Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 08:26

Nasi na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar KS Warta Poznań

Aż 711 młodych pływaków i pływaczek, reprezentujących 37 klubów, z całej Polski zjechało się 21 stycznia 2017 r. na Termy Maltańskie w Poznaniu, by walczyć o Puchar KS Warta Poznań w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich. Między swoimi startami pływacy mogli spotkać się ze starszymi i doświadczonymi reprezentantami Polski: Anną Dowgiert- m.in. medalistką Mistrzostw Europy i uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Kacprem Majchrzakiem-uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro i Marcinem Stolarskim- mistrzem i rekordzistą Polski oraz uczestnikiem Mistrzostw Świata w Kazaniu.

Zawody były rozgrywane w kategoriach wiekowych 2007 i młodsi, 2006, 2005-2004, 2003-2002 i 2001 i starsi. Barwy UKP „Marlin” reprezentowało 24 przedstawicieli. Dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenia na tak dużej imprezie sportowej i takim obiekcie pływackim.

Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi zawodnicy. Wśród nich najlepiej wypadła Aleksandra Szewczuk, która na dystansie 50m stylem grzbietowym zdobyła srebro, na dystansie 100m stylem zmiennym była trzecia, zaś na 50m stylem dowolnym wywalczyła 6 miejsce. Blisko podium znalazła się Weronika Małolepsza, która na dystansie 50m stylem grzbietowym była 5, na 100m stylem zmiennym zajęła 8 miejsce, a na 50m stylem dowolnym był 9. Jacek Wodziński uplasował się na 15 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym i 19 na 50m stylem dowolnym. Szymon Serafin zajął 15 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym, a 19 na 50m stylem grzbietowym. Jakub Jastrowicz dopłynął jako 11 na dystansie 50m stylem klasycznym i 31 na 50m stylem grzbietowym. Miłosz Wróbel wywalczył 26 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 32 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Gabriela Krawczyk była 20 na dystansie 50m stylem klasycznym i 48 na dystansie 50m stylem dowolnym. Mikołaj Rosiak wywalczył 34 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i 47 na 50m stylem dowolnym.

Dla jedenastolatków srebrny medal wywalczył Mateusz Rozmiarek na dystansie 50m stylem motylkowym. Niewiele zabrakło by cieszył się z kolejnego medalu na dystansie 100m stylem zmiennym, gdzie ostatecznie wywalczył czwarte miejsce. Celestyna Szulc dopłynęła na piątej pozycji na dystansie 100m stylem klasycznym i 10 na dystansie 50m stylem motylkowym. Jagoda Kujawa uplasowała się na 8 miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym i 15 na dystansie 50m stylem motylkowym. Adrianna Gniłka uplasowała się na 11 miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym i 17 na dystansie 100m stylem dowolnym. Martyna Berk wypływała 11miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 22 na dystansie 100m stylem dowolnym.

W kolejnej kategorii wiekowej najbliżej podium znalazł się Aleksander Chróściak, który wywalczył 6 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym i 19 na dystansie 100m stylem klasycznym. Julia Pokora dopłynęła jako 10 na dystansie 100m stylem motylkowym i 22 na dystansie 100m stylem grzbietowym. Wiktoria Janiszewska dopłynęła jako 12 na dystansie 100m stylem motylkowym i 24 na 100m stylem klasycznym. Michał Mężyński wywalczył 22 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, 28 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 49 na 50m stylem dowolnym.

Kacper Jastrowicz wywalczył 13 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym i 14 na 100m stylem grzbietowym. Krzysztof Rosiak dopłynął na 15 miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym i 30 na 200m stylem dowolnym. Obaj rywalizowali w kategorii 14-15 lat.

W najstarszej kategorii wiekowej najlepiej spisała się Maja Stróżyk, która wywalczyła 6 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 7 na 100m stylem motylkowym. Marcin Granda był 12 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 30 na dystansie 50m stylem dowolnym. Przemysław Płoch uplasował się na 18 miejscu na dystansie 100m stylem motylkowym, 24 miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym i 29 na dystansie 50m stylem dowolnym. Christopher Wiczkowski zajął 19 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym i 26 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym. Juliusz Winnicki dopłynął jako 25 na dystansie 200m stylem dowolnym  i 31 na dystansie 50m stylem dowolnym.