piątek, 19 kwietnia 2024 12:45

3. Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy to prawdziwe sportowe święto

Gryfińskie święto biegania, czyli 3. Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy zorganizowano 3 maja 2017 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dwie trasy: 10 km i 21,097 km. Bieg ukończyło łącznie 715 zawodników. Trasę o długości 21,097 km pokonało 259 biegaczy. Natomiast odcinek 10-kilometrowy ukończyło aż 456 osób.

Autor: TWS

Impreza odbywała się na terenie Niemiec i Polski. Start i meta znajdowały się na gryfińskim nabrzeżu miejskim.

Najlepszy na trasie 10 km okazał się Grzegorz Rudziński (Delf Gryfino) z czasem 00:34:38.

Natomiast trasę 21,097 km najszybciej pokonał Paweł Związek (Wieczorne Bieganie w Szczecinie), osiągając czas 1:17:21.

Z Gryfina najlepszy był Marcin Janiszyn (Modlitwa Biegania Gryfino)  - zajął 18 miejsce z czasem 01:27:46.

Wśród pań Nikolina Szurgocińska (KB Hermes Gryfino) nie miała sobie równych, osiągając czas 01:28:56.