Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 15:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tradycyjne, ekologiczne i regionalne Pomorze Zachodnie

Zbliża się drugi miesiąc wakacji, a wraz z nim jedne z najbardziej wyczekiwanych imprez w Zachodniopomorskiem: Festiwal Słowian i Wikingów oraz The Tall Ships Races 2017. Jest to dobra okazja do promocji produktów lokalnych, tradycyjnych i regionalnych Pomorza Zachodniego zarówno wśród turystów jak i wśród lokalnych mieszkańców.
Tradycyjne, ekologiczne i regionalne Pomorze Zachodnie

Autor: wzp

Największe żaglowce świata kończące wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by świętować od 5 do 8 sierpnia br. wielki finał regat The Tall Ships Races 2017. Na czas trwania imprezy zaplanowane są m. in. liczne koncerty, festiwale oraz pokazy. Pojawią się takie gwiazdy jak Rafał Brzozowski, Damian Ukeje, Andrzej Piaseczny czy Afromental, a gwiazdą wieczoru będzie Andrea Bocelli. Podczas czterech dni, w ramach wydarzenia, w domkach tworzących „Aleję Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne województwa zachodniopomorskiego” zaprezentują się liczni wytwórcy i producenci z naszego regionu. Na zwiedzających czekać będą m.in. produkty piekarnicze (chleby, rogale, bułki, ciasta, pierniki), przetwory ekologiczne warzywno-owocowe (soki, owoce, przetwory z róży i pomidorów), piwo niepasteryzowane, wędliny produkowane metodą tradycyjną według staropolskich receptur oraz miody, sery, a także pasztety.

 

Dobrą okazją do promocji takich produktów jest również Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia br. Lokalni wystawcy zaprezentują się w 5 drewnianych domkach. Podczas imprezy będzie można też podziwiać wielkie inscenizacje bitew wikingów i Słowian. Na wodzie rozgrają się walki replik wczesnośredniowiecznych okrętów, wyścigi i turnieje. W trakcie trzech dni festiwalu wikingowie, Słowianie, Bałtowie, Madziarzy, Rusini oraz wojowie i rzemieślnicy rozbiją w Wolinie kopie dawnych namiotów, w których toczyć się będzie życie według kultury i tradycji z okresu IX –XI wieku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama