Fantazje, realność, abstrakcje zaklęte w obrazach Moniki Kuriaty

Fantazje, realność, abstrakcje zaklęte w obrazach Moniki Kuriaty TWS
- Kocham przyrodę i już od dziecka widziałam piękno w każdej, nawet tej najmniejszej roślinie. Długo powstawała ta wystawa. Jeden namalowany obraz, potem drugi i następny, a każdy do teczki wędrował, i czekał. Przez prawie dziesięć lat trochę się tych malarskich prac nazbierało – mówi Monika Kuriata.

Teczka pęczniała i wreszcie dojrzała  do tego, żeby ją otworzyć, a Państwo mogli zobaczyć schowane w niej fantazje, realność, abstrakcje. Obrazy są w czerni, bieli i różnych innych kolorach. W każdym z nich są dwie dusze: malarki i te kwietne namalowanych roślin. 

Druga już wystawa malarstwa Moniki Kuriaty została otwarta 15 maja 2017 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie. Poniedziałkowy wernisaż łąkami pachnący, podobnie jak  wcześniejszy, pełen  trochę dziwnych, różnych twarzy w portrety wrysowanych, wzbudził duże zainteresowanie.

Już na schodach idących gości witają przepiękne ptaki w obrazie „zaklęte”. Ptaki ni to z piórek, ni to z baśni, jakby z puchu łabędziego utkane. W salce oprócz gospodyni Moniki Kuriaty witają gości: groszki pachnące, dmuchawce, które tylko  czekają na wiatr, a tam dalej kolorowe ni to kule, ni to kwiaty, jakby muzykę Chopina grające.

Obraz czy rysunek? Trudno opisać. Każdy widzi go inaczej. Proszę przyjść zobaczyć. Ci, którzy przyszli,  na pewno nie żałują i każdy z nich bardzo chciałby w swoim domu mieć któryś z tych bajkowo-  rzeczywistych obrazów.    

TWS  

Wystawę "Oazy traw" zapowiadaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/23051,trawy-kwiaty-dmuchawce-i-wiatr-zaklete-w-obrazach-

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SW
SW 17.05.2017, 19:44
Piękne prace, widać talent i umiejętności. Polecam, warto zobaczyć.
grażka
grażka 17.05.2017, 18:34
Dzisiaj byłam i widziałam. To naprawde oaza. Czy to nie zdumiwające ile wspaniałych artystów w Gryfinie. Do tej pory nie było tu galerii, a jak jest chociaż mała i kiepsko oświetlona ( słońce z okien razi) to wystawy zmieniają się regularnie.
Gratuluje wszystkim uzdolnionym.
zgr-edo
zgr-edo 17.05.2017, 08:45
Faktycznie ładne. Monice pogratulować witalności. Grażynko, więcej luzu.
Ted
Ted 16.05.2017, 14:54
Piekne
Dorcia
Dorcia 16.05.2017, 14:11
Bardzo ładnie i oryginalnie to wygląda!
Lucyna
Lucyna 16.05.2017, 12:47
Taki obraz ptaków chciałabym mieć w domu - jest piękny!

Pozostałe