E-kompromitacja w Chojnie. Trzeba oddać 2 mln zł

E-kompromitacja w Chojnie. Trzeba oddać 2 mln zł Adam Fedorowicz, burmistrz Chojny oraz wiceburmistrz Wojciech Długoborski podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chojnie.
Gmina Chojna ma zwrócić 2 miliony zł. Niedawno przegrała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym sprawę o zwrot unijnego dofinansowania na program przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Gmina jest na skraju bankructwa i realizuje teraz program naprawczy m.in. za pieniądze z ministerstwa.

Projekt kosztował 4,2 mln zł. Gmina pokrywała z tego 15 procent. Program dotyczył dostępu do komputerów i internetu dla ponad 300 najuboższych mieszkańców i osób niepełnosprawnych. W realizacji dopatrzono się jednak nieprawidłowości. Teraz z odsetkami trzeba będzie oddać prawie 2 mln zł Ministerstwu Rozwoju.

Wyrok sądu jest nieprawomocny. Władze zamierzają złożyć skargę kasacyjną. Rozważają także możliwość wystąpienia o odszkodowanie  o warszawskiej firmy wdrażającej projekt.

Radni opozycyjni proszeni o komentarz twierdzą, że o zwrocie 2 mln jeszcze nic oficjalnie nie wiedzą.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

doradca
doradca 18.05.2017, 23:43
To teraz trzeba będzie zrobić zrzutkę pod kościołem.
sołtys
sołtys 17.05.2017, 23:54
Przyjdzie gminie kubeczki sprzedawać, albo pod kościołem z kubeczkiem stanąć.
Grześ
Grześ 17.05.2017, 22:40
Dwaj specjaliści w rujnowaniu gmin
celebracji unia miasteczek
celebracji unia miasteczek 16.05.2017, 17:08
Ekonomista Długoborski pewnie wie.
Adaś
Adaś 16.05.2017, 17:26
Tak tańczy jak mu były tw z esbecji (...) na grzebieniu zagra
tom
tom 16.05.2017, 10:24
a co to za warszawska firma, która wdrażała projekt?
TW Adwokat
TW Adwokat 16.05.2017, 06:41
Dlaczego mnie to nie dziwi ze żydokomuna zrujnowała Chojnę?
multilotek
multilotek 16.05.2017, 00:23
To Robert Ryss nam te nieszczęsne rządy wciskał.
BB
BB 17.05.2017, 15:32
Nikomu pistoletu do głowy nie przykłada.
broszura
broszura 17.05.2017, 21:44
Ale główny promotor "przemian chojeńskich".
piromann
piromann 15.05.2017, 23:43
Czyli dna jeszcze nie sięgnęliśmy.
RacjonalnyWyborca
RacjonalnyWyborca 15.05.2017, 23:40
Na szczęście mam o tyle spokojne sumienie że na muzykanta i jego bandę nie głosowałem.
justyna
justyna 15.05.2017, 22:10
To ci jazda .Wychodzi 14000 zł na komputer /osobe.To chyba serwery z Pentagonu .
łowca rudych komuchów
łowca rudych komuchów 17.05.2017, 15:48
Widocznie to były mobilne komputery z samochodem w cenie :-) Takie prawdziwe zapobieganie wykluczeniu społecznemu
KGW
KGW 15.05.2017, 21:45
My kobiety z kgw jesteśmy oburzone insynuacjami, że piniadze z łuni zostały zmarnowane. Do dzisiaj mamy garnki podłączone do internatu, które używamy na licznych imprezach w Centrum Kształcenia w Krajniku oraz przy otwarciach kolejnych zakładów pracy w Chojnie.
Dzięki cyfryzacji dostaliśmy też lodówkę na której świeci się cyfra 6, małe kółko i duże C.
Mieszkaniec Gryfina
Mieszkaniec Gryfina 15.05.2017, 20:26
Weźcie ich w końcu wymieńcie. Oni tylko wstyd dla waszej gminy przynoszą.
Władca marionetek
Władca marionetek 16.05.2017, 06:43
Przecież to wasz gryfiński prawnik u nas też pociąga za sznurki
niestety
niestety 15.05.2017, 20:40
Takich ich wybraliśmy, takich ich mamy.
Wolnomularz.
Wolnomularz. 15.05.2017, 19:56
Burmistrz, który buduje. Prowizorki.
ada
ada 15.05.2017, 18:57
To dobry gospodarz, tylko jakaś pomyłka musiała nastąpić.
smutna prawda
smutna prawda 16.05.2017, 06:44
Adaś ma na drugie Pomyłka
nono
nono 15.05.2017, 19:03
Musisz dobrze korzystać z naszych wspólnych dóbr że twierdzisz, że obecny jest dobrym gospodarzem.
Andrew
Andrew 15.05.2017, 18:53
Skoro wyrok nieprawomocny to jeszcze wszystko możliwe.
bogun
bogun 15.05.2017, 18:45
Pazerność nie zna granic, tyle w tym temacie.
mrozu
mrozu 15.05.2017, 18:41
Panie przewodniczący rady? A ćwiczenia kręgosłupa są skuteczne?
dow bor
dow bor 15.05.2017, 18:32
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Póki co przekrętu to bym sie nie tam dopatrywał. Poczekajmy na wyjaśnienia burmistrza.
FERDEK
FERDEK 15.05.2017, 18:30
HEJ NIEROBY INTERNETU NIE BYŁO? I BARDZO DOBRZE BO WASZE GŁÓWNE ZAJĘCIE .
sanix
sanix 15.05.2017, 18:40
Cnoty co to krytyk się nie obawia raczej nie dostrzeżesz. Przyszły ex. Niewdzięczni jednak ci obdarowani tak wiele głosów oddali w wyścigu do fotela tego jedynego.. Obdarowani biedni zapewne zapłacili podatek od darowizny. Zapewne są dokumenty poświadczające odbiór.
sołtysina spod Gryfina
sołtysina spod Gryfina 15.05.2017, 15:58
Z kubeczkiem niech pan burmistrz obskoczy sołectwa to szybko nazbiera te 2 bańki.
plebs
plebs 15.05.2017, 16:45
Gmina Chojna ma zwrócić 2 miliony zł
Niby dlaczego gmina? Przeciez kuzwa konkretna osoba albo i osoby robiły projekty,plany,ktos to kuzwa zatwierdził,podpisał to niech kuzwa teraz za swe nieudacznictwo kuzwa płaci.Co? Nie ma winnego?
Henio P.
Henio P. 16.05.2017, 06:46
Widziałeś kiedykolwiek w Polsce aby biurwa czy POlityk bekneli za marnowanie publicznych pieniedzy???
burdelmama
burdelmama 15.05.2017, 18:24
Jak się ma burdel w urzędzie, to i tak za wszystko odpowiedzialny jest szef/owa.

Pozostałe