piątek, 29 marca 2024 15:48

Hania Zielińska wywalczyła złoty medal

Dziesięcioro reprezentantów UKP Marlin Gryfino w piątek, 19 maja 2017 r. wzięło udział w XVIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu w Koszalinie. W zawodach wystartowało 224 zawodników i zawodniczek z 9 największych klubów naszego województwa. Prawo startu w zawodach miały dzieci urodzone w latach 2004-2006, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.

Autor: I.R.

Wśród 11-latków najlepiej wypadł Mateusz Rozmiarek, który był dwukrotnie drugi, po przepłynięciu dystansów 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym. Wysoko punktowane 6 miejsce na dystansie 50m klasykiem i 8 miejsc na dystansie 100m zmianą zajęła Celestyna Szulc. Adrianna Gniłka dopłynęła jako 9 na dystansie 50m stylem klasycznym i 14 na dystansie 100m stylem zmiennym. Martyna Berk była 9 na 50m stylem motylkowym i 16 na 100m stylem zmiennym. Jagoda Kujawa dopłynęła jako 11 na dystansie 100m stylem zmiennym i 15 na 50m stylem dowolnym.

W kategorii 12-13 lat jedyny medal i to najcenniejszy wywalczyła Hanna Zielińska na dystansie 100m stylem grzbietowym i była 14 na 100m stylem klasycznym. Wiktoria Janiszewska uplasowała się na 11 miejscu na dystansie 100m stylem motylkowym i 15 na dystansie 100m stylem klasycznym. Julia Pokora była 12 na 100m motylkiem i 13 na 100m grzbietem. Aleksander Chróściak dopłynął jako 15 na dystansie na 100m motylkiem i 20 na dystansie 100m stylem dowolnym. Michał Mężyński wywalczył 27 miejsce na dystansie 100m grzbietem i 28 na dystansie 100m klasykiem.

Sztafeta w składzie: Jagoda Kujawa, Celestyna Szulc, Wiktoria Janiszewska i Hanna Zielińska na dystansie 4x50m stylem dowolnym wywalczyła 10 miejsce, a nieco w zmienionym składzie: Julia Pokora, Celestyna Szulc, Wiktoria Janiszewska i Hanna Zielińska na dystansie 4x50m stylem zmiennym zajęła 6 miejsce.