Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:50
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Schroniska młodzieżowe - poznać przyrodę, szanować ekologię

Schroniska młodzieżowe idealnie wpisują się w turystykę krajoznawczą. Położone przeważnie w otoczeniu malowniczych krajobrazów i blisko szlaków turystycznych, pozwalają poznać dziką przyrodę czy historię. „Centra i Schroniska Bioróżnorodności” to nazwa projektu, który poprzez wycieczki oraz szkolenia kształtował postawy proekologiczne wśród zachodniopomorskich uczniów. Uczestnicy podsumują projekt, który swoim zasięgiem objął blisko 40 tys. osób.
Schroniska młodzieżowe - poznać przyrodę, szanować ekologię

Aż 12 szkolnych schronisk młodzieżowych, w tym 4 z Zachodniopomorskiego wzięło udział w projekcie promującym turystykę połączoną z troską o środowisko naturalne. Od 2014 roku organizowano szkolne wycieczki, warsztaty przyrodnicze dla młodzieży, szkolenia dla nauczycieli, seminaria dla samorządowców czy konkursy dla najmłodszych. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przyrodą i wykorzystaniu bazy szkolnych schronisk młodzieżowych Projekt uznano za innowacyjne spojrzenie na edukację ekologiczną.

Zaplanowana na 25 kwietnia konferencja w Centrum Żeglarskim w Szczecinie ma pomóc w realizacji kolejnych pomysłów aktywnego spędzania czasu w oparciu o bazę schronisk młodzieżowych. Dyskusja będzie dotyczyć m.in. promowania schronisk, pozyskiwania funduszy, integrację środowiska. Dla partnerów międzynarodowych zaplanowano również prezentację potencjału turystyczno-krajobrazowego Pomorza Zachodniego. Chodzi m.in. pas nadmorski, Szwajcarię Połczyńską, Stargard czy Szczecin, goście będą mieli również okazję do żeglowania po jeziorze Dąbskim. Wśród zaproszonych gości będą m.in. Niemcy, Norwegowie czy Luksemburczycy.

Projekt „Centra i Schroniska Bioróżnorodności” realizowało Szkolne Schronisko Młodzieżowe „CUMA” w Szczecinie. Współorganizatorem konferencji podsumowującej projekt jest Województwo Zachodniopomorskie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GryfiniankaTreść komentarza: Religia nigdy niewliczała się do średniej. Jeśli chodzi o zadania domowe to powinny zostać bo dzięki temu chociaż dzieci i młodzież musiały by się coś nauczyć a tak to będą jeszcze więcej siedzieć z nosem w telefonach i komputerach. Mogą zlikwidowac muzykę i plastyke bo są niepotrzebne.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 18:20Źródło komentarza: Prace domowe i oceny z religii zniesione po Wielkanocy?Autor komentarza: z pozdrowieniamiTreść komentarza: Sesje były dobrze prowadzone. Dziękujemy panie Konecki!Data dodania komentarza: 28.03.2024, 17:58Źródło komentarza: Burmistrz podsumował swoją kadencję. Były slajdy i... [FILM]Autor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Pyr pyr pyr zasadniczo jestem na TAKData dodania komentarza: 28.03.2024, 17:55Źródło komentarza: Anna Sobczyńska: Mamy 4 punkty programu [FILM]Autor komentarza: swojakTreść komentarza: Japiszon, to według słownika - to wysoko wykwalifikowana, zwykle młoda, ale już dość zamożna osoba, która rozwija swoją profesjonalną karierę i aspiruje do wyższego statusu ekonomicznego i społecznego, prowadzi aktywny tryb życia (w tym bardzo angażuje się w pracę)... A to jest swój chłop , kompetentny urzędnik i bardzo dobry kandydat na burmistrza. W ostatnich latach nie mieliśmy tak dobrze przygotowanej do tego osoby.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 17:52Źródło komentarza: Sławomir Jasek: Dwa aspekty związane z gospodarką [FILM]
ReklamaMrówka
Reklama