Zabawy na śniegu

  • 10.01.2017, 18:06 (aktualizacja 10.01.2017 19:12)
  • Admin Admin
Zabawy na śniegu
Dziś, 10 stycznia 2017 roku odbyło się drugie z serii spotkań w ramach Projektu Aktywizacji Sensoryczno - Motorycznej „Bawię się, doświadczam, rozwijam”, który realizowany jest w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie. Tym razem postanowiliśmy wykorzystać aurę i zabrać dzieci na śnieg.

Czworo uczestników zespołowych zajęć rewalidacyjno - wychowawczych w godz. 14.15 - 15.30 bawiło się razem z nauczycielami w śniegu. Jeździliśmy na sankach - co w przypadku dzieci niesprawnych motorycznie nie jest prostą sprawą - lepiliśmy śnieg, badając jego strukturę, temperaturę, zapach i smak, słuchaliśmy charakterystycznego skrzypienia śniegu pod kołami wózków, stopami, płozami sanek - szczególnie ważne dla dzieci niewidomych. Uczestnicy mogli pochodzić po śniegu - także w pozycji czworaczej - poleżeć w usypanych zaspach i poślizgać się z miniaturowych wzniesień. Na koniec wymalowaliśmy farbami uśmiech do słońca, choć wiosna jeszcze daleko.

Cel spotkania został osiągnięty, dzieci w swoim wolnym czasie zdobywały nowe doświadczenia, ruszając się, przebywając z innymi osobami i dobrze się bawiąc.

Jadwiga Dąbrowska-Maźnio

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lepik
lepik 10.01.2017, 20:07
Dla dzieciaków frajda.

Pozostałe