Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 25!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 25! organizotor
Pierwsi wolontariusze pojawią się na ulicach naszych miast już ok. 7 00. Na ulicach pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tysięcy wolontariuszy. W akcję włączyło się 1600 sztabów w Polsce i 52 za granicą. Głównym celem zbiórki jest ratowanie życia i zdrowi dzieci na oddziałach ogólno-pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W Chojnie działają dwa sztaby, które ze sobą współpracują już od kilku lat. Główna impreza odbędzie się w Centrum Kultury w Chojnie. Szefem sztabu CK jest Barbara Andrzejczyk. Drugi sztab mieści się w ZSP w Chojnie i prowadzi go Leszek Lejman.

Jak co roku w organizację imprezy włączą się Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Chojna oraz zaprzyjaźniona Jednostka Straży Pożarnej w Schwedt.  Aktywną współpracę służb nawiązał zmarły w ubiegłym roku Janusz Ziele.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych o  godz. 13 00 dla wolontariuszy przygotowany zostanie ciepły posiłek. O godz. 15 00 ruszy Kawiarenka w Centrum Kultury. Na placu zielonym przed ratuszem będzie można ogrzać się przy ognisku  (prosimy o zabranie kiełbasek.). Nad bezpieczeństwem  czuwać będzie Jednostka OSP w Chojnie.

O 15:30 w sali widowiskowej Centrum Kultury rozpocznie się blok koncertowy. Zaprezentują się wokaliści, tancerze oraz lokalne zespoły.  Kiermasz WOŚP  o  godz.18 30 i 19 15.  Warto zobaczyć zorganizowaną tego dnia wystawę prac plastycznych młodziutkiej  gimnazjalistki Mai Ostrowskiej. Najważniejszym elementem imprezy jest pokaz ratownictwa OSP w Chojnie, który zaplanowaliśmy o godz. 19 00. Natomiast o godz.20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt.: "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. :zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Podczas trwania  Finału  Fundacja dokładnie rozlicza  poprzednie zakupy i przede wszystkim  tłumaczy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych  zachwyca  jak co roku. Występujący tego dnia artyści proszeni są, aby nie pobierali żadnych honorariów. Tego dnia Fundacja zwraca się z prośbą oby  jak najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln PLN.

Zapraszamy media do promocji imprezy a wszystkich chętnych do odwiedzenia nas podczas 25. Finału WOŚP!

Sztab WOŚP, Centrum Kultury w Chojnie

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niestety
niestety 13.01.2017, 11:41
W tym roku wojsko nie będzie pomagać WOŚP.
Mak
Mak 11.01.2017, 20:53
A jakaś licytacja będzie?
burak
burak 11.01.2017, 19:39
A w Gryfinie coś w tym roku jest, czy tylko PiS?
pis
pis 12.01.2017, 10:12
ty jako powiec mozesz wystapic
obserwator
obserwator 11.01.2017, 21:16
kijowski z ifonem bedzie...
yo
yo 12.01.2017, 20:57
hahahahahaha.. i z laptopem hahahahaha
w
w 11.01.2017, 19:12
Wielkie brawa

Pozostałe