Można było skosztować podczas zabawy ciasta własnego wypieku

  • 18.05.2017, 23:29 (aktualizacja 19.05.2017 01:01)
  • Admin Admin
Można było skosztować podczas zabawy ciasta własnego wypieku
Dziś, 18 maja 2017 roku już po raz trzeci spotkaliśmy się na Imprezie Turystyczno – Integracyjnej „Leśna Polana”. Impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół w Nowym Czarnowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Most”, sfinansowana została ze środków Stowarzyszenia „Most” oraz środków finansowych powiatu gryfińskiego.

Spotkanie odbyło się pod honorowymi patronatami marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego.

Na zaproszenie gospodarza imprezy, Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie, przybyło 18 zespołów ze szkół, przedszkoli i innych placówek naszego powiatu a także przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą Wojciechem Konarskim, wicestarostą Jerzym Milerem, sekretarzem powiatu Barbarą Rawecką, skarbnikiem powiatu Janiną Niwą, naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Elżbietą Lorenowicz-Bień, członkiem zarządu powiatu Janem Gładkowem, dyrektor SP nr 1 Jolantą Kroczak, dyrektor DPS Nowe Czarnowo Agatą Miłek, p.o. dyrektor PCPR Gryfino Bożeną Stawiarską, przedstawicielem policji gryfińskiej Piotrem Janikiem oraz przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej Sławomirem Michalskim. Swoją obecnością zaszczycił nas również burmistrz miasta i gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 odprawą opiekunów drużyn, zapraszając na przebiegające równolegle bloki turystyczne: marsz na orientację oraz pogodny spacer. Marsz na orientację skierowany został do uczestników sprawnych motorycznie i o niezbyt ograniczonej sprawności ruchowej. Marsz na orientację to forma aktywnego wypoczynku i jednocześnie jeden z rodzajów turystyki, którego celem jest pokonanie pieszo w ustalonym limicie czasu danej trasy i odnalezienie w terenie punktów kontrolnych oznaczonych na dostarczonej przez organizatora mapie. Natomiast pogodny spacer skierowany jest do uczestników niepełnosprawnych motorycznie, celem którego jest pokonanie wyznaczonej trasy przy pomocy osób drugich i wykonanie prostych zadań na stanowiskach ustawionych przez organizatora. Po pokonaniu bloków turystycznych wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Można było skosztować ciasta własnego wypieku oraz drożdżówek.

Następnie przyszedł czas na plener plastyczny pod hasłem: „Potwory śmieciowe czyli coś z niczego”. Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny składające się z dwóch zespołów, do dyspozycji mieli różnego rodzaju materiały np.: kartony, butelki, opakowania po jogurtach, farby itp. Efekty końcowe współpracujących ze sobą drużyn są zachwycające.

Kolejną niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabrakło występów artystycznych uczestników „Leśnej Polany”. Każdy z zaproszonych zespołów miał możliwość zaprezentować swój repertuar, były piosenki i inne ciekawe występy. W międzyczasie można było skosztować pysznej grochówki.

Na koniec dyrektor Małgorzata Wakuluk wręczyła każdej drużynie nagrodę a każdy uczestnik otrzymał medal z tegorocznym logo imprezy – sarenką. Bardzo dziękujemy za wsparcie imprezy Barbarze Siwek wraz z  młodzieżą – wolontariuszami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Pogoda nam dopisała, uczestnicy również, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. Do zobaczenia!

Jadwiga Dąbrowska-Maźnio

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gryfinianka
gryfinianka 19.05.2017, 18:27
brawo ZSP 2 GRYFINO, pomocne dzieciaki!
Jan Serce
Jan Serce 19.05.2017, 01:24
A ciasteczka można wyłowić :)

Pozostałe