Jesteś młodym pacjentem chorym przewlekle?

Jesteś młodym pacjentem chorym przewlekle? „Kuba i Buba w szpitalu” w szpitalnych bibliotekach
Rzecznik Praw Pacjenta już w 2016 r. zajął się problemami młodych osób chorych przewlekle, którzy po ukończeniu 18 lat musieli przejść z dotychczasowej opieki pediatrycznej do specjalistycznej opieki dla dorosłych. Aby uzyskać informacje, które wskażą najskuteczniejsze propozycje rozwiązania tych problemów opracowaliśmy – we współpracy z organizacjami pozarządowymi – ankietę, którą mamy nadzieję wypełnisz.

Młodzi pacjenci z chorobą przewlekłą rozpoznaną w dzieciństwie chorują lub mogą chorować nadal będąc dorosłymi. Ważna jest wówczas płynna kontynuacja leczenia, która może być zakłócona przez różnego rodzaju kłopoty napotkane przez pacjentów.

 

Z tego powodu Rzecznik wraz z Fundacją Iskierka, Fundacją NeuroPozytywni, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Matio Fundacją Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę oraz Fundacją Pokancerowani zajął się poszukiwaniem sposobu na zapewnienie jak najmniej kłopotliwego przejścia pacjentów z opieki pediatrycznej do ośrodków dla dorosłych.

 

Chcielibyśmy poznać Wasze problemy związane z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla dorosłych, dlatego prosimy o wypełnienie ankiety:

https://goo.gl/forms/n4jqXiXr3VOaxIOY2

Jej wyniki będą źródłem informacji, które wskażą najskuteczniejsze propozycje rozwiązania problemów młodych pacjentów, którzy po osiągnięciu pełnoletniości będą musieli zmienić lekarza i placówkę medyczną, w której dotychczas się leczyli.

 Ankieta ma charakter anonimowy, a jej wypełnienie zajmuje nie więcej niż 10 minut.  Liczymy na Twoją pomoc i dziękujemy za poświęcony czas i wypełnienie ankiety.

Karolina Barańczak, starszy specjalista Wydział Dialogu Społecznego i Komunikacji, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe