czwartek, 28 marca 2024 20:25

Nasi podczas Mistrzostwa Okręgu Szczecińskiego PZW w dyscyplinie spławikowej

Na łowisku Wyspa Pucka w Szczecinie rozegrane zostały Mistrzostwa Okręgu Szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej. W tych dniach do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy spławikowi swoich kół i klubów, ale również zawodnicy klasyfikacji GP 25 wraz z kadrą okręgu. W szranki stanęły kobiety, kadeci, juniorzy i najliczniejsza grupa, czyli czterdziestu seniorów. Mistrzostwa Okręgu to impreza, z której tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii udadzą się na Mistrzostwa Polski w dyscyplinie spławikowej. Koło PZW Odra Chojna reprezentowało czterech zawodników Marek Wysokiński, Mariusz Strzelczyk, Kamil Skiba i Paweł Bucyk, a w ostatniej chwili z rywalizacji wypadł Marcin Przybyła

Autor: Od lewej: Mariusz Strzelczyk, Paweł Bucyk, Marek Wysokiński i Kamil Skiba

Przez dwa dni (3i 4 czerwca 2017 r.) trwała zacięta rywalizacja o wagowe punkty, gdyż każdy ze startujących zawodników przyjechał z nadzieją wywalczenia biletu na Mistrzostwa Polski Seniorów. Sobotnia rywalizacja to palące słońce, natomiast niedziela to znaczące ochłodzenie i padający rzęsisty deszcz przez cały dzień rywalizacji. To wszystko jednak nie przeszkodziło zawodnikom do uzyskiwania dobrych wyników w poszczególnych dniach. Spośród czwórki startujących zawodników Odry Chojna najlepiej wypadł Paweł Bucyk (3 i 2 miejsce sektorowe w każdym dniu), który po dwóch dniach zmagań uplasował się na bardzo dobrym 5 miejscu ze stratą dwóch punktów do podium. Marek Wysokiński uplasował się na 19 miejscu z dorobkiem 13 punktów, Mariusz Strzelczyk z dorobkiem 15 punktów rywalizację ukończył na 24 miejscu, natomiast Kamil Skiba był 37, uzyskując 24 pkt.

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy udadzą się do Pyrzyc, gdzie rozegrana zostanie kolejna tura zawodów spławikowych zaliczanych do Grand Prix Okręgu 2017.