Ksiądz pobił dziecko? Prokuratura prowadzi postępowanie

Ksiądz pobił dziecko? Prokuratura prowadzi postępowanie
-Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gryfinie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Chodzi o naruszenie nietykalności cielesnej małoletniego, tj. o czyn określony w artykule 217, paragraf 1 Kodeksu karnego. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. Jednak w tym przypadku z uwagi na okoliczności zdarzenia oraz na to, że pokrzywdzoną jest osoba małoletnia, prokuratura wszczęła tę sprawę z urzędu – mówi nam rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

-Do zdarzenia miało dojść 19 kwietnia 2017 r. na terenie kościoła na Górnym Tarasie w Gryfinie. Tego samego dnia wpłynęło zawiadomienie do organów ścigania, że ksiądz ręką  dwukrotnie uderzył dziecko w głowę – informuje nas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej.

Grupa dzieci przygotowywała się wówczas do Pierwszej Komunii Świętej. Ksiądz w pewnym momencie zirytował się zachowaniem jednej z dziewczynek. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że zwrócił dziecku uwagę, ale ono nie zastosowało się do jego polecenia. Kapłan podszedł do dziewczynki i wówczas miał uderzyć ją ręką w głowę.

Art. 217. § 1. Mówi, że „Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (220)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kalderon
kalderon 23.05.2017, 09:53
Odgrzewane kotlety sprzed miesiąca. Nagle wszyscy się zainteresowali! czekajmy co powie prokuratura bo od tego jest.
333-ministrant,ubek,sbek,milicjant
333-ministrant,ubek,sbek,milicjant 22.05.2017, 11:21
To właśnie o to chodzi, wyciszyć aferę, a potem umorzyć sprawę. Stara sprawdzona metoda. Pokrzyczą, pokrzyczą i zapomną.
------
http://f7dobry.pl/sk…
ale się przedstawiłeś
ale się przedstawiłeś 22.05.2017, 17:56
Ciekawe, że tych samych standardów nie stosujesz wobec kobiety, która niezłą traumę zafundowała swojemu własnemu dziecku i całej rodzinie! Tam z kolei żądasz "wyciszenia", umorzenia, bo "służby to na pewno wyjaśnią"
No ale tamta kobieta nie jest zakonnicą, która opiekowałaby się dziećmi...
kwek
kwek 22.05.2017, 10:51
Nie ma co kręcić afery tylko czekać aż sprawa się wyjaśni. Od tego są odpowiednie służby.
niemiłosierny
niemiłosierny 22.05.2017, 07:55
A dlaczego nie ma fotorelacji uroczystości I Komunii Św. z kościoła na Górnym Tarasie ? Ofiara pobicia została dopuszczona do przyjęcia opłatka z rąk oprawcy ?
miłosierny
miłosierny 21.05.2017, 13:27
Zawsze trzeba nadstawić drugi policzek.
33
33 21.05.2017, 14:07
dzieci na lekcjach wychowawczych powinny być uczone jak przeciwstawić się i bronić przed agresją dorosłych i tzw.
złym dotykiem .
33
33 21.05.2017, 10:21
Bojkotujecie msze św. odprawiane przez dziekana Henryka K. który uderzył dziecko w świątyni. Czy też dajecie mu poczucie totalnej bezkarności i poparcia ?
klemens
klemens 20.05.2017, 20:38
Ludzie,Ludzie uciekajta do lasuuu, do lasu uciekajtaaaa.. Polsat ma przyjechać.. Do lasu uciekajta ludzieee.
33
33 20.05.2017, 13:52
przesada- jesteś tą rudą panią Tereską ?
Rodzice powinni się wstydzić bo zgrzeszyli wedle nauk Kościoła Katolickiego i własnego sumienia. Widząc całe zdarzenie stanowczo nie zareagowali na agresywne zachowanie księdza dziekana, wobec bezbronnego dziecka, ale spuścili głowy jak zapłakane owce idące na ubój. Pada kilka wersji zdarzenia i robi się zamieszanie. Dziwne, że żaden z redaktorów lokalnych mediów, nie dotarł do świadków tego zdarzenia. To nie była grupa anonimowa, dzieci z rodzicami przygotowującymi się do komunii.
Pytam się, co by było, gdyby tak któryś z parafian publicznie uderzył księdza w głowę, też byłoby to poklepanie czy pobicie i naruszenie nietykalności osobistej ?
każdy ma prawo do obrony
każdy ma prawo do obrony 21.05.2017, 00:19
Gdyby padły dwie wersje dwóch stron - byłoby słowo przeciw słowu. Ale tu w komentarzach jest wiele wersji obrońców "bezbronnego dziecka". A to oznacza, że wcale to takie jasne nie było, skoro jest tyle wersji...

Poza tym, faktycznie, gdzie był ojciec jak posyłał z domu ośmioletnie dziecko pod opieką "bezbronnego dziecka"?
zastępujesz sądy, ale żeby jeszcze uczyć religii?
zastępujesz sądy, ale żeby jeszcze uczyć religii? 20.05.2017, 23:58
Nie ma to jak ateista pouczający o sprawach wiary. A może nie reagowali, bo nie widzieli powodu? Bo nie było "agresywnego zachowania", bo nie było "bezbronnego dziecka"?
A dlaczego wierzysz 14 latce a nie wierzysz księdzu? Słowo za słowo.
Przy okazji: "bezbronne dziecko" zostało wysłane z domu bez opieki dorosłych. I jeszcze miało pod opieką ośmiolatka!!!

33 Dzisiaj, 13:52 przesada- jesteś tą rudą panią Tereską ?
Rodzice powinni się wstydzić bo zgrzeszyli wedle nauk Kościoła Katolickiego i własnego sumienia. Widząc całe zdarzenie stanowczo nie zareagowali na agresywne zachowanie księdza dziekana, wobec bezbronnego dziecka,
33
33 21.05.2017, 16:53
Nikogo nie pouczam, a ateistą staję się powoli od 1995 roku. Tego czego się naoglądałem i nasłuchałem, całkowicie zmieniło u mnie postrzeganie KK, a przede wszystkim stosunek do kleru. Nie przypominam sobie, abym do kościoła podczas przygotowań do komunii, lekcji religii, musiał chodzić pod opieką rodziców.
mieszkanka
mieszkanka 20.05.2017, 11:41
Warto pojsc pod liceum na ''Gorce'' w czasie przerwy i po sluchac jak wyrazaja sie dziewczyny siedzac pod oknami szkoly. Masakra slowni k na k;; na ch'' na p'' . Jak starsza pani zwrocila im uwage, zostala wyzwana od p.... moherow. Patologia brak szacunku dla rodzicow. nauczycieli . Kiedys w szkole za rozmowe dostal chlopak linijka albo wskaznikiem drewnianym od mapyi i siedzial cicho a jak sie w domu poskarzyl to byla dokladka..
refleksja
refleksja 21.05.2017, 00:00
Trudno pochwalać oczywiście, ale swoją drogą, jakby to była taka trauma, to jak pokolenie naszych dziadków dożyło końca szkoły?
qś
20.05.2017, 14:58
Na pewno rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech.
Jan
Jan 20.05.2017, 13:26
Widocznie zasluzyla sobie zlym zachowaniem.
corpo
corpo 20.05.2017, 09:25
Tylko żeby nie zrobić z igły widły!
ojc zyznę wolną, racz nam zwrócić Panie
ojc zyznę wolną, racz nam zwrócić Panie 20.05.2017, 07:57
Nowy, gryfiński bohater mediów i internetu,
Trzeba go zrobić Honorowym Mieszkańcem Gryfina.
Wstyd na całą Polskę, dużo komentarzy. Ma przyjechać w tej sprawie TV Polsat.
no kedy
no kedy 20.05.2017, 20:36
A kedy ma przyjechać :)
Xxx
Xxx 20.05.2017, 16:13
I bardzo dobrze ze przyjedzie, niech prawda wyjdzie na jaw ! A rodzice ,swiadkowie zdarzenia powinni sie chociaz teraz wypowiedziec a nie po kątach szeptać
refleksja
refleksja 21.05.2017, 00:03
Czyli już znasz prawdę. A jak ustalenia są nie po twojej myśli, to na pewno kłamią, boją się itp.
A ja sobie nie wyobrażam, żeby przy tylu matkach ktoś uderzył dziecko. Więc mogę sobie wyobrazić, że prawda jednak nie jest tak stuprocentowo po stronie 14 latki...
Dzieciaki w tym wieku różne rzeczy potrafią wymyślić. Wiek wcale nie oznacza niewinności...
przesada
przesada 20.05.2017, 08:21
Ludzie, polsat przyjedzie! Znam ludzi, którzy dla zaistnienia w mediach zrobią wszystko - ale żeby cieszyć się, że dziecko będzie taką "gwiazdą"? Przesada
33
33 20.05.2017, 06:46
pyt napisał: Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
<
Chodzi ci o rodziców księdza, dziekana, proboszcza, kanonika, mgr Henryka Krzyżewskiego ?
Tego nikt nie wie. Nie wiadomo skąd pochodzi, dlaczego ukrywa swoich bliskich, jaka była jego droga kariery, gdzie była jego poprzednia parafia.
Jeżeli parafianie dają się wykorzystywać jak frajerzy i nie potrafią utemperować ' złego proboszcza' to bardzo smutne. Pluje im w oczy a oni mówią, oo, deszcz pada.
Dopiero co pochowano dziekana, proboszcza Bronisława Kozłowskiego, czy za jego rządów miały miejsce jakieś tarcia i konflikty z mieszkańcami? nie .
Kozłowski miał swoje za uszami, ale to był ksiądz z ludu. Gryfinianie wszystkie grzeszki mu wybaczali bo to był ksiądz proboszcz nie dojeżdżający do pracy, a śpiący na swojej parafii, który wiedział, że bijące zbyt głośno dzwony, budzą dzieci i uniemożliwiają wypoczynek mieszkańcom miasta, a bicie dzieci w ' DOMU BOŻYM' wybudowanym ze składek parafian, jest niedopuszczalne nawet w myślach.
Kto wie, czy agresywne zachowanie proboszcza z ' Górki ' nie przyczyniło się do pogorszenia zdrowia ks. Kozłowskiego, dla którego ta wiadomość musiała być ciosem poniżej pasa. Zauważcie , że w tym tzw. Testamencie, dziękował za współpracę kościelnemu, katechetom, ale nie wspomniał o swoim następcy.
77
77 20.05.2017, 09:45
Bardzo mądrze napisane.
wyliczanka
wyliczanka 20.05.2017, 00:34
"Ksiądz w pewnym momencie zirytował się zachowaniem jednej z dziewczynek. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że zwrócił dziecku uwagę, ale ono nie zastosowało się do jego polecenia. Kapłan podszedł do dziewczynki i wówczas miał uderzyć ją ręką w głowę."

W *** z takimi "kapłanami!
przesada
przesada 20.05.2017, 08:25
Jest tyle wersji, i to wśród "obrońców dzieciątka", że już trudno cokolwiek powiedzieć, jeśli nawet tu na forum pojawiło się wiele sprzecznych - podejrzewam, że gdyby odnalazło się jakieś nagranie, rodzice mieliby wstyd, jak nie wiem.
Z innej beczki
Z innej beczki 19.05.2017, 22:57
Czy te przeklete dzwony musza o 6 rano i 21 wieczorem dzien w dzien zaklocac zycie ,,normalnych" mieszkancow ?
Rysiu
Rysiu 19.05.2017, 18:08
Dziadek ty jesteś chyba chory idź sie leczyć człowieku
obiektywny
obiektywny 19.05.2017, 18:12
Rysiu, każdy, kto ma inne zdanie niż ty, od razu jest chory? Dziadek mądrze pisze! A jak w twoim świecie wszyscy wokół chorzy, to może sam sprawdź u specjalisty swoje zdrowie?
pyt
pyt 19.05.2017, 14:59
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
ojciec
ojciec 19.05.2017, 11:05
ciekawe co wy byście zrobili gdyby taka sama sytuacji spotkało wasze dziecko.?????? Połowa pewnie by odpuściła .ja nie odpuszczę.
dziadek
dziadek 19.05.2017, 17:28
Dziewczyna dawno by zapomniała o wszystkim, a ty od miesiąca tkwisz razem z dziećmi w amoku. Jakbym miesiącami za młodu rozpamiętywał każde złapanie w cudzym sadzie, to faktycznie bym nie wyrobił psychicznie. Koszmar to fundujesz od miesiąca własnemu dziecku właśnie ty!
wariactwo
wariactwo 19.05.2017, 18:23
Dziecko nie zapomni uderzenia, tak, jak Ty nie zapomniałeś "złapania w cudzym sadzie" To, co piszesz, to jest przyzwalanie na przemoc!
nawiedzone psycholożki wmawiają!
nawiedzone psycholożki wmawiają! 19.05.2017, 23:30
"dziecko nie zapomni uderzenia" - histeria! Już nawiedzone psycholożki będą wmawiać, że nawet jak ktoś z sentymentem wspomina wyprawy do cudzego sadu, to jest trauma, psychoanaliza i inne głupoty. Kaleki emocjonalne z tych dzieci się robi!
przesada
przesada 20.05.2017, 08:29
Prawda, w imię nie wiadomo jakich uczuć rodziców od miesiąca maltretuje się dziecko. Gorsze od wszystkiego jest takie maltretowanie psychiczne, i rozdrapywanie, rozpamiętywanie, podburzanie.
I nie chodzi mi o obronę księdza, tylko też uważam, że z igły zrobiono widły ze szkodą dla psychiki sto razy większą niż całe zajście miesiąc temu!
obiektywny
obiektywny 19.05.2017, 18:12
Chyba masz rację. Pokłócone dzieciaki na podwórku same pogodzą się po godzinie. Ale jak wtrącą się z obu stron nawiedzone mamuśki (rzadziej tatuśki), to robi się argentyńska telenowela w tysiącu odcinkach! I wtedy żadna z nich nie myśli o uczuciach dziecka, tylko żeby postawić na swoim!
wariactwo
wariactwo 19.05.2017, 18:28
Ty piszesz o pokłóconych dzieciach, a sprawa się tyczy zależności pomiędzy dzieckiem, a dorosłym, który wykorzystał swoją zależność, hierarchię, stanowisko i instytucję i uderzył małoletnią! Opowieści z piaskownicy nijak się tu mają do opisywanego zdarzenia!
nawiedzone psycholożki wmawiają
nawiedzone psycholożki wmawiają 19.05.2017, 23:33
Jak będziesz torturować przez miesiąc dziewczynę i wmawiać jej jaka ona biedna, to w końcu uwierzy! Nie takie rzeczy wmawia się dzieciom w Korei! A normalne dziecko szybko zapomina stresy, tak jak w przykładzie z piaskownicą! Więcej złego zrobią nawiedzone mamuśki, bo dzieciaki same by się dogadały i zapomniały. Ale mamuśki będą rozdrapywać!
historyk
historyk 19.05.2017, 10:24
historyk
Sławny departament IV SB zajmował się kościołami. A w nim wydział VI, który, jak mówi wikipedia zajmował się też rozsiewaniem plotek (chociaż to z tego wydziału byli zabójcy księdza Popiełuszki) Wydział VI (jako Grupa „D” w latach 1973-1976) – grupa operacyjna do zadań specjalnych, której zadaniem była dezinformacja i dezintegracja (tzw. specjaliści), badanie tendencji odśrodkowych, kontestacyjnych, opracowywanie strategicznych działań dezintegracyjnych, koordynacja działań dezintegracyjnych wszystkich jednostek IV Departamentu, prognozy dotyczące siły koncepcyjno-organizacyjnej Kościoła, koncepcje działań specjalnych w stosunku do zagranicznych instytucji centralnych Kościoła rzymskokatolickiego, zakonów i organizacji katolickich.
???
??? 19.05.2017, 11:16
A co to ma do rzeczy?
dziadek
dziadek 19.05.2017, 17:29
A to, że gdyby to nie chodziło o księdza nie byłoby nawet jednej czwartej komentarzy.
Ojciec
Ojciec 19.05.2017, 10:00
Nie ważne ksiądz czy nie, uderzy moją córkę czy skrzywdzi w inny sposób niech liczy się z furią ojca dziecka... Najważniejsze prawo ponad wszelkim prawem chroń swoją rodzinę!!! Nasze dzieci są dla nas wszystkim ktoś je skrzywdzi czy nam je odbierze jesteśmy jak kamikadze....
czego ty uczysz dzieci? Przemocy?:):):)
czego ty uczysz dzieci? Przemocy?:):):) 19.05.2017, 23:35
Ojej, promujesz przemoc. A przecież nie bije się innych ludzi:):):)
x
x 19.05.2017, 21:21
Popieram!
Ojciec II
Ojciec II 19.05.2017, 21:05
Amen.
dziadek
dziadek 19.05.2017, 17:30
Hmm, jakoś w tych surowych zasadach ochrony rodziny mieściło się puszczenie dzieci samych?
x
x 19.05.2017, 21:22
Do kosciola poszly. Co im grozilo?
???
??? 19.05.2017, 23:37
To jak do kościoła, to mogą same chodzić?
FOXA
FOXA 19.05.2017, 10:04
OCZYWISCIE, CHODZI O ZASADY!
zgr-edo
zgr-edo 19.05.2017, 09:38
Szczerze mówiąc, to jako mieszkaniec Górnego Tarasu, teraz , miesiąc po fakcie, nie odważyłbym się zeznawać jako świadek przeciwko Ks. Dziekanowi prob. kan. mgr Henrykowi Krzyżewskiemu.
Poza tym, szkoda czasu i zdrowia i pieniedzy. Dogadajcie się z kiecmanem, tak będzie bezpieczniej dla dzieci. Więcej ksiądz się nie wychyli, bo będzie wiedział, że w razie czego, na goraco, parafianie, potomkowie wschodnich przesiedleńców, mogą mu łeb ukręcić.
Jest takie powiedzenie, 'co wolno Wojewodzie, to nie tobie smrodzie'
W państwie religijnym, gdzie awanse rozdaje Opus Dei, żaden prowincjonalny policjant, prokurator nie będzie działał przeciwko watykańskim funkcjonariuszom, a sędzia nie skaże księdza. Krzyż na ścianach w instytucjach świeckiego państwa, wisi tam jako symbol władzy.
Patrzcie, kto idzie w pierwszym szeregu i skąd zaczyna się przemarsz policjantów ! kto wie, a może żołnierzy św. Inkwizycji ?
Świadek występujący przeciwko czarnej mafii, na wieki, wieków zostanie potępiony i zapisany w pamięci komputera MSW jako element wywrotowy.
yytt
yytt 19.05.2017, 21:09
A ty skąd się przesiedliłeś ćwoku?Że piszesz o przesiedleńcach ze wschodu.Może z Warszawy.
zgr-edo
zgr-edo 19.05.2017, 11:08
cenzura wycięła film z otwarcia nowej Komendy Powiatowej Policji ? Prawda w oczy kole ?

Pomyśl trochę. Dlaczego mamy promować konkurencję z innej gminy? Do tego upolitycznioną, reprezentujacą jedną partię... Równie dobrze możesz znaleźć w internecie inne przykłady.
admin2
zgr-edo
zgr-edo 19.05.2017, 11:49
masz rację, przepraszam
ubeczek
ubeczek 19.05.2017, 10:46
typowy ubek jestes
:)
:) 19.05.2017, 09:47
Znawca służb...;)
Apel 2
Apel 2 19.05.2017, 07:26
Świadkowie- zgłaszajcie się do Prokuratury, zeznajcie, jak było! To nie pierwszy incydent z udziałem tego księdza!
proszę, proszę
proszę, proszę 19.05.2017, 07:54
Coś chyba się sypie wersja rodziców i tej 14latki. Poza skazaniem w internecie czasem (o ile sądy i prokuratura akurat działa) trzeba dowodów... A tu desperacja...
Apel 2
Apel 2 19.05.2017, 09:25
Nie jestem świadkiem, ani też nie reprezentuje/nie stoję za żadną stroną, jednakże uważam, że należy to rzetelnie wyjaśnić! A w tym mogą pomóc jedynie świadkowie, to chyba logiczne? Czy przetłumaczyć na prostszy język? ????
rozsądny
rozsądny 19.05.2017, 09:31
Apel 2, ale piszesz,z że to kolejny raz????!!!!! A kiedy było wcześniej? Może to tylko plotka, że było jakieś wcześniej? Jak się coś takiego pisze, to trzeba podać fakty.
Apel2
Apel2 19.05.2017, 09:57
Posiłkuję się komentarzami innych internautów. Oni pewnie też plotkują?! ????
rozsądny
rozsądny 19.05.2017, 10:04
Czyli Apel2 nic konkretnego!
!
! 19.05.2017, 10:49
Temat budzi za duże emocje wiec cos musi być na rzeczy!
Apel2
Apel2 19.05.2017, 10:33
Jasne rozsądny...nic konkretnego, same plotki. Zastanawiające tylko, dlaczego ludzie nie mówią w podobnym tonie o burmistrzu, radnym, kierowniku jakiejś organizacji, proboszczu z dolnego tarasu, staroście, dyrektorze szkoły, nauczycielu, etc. Przypadek? I to z ust kilkunastu osób?!
fakt
fakt 19.05.2017, 09:51
Jakby było coś faktycznie, to nie wyobrażam sobie, żeby inni rodzice nie zareagowali. A tak, większość pewnie nawet nie zauważyła. I dlatego takie desperackie "apele" o jakichkolwiek świadków na to "straszne skatowanie"
czytaj
czytaj 19.05.2017, 09:58
Podobne incydenty, co nie znaczy takie same! Czytaj ze zrozumieniem
głos rozsądku
głos rozsądku 19.05.2017, 06:10
Obiektywnie przyznać trzeba, że gdyby sytuacja nie miała miejsca w kościele i z udziałem księdza, nie podniecałaby tak wyobraźni niektórych. Gdyby to faktycznie dziecko bez dorosłego zarysowało komuś karoserię na parkingu i właściciel zareagował – inaczej by oceniali...
Wniosek: niektórzy mają niezdrowe fascynacje sutanną, które objawiają się namiętnymi komentarzami:)

Znalazłem nieliczne głosy rozsądku w tym morzu komentarzy.
seniorka Wczoraj, 08:11 Gdyby opisano tu sytuację, jak dziecko chodzące bez opieki po parkingu rysuje karoserię i reaguje właściciel samochodu, założę się, że ocena sytuacji byłaby inna. Ale że tu jest ksiądz i elewacja kościoła – to nawet umyka ludziom fakt, że ta ośmiolatka miała pod opieką młodsze rodzeństwo! Nie mam zamiaru stawać po którejkolwiek ze stron, jednak jednoznaczny atak tylko na jedną stronę zawsze budzi we mnie pewien opór. Jest słowo przeciw słowu. I nie mam podstaw, żeby jedną ze stron gloryfikować a drugą skreślać.
Świadek
Świadek 19.05.2017, 05:45
Brednie ludzie mowicie a raczej piszecie są światkowie i to rodzice innych dzieci i jak to mówił ksiądz proboszcz dziewczynka niby skubała elewacje bzduraaaaa siedząc w ławkach obok innych rodziców jak czytam niektóre wypowiedzi najwiecej pisza ci co nic nie wiedzą .a chodziło nie o elewacjie a o spuźnienie 6 minut i........ zresztą bedzie sprawa wtedy wszysko bedzie poruszone.
Mama
Mama 19.05.2017, 20:07
Tak tak bylo i tą złość trzymał w sobie przez całą próbę na koniec podszedł do niej jak wychodzili z kościoła i szarpnol za reke na bok i uderzył dwa razy w tyl glowy cyt. Inne mamy _ aż jej dlowa poleciala do przodu. .. przez co ze spuznili sie na próbę i w biegli po schodach do kosciola . Myslicie ze gdybyśmy nie mieli za soba pare osob ktore to widzialy ,to by wszystko sie tak potoczylo . Slowa nasze za slowo księdza. Nie dali bysmy radę. Mlodsze dziecko ktore szlo do komuni nie chcialo chodzic juz na próby powiedzialo ze sie boi.
APEL
APEL 19.05.2017, 07:23
księżulek musiał się tłumaczyć elewacją..co innego miał powiedzieć? Że uderzył, bo się Dziecko spóźniło? Z tego miejsca apeluję do świadków!!! Zgłaszajcie się i zeznawajcie, jak było naprawdę!! Jest wina, musi być kara
dziadek
dziadek 19.05.2017, 17:34
Każde słowo księdza dla ciebie kłamstwem, każde słowo 14latki świętą prawdą? A ja wcale nie uważam, że dziecko nie może przesadzać! W sądzie każdy ma prawo do przedstawiania faktów na swoją korzyść. Nie można odbierać tego prawa jednym, a bezgranicznie ufać innym!
proszę, proszę
proszę, proszę 19.05.2017, 07:53
Dziecko wielką literą - co za emocje:)
dziadek
dziadek 19.05.2017, 17:36
Faktycznie, infantylnie wygląda to "dziecko" wielką literą.... Chyba ktoś za bardzo bezkrytycznie podchodzi do własnych dzieci...
hah
hah 19.05.2017, 10:02
Boli, że księżulek małą haha :)
33
33 19.05.2017, 01:25
Współczuję Ks. Dziekanowi prob. kan. mgr Henrykowi Krzyżewskiemu-
za ten stek pomówień pod jego adresem. Tym razem prawda zwycięży.
Za karę, proponuję parafianom podgłośnić bicie dzwonów.
https://www.youtube.…
https://www.youtube.…

jeży
jeży 19.05.2017, 01:32
Sciemniarz to nje o niego hodzi
pommes
pommes 18.05.2017, 23:38
Ty (...) przemawia przez ciebie chora lewacka idea-fix! Ludzie dzielą się na lepszych i gorszych! Na pracowitych i leniwych! Na mądrych i głupich ! Na bialych i czarnych ! Na dobrych i zlych ! Na religijnych i ateistow! Tylko ignorant udaje, że jest inaczej! To wlasnie robia lewacy - kreuja nierzeczywisty swiat! Tak czuje sie lepszym czlowiekiem co najmniej od paru milionów odmóżdżonych fanatyków.
realista
realista 18.05.2017, 23:13
Skoro nie ma świadków, a są tylko sprzeczne relacje, więc będzie trudno.
Rysiu
Rysiu 18.05.2017, 21:30
Prawda ..... pewnie nie pracujesz lub nie masz dzieci takie kombinacje robisz dzieci w tym wieku same wracają ze szkoły do domów a ty takie bzdury piszesz.
Misiu
Misiu 19.05.2017, 00:11
To w końcu chodzi o dziecko, czy o 14 latkę?
Rysiu
Rysiu 19.05.2017, 06:45
O 14 latke byla zmłodszym bratem
ojciec
ojciec 19.05.2017, 00:29
A co 14-latka to już nie dziecko?
dziadek
dziadek 19.05.2017, 17:37
Jak puszczasz ją z ośmiolatkiem samą, to sam uważasz, że już nie bardzo...
biolog
biolog 19.05.2017, 01:33
14 latka to już może mieć nawet dziecko!
Rysiu
Rysiu 18.05.2017, 21:24
Napewno sie sliźnie bo to ksiadz
klaudia
klaudia 19.05.2017, 07:15
Jak wójt się ślizgnął i tamta dziewczynka nie żyje to o co chodzi . Księdza za klepnięcie chcecie aresztować?
prawda
prawda 18.05.2017, 21:22
Pomijając księdza (słowo przeciw słowu, póki co), to czemu dziecko opiekowało się młodszym rodzeństwem samo pod kościołem? Kto by odpowiadał, jakby wyleciały na ulicę, albo na przykład zleciały ze schodów?
niewygodna prawda
niewygodna prawda 19.05.2017, 00:14
Nie ulega wątpliwości, że posłanie dzieci bez opieki dorosłych było błędem. Tym bardziej, że przecież tam było tyle osób, które jakoś zorganizowały opiekę nad swoimi pociechami?
Poinformowany
Poinformowany 18.05.2017, 20:48
WIADOMO, który to ksiądz, tutaj macie nagranie, czemu nie ujawniacie imienia i nazwiska. Słychać po głosie. I czemu ta informacja jest ukryta na stronie, dopiero na ostatnim slajdzie: http://radioszczecin…
Rysiu
Rysiu 18.05.2017, 21:48
Proboszcz
Były ministrant
Były ministrant 18.05.2017, 20:22
Kiedyś w tej parafii, gdy byłem ministrantem inny ksiądz, którego już tam nie ma uderzył mnie w głowę na kolędzie; bo się o coś zapytałem. Gdybym miał na tyle odwagi by gdzieś to zgłosić - a dowodów brak, bo byłem sam z nim. Jak potem ufać ludziom? A jak to wpłynie na tę dziewczynkę?
Kiedyś też ksiądz z tego artykułu przeklnął na mnie, ale przeprosił po pewnym czasie. No może nie nadaje się po prostu do pracy z ludźmi. Mogli go umieścić na innym stanowisku, gdzieś w kurii na przykład. A jak sobie nie radzi ze stresem, to niech chodzi do psychologa etc. - ale teraz już za późno. Traktujmy księży tak samo jak innych ludzi i tyle. Bez nienawiści, ale zgodnie z prawem.
Mam nadzieję, że ksiądz zostanie odpowiednio ukarany, odpowiednio według prawa. Ucieszyła mnie ta informacja, odczułem trochę ulgi,że w końcu wpadł. Będąc ministrantem bałem się go. Ale to też ostrzeżenie dla wszystkich, którzy mają w sobie dużo agresji - gdzieś ją trzeba świadomie wyzwolić, albo przypadkiem na kimś się wyżyjesz i wtedy poniesiesz konsekwencje.

Dużo czasu spędziłem w tym kościele, teraz już w ogóle nie chodzę. Jednym z powodów jest to, że nie mogę patrzeć na katolika, a co dopiero duchownego, który czyni zło. Nie wiem, czy katolicy nie są świadomi kim są? Samemu zdarza mi się czynić coś złego, ale nie chcę być hipokrytą, dlatego zrezygnowałem z bycia w KK. KK daje trochę poczucia stabilności, ale jakim kosztem, czasu, pieniędzy, obniżonej samooceny, problemów z seksualnością (duże poczucie winy z tym związane, seks daje mniej przyjemności), lęku przed Bogiem. Wyszedłem z Kościoła, ale Kościół został we mnie - teraz muszę go się pozbyć, lub go czymś zastąpić. Wiele lat byłem tam programowany na bycie katolikiem i tak szybko i łatwo nie pójdzie. Mam nadzieję, że takie sytuacje przekonają moją podświadomość, by nie szukać już miejsca w kościele.
Ech
Ech 18.05.2017, 22:51
Podzielam twoje zdanie. KK w Polsce nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Dziwi mnie że ludzie tego nie widzą. Nie umieją tego rozróżnić. Ja też już nie chodzę do kościoła i czuję ulgę, to jak wyzwolenie...jak świeży oddech
Były ministrant.
Były ministrant. 18.05.2017, 20:46
Nie ma możliwości edycji, więc piszę tutaj. Oczywiście ksiądz ma prawo do obrony. Możliwe jest też, że poklepał po głowie dziewczynkę; ale i tak nie powinien tego robić. No i na jego czyn nakłada się fakt, że księża mają bardzo złą opinię w Polsce no i opinia publiczna może stanąć za dziewczynką, niezależnie od faktów. Księża mają złą opinię i z powodu faktów, ale też z powodu nagonki medialnej... ale mają przecież dużo pieniędzy, mogą sobie z tym poradzić...

Ten ksiądz jest bardzo wrażliwy, jeśli chodzi o budynek kościoła, i jeśli ona go uszkadzała, to raczej musiał się mocno oburzyć. Inna sprawa, że dziecko jest niewychowane, niszczy czyjąś własność; ale to nie ma tu znaczenia.
.
. 18.05.2017, 20:18
nie mam słów
?.....?
?.....? 18.05.2017, 16:42
Bardzo duża część parafian nie przepada za nim szczególnie.Jest jakby z lekka grubiański i absolutnie nie nadający się do rozmowy.Kilka lat temu przerwał na chwilę mszę tylko po to żeby zrugać ludzi stojących na chórze którzy niby mu kable od nagłośnienia deptali dodając:to ja tutaj za wszystko płacę.Może i miał rację ale czyimi pieniędzmi za wszystko płaci? Swoimi??Nie uważam go za sympatycznego człowieka.
pogromca kicmanów
pogromca kicmanów 18.05.2017, 19:20
Dajcie mi krnabrnego kicmana na tydzień a zapewniam was że jego ręka juz nigdy żadnego dziecka nie skrzywdzi
moralność Kalego
moralność Kalego 18.05.2017, 21:11
Czyli przemoc nie dla wszystkich? Kali bić klechę, dobrze, klecha bić Kali źle?
...??... :)
...??... :) 18.05.2017, 16:46
Czyli mówisz, że ta sytuacja to tylko przykrywka dla walk międzyfrakcyjnych? Ludzie, w partiach i firmach tak się dzieje, w Kościele też?
123
123 18.05.2017, 16:35
Ksiadz proboszcz juz sie zbliza
Juz puka do mych drzwi
Pobiegne go przywitac
W mym reku wino drzy
O szczescie niepojete
Ksiadz sam odwiedza mnie
Sasiedzie wspomoz renta
Bym mogl pokazac sie
W spizarni trzymam koniak
W lodowce wodki dwie
Pobiegne po kieliszki
Ksiadz lubi napic sie
O szczescie niepojete
Ksiadz wypil flaszki dwie
Sprowadze go po schodach
Bo sam wywroci sie
Ksiadz wzial do reki krede
Napisal K plus M plus B
Na dole ministranci
Juz niecierpliwia sie
Otwieram drzwi Toyoty
Ksiadz proboszcz chwali mnie
W swej Nysce policjanci
Zyczliwie smieja sie
Ksiadz ruszyl z piskiem opon
Nie zdazyl uciec kot
Zahaczyl swiatlem o slupek
I wyrznal bokiem w plot
Ach placza parafianie
Co widzieli wypadek ten
Toyota duzo kosztuje
Znow trzeba dac na msze
Jan
Jan 20.05.2017, 14:11
Bzdury , Wstydz sie prostaku
plagiat
plagiat 18.05.2017, 16:39
Powtarzasz sie chłopie, wysil się na oryginalność
Kukiz Śpiewa Dzisiaj, 10:40
Róża
Róża 18.05.2017, 16:34
To hamski atak na Kościół i Ksiendza Proboszcza. Ksionc nie ma żony ani nawet kochanki. Zaszczóją Kapłana. Biedak może zaczonć pić. http://bydgoszcz.esk… Ten ksionc był już za Proboszcza Kozłoskiego, a on by na coś takiego nie pozwolił.
Jan
Jan 20.05.2017, 14:13
Ludzie opanujcie sie, te bzdury co piszecie to sie w glowie nie miesci. Chamstwo i plotkarstwo. Brak kultury osobistej.
wkurzony ludek
wkurzony ludek 18.05.2017, 19:06
JA czegos nie rozumiem - gdzie są ojcowie tych pobitych, molestowanych chłopców i dziewczynek?
Przyjeło sie nie wiem czemu, że bracia w kapłanstwie sa obdarzeni przez parafian w kwestii wychowania dzieci jakism nieuzasadnionym kredytem zaufania.
Kiedy przecież teoretycznie nawet kota nie wychowali...Nie wiedzą co to zmiana pieluch albo tradzik młodzienczy. Bez zdrowego życia sexualnego kiszą swoje frustracje w mrokach plebanii. , Ludzie - nie bojcie sie klechów...To oni sa dla was , żyja z waszych pieniędzy i maja zasłuzyc na szacunek, a nie miec go z urzędu!
Jan
Jan 20.05.2017, 14:15
Nastepny sie odezwal ze swoja teorika
robert
robert 18.05.2017, 18:41
ty róza ty nie ztej bajki jestes albo psychika ci siada ten pseudo ksiadz ma kochanke i wiekszosc to wie i na pal dziada za bicie nie swoich dzieci pajac jeden
logika
logika 18.05.2017, 16:42
Coś w tym jest, nawet pomijając błędy ortograficzne:)
seniorka Dzisiaj, 08:11 Gdyby opisano tu sytuację, jak dziecko chodzące bez opieki po parkingu rysuje karoserię i reaguje właściciel samochodu, założę się, że ocena sytuacji byłaby inna. Ale że tu jest ksiądz i elewacja kościoła – to nawet umyka ludziom fakt, że ta ośmiolatka miała pod opieką młodsze rodzeństwo! Nie mam zamiaru stawać po którejkolwiek ze stron, jednak jednoznaczny atak tylko na jedną stronę zawsze budzi we mnie pewien opór. Jest słowo przeciw słowu. I nie mam podstaw, żeby jedną ze stron gloryfikować a drugą skreślać.
Sasiadka
Sasiadka 18.05.2017, 22:06
Co ty piszesz . Ludzie ????14latka byla z 9 latka
Olo
Olo 18.05.2017, 20:53
Wszystko z powodu nagonki na księży - oczywiście są też fakty, które pogrążają KK.
A co do "dziewczynki" to prawda; w wieku 14 lat niszczyć czyiś budynek.. raczej powinna być świadoma, że tak nie można. A do tego opiekuje się innymi, to tym bardziej powinna być.
robert
robert 18.05.2017, 19:45
no i widzicie znowu przez kościół i religie wojna gryfińska powalone komunie tylko nerwice ludzie mają najlepiej jest bez religii i wiary najwieksze wojny zawsze były na tle religijnym wiec odpowiedzcie sobie sami a zreszta i tak sie opluwacie a potem w pierwszych ławkach siedzicie i jęzory po opłatek wyciagacie a po mszy na chlanie i bicie rodziny i do kochanki taki powalony świat i ten kraj
Katolik
Katolik 18.05.2017, 16:19
Nie uwierzę, że tylko poklepał dziewczynkę. Jakby się uczciwie przyznał miałbym dla niego szacunek. A tak... zero szacunku dla tchórza.
logika
logika 18.05.2017, 16:29
Katoliku, przeczysz sam sobie i nickowi! Skoro "nie uwierzysz", to po co ci słowa? I tak wiesz swoje! A skoro miałbyś szacunek, gdyby powiedział, że pobił - to już jakaś dewiacja! Za co ten szacunek?
I tak to jest, jak wiara rozum odbiera:)
rocznik 80
rocznik 80 18.05.2017, 15:46
Nikt nie ma prawa podnieść reki na obce dziecko . Mozesz zwrocic uwage co najwyżej ale ręce precz bo ci pan Bóg utnie następnym razem . To ksiądz czy "patol" ? jaki przykład daje ? Na miejscu tatusia to bym sobie po męsku z proboszczem pogadał . Nie te czasy nie ta epoka "ciemnogród" w sutannach
Leon lewicowiec
Leon lewicowiec 18.05.2017, 19:07
Niechby tylko klecha spróbował uderzyć moje dziecko... Sprawiedliwość BOŻA dopadłaby go natychmiast!!!!
:):):)
:):):) 19.05.2017, 23:59
I znowu ile agresji i przemocy w zwalczających agresję i przemoc - ciekawe:):):)
Miłośnik małych chłopców
Miłośnik małych chłopców 18.05.2017, 16:34
Ale poklepać po pupci to chyba jeszcze wolno, co?
logika
logika 18.05.2017, 16:30
rocznik 80 Dzisiaj, 15:46 Nikt nie ma prawa podnieść reki na obce dziecko
A na swoje można?:) A nie na dziecko można? To jakaś dziwna ta twoja logika...:)
Dziadek
Dziadek 18.05.2017, 14:21
oto jeden z przykładów "naszego" kościoła: http://wiadomosci.ra…
zgr-edo
zgr-edo 18.05.2017, 16:58
Słaby przykład, to tylko kropla w morzu bezkarności.
zenia
zenia 18.05.2017, 13:57
a wiecie co jest najgorsze, że tam było dużo rodziców, widzieli to zdarzenie i nikt !!! nie zareagował !!!
???
??? 18.05.2017, 14:02
A może w takim razie ta sytuacja wcale tak nie wyglądała, jak ją tatuś opisuje?
logika
logika 18.05.2017, 16:32
Logiczne, trzeba przyznać. Widać wcale to tak "tragicznie" nie wyglądało...
felek
felek 18.05.2017, 13:35
Odrąbać mu rączkę. Wtedy pomyśli zanim drugą na kogoś podniesie,
Hardkor
Hardkor 18.05.2017, 13:22
Proboszcz z górki to niech swoje dzieci bije a nie czyjeś wychowuje. Cziekawe czy jego baba ze Szczecina mu na bicie własnych i obcych dzieci pozwala.
Paw
Paw 18.05.2017, 11:19
Wygnać proboszcza z górki do jego nowo wybudowanego domu w Podjuchach i jego kobiety ze Szczecina a razem z nim turasów z kebaba.
logika
logika 18.05.2017, 16:33
Nie ma jak to przy okazji posypanie plotami, pomówieniami na każdy temat...
Masz, wiesz, sprawdziłeś - to ciekawe, kim ty jesteś???
przestroga;)
przestroga;) 18.05.2017, 17:43
Nie ma gorszego wroga niż odtrącona niewiasta...:):):):)
no..
no.. 18.05.2017, 19:42
no,no ale z ciebie szowinista -przestroga - znam to powiedzenie ale znam też inne.' nie ma gorszego wroga niż odtrącony facet '
brak rozumu
brak rozumu 19.05.2017, 07:15
Lepiej sie dogadsjcir nie bedziecie wrogami boze skad tyle glupoty tutaj a udaja takich inteligentnych
yes
yes 18.05.2017, 21:15
A na jakiej podstawie sądzisz, że w tym przypadku tak może być? Bo ja raczej stawiam na załatwianie prywatnych porachunków. I część wypowiadających się, pełnych agresji i nawoływania do przemocy najmniej obchodzi jaka była prawda...
hehe
hehe 18.05.2017, 16:02
hehehehehe...... aż tak..hehehehehehe....
Hardkor
Hardkor 18.05.2017, 14:31
Pozdro Jaro:-)
Kukiz Śpiewa
Kukiz Śpiewa 18.05.2017, 10:40
Ksiadz proboszcz juz sie zbliza
Juz puka do mych drzwi
Pobiegne go przywitac
W mym reku wino drzy
O szczescie niepojete
Ksiadz sam odwiedza mnie
Sasiedzie wspomoz renta
Bym mogl pokazac sie
W spizarni trzymam koniak
W lodowce wodki dwie
Pobiegne po kieliszki
Ksiadz lubi napic sie
O szczescie niepojete
Ksiadz wypil flaszki dwie
Sprowadze go po schodach
Bo sam wywroci sie
Ksiadz wzial do reki krede
Napisal K plus M plus B
Na dole ministranci
Juz niecierpliwia sie
Otwieram drzwi Toyoty
Ksiadz proboszcz chwali mnie
W swej Nysce policjanci
Zyczliwie smieja sie
Ksiadz ruszyl z piskiem opon
Nie zdazyl uciec kot
Zahaczyl swiatlem o slupek
I wyrznal bokiem w plot
Ach placza parafianie
Co widzieli wypadek ten
Toyota duzo kosztuje
Znow trzeba dac na msze
Ula
Ula 18.05.2017, 09:48
Wyolbrzymiacie! a to drobne zdarzenie. Nikomu nic się nie stało tylko rozdmuchane.
Hardkor
Hardkor 18.05.2017, 14:30
Kobieto mam nadzieje ze Twoje dziecko ksiądz tez tak potraktuje i wtedy zobaczysz czy ludzie wyolbrzymiają.
???
??? 19.05.2017, 23:57
Hardkor Wczoraj, 14:30 Kobieto mam nadzieje ze Twoje dziecko ksiądz tez tak potraktuje - ładne życzenia dla niewinnego dziecka! No chyba że faktycznie to nadmuchana afera?
A przy okazji zauważyliście, ile agresji jest w tych, którzy zwalczają agresję?
logika
logika 18.05.2017, 16:35
Skoro życzysz takiego losu innemu dziecku, to chyba jednak wiesz, że to wcale nie był taki zły los, prawda?
No bo przecież nie życzyłbyś źle niewinnemu dziecku?;););)
software:)
software:) 18.05.2017, 21:16
No, jeśli "obrońca dzieciaczka" życzy innemu dziecku tego samego losu, to faktycznie dęta afera musi być, hardkorze?
prawda
prawda 18.05.2017, 21:23
Dobre podsumowanie mowy nienawiści!
pytacz
pytacz 18.05.2017, 10:59
nikomu ? dziecko to nikt ?
cypaga
cypaga 18.05.2017, 15:45
przyda sie MU nauczka i zabawa z prokuraturą- bo i tak z tego nie wyniknie!!! ale dzieci są beznadziejne i rozpieszczone!! a rodzice mają fioła na punkcie swoich dzieci , i zachowują sie jeszcze gorzej. Masakra!!
drobne
drobne 18.05.2017, 10:08
nawet jesli drobne to zaden!!! ksiadz nie ma prawa podniesc na dziecko reki...
zastanòw się
zastanòw się 18.05.2017, 10:03
Za drobne zdarzenie Prokuratura nie prowadzi postępowania z urzędu!!!
Ala
Ala 18.05.2017, 11:56
Prokuratura prowadzi wszystko co się zleci a potem śledztwo umarza.
prawi się kłania
prawi się kłania 18.05.2017, 12:45
Ale nie z urzędu!
 jest wina powinna być kara
jest wina powinna być kara 18.05.2017, 11:38
Zgadza się,tym bardziej,że to nie incydent,w przeszłości były podobne sprawy nawet zgłaszane do kurii. Pamiętam glośną sprawę ze starszą panią,która 'wlazła' bez zaproszenia 'na pokoje' księdza.zamówić pogrzeb córki,masakra jakaś!!!
no name
no name 18.05.2017, 09:30
Więcej dzieci posyłajcie do sukienkowych, bo co sąsiedzi powiedzą !!!
klara
klara 18.05.2017, 09:28
Gdzie była ta Prokuratura jak w Gryfinie w rodzinie zastępczej zakatowano dziecko? Dziewczynkę 3 letnią.
;
; 18.05.2017, 10:23
Tak, pamietam sprawe Amelki i jej siostry,
jak dzielnie bronila pani prokurator i dyrektorka CPR pana wojta.
szymacha
szymacha 18.05.2017, 08:59
Jedno to widzieć, a drugie mówić prawdę bez ubarwień.
jak możecie?
jak możecie? 18.05.2017, 08:47
Ogarnijcie się! Jak możecie się godzić na przemoc?! Jak możecie przemoc usprawiedliwiać?
Sandra
Sandra 18.05.2017, 09:31
A ty co nigdy klapsa nie dostałaś ?Ty to nazywasz przemocą. To ty się kobieto ogarnij bo bachory ci na łeb wskoczą.
klaps
klaps 18.05.2017, 10:11
ja od ksiedza nigdy nie dostałam.. jakbym dostała to napewno bym mu oddała
a
a 18.05.2017, 09:48
A ty sandra to co bijesz swoje dzieci? To moze toba tez powinni sie zajac. Bicie to oznaka słabości pamietaj
klaps to przemoc
klaps to przemoc 18.05.2017, 09:45
Wyobraź sobie, że klaps to uderzenie, a uderzenie to przemoc. Definiuje to zresztą zawarty w artykule powyżej artykuł! Czytaj ze zrozumieniem! STOP PRZEMOCY!
wychowanie to przemoc:)
wychowanie to przemoc:) 19.05.2017, 23:54
"Stop przemocy", mówiła matka 14 latki prowadzonej do prokuratury w kajdankach za skopanie po głowie rówieśnicy! Z tego bezstresowego wychowania mogą się zrodzić potwory! A mamuśka do kamery: "bo tamta je obraziła"!!!
Sąsiadka
Sąsiadka 18.05.2017, 08:42
Uderzył ja po próbie jak wychodzili z kosciola . Szarpnol za rękę odciagnol i dwa razy w tył glowy dostała
Sąsiadka
Sąsiadka 18.05.2017, 08:48
Spoznili sie na próbę do kościoła . 6min. Wbiegli . Dostali opiernicz od księdza a po probie bylo ......
?
? 18.05.2017, 08:54
Widziałaś to zajście??
nie ma prawa
nie ma prawa 18.05.2017, 08:37
Co by Dziecko nie zrobiło, jakkolwiek by się nie odezwało, NIKT NIE MA PRAWA uderzyć!!!! Koniec i basta!
Sandra
Sandra 18.05.2017, 10:18
Masz racje, kiedyś dziecko ciebie uderzy.Nowoczesne mamuśki bez wyobraźni nie wychowują dzieci tylko tuczą i hodują bo tak jest najprościej.
Sara
Sara 18.05.2017, 09:35
Ale musieli cię napi...lać starzy jak byłaś dzieckiem skoro takie masz zdanie, że dzieciom wolno wszystko. A ja jestem innego zdania , że *** to nie szklanka nie zbije się a rozum do głowy wejdzie szybciutko.
Saro,
Saro, 18.05.2017, 11:31
Musiało być zupełnie odwrotnie, skoro Ty teraz stosujesz przemoc! To wobec Ciebie prawdopodobnie stosowano przemoc. Pamietaj- przemoc rodzi przemoc!!
nie ma prawa
nie ma prawa 18.05.2017, 09:51
Współczuję zatem Twoim Dzieciom!!! I jeszcze na forum się tym chwalisz!
Sąsiadka
Sąsiadka 18.05.2017, 08:21
Troszke poprzekrecane jak to w gazecie . Ksiądz udezyl 14 latke ktora przyszla z 9latka na próbę do kościoła . Nic zlego nie robila bo siedziala miedzy innymi matkami . A o calym zdarzeniu rodzice dowiedzieli sie od innych rodzicow ktozy byli na próbie odrazu po tym zdarzeniu byly telefony. Ojciec chcial porozmawiac z proboszczem ale on nie chcial . Sa swiadkowie
co szczegół to dziwniej
co szczegół to dziwniej 18.05.2017, 08:27
Sąsiadka Dzisiaj, 08:21Nic zlego nie robila bo siedziala miedzy innymi matkami

I on tak by ni z tego ni z owego między tymi matkami, niewinną dziewczynę? Ej... A one nic?
a
a 18.05.2017, 08:40
A one nic...bo społeczeństwo katolickie czuje presje...ksiądz to niezaprzeczalny władca i nie można mu się sprzeciwić! Sekta!!!
seniorka
seniorka 18.05.2017, 08:11
Gdyby opisano tu sytuację, jak dziecko chodzące bez opieki po parkingu rysuje karoserię i reaguje właściciel samochodu, założę się, że ocena sytuacji byłaby inna. Ale że tu jest ksiądz i elewacja kościoła – to nawet umyka ludziom fakt, że ta ośmiolatka miała pod opieką młodsze rodzeństwo! Nie mam zamiaru stawać po którejkolwiek ze stron, jednak jednoznaczny atak tylko na jedną stronę zawsze budzi we mnie pewien opór. Jest słowo przeciw słowu. I nie mam podstaw, żeby jedną ze stron gloryfikować a drugą skreślać.
Historyk :D
Historyk :D 18.05.2017, 20:57
Kiedyś wściekłe tłumy prowokowane przez Kościół wysyłały kobiety na stosy. Teraz wściekłe internetowe tłumy, prowokowane przez wieloletnią nagonkę na Kościół chcą wysyłać księży do wiezień, a nawet ciąć ręce... był taki komentarz.
prawda
prawda 18.05.2017, 08:28
Co prawda, to prawda.
SłowianSiła
SłowianSiła 18.05.2017, 07:45
jak facet w tym wieku łazi w sukience i nie ma żony to już jest podejrzane. Jak można dzieci zostawiać pod ich opieką skoro nie wiadomo co tam się wyprawia?
Jan
Jan 20.05.2017, 14:23
podejrzana to chyba ty jestes , takie glupoty co wypisujesz.
Wstyd dla narodu.
Jan
Jan 20.05.2017, 14:23
podejrzana to chyba ty jestes , takie glupoty co wypisujesz.
Wstyd dla narodu.
Ja
Ja 18.05.2017, 09:25
Akurat H.K. ma żonę i fajną chatę na Warszewie
Zwiedzajaca
Zwiedzajaca 18.05.2017, 13:14
Ma ruda zone,dziecko-nie wiem czy rude heh. Jezdza,leca razem na wycieczki za parafian pieniadze i udaja rodzeństwo. Wiem bo bylam z nimi i widzialam. Tereska ma na imie.
Ehe
Ehe 18.05.2017, 22:23
A ty jesteś jej koleżanka...
?
? 18.05.2017, 09:55
I ponoć dzieci! ????
do 33
do 33 18.05.2017, 08:16
33 twoja narracja zmierza do jednego celu. Aby tylko dowalić "czarnym"! Próba w kościele to nie zajęcia w przedszkolu! Co ty bredzisz człowieku?
a co do wypowiedzi "matki" na wypowiedź "ojca" to co ci się nie podoba?

ojciec Dzisiaj, 00:11 gdyby moje dziecko uderzyl to minimum dwa strzaly w ryj by dostal, nie patrzylbym czy sa ludzie msza czy ktokolwiek.

matka:) Dzisiaj, 01:00 Jeślibyś puścił małe dziecko pod "opieką" ośmioletniej siostry samopas, to może "dwa strzały w ryj" to by się przede wszystkim tobie należałyby od twojej żony?
33
33 18.05.2017, 07:26
matka- Jeślibyś puścił małe dziecko pod "opieką" ośmioletniej siostry samopas, to może "dwa strzały w ryj" to by się przede wszystkim tobie należałyby od twojej żony? Miałeś pilnować dwójkę małych dzieci, to żeś poszedł na piwo?
< co ty bredzisz ? Twoja narracja zmierza w kierunku przekonania internautów, że ojciec podrzuca dzieci biednemu księdzu do kościoła, a sam w tym czasie idzie do baru się alkoholizować. W jakim teraz wieku, dzieci przystępują do komunii i którą z dziewczynek uderzył ? bo w tym momencie, pięści same się zaciskają.
Rodzice po odprowadzeniu dzieci do przedszkola,szkoły, nie uczestniczą z nimi w zajęciach. Wierzą , że są pod profesjonalną opieką i nic im w kościele nie grozi. Zazwyczaj, przygotowaniem dzieci do komunii zajmują się katechetki i siostry zakonne, aby nie dawać powodów do oskarżeń duchownych o molestowanie seksualne, a jak było w tym przypadku ? Dlaczego rozjuszony, z pianą na ustach klecha, bijący małe dziecko, uszedł uwadze zakonnic i rodziców innych dzieci. Powinni zareagować, wezwać Policją , która powinna przebadać kiecmana na obecność we krwi alkoholu albo innych dopalaczy. Na bierność w takim przypadku też jest paragraf. Świadków powinno być dużo, bo przecież lista dzieci przygotowywanych do komunii w tym kościele jest prosta do ustalenia. Najgorsze jest to, że takie sprawy przeciąga się w czasie aby społeczeństwo zapomniało , ostygło w emocjach, a finału nigdy nie podaje się do wiadomości . Kto wie, jaki wyrok dostał ks.Kozłowski za potrącenie pieszych na przejściu, czy był trzeźwy ?
poz 24- wątek gryfiński. https://pl-pl.facebo…
wątpliwości
wątpliwości 18.05.2017, 07:05
Najgorsze jest to, że już tu na forum wyrok wydano i każdy, kto nie będzie popierał jedynie słusznego stanowiska stanie się od razu najgorszym z najgorszych.
wątpliwości
wątpliwości 18.05.2017, 07:06
A ja, nie wnikając w winę księdza, jakoś nie mam bezkrytycznej wiary w niewinność dziecka czy rodziców. Gdy ostatnio dwie gimnazjalistki skopały bestialsko swoją rówieśnicę, telewizja puściła wypowiedź matki jednej z bandytek: „ale córka mówiła, że tamta je obraziła, a one się tylko broniły”! I założę się, że gdyby nie nagrał tego monitoring, ta mamuśka w życiu nie przyjęłaby do wiadomości, że „córunia” mogła kopać rówieśnicę w głowę! I do upadłego przekonywałaby, że to tamta oszukuje... Skoro nawet wobec bezspornych faktów śmiała stwierdzić do kamery: „tamta je obraziła”!
mara
mara 20.05.2017, 18:50
Tez uwazam , ze nie ktora mlodziez zachowuje sie zle i musza poniesc tego konsekwencje
różnica
różnica 18.05.2017, 08:52
Tam było zajście pomiędzy nieletnimi, tu jest zajście pomiędzy dorosłym, a nieletnią! Widzisz różnicę??!
wątpliwości
wątpliwości 18.05.2017, 07:07
Także, nie wnikając w ten konkretny przypadek, na którego wyjaśnienie radzę poczekać, większość przypadków „trudnej młodzieży” wcale nie bierze się z domów z agresją, tylko z domów bez żadnych barier i zasad! To właśnie z domów bez przemocy ale i bez troski pochodzi większość młodocianych agresorów! I jakoś wybaczcie, ale mam pewne wątpliwości co do prawdziwości wersji przedstawianej przez dziecko i ojca...
OJCIEC RYDZYK
OJCIEC RYDZYK 18.05.2017, 06:40
Po łbie dac ,za duzo banda w sutannach sobie pozwala
obiektywny
obiektywny 18.05.2017, 00:42
Hmm, jeśli uderzył, będzie miał za swoje. Ale w sprawie jest parę wątków - dziecko ośmioletnie ma pod opieką młodszą siostrę - wtedy rodziców nie było? No i obiektywnie - ciekawe, jak było z tym "poklepaniem" - bo tu też mamy dwie wersje. Słowo przeciw słowu. Nie mam zamiaru bronić kogoś, kto uderzył dziecko, pod warunkiem, że faktycznie uderzył. Może być jednak tak, że z igły zrobiono widły. Prawdą jest, że są przegięcia w jedną i w drugą stronę - zarówno z biciem dzieci ale i z "bezstresowym wychowaniem"
Znajoma
Znajoma 18.05.2017, 08:14
Osmioletnie szlo do komuni a uderzył 14 latke
14 latka to aniołek?
14 latka to aniołek? 18.05.2017, 08:24
Oj biedactwo. Rówieśnica tych gwiazd telewizyjnych, co to kopały rówieśnice po głowie, jak mówiła matka jednej z nich "bo ona je obraziła"...
Nie wiem ale zgredo pisał inaczej, że to ośmiolatka była z młodszą siostrą:
zgr-edo Wczoraj, 23:14
Dziewczynka przebywała na terenie kościoła na Górnym Tarasie w Gryfinie. Była tam wraz z dziećmi przygotowującymi się do Komunii Świętej. Do świątyni przyszła z młodszą siostrą.
Czarownica
Czarownica 18.05.2017, 00:19
Skubała elewację kościoła !!! Straszne, to cud, że ten się nie zawalił. A czy ten tak zwany kapłan zdaje sobie sprawę, że on nie jest właścicielem tego budynku? Jest tylko urzędnikiem watykańskim na usługach tej parafii. A pomijając to wszystko, znam wiele osób, które na pytanie dlaczego posyłają dzieci do komunii, odpowiadają, że tak trzeba, bo inni też tak robią albo co rodzice powiedzą. Takie skutki ma pranie mózgu już od przedszkola.
tak jest
tak jest 18.05.2017, 09:00
Prawda!!
co ja bym zrobił?
co ja bym zrobił? 18.05.2017, 00:57
Hie, hie, gdyby g.wniara komuś "poskubała" karoserię własnego samochodu, to ciekawe, ile z nas by ją "poklepało", jakby dorwało... Nie wiem, który to ksiądz, ale wcale bym tak nie wierzył w niewinność dzieciaków. Są czasem cwańsze od starych! I żyją w pełnym poczuciu bezkarności.
Trawelerka
Trawelerka 18.05.2017, 13:36
Sa swiadkowie. Czytaj ze zrozumieniem. Trzeba wkoncu napisac list do Dziegi. ,"Siostra" Tereska jest na liscie plac jako pomoc u proboszcza. Ale fizycznie urzadza nowy dom dla obojga. Za nasze pieniadze. Masakra jakas!
ojciec
ojciec 18.05.2017, 00:11
gdyby moje dziecko uderzyl to minimum dwa strzaly w ryj by dostal, nie patrzylbym czy sa ludzie msza czy ktokolwiek. Nie ma znaczenia co takiego dziecko zrobilo, ma swoje dzieci to niech je sobie wychowuje i je bije a nie cudze!
matka:)
matka:) 18.05.2017, 01:00
Jeślibyś puścił małe dziecko pod "opieką" ośmioletniej siostry samopas, to może "dwa strzały w ryj" to by się przede wszystkim tobie należałyby od twojej żony? Miałeś pilnować dwójkę małych dzieci, to żeś poszedł na piwo?
Ojciec
Ojciec 18.05.2017, 07:39
Przeczytaj uwaznie artykul. Dzieci przygotowujace sie do komunii. Dzieci idace do komunii maja 8-9 lat, to wlasnie to dziecko komunijne bylo wraz z starsza siostra. Nie ma tu mowy o malych dzieciach . Pelna odpowiedzialnosc rodzicow. Z tego co wiem nie bylo watku skubania elewacji. Proboszcz przyjal taka wersje obrony. Dziecko poprostu rozmawialo podczas proby i po wielokrotnym zwracaniu uwagi ksiadz sie wyladowal.
kamaz
kamaz 17.05.2017, 23:57
Jeszcze nic nie wiadomo. Dopiero prokuratura prowadzi śledztwo. Nikt jeszcze nie jest winny.
matka:)
matka:) 18.05.2017, 01:01
Mylisz się. Wyrok wydany. Niewielu będzie obchodziła prawda!
Marko
Marko 17.05.2017, 23:33
On gonilł dziewczynkę aby ja poglaskać za drapanie elewacji
Charon
Charon 17.05.2017, 23:20
To był dotyk Boga. Spytajcie PiS.
zgr-edo
zgr-edo 17.05.2017, 23:14
Bardzo skąpa ta informacja iGryfino. Dlaczego ten ksiądz pozostaje anonimowy ? / Jest potencjalnym zagrożeniem dla innych dzieci. Długo czekano z ujawnieniem tego zdarzenia, bo pewnie liczono, że rodzice odpuszczą tak jak zawsze. A tu okazuje się, że ojciec dziecka ma jaja i nie odpuści. Dobrze, że się opanował i księdza chuligana nie oklepał po głowie.
Zapewne sprawca tego czynu był na pogrzebie prałata, są zdjęcia. Który to ?
Kompas Polityczny-
Ksiądz pobił w kościele dziewczynkę? Skandal w gryfińskiej parafii. - SZOK! Czy ksiądz pobił dziewczynkę w kościele? A jeśli tak, to dlaczego? Z naszych informacji wynika, że do zamieszania doszło z błahego powodu, ponieważ kapłan zwrócił dziecku uwagę, a ono nie zastosowało się do jego polecenia. Wtedy ksiądz zadał ciosy, dwukrotnie, w głowę.
Dziewczynka przebywała na terenie kościoła na Górnym Tarasie w Gryfinie. Była tam wraz z dziećmi przygotowującymi się do Komunii Świętej. Do świątyni przyszła z młodszą siostrą. W pewnym momencie, wewnątrz kościoła, podszedł do niej proboszcz i uderzył dwukrotnie w głowę.
Sam kapłan twierdzi, że o pobiciu nie ma mowy, przyznaje natomiast, że „poklepał” dziecko po głowie.
- Rodzice nie interesują się, dzieci same przyszły do kościoła, starsza z sióstr skubała gzyms na świątyni – tłumaczy.
Wyjaśnia, że to nie pierwszy raz, kiedy dzieci niszczyły elewację kościoła, dlatego ksiądz postanowił zareagować. Zwrócił uwagę dziewczynce, a ta uciekając weszła do świątyni. Proboszcz ruszył za nią, wypatrzył ją w tłumie dzieci, podszedł do niej:
- Zapytałem, dlaczego to robi i poklepałem ją po głowie – tłumaczy.
Świadkowie zdarzenia twierdzą, że to nie było klepnięcie, ale dwa silne uderzenia w głowę. Jak było naprawdę? Teraz ustala to prokuratura. Jak się dowiedzieliśmy od rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Joanny Biranowskiej-Sochalskiej:
- Prokuratura Rejonowa w Gryfinie prowadzi dochodzenie w sprawie, która dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej małoletniej, która faktycznie miała zostać uderzona, ze wstępnych ustaleń wynika, że przez księdza – informuje. - Jest to czyn prywatnoskargowy, jednakże tę sprawę prokurator objął śledztwem z urzędu i prowadzi w tej sprawie postępowanie. Z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej, szczegółów nie możemy podać – dodaje. Sam ksiądz jest zaskoczony tym obrotem sprawy, jak mówi, nie został poinformowany o żadnym śledztwie. Przyznaje natomiast, że jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do zdarzenia, do świątyni przyszedł ojciec dziewczynki i zrobił awanturę.
- Akurat byłem w konfesjonale, wydzierał się na cały kościół. Nie przyszedł, by spytać o wyjaśniania, tylko powiedział, że sprawę zgłosi na policję – mówi proboszcz.
Teraz kapłanowi grozi sąd. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
klara
klara 18.05.2017, 08:03
Przestańcie zadymiać? Silne uderzenia w głowę? To rozumiem że tata zrobił obdukcję bo są ślady. Bachory są teraz okropne nie mają szacunku dla nikogo i skoro rodzice nie wychowują to z czasem życie ich wychowa a tatusiek co tak Księdza wyzwał pierwszy dostanie wpi......ol od córeczki bo sam tak ją wychował.
lena
lena 18.05.2017, 09:48
Klara to na pewno stara panna i nie lubi dzieci.
heh
heh 18.05.2017, 10:31
Za to lubi księży haha ☺
Trawelerka
Trawelerka 18.05.2017, 13:38
Heh. I nosi moher.
tragedia
tragedia 18.05.2017, 09:04
"Bachory"??!!! Odezwała się właśnie wierząca!
klara
klara 18.05.2017, 09:41
Nie napisałam, że jestem wierząca.
haha
haha 18.05.2017, 10:00
"tata", "córeczka" napisałaś z małych liter, "Księdza" z dużej. Musisz być wierząca! :)
koko
koko 18.05.2017, 09:50
To bardzo źle że nie jesteś.
Kaktus
Kaktus 17.05.2017, 23:22
Najpierw pewnie szantażowano rodziców,
DKS
DKS 17.05.2017, 22:55
Moze to ten sam ksiadz ktory opowiadal historie ze swojego dziecinstwa kiedy nauczyciel rzucil go kluczami w glowe tak ze az krwawił to rodzice kazali mu tego nauczyciela jeszcze przeprosic. Podejscie by sie zgadzało
grubcio
grubcio 17.05.2017, 22:57
Trauma z dzieciństwa ważna?
lata 80 te
lata 80 te 17.05.2017, 22:38
Dobrze zrobił! Lać i patrzeć czy równo puchnie! Dzieciarnia teraz jest straszna! Kiedys sie dostało od obcego kopa i sie nawet w domu nie poskarżyło!
pobudka
pobudka 18.05.2017, 09:06
Żyjemy w XXI wieku. Radzę się obudzić!!
xx
xx 18.05.2017, 00:37
przyjdź do mnie to dostaniesz jeszcze jednego... a później od razu polecisz na skargę do niebieskich !!!
33
33 18.05.2017, 00:00
Pod koniec lat 60 u.w. ksiądz uderzył mnie w salce na lekcji religii z plaszczaka w twarz i pięścią w brzuch, że z bólu się posikałem. Tyle, że wcześniej po odstawieniu mu krzesła , zafundowałem mu lot batmana z katedry na betonową posadzkę i mógł się chłopina nawet zabić. Ksiądz mnie przeprosił i wydaje mi się, że sam był w szoku co zrobił. W domu nie pisnąłem ani słowa, bo zgodnie ze staropolską, katolicką tradycją, dosłałbym konkretne wp... , inne kary i nakaz przeproszenia księdza. Bachory potrafią doprowadzić dorosłych do niekontrolowanych odruchów, ale ręce trzeba trzymać na wodzy, bo to jednak dzieci, które nie zdają sobie w pełni sprawy, ze swych uczynków, a kapłan, jak to nas dziadkowie niesłusznie pouczali, osoba największego zaufania.
Over
Over 17.05.2017, 23:32
On gonił tę dziewczynkę, aby ją pogłaskać po buzi za drapanie elewacji kościoła.
Xxx
Xxx 17.05.2017, 22:32
Wreszcie ktos odwazyl sie o tym napisac, zachowanie ksiedza jest karygodne
Piotr
Piotr 17.05.2017, 22:15
Oj, poklepał po głowie i zaraz ojciec awanturę robi.
Xxx
Xxx 17.05.2017, 22:31
W twarz uderzyl to chyba roznica
burnet
burnet 17.05.2017, 22:10
Ciekawe co teraz powiedzą świadkowie.

Pozostałe