Zniszczone podjazdy dla wózków zagrażają bezpieczeństwu dzieci! – ostrzega czytelniczka

Zniszczone podjazdy dla wózków zagrażają bezpieczeństwu dzieci! – ostrzega czytelniczka fot. czytelniczka igryfino
-Chciałabym nagłośnić problem, z którym nie od dziś borykają się rodzice najmłodszych mieszkańców Gryfina. Sprawa była niejednokrotnie poruszana. Jednak chyba niedostatecznie głośno, ponieważ nic się nie zmieniło. Chodzi o podjazdy dla wózków. Są w opłakanym stanie i narażają życie oraz zdrowie dzieci. Mnie, gdybym była na miejscu osób za to odpowiedzialnych, byłoby naprawdę wstyd! Miarka się przebrała, kiedy moje dziecko prawie wyleciało z wózka, mimo że naprawdę staram się uważać – napisała do nas pani Weronika.

-Wózek muszę wnosić sama po schodach albo wjeżdżać trawnikiem, ponieważ podjazdy nie nadają się do użytku! Nawet jeśli nie ma środków finansowych na nowe podjazdy (w co wątpię), to chociaż co jakiś czas dziury w nich i nierówności powinny być łatane. Mam nadzieję, że ten tekst i przede wszystkim zdjęcia podjazdów dadzą osobom odpowiedzialnym do myślenia – dodaje pani Weronika.

Zdjęcia zrobione przez czytelniczkę są głównie z Górnego Tarasu - ulic Asnyka, Konopnickiej, 11 Listopada i Krasińskiego.

 

List pani Weroniki przesłaliśmy władzom Gryfina.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

matka
matka 20.06.2017, 20:44
co z tego ze list upubliczniono jak I tak wladze maja to gdzies
Andrzej
Andrzej 20.06.2017, 14:22
Po 1 na te słynych białych schodach powina być winda a może i dwie już nie wspomnę o szerszych podjazdach w tunelu i nie tylko biedne kobiety wnoszą wuzki do góry same podjazdy chodniki dziurawe wuzki się psują kto za to zapłaci nie lepiej komende zrobić albo ronda.
Natala
Natala 20.06.2017, 08:55
List powinniscie przeslać do prezesa spółdzielni bo to glównie ich tereny. Ja nie wiem. Czynsze i fundusze jak z kosmosu a nie robi się nic. Moja klatka na przykład malowana była w 1998 roku, wokół bloku tragedia ale co miesiąc płacić trzeba.
Babcia
Babcia 20.06.2017, 08:49
Tu babcia zgubilam na tych schodach kolko od wozka 11Listopada
Mama z Gòrnego Tarasu
Mama z Gòrnego Tarasu 20.06.2017, 07:57
Problem cały czas narasta.Juz 5 lat temu kiedy zostałam po raz pierwszy mamą,spacer po Gòrnym Tarasie był tragiczny....podjazdy zniszczone,chodniki bez płyt...pozostawała jazda po trawnikach gdzie można bylo spotkać sie z odchodami czworonogòw.W tym roku ponownie zostałam mamą i wyjście na spacer przywraca wspomnienia...ciężkiej pracy z wòzkiem. TRAGEDIA!!!
z
z 20.06.2017, 07:56
Tu niestety racja. Spacerowanie z wozkiem po miescie do latwych nie nalezy. Jeszcze jako facet to sobie poradze, bo zniose wozek, ale mlode mamy maja ciezko.
Mieszkanuec
Mieszkanuec 20.06.2017, 06:35
Niestety zarzadca terenu - gmina, albo sm regalica nie interesuja sie takimi rzeczami, z reszta wieloma. Dawno temu rozebrano plac zabaw przy ul. Asnyka, mial zostac szybko postawiony nowy. Mijaja kolejne miesiace i cisza, jak placu nie bylo, tak i nie ma. Kolejna kwestia koszenie traw, przeciez niedlugo beda one wysokosci zboza. Dbanie o estetyke budynkow, toz to syf i malaria. Z informacji sm regalica wiem, ze malowanie bylo planowane 19 lat temu!!!! Pytam, na co sa przeznaczane pieniadze z tzw fundyszu remontowego? Moze czas, zeby sprawie przyjrzal sie nik???
hio
hio 19.06.2017, 22:11
zgadzam sie sama jestem mama podjazdy to tragedia. wiejszosc z nich jest zniszczona lub niedostosowana do wózków. moze wozki z lat 80 pasowaly ale teraz niestety. najgorzej jak trzeba isc na górkę trzeba kierowac sie pod wiadukt lub na przejazd kolejowy bo schodami i tunelem nie wjedziesz.... żenada Gryfino
Marta
Marta 19.06.2017, 21:56
Zgadzam sie matki z wózkami to musza robic takie trapezy wozkiem ze szkoda gadac a co niektore chodniki to dziecko czuje się jak na trampolinie bo sa takie proste!!
załamanie
załamanie 19.06.2017, 21:12
Pewnie padnie pytanie: "Ale o który podjazd chodzi?" Tak jak gdy radna pytała, dlaczego nie koszą trawników. Ludzie - przecież to są proste sprawy, niewiele kosztujące!
Prawda
Prawda 20.06.2017, 07:47
podniesc oplaty za wode i scieki potrafili! Ale jak trzeba zrobic cos dla ludzi to juz nie potrafia.

Pozostałe