piątek, 19 kwietnia 2024 04:09

Julia Mojsak stanęła na podium ze złotym medalem

W Pleszewie koło Poznania pod patronatem Polskiego Związku Karate dzisiaj, 27 maja 2017 r. odbyły się międzynarodowe zawody karate olimpijskiego według przepisów WKF – Central Poland Open. W zawodach wzięło udział 401 zawodników z 56 klubów z 10 krajów w tym z Czech, Litwy, Ukrainy, Rumunii, Turcji, Algierii, Indii, Nigerii, a nawet Nepalu. W zawodach uczestniczyła mieszkanka Gryfina, uczennica klasy piątej SP nr 1 w Gryfinie – Julia Mojsak.

Autor: D.M.

Młoda gryfinianka startując w konkurencji kumite (walka) w kategorii wiekowej U12 zdobyła złoty medal, nie tracąc nawet punktu, pokonując w swojej konkurencji między innymi: Kingę Majcherczyk z Bushi-do Bydgoszcz, Tatianę Różańską z KK Dojo Toruń, Tatianę Kępską z Hitotsu Ostrzeszów.

To kolejny udany występ Julii, która tydzień temu tj. 20 maja 2017r. rywalizowała w ogólnopolskich zawodach karate olimpijskiego Grand Prix Sopotu – Randori Cup. Tam także gryfinianka stanęła na najwyższym stopniu podium tym razem w konkurencji kata, gdzie pokonała kolejno: Abramowicz Oliwię z Randori Sopot, Martynę Klamrowską z klubu Shotokan Wejherowo, Ninę Kotlicką z Randori Sopot i Darię Wilk z Kamikaze Szczecin.

Zwycięstwa w obu konkurencjach świadczą o dużej wszechstronności młodej gryfinianki, gdyż wielu zawodników w tym wieku startuje jedynie w jednej wybranej konkurencji. To ostatnie zawody Julii przed przerwą wakacyjną, kolejne zawody we wrześniu.