Niegodne jest wykorzystywanie katastrofy do politycznych popisów

Niegodne jest wykorzystywanie katastrofy do politycznych popisów Tomasz Kubiak/PSP
W związku z konferencją prasową SLD zorganizowaną dzisiaj w sprawie osunięcia się filarów w skrzydle północnym Zamku Książąt Pomorskich oraz komentarzami pojawiającymi się w tej sprawie w przestrzeni publicznej, publikujemy oświadczenie na prośbę Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Czynienie z katastrof, dramatycznych wypadków i zdarzeń wywoływanych siłami natury kwestii politycznej, jest skrajnie niegodne. Jest ono przykładem najgorszych praktyk przenoszonych z polityki polskiej do świata samorządu. Katastrofy, awarie, zdarzenia losowe zdarzały się, zdarzają i będą się zdarzać, zawsze jednak łączyły one ludzi w trosce i stanowiły okazję do refleksji. Refleksji tej, jak widać opozycji brak, nad czym należy ubolewać.  

Osunięcie filarów w skrzydle północnym Zamku Książąt Pomorskich w głąb gruntu było zdarzeniem nagłym, powodowanym zgodnie z opiniami ekspertów zmieniającymi się uwarunkowaniami geologicznymi, najprawdopodobniej niszczącym działaniem wody gruntowej pod Zamkiem. Było ono wstrząsem zarówno dla pracowników instytucji ZKP, jak i wszystkich, którym jej dobro leży na sercu.

Za stan techniczny budynku w zakresie dających się przewidzieć okoliczności odpowiedzialny jest administrator terenu, czyli Zamek. Do prokuratury należy stwierdzenie, czy w czasie eksploatacji doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości. Obecnie znane fakty wskazują na to, że dyrekcja Zamku  w czasie zdarzenia zareagowała właściwie, zabezpieczając zagrożony teren, dzięki czemu żaden człowiek nie został ranny czy wręcz nie stracił życia. O braku wpływu niedawnych inwestycji na obecną sytuację mówią zgodnie eksperci budowlani.

Dlatego wykorzystywanie przez opozycję tego dramatycznego wydarzenia, jako okazji do politycznych popisów oraz pognębienia dyrekcji Zamku jest trudne do skomentowania. Każdy człowiek jest w stanie sam ocenić te czyny. Wykorzystywanie  katastrof, w szczególności powodowanych nieprzewidywalnym działaniem sił natury nie mieści się w żadnym katalogu dopuszczalnych norm, stanowiąc przykład wyjątkowej nieprzyzwoitości.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fakty
fakty 16.05.2017, 22:53
Niepokojące sygnały o tym, że dzieje się coś z jednym z filarów były już wcześniej. Niezamknięcie tarasu widokowego na kilka dni przed zawaleniem się stropów jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności dyrekcji Zamku. W momencie katastrofy na dachu była wycieczka dzieci szkolnych. W normalnych warunkach, po czymś takim, dyrektor poleciałby od razu!
bobik
bobik 16.05.2017, 16:11
Myślą że im drgnie w sondażach ale te czasy już nie wrócą.
Artur Znicz
Artur Znicz 16.05.2017, 19:51
To co mam robić, co robić?

Pozostałe