Uroczystości związane z uczczeniem pamięci ks. prałata Jana Palicy

Uroczystości związane z uczczeniem pamięci ks. prałata Jana Palicy
Na uroczystości związane z uczczeniem pamięci ks. Prałata Jana Palicy w dniu 27 maja (sobota) 2017 roku zapraszają Mieczysław Sawaryn, burmistrz miasta i gminy Gryfino oraz Elżbieta Kasprzyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Gryfinie przy współudziale Stowarzyszenia Wspólnota Polska Koło w Gryfinie.

Program uroczystości:

11.00 Msza święta z udziałem orkiestry, chóru „Res Musica”, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości. Miejsce uroczystości: Kościół pw. Narodzenia NMP

12.00 Przemarsz uczestników uroczystości

12.30 Uroczystości związane z uczczeniem pamięci ks. Prałata Jana Palicy pierwszego proboszcza powojennego Gryfina

13.00  Piknik rodzinny

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Helena
Helena 20.05.2017, 17:24
Żadnej relacji, ciekawi mnie, czy był proboszcz, co dzieci bije ?
Nie wiem gdzie ten piknik rodzinny i kto go organizuje ?
śmiech
śmiech 20.05.2017, 20:00
Najpierw naucz się rozróżniać daty. Potem próbuj dowalać innym. Głupota powala.
memento
memento 20.05.2017, 09:34
Trochę nie po kolei. Najpierw była nazwa ronda imieniem ks. Palicy, a teraz będa propagowac kto to był . Nie sądzicie, że to wszystko stanęło na głowie?
Czarownica
Czarownica 18.05.2017, 02:11
do Piora: Dewot
Czarownica
Czarownica 18.05.2017, 01:12
Czy to jest jeszcze świeckie państwo? Czy może może zdecydowana większość ma już zryte berety. Dlaczego na tej stronie( przecież nie kościelnej) tyle tzw świętobliwości. SZOK
Piotr
Piotr 18.05.2017, 01:36
Apage Satanas.
figa
figa 17.05.2017, 21:45
Trochę spóźniona, ale dobra inicjatywa.
Schutzengel
Schutzengel 17.05.2017, 15:47
Dlaczego burmistrz, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz tzw. wspólnota polska, nie uczci pamięci ks. Jerzego Kowalskiego ? Proboszcza który sprawował w parafii władzę przez prawie 20 lat Mieszkał tu aż do śmierci i cieszył się nie mniejszą estymą jak jego następca. Żaden inny ksiądz nie łowił ryb z mieszkańcami, a odprawiana prze niego niedzielna Suma, gromadziła w kościele tłumy, choć miasteczko miało około 4 tys. mieszkańców. Hipokryzja Szczepkowskiego sięga granic, ale, że burmistrz idzie z nim pod rękę to dziwna sprawa. W przeciwieństwie do swojego następcy nigdy nie było kazań politycznych w kościele i nikomu nie zrobił krzywdy.
Proboszcz Palica był 10 lat i z tego co mówią, nigdy więcej się po wyjeździe z Gryfina, tutaj nie zjawił. Może się czegoś bał ? Fakt, nie było dużo tych przesiedleńców co z nimi przyjechał z dzisiejszej Ukrainy, ale żeby zerwać kontakt ze swymi owieczkami i to tak gwałtownie.? co takiego łączy p. Szczepkowskiego z ks. Palicą, ze otoczył go takim kultem, znał go ?
muah
muah 18.05.2017, 11:00
Schutzengel, "znawca" i "miłośnik" dawnego Gryfina z FB powinien wiedzieć że to Kowalski zamalował polichromię w centralnej świątyni w mieście...
33
33 24.05.2017, 08:12
wiem, że to robota proboszcza Kowalskiego.
Ciekawe jakie zasługi miał ks. Palica, oprócz tego, że został akurat w ramach przesiedlenia skierowany do Gryfina ?
łowca esbeków
łowca esbeków 24.05.2017, 08:31
Zgredziały milicjant hie hie, znowu w natarciu? Dezinformacja i dezintegracja?
oj tam oj tam
oj tam oj tam 18.05.2017, 14:10
Oj tam, zaraz "polichromia" bazgroły i to jeszcze z napisami po niemiecku były. A biały kościół jest ładniejszy!
biker
biker 20.05.2017, 08:32
A ja znam opowieści ludzi, którzy pamiętają te malunki, że było mroczno, straszno i brudno. No i te niemieckie napisy wtedy też raziły. I wcale nie były takie piękne!
muah
muah 18.05.2017, 19:39
I co z tego że niemieckie, to może te po łacinie na ambonie też trzeba by zniszczyć? I gdzie te bazgroły?? http://fotopolska.eu…
biker
biker 20.05.2017, 08:35
To lukrowana widokówka. Część znajomych mówi, że wreszcie odetchnęli w tym kościele, bo był przytłaczający! A nie da się ukryć, że gotyk to raczej się kojarzy z bielą i cegłą...
??
?? 17.05.2017, 16:33
.... no i ateista zaprasza na mszę w kościele??klękajcie narody!!
łowca komuchów z BBSu
łowca komuchów z BBSu 17.05.2017, 16:47
To nie ateista ( czyli rozsądna osoba nie traktująca bajek poważnie) zaprasza na mszę, lecz BURMISTRZ (czyli osoba sprawująca ten urząd) dbający o należytą/stosowną oprawę uroczystości.
Nie ateista
Nie ateista 18.05.2017, 01:38
Ocknij się fantasto.
??
?? 17.05.2017, 18:41
a ,chyba jestem niedoinformowany,bo nie wiedziałem,że burmistrz i p Sawaryn to dwie różne osoby??
!!!
!!! 18.05.2017, 01:40
Dowiedz się więc ,że jest i trzecia.Trójca.
polonista
polonista 17.05.2017, 17:14
I co? Tu już twoje pouczenia nie obowiązują? Wiesz jak się kiedyś nazywały "podwójne standardy"?

łowca komuchów z BBSu Dzisiaj, 16:25
Pokój Wam!!! Pokój mój Wam daję.... może warto skorzystać?
łowca komuchów z BBSu
łowca komuchów z BBSu 17.05.2017, 16:23
Anielica ma sporo racji. Wątpię jednak aby p. Szczepkowski znał ks. Palicę. Raczej nikogo nie znał a jego działania to właśnie wynikają z niewiedzy i przemożnej siły zaistnienia w lokalnym środowisku.
polonista
polonista 17.05.2017, 17:15
Szkoda mi szukać innych twoich wpisów, ty "piewco pokoju i miłości bliźniego"...
I co? Tu już twoje pouczenia nie obowiązują? Wiesz jak się kiedyś nazywały "podwójne standardy"?
łowca komuchów z BBSu Dzisiaj, 16:25
Pokój Wam!!! Pokój mój Wam daję.... może warto skorzystać?
łowca komuchów z BBSu
łowca komuchów z BBSu 18.05.2017, 14:48
Korzystaj !!! Każdy z nas dostał wolną wolę :-)))

Pozostałe