Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 03:30
Reklama

Ostatnie miejsca na bezpłatne zajęcia przyrodnicze w sercu Wolińskiego Parku Narodowego

Do 20 czerwca trwają zapisy na bezpłatne zajęcia przyrodnicze dla szkół z woj. zachodniopomorskiego, które odbędą się w okresie wrzesień – grudzień br. w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. W ramach „Zupełnie innej lekcji przyrody” uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli okazję wcielić się w rolę badaczy i sprawdzić, co można znaleźć w kropli wody oraz to, jak powstaje nadmorski klif. Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Ostatnie miejsca na bezpłatne zajęcia przyrodnicze w sercu Wolińskiego Parku Narodowego

Udział w niezwykłej lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie k. Międzyzdrojów mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych (od klasy IV wzwyż) i gimnazjów, w szczególności z obszarów wiejskich i miast do 5 tys. mieszkańców.

Zajęcia trwają jeden dzień i będą realizowane są od września do grudnia br. – harmonogram lekcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów: www.centrum-grodno.pl. Zapisy na zajęcia prowadzone są do 20 czerwca br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak wygląda zupełnie inna lekcja przyrody? Uczniowie podczas zajęć, które są połączeniem badań terenowych z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w pracowni laboratoryjnej, wcielają się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę. Lekcje są przygotowane i prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych.
Do dyspozycji uczniów jest także profesjonalne wyposażenie badawcze, zgodne z wytycznymi opracowanymi przez Centrum Nauki Kopernik.

– Zapraszamy uczniów z całej Polski na niezwykłą lekcję przyrody, którą realizujemy w Centrum Edukacji Ekologicznej w CWM w Grodnie k. Międzyzdrojów. Nasze zajęcia mają postać badań terenowych, w ramach których uczniowie wchodzą w osobisty kontakt z morzem oraz z wszystkimi elementami poznawanej przyrody. Poza poszerzaniem swojej wiedzy, uczestnicy zajęć rozwijają także swoją samodzielność, ciekawość i odkrywają środowisko przyrodnicze od zupełnie innej strony, niż tej znanej ze szkolnych lekcji – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

To już druga edycja projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody” realizowanego w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie. W zajęciach prowadzonych w 2016 roku wzięło ok 1300 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z woj. zachodniopomorskiego. Celem programu jest kształtowanie wśród młodzieży świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju.

***

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

***

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje w nim część swojej działalności statutowej. 

Justyna Iżycka
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha, buta zakłócają racjonalizmTreść komentarza: Taka niestetyjest demokracja a jak do tej pory nie wymyślono (podobno) nic lepszego. Trzeba się z tym pogodzić albo wyjechać albo zorganizować skuteczne referendum. W tym wszystkim dziwi postawa Gugi i niedobitków z Lewicy, której górka sprzedała się za koryto. A może winna jest też i Pieczyńska, której pycha po pierwszej turze przyćmiła racjonalne myślenie i nie podjęła rozmów z naturalnymi sprzymierzeńcami a nawet odrzuciła ich nieśmiałe zaloty.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 00:59Źródło komentarza: Mieczysław Sawaryn ponownie burmistrzem Gryfina. Historyczny wynikAutor komentarza: JaremaTreść komentarza: Ogólnie uważam, że dwukadencyjność w samorządach to doskonała decyzja !!! 22 lata rządów jeden osoby to zdecydowanie za długo . Obrastanie w piórka, utworzenie się pewnego rodzaju dworu i świty, kółka wzajemnej adoracji nigdy nikomu nie służą poza samymi zainteresowanymi utrzymaniem status Quo.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 00:55Źródło komentarza: Kto będzie rządził w Gryfinie? Zastępcy SawarynaAutor komentarza: dziecioróbTreść komentarza: Często dzieci, które jeszcze niewyraźnie mówią śmiesznie przekręcają słowa, zmiękczają. Nie mówią ''co to'' tylko ''cio to'', albo nie ''co ty'' tylko miękko ''cio ty''. Mieszkańcy Torunia są tacy właśnie, jak te dzieci miękko-mówiące ''co ty''Data dodania komentarza: 23.04.2024, 00:54Źródło komentarza: Mieczysław Sawaryn ponownie burmistrzem Gryfina. Historyczny wynikAutor komentarza: rymarzTreść komentarza: Ten zarząd składa się ze skór wielu. Trzeba to zmienićData dodania komentarza: 23.04.2024, 00:51Źródło komentarza: Kto będzie rządził w Gryfinie? Zastępcy Sawaryna
ReklamaMrówka
Reklama