Nasza drużyna na III Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Nasza drużyna na III Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej ZUW
Z zadaniami konkursowymi na Wałach Chrobrego i w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zmagało się 10 drużyn. Uczestnicy konkursu wykonywali praktyczne zadania z pozorantami, dotyczące udzielania pierwszej pomocy. W ZUW pomagali matce, której dziecko przestało oddychać, przeprowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową oraz wcielili się w rolę operatora numeru alarmowego 112. Zadania odzwierciedlały przypadki, z którymi uczniowie mogą się spotkać w życiu codziennym i w zaistniałej sytuacji odpowiednio udzielić prawidłowej pomocy.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się drużyna gimnazjum z Zespołu Szkół w Gryfinie w składzie: Wioletta Bugajak, Damian Gałek, Przemysław Płoch, Wiktoria Słonecka i Adam Suchomski. Uczniów przygotowywała opiekunka Szkolnego Koła PCK Joanna Cichała.

Nasi gimnazjaliści 12 maja 2017 r. w III Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej zajęli czwarte miejsce. Gratulujemy bardzo dobrej lokaty!

 Wygrała drużyna Gimnazjum nr 18 ze Szczecina, II miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 4 Ze Stargardu, a III gimnazjaliści z Kalisza Pomorskiego.

- Uczestnictwo w konkursie może rozbudzić zainteresowania uczniów problematyką związaną z zasadami udzielania pierwszej pomocy, pozwoli nabyć umiejętności skutecznego działania w sytuacji nagłego zagrożenia życia oraz poczucia odpowiedzialności za życie i zdrowie drugiego człowieka – mówi Mariola Cieśla, dyrektor Wydziału Zdrowia Publicznego ZUW, współorganizatorka konkursu.

Nad prawidłowym wykonaniem wszystkich zadań czuwali ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej Szczecin i ratownicy WOPR. Po części konkursowej odbył się pokaz umiejętności ratunkowych przez wyspecjalizowane służby WOPR oraz Policji Wodnej.

Wydarzenie zapowiadaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/23054,nasz-zespol-bedzie-udzielac-pierwszej-pomocy-przed

O  eliminacjach powiatowych napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22826,powiatowe-mistrzostwa-pierwszej-pomocy-wyniki-foto

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22824,znamy-zwyciezcow-powiatowych-mistrzostw-pierwszej-

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22815,powiatowe-mistrzostwa-pierwszej-pomocy-rozpoczete-

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ratownik
ratownik 16.05.2017, 14:46
Hohoho, czapki z głów!

Pozostałe