Ksiądz pobił dziecko? Prokuratura prowadzi postępowanie

Ksiądz pobił dziecko? Prokuratura prowadzi postępowanie
-Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gryfinie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Chodzi o naruszenie nietykalności cielesnej małoletniego, tj. o czyn określony w artykule 217, paragraf 1 Kodeksu karnego. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. Jednak w tym przypadku z uwagi na okoliczności zdarzenia oraz na to, że pokrzywdzoną jest osoba małoletnia, prokuratura wszczęła tę sprawę z urzędu – mówi nam rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

-Do zdarzenia miało dojść 19 kwietnia 2017 r. na terenie kościoła na Górnym Tarasie w Gryfinie. Tego samego dnia wpłynęło zawiadomienie do organów ścigania, że ksiądz ręką  dwukrotnie uderzył dziecko w głowę – informuje nas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej.

Grupa dzieci przygotowywała się wówczas do Pierwszej Komunii Świętej. Ksiądz w pewnym momencie zirytował się zachowaniem jednej z dziewczynek. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że zwrócił dziecku uwagę, ale ono nie zastosowało się do jego polecenia. Kapłan podszedł do dziewczynki i wówczas miał uderzyć ją ręką w głowę.

Art. 217. § 1. Mówi, że „Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (232)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

33
33 31.05.2017, 08:20
Kuria nie zajęła stanowiska w tej bulwersującej sprawie. Skoro biskup publicznie manifestuje swoje poparcie dla oprawcy, pokazując się z nim publicznie podczas manifestacji związanej z nadaniem rondu imienia księdza Palicy ,to pokazał kto tu rządzi i będzie decydował o winie.
Polacy, wstańcie z kolan !!! Brońcie dzieci przed bandziorami, bo jak dorosną to wytkną Wam waszą obojętność.
dfj
dfj 23.08.2017, 14:11
TAK, spalić publicznie na stosie!
Ale i tych, co piszą nie prawdę lub celowo kłamią. Kuria wydała oświadczenie.
Tylko ten 33 nie ma jaj by zweryfikować swój wpis. Ot, taki sobie .....
esbeckie fobie i kolejne kłamstwa
esbeckie fobie i kolejne kłamstwa 31.05.2017, 09:44
Ty naprawdę musisz leczyć fobie, teraz manifesty do Polaków piszesz?

33 Dzisiaj, 08:20 Kuria nie zajęła stanowiska w tej bulwersującej sprawie.

Kłamstwo - wydała oświadczenie, że czeka na ustalenia organów państwa i cieszy się, że ksiądz deklaruje współpracę w wyjaśnianiu sprawy

33 Dzisiaj, 08:20
Skoro biskup publicznie manifestuje swoje poparcie dla oprawcy,

Już faryzeusze czepiali się 2000 lat temu, że z "elementami przebywa" a ty odmawiasz prawa do przebywania razem z człowiekiem, który nie jest skazany?

33 Dzisiaj, 08:20
pokazując się z nim publicznie podczas manifestacji związanej z nadaniem rondu imienia księdza Palicy ,

No i nie omieszkał esbek znowu wsadzić księdza Palicy w tym kontekście

33 Dzisiaj, 08:20
to pokazał kto tu rządzi i będzie decydował o winie.

A MOŻE WŁAŚNIE NIE TY BĘDZIESZ DECYDOWAŁ O WINIE I WYDAWAŁ WYROKI?
łowca zboków
łowca zboków 31.05.2017, 11:22
o jo,joj, jak się kiecmanek zdenerwował. he,he,he
rajcuje cię?
rajcuje cię? 31.05.2017, 11:26
Widać rajcuje się temat habitów i sutann? Może sobie kupisz i zajmiesz się w zaciszu domowym a nie przy każdej okazji habit i sutanna, habit i sutanna, habit i sutanna...
policyjny milicyjny esbecki terror
policyjny milicyjny esbecki terror 31.05.2017, 09:38
Tylko jak się trafiało na esbecję, to człowiek już był winien. Tu ktoś naprawdę ma jakieś fobie związane z księżmi! A w normalnym kraju póki winy się nie udowodni, to jest domniemanie niewinności. W tej sprawie są dwa głosy, słowo przeciw słowu. I może trzeba poczekać, zanim się zlinczuje. Chociaż niektórych pewnie korci, żeby przypomnieć sobie metody, ostatnio pokazane przy sprawie z Wrocławia...
obserwator
obserwator 31.05.2017, 13:39
Ten gość ma fobię na punkcie księży, jak w poprzedniej kadencji na punkcie H.Piłata miała opozycja- obecnie rządzący Gryfinem. Tylko jaki cel ma ten gościu? Bo opozycja wreszcie wymęczyła stołki.
33
33 31.05.2017, 07:33
Kochana redakcjo,mineło półtora miesiąca od bulwersującego zdarzenia, jak tam postępy w sprawie pobicia dziewczynki , bo złe uczynki kiecmanów są jak zaraza. Czy księdzu dziekanowi , proboszczowi,kanonikowi, magistrowi, przedstawiono już zarzuty?
http://wiadomosci.ga…

Ojciec
Ojciec 7.06.2017, 18:49
Jeszcze trwa dzis corka była przesłuchiwana w niebieskim pokoju trwało to około20 minut
lecz swoje fobie
lecz swoje fobie 31.05.2017, 07:50
Esbeku, nie możesz poczekać? Jak była sprawa kobiety, co zostawiła dziecko i zniknęła, nawoływałeś, "żeby poczekać aż organa wyjaśnią". A tu swoje fobie uruchamiasz? Nie szanowałeś żałoby, nie szanowałeś uczuć ludzi, nie szanujesz nawet prawdy i faktów. Jak widzisz księdza, mózg ci lasuje!
lecz swoje fobie
lecz swoje fobie 31.05.2017, 07:52
333-ministrant,ubek,sbek,milicjant 22.05.2017, 11:21

ale się przedstawiłeś 22.05.2017, 17:56 Ciekawe, że tych samych standardów nie stosujesz wobec kobiety, która niezłą traumę zafundowała swojemu własnemu dziecku i całej rodzinie! Tam z kolei żądasz "wyciszenia", umorzenia, bo "służby to na pewno wyjaśnią"
No ale tamta kobieta nie jest zakonnicą, która opiekowałaby się dziećmi...
kalderon
kalderon 23.05.2017, 09:53
Odgrzewane kotlety sprzed miesiąca. Nagle wszyscy się zainteresowali! czekajmy co powie prokuratura bo od tego jest.
333-ministrant,ubek,sbek,milicjant
333-ministrant,ubek,sbek,milicjant 22.05.2017, 11:21
To właśnie o to chodzi, wyciszyć aferę, a potem umorzyć sprawę. Stara sprawdzona metoda. Pokrzyczą, pokrzyczą i zapomną.
------
http://f7dobry.pl/sk…
ale się przedstawiłeś
ale się przedstawiłeś 22.05.2017, 17:56
Ciekawe, że tych samych standardów nie stosujesz wobec kobiety, która niezłą traumę zafundowała swojemu własnemu dziecku i całej rodzinie! Tam z kolei żądasz "wyciszenia", umorzenia, bo "służby to na pewno wyjaśnią"
No ale tamta kobieta nie jest zakonnicą, która opiekowałaby się dziećmi...
kwek
kwek 22.05.2017, 10:51
Nie ma co kręcić afery tylko czekać aż sprawa się wyjaśni. Od tego są odpowiednie służby.
niemiłosierny
niemiłosierny 22.05.2017, 07:55
A dlaczego nie ma fotorelacji uroczystości I Komunii Św. z kościoła na Górnym Tarasie ? Ofiara pobicia została dopuszczona do przyjęcia opłatka z rąk oprawcy ?
miłosierny
miłosierny 21.05.2017, 13:27
Zawsze trzeba nadstawić drugi policzek.
33
33 21.05.2017, 14:07
dzieci na lekcjach wychowawczych powinny być uczone jak przeciwstawić się i bronić przed agresją dorosłych i tzw.
złym dotykiem .
33
33 21.05.2017, 10:21
Bojkotujecie msze św. odprawiane przez dziekana Henryka K. który uderzył dziecko w świątyni. Czy też dajecie mu poczucie totalnej bezkarności i poparcia ?
klemens
klemens 20.05.2017, 20:38
Ludzie,Ludzie uciekajta do lasuuu, do lasu uciekajtaaaa.. Polsat ma przyjechać.. Do lasu uciekajta ludzieee.
33
33 20.05.2017, 13:52
przesada- jesteś tą rudą panią Tereską ?
Rodzice powinni się wstydzić bo zgrzeszyli wedle nauk Kościoła Katolickiego i własnego sumienia. Widząc całe zdarzenie stanowczo nie zareagowali na agresywne zachowanie księdza dziekana, wobec bezbronnego dziecka, ale spuścili głowy jak zapłakane owce idące na ubój. Pada kilka wersji zdarzenia i robi się zamieszanie. Dziwne, że żaden z redaktorów lokalnych mediów, nie dotarł do świadków tego zdarzenia. To nie była grupa anonimowa, dzieci z rodzicami przygotowującymi się do komunii.
Pytam się, co by było, gdyby tak któryś z parafian publicznie uderzył księdza w głowę, też byłoby to poklepanie czy pobicie i naruszenie nietykalności osobistej ?
każdy ma prawo do obrony
każdy ma prawo do obrony 21.05.2017, 00:19
Gdyby padły dwie wersje dwóch stron - byłoby słowo przeciw słowu. Ale tu w komentarzach jest wiele wersji obrońców "bezbronnego dziecka". A to oznacza, że wcale to takie jasne nie było, skoro jest tyle wersji...

Poza tym, faktycznie, gdzie był ojciec jak posyłał z domu ośmioletnie dziecko pod opieką "bezbronnego dziecka"?
zastępujesz sądy, ale żeby jeszcze uczyć religii?
zastępujesz sądy, ale żeby jeszcze uczyć religii? 20.05.2017, 23:58
Nie ma to jak ateista pouczający o sprawach wiary. A może nie reagowali, bo nie widzieli powodu? Bo nie było "agresywnego zachowania", bo nie było "bezbronnego dziecka"?
A dlaczego wierzysz 14 latce a nie wierzysz księdzu? Słowo za słowo.
Przy okazji: "bezbronne dziecko" zostało wysłane z domu bez opieki dorosłych. I jeszcze miało pod opieką ośmiolatka!!!

33 Dzisiaj, 13:52 przesada- jesteś tą rudą panią Tereską ?
Rodzice powinni się wstydzić bo zgrzeszyli wedle nauk Kościoła Katolickiego i własnego sumienia. Widząc całe zdarzenie stanowczo nie zareagowali na agresywne zachowanie księdza dziekana, wobec bezbronnego dziecka,
33
33 21.05.2017, 16:53
Nikogo nie pouczam, a ateistą staję się powoli od 1995 roku. Tego czego się naoglądałem i nasłuchałem, całkowicie zmieniło u mnie postrzeganie KK, a przede wszystkim stosunek do kleru. Nie przypominam sobie, abym do kościoła podczas przygotowań do komunii, lekcji religii, musiał chodzić pod opieką rodziców.
mieszkanka
mieszkanka 20.05.2017, 11:41
Warto pojsc pod liceum na ''Gorce'' w czasie przerwy i po sluchac jak wyrazaja sie dziewczyny siedzac pod oknami szkoly. Masakra slowni k na k;; na ch'' na p'' . Jak starsza pani zwrocila im uwage, zostala wyzwana od p.... moherow. Patologia brak szacunku dla rodzicow. nauczycieli . Kiedys w szkole za rozmowe dostal chlopak linijka albo wskaznikiem drewnianym od mapyi i siedzial cicho a jak sie w domu poskarzyl to byla dokladka..
refleksja
refleksja 21.05.2017, 00:00
Trudno pochwalać oczywiście, ale swoją drogą, jakby to była taka trauma, to jak pokolenie naszych dziadków dożyło końca szkoły?
qś
20.05.2017, 14:58
Na pewno rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech.
Jan
Jan 20.05.2017, 13:26
Widocznie zasluzyla sobie zlym zachowaniem.
corpo
corpo 20.05.2017, 09:25
Tylko żeby nie zrobić z igły widły!
ojc zyznę wolną, racz nam zwrócić Panie
ojc zyznę wolną, racz nam zwrócić Panie 20.05.2017, 07:57
Nowy, gryfiński bohater mediów i internetu,
Trzeba go zrobić Honorowym Mieszkańcem Gryfina.
Wstyd na całą Polskę, dużo komentarzy. Ma przyjechać w tej sprawie TV Polsat.
no kedy
no kedy 20.05.2017, 20:36
A kedy ma przyjechać :)
Xxx
Xxx 20.05.2017, 16:13
I bardzo dobrze ze przyjedzie, niech prawda wyjdzie na jaw ! A rodzice ,swiadkowie zdarzenia powinni sie chociaz teraz wypowiedziec a nie po kątach szeptać
refleksja
refleksja 21.05.2017, 00:03
Czyli już znasz prawdę. A jak ustalenia są nie po twojej myśli, to na pewno kłamią, boją się itp.
A ja sobie nie wyobrażam, żeby przy tylu matkach ktoś uderzył dziecko. Więc mogę sobie wyobrazić, że prawda jednak nie jest tak stuprocentowo po stronie 14 latki...
Dzieciaki w tym wieku różne rzeczy potrafią wymyślić. Wiek wcale nie oznacza niewinności...
przesada
przesada 20.05.2017, 08:21
Ludzie, polsat przyjedzie! Znam ludzi, którzy dla zaistnienia w mediach zrobią wszystko - ale żeby cieszyć się, że dziecko będzie taką "gwiazdą"? Przesada
33
33 20.05.2017, 06:46
pyt napisał: Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
<
Chodzi ci o rodziców księdza, dziekana, proboszcza, kanonika, mgr Henryka Krzyżewskiego ?
Tego nikt nie wie. Nie wiadomo skąd pochodzi, dlaczego ukrywa swoich bliskich, jaka była jego droga kariery, gdzie była jego poprzednia parafia.
Jeżeli parafianie dają się wykorzystywać jak frajerzy i nie potrafią utemperować ' złego proboszcza' to bardzo smutne. Pluje im w oczy a oni mówią, oo, deszcz pada.
Dopiero co pochowano dziekana, proboszcza Bronisława Kozłowskiego, czy za jego rządów miały miejsce jakieś tarcia i konflikty z mieszkańcami? nie .
Kozłowski miał swoje za uszami, ale to był ksiądz z ludu. Gryfinianie wszystkie grzeszki mu wybaczali bo to był ksiądz proboszcz nie dojeżdżający do pracy, a śpiący na swojej parafii, który wiedział, że bijące zbyt głośno dzwony, budzą dzieci i uniemożliwiają wypoczynek mieszkańcom miasta, a bicie dzieci w ' DOMU BOŻYM' wybudowanym ze składek parafian, jest niedopuszczalne nawet w myślach.
Kto wie, czy agresywne zachowanie proboszcza z ' Górki ' nie przyczyniło się do pogorszenia zdrowia ks. Kozłowskiego, dla którego ta wiadomość musiała być ciosem poniżej pasa. Zauważcie , że w tym tzw. Testamencie, dziękował za współpracę kościelnemu, katechetom, ale nie wspomniał o swoim następcy.
77
77 20.05.2017, 09:45
Bardzo mądrze napisane.
wyliczanka
wyliczanka 20.05.2017, 00:34
"Ksiądz w pewnym momencie zirytował się zachowaniem jednej z dziewczynek. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że zwrócił dziecku uwagę, ale ono nie zastosowało się do jego polecenia. Kapłan podszedł do dziewczynki i wówczas miał uderzyć ją ręką w głowę."

W *** z takimi "kapłanami!
przesada
przesada 20.05.2017, 08:25
Jest tyle wersji, i to wśród "obrońców dzieciątka", że już trudno cokolwiek powiedzieć, jeśli nawet tu na forum pojawiło się wiele sprzecznych - podejrzewam, że gdyby odnalazło się jakieś nagranie, rodzice mieliby wstyd, jak nie wiem.
Z innej beczki
Z innej beczki 19.05.2017, 22:57
Czy te przeklete dzwony musza o 6 rano i 21 wieczorem dzien w dzien zaklocac zycie ,,normalnych" mieszkancow ?
Rysiu
Rysiu 19.05.2017, 18:08
Dziadek ty jesteś chyba chory idź sie leczyć człowieku
obiektywny
obiektywny 19.05.2017, 18:12
Rysiu, każdy, kto ma inne zdanie niż ty, od razu jest chory? Dziadek mądrze pisze! A jak w twoim świecie wszyscy wokół chorzy, to może sam sprawdź u specjalisty swoje zdrowie?
pyt
pyt 19.05.2017, 14:59
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
ojciec
ojciec 19.05.2017, 11:05
ciekawe co wy byście zrobili gdyby taka sama sytuacji spotkało wasze dziecko.?????? Połowa pewnie by odpuściła .ja nie odpuszczę.
gość
gość 23.08.2017, 15:07
Nie bronię księdza ale pan źle wychował swoją córkę, która nawet w kościele nie potrafi się zachować, nie reaguje na zwrócenie uwagi, przeszkadza też innym dzieciom. To jest jak rozbestwione dziecko, które nie ma szacunku dla nauczycieli i zapomniała gdzie się znajduje. Taka nauczka może ją czegoś nauczy, może trochę spokornieje....
dziadek
dziadek 19.05.2017, 17:28
Dziewczyna dawno by zapomniała o wszystkim, a ty od miesiąca tkwisz razem z dziećmi w amoku. Jakbym miesiącami za młodu rozpamiętywał każde złapanie w cudzym sadzie, to faktycznie bym nie wyrobił psychicznie. Koszmar to fundujesz od miesiąca własnemu dziecku właśnie ty!
wariactwo
wariactwo 19.05.2017, 18:23
Dziecko nie zapomni uderzenia, tak, jak Ty nie zapomniałeś "złapania w cudzym sadzie" To, co piszesz, to jest przyzwalanie na przemoc!
nawiedzone psycholożki wmawiają!
nawiedzone psycholożki wmawiają! 19.05.2017, 23:30
"dziecko nie zapomni uderzenia" - histeria! Już nawiedzone psycholożki będą wmawiać, że nawet jak ktoś z sentymentem wspomina wyprawy do cudzego sadu, to jest trauma, psychoanaliza i inne głupoty. Kaleki emocjonalne z tych dzieci się robi!
przesada
przesada 20.05.2017, 08:29
Prawda, w imię nie wiadomo jakich uczuć rodziców od miesiąca maltretuje się dziecko. Gorsze od wszystkiego jest takie maltretowanie psychiczne, i rozdrapywanie, rozpamiętywanie, podburzanie.
I nie chodzi mi o obronę księdza, tylko też uważam, że z igły zrobiono widły ze szkodą dla psychiki sto razy większą niż całe zajście miesiąc temu!
obiektywny
obiektywny 19.05.2017, 18:12
Chyba masz rację. Pokłócone dzieciaki na podwórku same pogodzą się po godzinie. Ale jak wtrącą się z obu stron nawiedzone mamuśki (rzadziej tatuśki), to robi się argentyńska telenowela w tysiącu odcinkach! I wtedy żadna z nich nie myśli o uczuciach dziecka, tylko żeby postawić na swoim!
wariactwo
wariactwo 19.05.2017, 18:28
Ty piszesz o pokłóconych dzieciach, a sprawa się tyczy zależności pomiędzy dzieckiem, a dorosłym, który wykorzystał swoją zależność, hierarchię, stanowisko i instytucję i uderzył małoletnią! Opowieści z piaskownicy nijak się tu mają do opisywanego zdarzenia!
nawiedzone psycholożki wmawiają
nawiedzone psycholożki wmawiają 19.05.2017, 23:33
Jak będziesz torturować przez miesiąc dziewczynę i wmawiać jej jaka ona biedna, to w końcu uwierzy! Nie takie rzeczy wmawia się dzieciom w Korei! A normalne dziecko szybko zapomina stresy, tak jak w przykładzie z piaskownicą! Więcej złego zrobią nawiedzone mamuśki, bo dzieciaki same by się dogadały i zapomniały. Ale mamuśki będą rozdrapywać!
historyk
historyk 19.05.2017, 10:24
historyk
Sławny departament IV SB zajmował się kościołami. A w nim wydział VI, który, jak mówi wikipedia zajmował się też rozsiewaniem plotek (chociaż to z tego wydziału byli zabójcy księdza Popiełuszki) Wydział VI (jako Grupa „D” w latach 1973-1976) – grupa operacyjna do zadań specjalnych, której zadaniem była dezinformacja i dezintegracja (tzw. specjaliści), badanie tendencji odśrodkowych, kontestacyjnych, opracowywanie strategicznych działań dezintegracyjnych, koordynacja działań dezintegracyjnych wszystkich jednostek IV Departamentu, prognozy dotyczące siły koncepcyjno-organizacyjnej Kościoła, koncepcje działań specjalnych w stosunku do zagranicznych instytucji centralnych Kościoła rzymskokatolickiego, zakonów i organizacji katolickich.
???
??? 19.05.2017, 11:16
A co to ma do rzeczy?
dziadek
dziadek 19.05.2017, 17:29