Impreza na 102

Prezentujemy państwu 102 fotografie z wystawy i oceny źrebiąt hodowlanych, jakie miały miejsce w czwartek (04.07.2013 r.) w stadninie koni sportowych Małgorzaty i Tomasza Siergiejów w Żelichowie (gm. Cedynia). Piękne miejsce w parku obok pałacyku myśliwskiego to doskonała sceneria dla klaczy z brykającymi źrebakami. Proszę ocenić samemu.

Nim źrebięta udały się na wybieg, wszystkie dostały paszporty i zostały zaczipowane. Związek Hodowców Koni z Niemiec stawia wysokie wymagania, którym muszą sprostać konie sportowe.

 
Do oceny zaprezentowało się 20 źrebiąt, które oceniała międzynarodowa komisja. Aż 15 źrebaków wyróżnionych zostało premią hodowlaną. Na wystawę i ocenę przybyli licznie hodowcy z naszego okręgu oraz z Niemiec. Przyjechała  również klacz ze źrebakiem aż spod Rzeszowa.
 
Goście zwracali uwagę na urodę miejsca, w którym się znaleźli. Przepiękne sportowe konie wspaniale prezentowały się na tle ukwieconych zielonych terenów, gdzie obok znajdowało się oczko wodne z drewnianym mostkiem, a dalej woliery z przepiórkami, bażantami i kuropatwami. Dalej zwiedzić można było zagrodę ze stawem, gdzie pływały i przechadzały się m.in. czarne kaczki dworki i kaczki staropolskie oraz gęsi kubańskie.
 
Gospodarze imprezy zadbali o odpowiednie nagłośnienie. Uzasadnienie ocen sędziów było od razu tłumaczone na język polski aby każdy oglądający pokaz wiedział, na co komisja zwraca uwagę przy ocenie poszczególnych źrebiąt.
Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe