Burmistrz chce mieszkanie za grosze

Dużo w to mieszkanie włożyłem – oświadczył burmistrz Chojny Adam Fedorowicz, pytany przez radnych dlaczego chce wykupić mieszkanie, które znajduje się w budynku dawnej szkoły w Krajniku Górnym. Okazuje się, że do kupna przygotowywał się znacznie wcześniej. Wiadomo też, że transakcji chce dokonać w tym roku, składając stosowny wniosek. Tylko do końca bieżącego roku będzie obowiązywała korzystna cena. Może uzyskać zniżkę aż (uwaga) do 95 proc. wartości lokalu.
Sama wycena lokalu jest kontrowersyjna. Jak wydzielić własność w szkole, w której prowadzi się remont za 3 mln zł? Burmistrz mieszka w obiekcie, gdzie ma być polsko-niemiecki ośrodek kształcenia i spotkań. Z tego względu inwestycja w 85 procentach dofinansowana jest z unijnego funduszu Interreg IVA.
 
Obiekt nazywany jest willą burmistrza, ale obecnie to własność komunalna. Wykup mieszkania skomplikuje stosunki własnościowe, więc rozważana jest możliwość zamiany lokalu. Uwłaszczenie na mieniu gminy budzi kontrowersje i sprzeciw nawet wśród radnych z koalicji samego burmistrza Adama Fedorowicza.
Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe