Zniszczyli gryfiniance bluzkę podczas malowania barierek

Zniszczyli gryfiniance bluzkę podczas malowania barierek
-Tak wygląda koszula po spacerku gryfińskimi chodnikami w słoneczny dzień. Tragedia... – napisała do nas pani Wioletta i przysłała zdjęcia. Zniszczona bluzka to efekt braku jakiejkolwiek informacji o tym, że barierki przy chodniku są świeżo malowane. Jak się okazuje, osób poszkodowanych brakiem takiego ostrzeżenia jest znacznie więcej.

– Dzisiaj, 18 maja 2017 r. ok. godz. 16 udałam się z rodziną na spacer. Przechadzaliśmy się ul. B. Chrobrego w Gryfinie w pobliżu zakładu zegarmistrzowskiego i zakładu fotograficznego (z którego zresztą korzystałam). Wraz z siostrą postanowiłyśmy udać się do lodziarni mieszczącej się w starej kamienicy po drugiej stronie ulicy. Kiedy doszłyśmy na miejsce, stanęłam w kolejce. Podchodząc bliżej do okienka lodziarni, dotknęłam barierki odgradzającej chodnik od ulicy.

Okazuje się, że te barierki były świeżo malowane na żółty kolor przez pracowników firmy EMBUD ze Szczecina. Jak się dowiedziałam od jednego z panów, który podał mi nazwę firmy, barierki były malowane na długości całej ulicy B. Chrobrego, począwszy od przejścia dla pieszych (ze światłami) aż do totolotka i baru Bistro.

Jednak nie było żadnych informacji typu „świeżo malowane” o trwających pracach. Nie było żadnych kartek, żadnej informacji!!! Jeżeli trwają jakieś prace, to myślę, że takie ostrzeżenie dla przechodniów to podstawowy wymóg.

Była ze mną siostra wraz z 7-miesięcznym dzieckiem w wózku. Kiedy przechodziła chodnikiem tuż przy barierkach, także pobrudziła wózek...  Dzieci, które stały z rodzicami w kolejce po lody, również miały pobrudzone ręce żółtą farbą, którą były malowane barierki.

To jakiś koszmar! Jak bez umieszczenia odpowiedniego ostrzeżenia można w centrum miasta malować barierki przy chodniku?! Przecież o tej porze mnóstwo ludzi wychodzi z pracy, dzieci wracają ze szkoły. Łatwo dotknąć barierki przy chodniku.

Na dodatek jeden z panów z owej firmy okazał się niegrzeczny i opryskliwy. Kiedy podeszłam do pracownika, który właśnie malował owe barierki i zapytałam gdzie są ostrzeżenia, że jest świeżo malowane, wzruszając ramionami odpowiedział: „No nie ma”.  Pokazałam panu moją koszulę, która została zniszczona przez niechlujstwo tych pracowników. Zapytałam, kto pokryje koszty strat, bo bluzka nadaje tylko do wyrzucenia. Mężczyzna zaczął podnosić głos, kiedy zwróciłam uwagę, że brak jest informacji o wykonywanych pracach i przechodzący ludzie się brudzą. 

Jestem poirytowana całą tą sytuacją. Mam nadzieję, że te osoby, które zawiniły, poniosą konsekwencje. Zgłosiłam zdarzenie straży miejskiej. Zgłoszenie zostało przyjęte. Jedna z pań akurat pełniąca w tym momencie służbę zrobiła zdjęcie mojego ubrania w jaki sposób zostało zniszczone i podała mi nr telefonu, pod który mam się kontaktować aby załatwić sprawę zwrotu kosztów za zniszczone ubranie – opowiada nam pani Wioletta.

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

doner
doner 24.05.2017, 22:25
I zakończyło się sukcesem. Gratuluje opani Wioletto!
kremik
kremik 23.05.2017, 14:02
I co dalej z tą sprawą? Myślę, ze jej tak nie zostawicie.
Bąk
Bąk 23.05.2017, 10:48
Jeśli zniszczyli to należy się odszkodowanie!
Ela
Ela 22.05.2017, 12:33
Jak rozumiem pani widziała, że barierki są malowane, bo podeszła do pracownika, ale mimo wszystko oparła się o rzeczoną barierkę,brawo za logiczne myślenie.A pracownik co miał jej odpowiedzieć? Może kłaniać się w pas i bić pokłony skruchy?
grobek
grobek 22.05.2017, 12:48
Elu chyba źle zrozumiałaś. Kolejność była odwrotna więc logika jest zachowana.
Ela
Ela 22.05.2017, 12:54
Zrozumiałam dobrze, pani oparła się o barierkę a potem podeszła do pracownika z pretensją. Czyli widziała, że barierki są malowane.A swoją drogą, czy one są od opierania się, czy oddzielania chodnika od drogi?
Aleksandra
Aleksandra 21.05.2017, 10:19
Sobie co niektórzy tu żartują a ciekawe jak byliby wściekli gdyby to ich dotknęło.
choroba kolumbijska
choroba kolumbijska 20.05.2017, 11:40
A dzień dobry. Ma ktoś namiary do tej pani od koszuli? Mam niezły rozpuszczalnik i wolne popołudnie.
kawa
kawa 20.05.2017, 09:23
To nie ma farb szybkoschnących?
gosia
gosia 19.05.2017, 21:36
Chcialam poinformować że karteczki wisiały koło lodziarni ,przechodziłam tam i widziałam
ale problem
ale problem 19.05.2017, 23:47
A mnie wkurzają te karteczki, po których potem zostają paskudne ślady na ławkach i barierkach! Czy w XXI wieku nie można w takiej sytuacji postawić pachołków i taśmy? Czy to taki nierozwiązywalny problem?
JJ
JJ 20.05.2017, 12:19
A może strażnika miejskiego tam postawić niech każdego z osobna informuje bo i tak nic nie robią, a tak na poważnie to generuje koszta taki pachołek i taśma kosztują a pewnie ich na stanie nie ma bo ktoś podpierdzielił już wcześniej, i jak by musieli kupić kolejny to by była konieczność oszczędzania na farbie i brakło by jej na jedno przęsło :)
wyliczanka
wyliczanka 20.05.2017, 00:26
Zdecydowanie popieram powyższy post.
pyt
pyt 19.05.2017, 14:58
Jak nie widziała, że malują, to niech idzie do lekarza od oczu.
moher
moher 19.05.2017, 18:54
Błagam,błagam was na kolanach błagam,błagam piszcie co jeszcze lezy wam na wątrobie,piszcie,błagam,błagam bbbbbłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Piotrek
Piotrek 19.05.2017, 12:29
Ciemnota z was. Widzicie że czyszcza i malują to sie opieracie. Ciemnogród haha. W domu jak malujecie tez wywieszacie kartki?
Beata
Beata 19.05.2017, 12:48
A niby skąd widać, że malowane? Po zapachu?
Zofia
Zofia 19.05.2017, 19:29
Nie wiem czy wiecie ale dziś jadłam pierwszy raz w tym roku młode kartofle i co? Kopary z wrazenia wam opadły?
Ewa
Ewa 19.05.2017, 19:28
Bo panowie z farba i pędzlami do malowania stoją obok?
bhp
bhp 19.05.2017, 11:32
Firma malująca ławki, barierki, etc. do tego szkodliwą farbą (świadczą o tym maski na twarzy pracujących) powinna ostrzec skutecznie innych. Takie są zasady!
proste
proste 19.05.2017, 11:21
Straż miejska powinna wlepić im mandaty za nieprzestrzeganie zasad BHP!
Budyń
Budyń 19.05.2017, 11:18
what he is
talking about

about nothing
he's just talking

lipą pachnie ten stół
spisek
spisek 19.05.2017, 11:18
Czyżby panowie od malowania próbowali odwrócić uwagę od meritum? Na to wychodzi!
silny burak weekendowy
silny burak weekendowy 19.05.2017, 11:25
Ja nie od malarzy ale moim zdaniem nikt nawet nie zamierza odbiegać od meritum sprawy, jakim jest delikatnie mówiąc nieostrożność tej niewiasty.
proste
proste 19.05.2017, 11:29
Zasady BHP obowiazują w tym wypadku firmę która maluje.
może chociaż pół buraczka?
może chociaż pół buraczka? 19.05.2017, 11:33
https://www.google.p…
Ali
Ali 19.05.2017, 11:01
A jakie IQ ma ta pani?
baba
baba 19.05.2017, 11:04
Takie jak rozmiar buta?
logika
logika 19.05.2017, 11:20
A długość włosów tej pani też ma znaczenie na bezmyślność malujących panów?
żółty piorun
żółty piorun 19.05.2017, 11:23
Jeżeli tych włosów nie pobrudziła to jej bezmyślność nie ma znaczenia. Ale ze względu na bezmyślność twoją tego nie pojmiesz. Bo do tego trzeba pomyśleć.
33
33 19.05.2017, 10:57
ta poszkodowana to jakaś niewidoma, że nie zauważyła świeżej, śmierdzącej farby ? totalna sierota.
do 33 z 10.57
do 33 z 10.57 19.05.2017, 17:27
33 sam jesteś sierota i bezmózgowiec,bo co miała wąchać?? Ty tak robisz?
Juzer
Juzer 19.05.2017, 10:41
,, i podała mi nr telefonu, pod który mam się kontaktować aby załatwić sprawę zwrotu kosztów za zniszczone ubranie''

Zaraz, zaraz. To ona nie brała pod uwagę możliwości zmycia farby rozpuszczalnikiem póki jeszcze nie zaschła tylko już od razu chciała pieniądze za wymianę no nowe?
rozpuszczalnik mózgu
rozpuszczalnik mózgu 19.05.2017, 10:49
Juzer, a ty kiedykolwiek miałeś kontakt z olejnicą?
GUMIŚ BRIGADE
GUMIŚ BRIGADE 19.05.2017, 10:26
LUDZIE MAJĄ PROBLEMY!!
życzenie
życzenie 19.05.2017, 10:48
Oby ciebie to spotkało to zobaczymy czy przejdziesz do porządku dziennego.
GUMIŚ BRIGADE
GUMIŚ BRIGADE 19.05.2017, 10:57
JA NIE CHODZĘ W TAKICH BLUZKACH. I UWAŻAM JA CHODZĘ.
mila
mila 19.05.2017, 10:00
Tak to jest z drogowcami, po prostu malują bo to ich i niczym się nie przejmują. Ktoś powinien im się dobrać do skóry!
defekt mózgu widoczny
defekt mózgu widoczny 19.05.2017, 09:56
Pani roszczeniowa od 500+? Czy córeczka tatusia, ewentualnie żona męża, której się wszystko należy?
Ula
Ula 19.05.2017, 10:03
Bardzo dobry nick przybrałeś defekcie. Adekwatny do swojego komentarza.
Akurat Pobieram 500+ i nie czuje się gorsza, co próbujesz bezskutecznie wmawiac.. Widocznie nie masz dzieci i stąd twoje defekty...
defekt mózgu widoczny
defekt mózgu widoczny 19.05.2017, 10:05
Ja tylko stwierdzam widoczną głupotę tej pani. Natomiast o byciu gorszą sama napisałaś, widocznie coś jest na rzeczy.
logika
logika 19.05.2017, 10:19
A jednak coś z twoja logiką jest nie tak. Co ma wspólnego pobieranie 500+ (o ile w ogóle jest pobierane, bo nie wiem na podstawie czego sądzisz) ze zniszczoną odzieżą i wózkiem? Jeśli ktoś zniszczył, winien za to materialnie odpowiedzieć. To jest logika w państwie prawa.
defekt mózgu widoczny
defekt mózgu widoczny 19.05.2017, 10:25
Barierka zaatakowała tą kobietę? Czy, mimo tego że widziała pracujących (w przeciwieństwie do niej) ludzi, to nie zachowała podstawowej ostrożności, w wyniku czego pobrudziła się farbą?

Oczywiście można założyć, że następnie podeszła niepewnym krokiem do pracujących tam ludzi i grzecznie zapytała o nazwę firmy. I potem napisała ten jakże wyważony list do redakcji.

P.S. Jak będziesz szła na spacer, następnym razem bardziej uważaj.
mama z wózkiem
mama z wózkiem 19.05.2017, 09:28
Teraz powinni oddać pieniądze i za bluzkę i za wózek! Nie wyobrażam sobie aby było inaczej. Ja bym nie odpuściła.
strasznik mniejski
strasznik mniejski 19.05.2017, 09:24
Ewidentna wina "malarzy"!
hm
hm 19.05.2017, 09:16
Wina Tuska!
...
... 19.05.2017, 09:13
Nie bylo zadnych ostrzezen ale zauwazyla ze w poblizu jednak maluja te barierki
kuba
kuba 19.05.2017, 10:54
Czyli jednak troche inteligentna mamusia.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 19.05.2017, 09:19
Zauważyła jak się pomalowała. Czy to takie dziwne? Wystarczy logika
bez kitu
bez kitu 19.05.2017, 08:14
"Przechadzaliśmy się ul. B. Chrobrego w Gryfinie w pobliżu zakładu zegarmistrzowskiego i zakładu fotograficznego (z którego zresztą korzystałam)."
Droga pani, drogą dedukcji doszedłem do wniosku, że powinna pani zmienić zakład fotograficzny, to on jest winien, gdyby pani tam nie weszła to przeglądanie odebranych zdjęć obok malowanych barierek nie spowodowałoby pomalowania pani bluzki, bingo !
Ewa
Ewa 19.05.2017, 19:30
bluzke pobrudziła przy lodach, po drugiej stronie ulicy! Zegarmistrz i fotograf to kryptoreklama ;)
sprawiedliwy
sprawiedliwy 19.05.2017, 09:19
Te dwa zestawienie nie mają ciągu logicznego. A niby bez kitu...
robert
robert 19.05.2017, 08:02
co do malowania tych barierek to farsa jakas żle oczyszczone widac jak na rdze pomalowane katastrofa jakas gryfino to wiocha jednak wszystko na chwile robią a wystarczy pojechac w wielkopolske tam widać ja trzeba robic ale oni mają to we krwi a unas zbieranina jakaś po wojnie osiedlili sie tu ukraincy i inni wschodni a tam sztuka sie liczy no i zostało tak z pokolenia na pokolenie i niech tu nikt nie zaprzecza bo jak to robi to nie zna historii tego regionu
ws58
ws58 19.05.2017, 12:47
Szukają mistrza ortografii.Zgłoś się.Sukces gwarantowany.
jęzor lata jak łopata
jęzor lata jak łopata 19.05.2017, 06:50
Łaże sobie z rodziną i bla bla bla, goście malują barierki a my bla bla bla, i na lody bla bla bla, a niech sobie malują bla bla bla, a tu kuźwa znienacka bla bla bla jakaś zagadana barierka się na mnie rzuca no bla bla bla jak tak można bla bla bla, zaraz zrobię aferę bla bla bla
sprawiedliwy
sprawiedliwy 19.05.2017, 09:18
bla, bla bla i o ci ci tak naprawde trolu chodzi. Nawet nei wiadomo do czego się przyczepiasz.
Haha
Haha 19.05.2017, 05:47
Moze pijana szla i sie obalila na barkierki ;)
sprawiedliwy
sprawiedliwy 19.05.2017, 09:17
Obyś ty się wymalował. Będziesz się wyróżniał nie tylko głupotą.
Fox
Fox 19.05.2017, 05:37
Trzeba malować na biało.
jelinka
jelinka 19.05.2017, 02:04
To teraz powinni wziąść się za pranie !

Pozostałe