Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018

Kręci mnie bezpieczeństwo

Kręci mnie bezpieczeństwo KPP Gryfino
Działania policjantów ukierunkowane są na promowanie i poprawę bezpieczeństwa rowerzystów w całym regionie. Ogólnopolska akcja profilaktyczna pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo realizowana jest już od kilku tygodni także w naszym powiecie. Inicjatywa ta potrwa do 22 września 2017 r. W tym czasie kierujący jednośladami mają mieć poczucie, że na drodze są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu.

Gryfińska policja bardzo często w prowadzonych działaniach skupiała się na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, w tym pieszych.

-Zawsze powtarzaliśmy, że ta grupa jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwo. Realizacja swej pasji jaką jest jazda na rowerze ma być okresem pełnym miłych wrażeń i pozytywnych emocji, a nie czasem, kiedy rowerzyści przeżywają drogowy koszmar. Startująca właśnie akcja pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo” jeszcze bardziej ma uwypuklić istotną rolę rowerzystów w ruchu drogowym. Ważne jest, aby kierowcy samochodów mieli przekonanie, że zestawienie roweru z pojazdem ciężarowym to spotkanie Dawida z Goliatem - bez szans na zwycięstwo tego pierwszego, jak w Księdze Samuela. W budowaniu relacji rowerzysta – kierowca z pewnością pomogą gryfińscy stróże prawa. Będziemy tutaj działać zarówno profilaktycznie, edukacyjne, jak i kontrolnie. Chcemy uważnie się przyglądać zachowaniu kierowców względem rowerzystów, jak i samym rowerzystom. Działania policjantów będą o tyle skuteczne, o ile sami rowerzyści potraktują swe bezpieczeństwo serio. Wiele przecież zależy od nich samych – informuje oficer prasowy asp. szt. Bogumił Prostak.

 

Rozpoczęty cykl działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” to m.in.:

- promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa rowerzystów w ruchu drogowym;

- uzmysłowienie rowerzystom, zarówno najmłodszym, jak i osobom pełnoletnim, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych;

- dbanie o stan techniczny roweru oraz jego wyposażenie obowiązkowe;

- promowanie jazdy w kasku i kamizelce odblaskowej;

- poszanowanie innych uczestników ruchu;

- edukowanie świadomości kierujących samochodami, rowerzystów oraz pieszych w kwestii zagrożeń w relacjach wzajemnych;

- promowanie jazdy na rowerze jako alternatywnego środka transportu.

 

W najbliższym czasie będzie wiele inicjatyw policjantów ukierunkowanych właśnie na bezpieczeństwo rowerzystów.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ech
ech 16.05.2017, 14:52
A mnie kręcą policjantki. Przykułbym taką kajdankami...
dawid i goliat
dawid i goliat 16.05.2017, 15:10
A potem pałą ....
pies
pies 16.05.2017, 17:57
Po swym pustym łbie?
qś
16.05.2017, 14:47
Rodzice powinni baczniej przyjrzeć się poczynaniom pociech na jednośladach. Nie twierdzę, że wykupienie polisy na życie jest niepotrzebne, ale kasa naprawdę nie jest najważniejsza.
pod wrażeniem
pod wrażeniem 16.05.2017, 13:01
"Zestawienie roweru z pojazdem ciężarowym to spotkanie Dawida z Goliatem - bez szans na zwycięstwo tego pierwszego, jak w Księdze Samuela" - to jest znak czasów dzisiejszej policji. Pan rzecznik to tak sa m od siebie takie porównania wymyśla, czy to było kopiuj-wklej od jakiegoś nawiedzonego funkcjonariusza?

Pozostałe