Gryfińska drogówka zatrzymała kierowcę. Nie miał prawa jazdy. Miał 1,84 promila alkoholu

Gryfińska drogówka zatrzymała kierowcę. Nie miał prawa jazdy. Miał 1,84 promila alkoholu arch.policja
Nie dość, ze ślisko , to jeszcze trzeba uważać na pijanych kierowców. Nietrzeźwego 33-letniego kierowcę seata cordoby zatrzymała gryfińska drogówka. Czuć było od niego alkohol. Na dodatek nie posiadał prawa jazdy. Jak się okazało miał je dwukrotnie zatrzymane.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 stycznia 2017 r. w Dębinie (gm. Stare Czarnowo). Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie poddali 33-latka badaniu, a urządzenie pomiarowe wskazało ponad 1,84 promila alkoholu w organizmie.

-Nietrzeźwemu kierowcy funkcjonariusze nie odebrali uprawnień do kierowania pojazdami. Jak się okazało, miał je już zatrzymane dwukrotnie w 2009 i 2010 roku. Na czas wytrzeźwienia został zatrzymany w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj podejrzewany usłyszy zarzuty zagrożone karą nawet 3 lat więzienia i w trybie przyspieszonym trafi na salę sądową, gdzie zapadnie wyrok w tej sprawie – informuje oficer prasowy Bogumił Prostak.

Za takie czyny grozić kierowcy może kara nawet do 3 lat więzienia.

-Pamiętajmy, że kierowcę, który miał ponad 0,5 promila alkoholu we krwi, sąd pozbawi prawa jazdy minimum na trzy lata, a maksymalnie na 15 lat. Ponadto niezależnie od wskazanej kary sąd musi orzec wobec takiej osoby świadczenie pieniężne. Kierowca złapany na jeździe na podwójnym gazie po raz pierwszy zapłaci minimum pięć tysięcy zł. Dwa razy tyle, czyli 10 tys. zł, zapłaci złapany po pijanemu po raz drugi. Pieniądze takie trafiają na konto funduszu osób pokrzywdzonych – dodaje Bogumił Prostak.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lucek
Lucek 12.01.2017, 09:40
Ten prawodawca to jakiś przygłup. A dajcie 100 lat. I co z tego ? Więzienie, też dla ludzi a koszt pobytu ok 3100 zł na miesiąc. Kasę zapłaci tak, tyle, że musi ją mieć.
z kitem
z kitem 9.01.2017, 17:05
zastrzelić bandytę na miejscu

Pozostałe