piątek, 29 marca 2024 15:34

Zwycięskie spotkanie dało im awans na trzecią pozycję w tabeli

Juniorzy Odry Chojna w niedzielny poranek 9 kwietnia 2017 r. zmierzyli się z trzecią drużyną ligi - Pomorzaninem Nowogard. Było to ważne spotkanie dla gospodarzy ze względu na możliwość awansu na 3. pozycję.

Autor: juniorzy Odry Chojna

Strzelanie w tym meczu rozpoczął Kuba Surowiecki, który bez problemu wykorzystał prostopadle podanie Kacpra Gaja. Druga bramka padła po kombinacyjnej akcji, a egzekutorem po raz drugi został K. Surowiecki. Trzecią, a zarazem ostatnią bramkę w pierwszej połowie ustrzelił znowu Kuba, który wykorzystał długie na kilkadziesiąt metrów podanie od brata. Tym samym ten zawodnik skompletował klasycznego hat-tricka, drugi mecz z rzędu.

Na drugą połowę gospodarze wyszli zbyt rozluźnieni, co zaowocowało bramką na 3-1. Nadzieję o wygranej podtrzymał Kacper Gaj, który po zamieszaniu w polu karnym umieścił futbolówkę w siatce. Nerwowa gra Odry dała się we znaki, co spowodowało kolejną bramkę Pomorzanina. Na odpowiedź Odry nie trzeba było długo czekać. Kacper Gaj po raz drugi wykorzystał swoją szansę.  Przewaga urosła do trzech bramek. Nowogard poszedł na wymianę ciosów. Po zamieszaniu w szesnastce goście po raz trzeci pokonali bramkarza Odry.

Wynik utrzymał się do końca spotkania. Dzięki wygranej Odra awansowała na 3 miejsce w tabeli. Następnym rywalem będzie Energetyk Gryfino.