmieniać nazwisk i stanowisk.
Jola
Jola 10.01.2017, 07:46
Takimi zmianami najbardziej zaskoczeni są ponoć ,,radni od burmistrza' , bo po raz kolejny o zmianach dowiadują się z mediów!
niedojdy od spraw gminy
niedojdy od spraw gminy 10.01.2017, 20:24
A czemu Ciebie to dziwi? Przecież ci radni robią to co każe im Sawaryn. Nie było poleceń, więc nie ma tematu. Żenada.
piąta kolumna
piąta kolumna 9.01.2017, 15:42
A w urzędzie cieszą się jak dzieci, że internauci odczepili się od pytania o sens takich zmian, tylko zajmują się dekoltem urzędniczki! Tym lepiej dla nich - będzie spokój, interesy załatwi się jak zwykle, mieszkańcy nie będą się czepiali
konspirator
konspirator 9.01.2017, 15:43
A co mają urzednicy UMIG do szefowej OPS? Przecież to inna instytucja
ja
ja 9.01.2017, 11:26
Mamy świetną ochronę środowiska w Parku Krajobrazowym HAHAHAHAHAHA , droga krajowa 31 służy teraz jako obwodnica S3 , same ciężarowe samochody , obciążenie tej drogi to coś strasznego , a chodniczek na tej autostradzie mizerniutki jakiś i jak człowiek leci do pracy rano lub do głupkowato postawionej wiaty na przystanku autobusu to np 3 tiry jadące w kupie( wcale nie 50 km/h) ochlapią błotkiem i fajno jest , błotko pośniegowe super , wczoraj rano gdy szłam z dzieckiem musiałam wrócić do domu się przebrać. Jak widać Droga krajowa 31 pokonała Urząd HAHAHAHAHAHAHAHAHA
gość 2
gość 2 9.01.2017, 10:43
Czytam bo lubię tu wchodzić ale ostatnie artykuły wręcz powalają. Zamiast zająć się poważnymi tematami to portal schodzi na przysłowiowe " psy ".Panie redaktorze czy Pan na prawdę nie ma już o czym pisać ? Czy w tych 9 gminach nic się nie dzieje ciekawego jak za duże dekolty, przesłuchiwania itp.Gołym okiem widać że nie cierpi Pan władzy z Gryfina ale proszę Pana nie musi Pan jej lubić tylko proszę pisać o poważniejszych zagadnieniach bo tej gminie dzieje się bardzo dużo i to dużo dobrego. Ta gmina ma się czym chwalić bo dokonania obecnej władzy przerosły najśmielsze oczekiwania i to w każdej dziedzinie działalności. Więcej obiektywizmu i powagi a i poczytalność Panu wzrośnie. Pozdrawiam
nostalgia
nostalgia 9.01.2017, 11:25
Gościu, Trybuna Ludu ci się marzy? Nostalgia ogarnia, do czasów, kiedy dziennikarze pisali o tym, o czym chciała władza?
:):):)
:):):) 9.01.2017, 11:23
Poczytalność rośnie? W tej gminie raczej nie, gościu!
gość
gość 9.01.2017, 11:46
Rośnie to widać heheheeh co kot napłakał :)))
łach
łach 9.01.2017, 12:04
Człowieku nie kompromituj się! Poczytalność to ty masz ograniczoną a poczytność (bo chyba o to ci chodziło) to zostaw właścicielom i czytelnikom! Każdy może zaliczyć wpadkę. Ale jak ci delikatnie zwracają uwagę, to nie brnij w głupotę, gościu!
krejzi
krejzi 9.01.2017, 11:03
Panie burmistrzu, prosze wezwac delikwenta na dywanik i przetrzepać mu skórę. Nie będzie pisał co będzie chciał. Tak przecież być dalej nie może!!!!
foto 2 i 3
foto 2 i 3 8.01.2017, 22:36
Patrząc na inteligentny wyraz twarzy naszej władzy nie powinno dziwić, że zachowują się jak upośledzeni.
Gość
Gość 9.01.2017, 10:12
Zajmij się lepiej czymś co nie wymaga aż tak wielkiego wysiłku umysłowego jak pisanie komentarzy :)
foto
foto 8.01.2017, 22:33
Super zdjęcie, dziękuję redakcji. Tym ludziom już dzięki. Nabraliście ludzi i koniec.
gość
gość 9.01.2017, 09:37
Cyt ".Nabraliście ludzi i koniec ". Co za geniusz pisał ten komentarz.? Gdyby głupota świeciła, byłbyś jaśniejszy od halogenu !
ciapulek
ciapulek 9.01.2017, 18:41
gdyby nie twoje grube siedzenie latałabyś jak gołębica
tłumacz
tłumacz 9.01.2017, 09:41
Dla mniej rozumiejących gości: nabraliście można rozumieć dwojako - tutaj oba znaczenia aktualne! Zarówno w sensie "oszukaliście" jak i "pozatrudnialiście chmary nic nie wnoszących"! Pojąłeś komentarz?
tłumacz
tłumacz 10.01.2017, 20:23
Żeby pojąć trzeba mieć mózg, a tu widać go brak.
gość
gość 9.01.2017, 10:00
Pisz wolniej i dużymi literami
czytelnik
czytelnik 8.01.2017, 22:24
A sekretarz to już straciła szacunek sama do siebie? Przesłuchania???? Czy kiedykolwiek ktoś ją wcześniej za czasów poprzedniej władzy tak potraktował? Żenada i wstyd! Tak nisko upaść! Czas otworzyć usta i wyprostować skrzywiony kręgosłup pani Ewo.
obserwator
obserwator 8.01.2017, 22:21
Panie Sawarynie! Miałeś swych kapusiów za czasów poprzednika, którzy wynosili informację z urzędu. Ci sami kapusie dalej donosić będą, tylko teraz na ciebie. Taka to natura donosiciela.
gość
gość 9.01.2017, 09:39
Bądź odważny użyj mózgu ;)
cash
cash 8.01.2017, 21:06
Co się dziwić jak niektórzy wolą w weekendy sprzątać w Berlinie niż pracować w UMiG. Taka płaca...
Polonista
Polonista 8.01.2017, 20:52
" Zagadnienia ochrony środowiska zajmują istotne miejsce w planowaniu przestrzennym, a dokumenty planistyczne stanowią ważny instrument ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego gminy. Realizowane przez gminę Gryfino zadania, choćby takie jak kompleksowa zmiana studium całej gminy oraz opracowywanie planów miejscowych, wymaga ścisłej współpracy w tych zakresach – uzasadnia sekretarz " - BĘDĘ MUSIAŁ WYZNACZYĆ NAGRODĘ DLA TŁUMACZA TEGO URZĘDNICZEGO BEŁKOTU NA JĘZYK POLSKI. MOŻE TEZ 30 ?? A WIELOLETNI I KOMPETENTNY PRACOWNIK - PANI MAJOR, ZOSTAJE NAGLE ZASTĘPCĄ?! CZYŻBY I TU TEŻ " DOBRA ZMIANA " ?!
czytelnik
czytelnik 8.01.2017, 22:28
Nie ma co się dziwić. W tym urzędzie nie już nikogo kto potrafi poprawnie pisać po polsku, nie wspomnę już o sprawdzeniu. Jeden bełkot. Najgorsza ekipa w historii Gryfina.
gość
gość 9.01.2017, 09:31
To najlepsza ekipa w historii Gryfina i tu tkwi problem
hehehe ale wam gule chodzą
mowa trawa
mowa trawa 8.01.2017, 21:32
Tymi słowami można każde uzasadnić połączenie, podzielenie, wymieszanie i co tam jeszcze! Typowe urzędnicze gadanie - w razie czego, brak treści więc i odpowiedzialności
czat
czat 8.01.2017, 20:48
Panie burmistrzu, premie-pytam się, kiedy dacie sobie premie?
ciamajdan
ciamajdan 8.01.2017, 20:35
Koleś*
wiemy,wiemy...
katon
katon 8.01.2017, 20:21
No wreszcie coś konkretnego. Tylko nie pojmuję tych narzekań i drwin. Ludzie o co wam wreszcie chodzi? Gratulacje dla władz za ureralnienie funkcji i stanowisk.
kartagina
kartagina 8.01.2017, 20:48
Za mądra była, ogrodnictwa miejskiego nie szanowała, to i są efekty!
A o jakich konkretach mówisz? Wziąć kartki, potasować, pomieszać i to ma być reorganizacja? I jeszcze śledztwo? Przecież to na kilometr śmierdzi pozoranctwem!
mniam!
mniam! 8.01.2017, 19:53
Ta w białej bluzce jest bez biustonosza i pierś ma na wierzchu!
Kaktus
Kaktus 8.01.2017, 15:40
No to chyba wiadomo skąd wypłynęły informacje jak zmiany leżały u byłego redaktora brata redaktora dyrektora. Ciekawe czy pani sekretarz jego też odpytała.
Luizjana
Luizjana 8.01.2017, 16:11
Jemu to pewno zaniosła raport ;)
Strateg
Strateg 8.01.2017, 14:52
A kto będzie pełnił funkcję z-cy naczelnika wydziału gospodarki komunalnej gdy naczelnik będzie na urlopie? Niech zgadnę czy może kobieta?
gość
gość 8.01.2017, 15:07
Gienek Szyja
Kasa
Kasa 8.01.2017, 14:33
A jakie będzie uposażenie pani Major na stanowisku z-cy - zmniejszone czy bez zmian?
bobas
bobas 8.01.2017, 16:20
Oj nie lubi nasza kochana władza samodzielnie myślących...
pete
pete 8.01.2017, 18:34
Zdecydowanie nie lubi, woli potakujących i takich, przy jakich się na pewno nie speszą...
Aga
Aga 8.01.2017, 14:31
Z tego co papuszki ćwierkają prawdopodobnie niebawem kolejne 3 osoby się przeniosą poza urząd wszak minimalne wynagrodznie podnieśli do 2000 brutto a tu brak perspektyw...Ktoś wyżej napisał, że naczelnikiem wydziału pan został, to by było trzeba przesunięcia w spółkach zrobić wszak zlecający i odbierający nie powinni być rodziną...A tam chyba żona pracuje...
Koleś
Koleś 8.01.2017, 13:59
Informacja przestarzała już o tym czytałem gdzie indziej. Żadna sensacja ;)
chłodnym okiem
chłodnym okiem 8.01.2017, 14:29
Czytałeś też, że sekretarz robiła przesłuchania urzędników-podwładnych?
Koleś
Koleś 8.01.2017, 14:39
A tego akurat nie czytałem ale takie już sensacje to specjalność Pana redaktora naszego kochanego
trop
trop 8.01.2017, 16:18
Czas aby teraz ktoś napisał jeszcze o degradacjach i kolejnych kolesiostwach na stołkach. W dobrym kierunku szedł ostatnio redaktor Ryszard Kwapisz...
babcia klozetowa po gimbazi
babcia klozetowa po gimbazi 8.01.2017, 13:45
Obudzili się z głowami w pisuarze.
Zamówić szambiarkę i wywieźć towarzystwo !
fakt
fakt 8.01.2017, 13:41
Jak ma być, gdy zamiast zajmować się organizacją pracy, pilnowaniem realizacji zadań, burmistrz gryfindoru jest od podawania łapki i strzelania sobie fotek, a wójt od dochodzenia kto jest kim na igryfino.
gość
gość 8.01.2017, 13:50
A tu Cię zaskoczę to nie wójt dochodzi kto jest kim na igryfino a kto dochodzi ??? No zgadnij ????
Miś
Miś 8.01.2017, 16:34
I może powiesz, że wójt Gryfina tu w ogóle nie zagląda, nie wie, zarobiony jest?
Wójt Gryfina
Wójt Gryfina 8.01.2017, 17:00
Zaglądam zaglądam, ale nie wiem kto jest kim aczkolwiek bardzo mnie to intryguje. Z pewnością zaglądają i piszą ci Moi Przyjaciele. Miałem ich wielu a zostali tylko Ci, którym załatwiłem posady, a i to nie mam pewności czy mi nie obrabiają gitary.Pozdrawiam.
gość
gość 8.01.2017, 13:39
Ło matko jaki ten nasz redaktor jest straszny ? :)) Najlepiej będzie jak się szanowny Pan redaktor zatrudni w gminie, będzie wszystko wiedział z pierwszej ręki a pod redaktora stworzą specjalny Wydział tzw. Propagandy regionalnej :))
Arn de...
Arn de... 8.01.2017, 20:56
Nie prowokuj - JEDEN REDACHTUR JUŻ SIE ZATRUDNIŁ I CO ?? I ..NO.
hehe
hehe 8.01.2017, 16:28
Będzie miał trudno się dostać bo tam od propagandy jest T. Miler i partner Schulzowej (ten od gminnej gazety).
obserwator
obserwator 8.01.2017, 22:16
Jakubek- wiadomości z pierwszej ręki.
podpis
podpis 8.01.2017, 13:23
Prawda polityczna w Polsce jest taka: społeczeństwo się starzeje a więc będzie coraz więcej ludzi ubogich i poniżej średniej dochodowej. Tych ludzi zmobilizował do wyborów parlamentarnych 2015 - PiS. PO dbało o młodych i bogatych - a tych jest coraz mniej. Musiało się skończyć wygraną PiSu. Teraz nie ma sensu kłapanie dziobem tu, na forum bo klimat polityczny zmienił się na dłuższy czas nie tylko w Polsce, ale i w Gryfinie.
ono
ono 8.01.2017, 13:16
komentator Pewnie tęsknisz za CIEMNOGRODEM?? Najłatwiej rządzić ciemnota, prawda ??
??
?? 8.01.2017, 13:08
Biały pionek ty to pewnie dwor ??hahaha
komentator
komentator 8.01.2017, 13:05
"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni."" Kto z Was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień." "Widzicie drzazgę w oku brata swego, a w swoim belki nie widzicie". Każdy ma prawo do zmiany na lepsze, a wręcz taki obowiązek.
niewiniątka
niewiniątka 8.01.2017, 16:36
Że też jeszcze choćby najbardziej ślepa władza była, ale u siebie w oku nic poza co najwyżej paproszkiem nie znajdzie! To się nazywa obłuda. Bo kto według ciebie ma te drzazgi a kto belki?
paproszek
paproszek 8.01.2017, 18:38
Jaki paproszek, jaki paproszek, myśmy czyści jako łza, żadna myśl samodzielna naszych podwładnych nas nie zaskoczy! Nie po to eliminowaliśmy wszystkich innych kandydatów poza swojakami, aż się już przestali wreszcie zgłaszać do konkursów, żeby teraz wreszcie nie odpocząć!
biały pionek
biały pionek 8.01.2017, 13:02
Czy to szachownica, że pionki chcą mieć króla? Jeszcze za wcześnie i to nie pionki mają coś do powiedzenia. Od tego jest dwór!
politycznym okiem
politycznym okiem 8.01.2017, 13:00
Burmistrz jak chorągiewka, tak zmienia partie i poglądy, teraz kolej zamieszać we wałsnym kotle. Przy okazji spogląda na PiS, ale kręci też lody z marszałkiem (umawia się w sprawie dróg).
rozga
rozga 8.01.2017, 12:44
No a co z GDK,przycichlo? Prawda jednak jest,że ekipa rządzących /jednak najslabsza jak do tej pory w historii tego miasta/ "zakreca" się na punkcie swego ego... plotki,sprawdzania ,finansowe zachęty /nagrody/ to takie nie męskie,a wstyd!
Mohacz
Mohacz 8.01.2017, 12:48
Liczą, że sami się wykruszą.
Ziutek
Ziutek 8.01.2017, 12:32
No to zaraz gorzała zdrożeje.. lecę robić zapasy.. więcej czystej czy kolorowej?

prawda
prawda 8.01.2017, 12:25
Może jeszcze wariograf kupić? Słusznie, pomieszają, wprowadzą niepewność, żeby już nikt nie ośmielił się krytykować ignorantów. Tylu zatrudnili nowych - jakoś nie błyszczą?
Wańkowicz
Wańkowicz 8.01.2017, 12:18
Powiem tak: herbata od mieszania nie zrobi się słodsza. Co najwyżej trzeba dosypać cukru.
ciamajdan
ciamajdan 8.01.2017, 14:17
Swetru twierdzi że od obracania filiżanki

Pozostałe