Wyrok dla nauczycielki przedszkola

Wyrok dla nauczycielki przedszkola
Iwona A. pracuje w jednym z gryfińskich przedszkoli. Wyrok w I instancji zapadł 20 marca 2017 r. przed Sądem Rejonowym w Gryfinie. Jest nieprawomocny. -Czyn miał zostać popełniony w okresie od kwietnia do maja 2013 r. i miał polegać na naruszeniu nietykalności dwojga dzieci, które uczęszczały do przedszkola – informuje portal igryfino rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

- Sąd przyjął, iż kwalifikacja czynu to art. 217 par. 1 kk i wymierzył oskarżonej Iwonie A. karę grzywny 200 stawek dziennych po 10 zł każda i podanie prawomocnego wyroku do publicznej wiadomości. Prokurator oskarżył zaś Iwonę A. o czyn z art. 207 par. 1 kk – informuje nas rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

 

Jak dowiadujemy się od rzecznika Sądu Okręgowego, apelację od wyroku wniósł prokurator, wnosząc o przyjęcie, iż czyn oskarżonej stanowił występek z art. 207 par. 1 kk. Apelację wywiódł także obrońca oskarżonej, domagając się jej uniewinnienia.

 

Termin rozprawy odwoławczej nie został jeszcze wyznaczony, więc wyrok nie jest prawomocny.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (95)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

glejt
glejt 4.08.2017, 00:16
Poczekajmy na ostateczny wyrok sądu.
ellle
ellle 3.08.2017, 01:12
poziom tej dyskusji na forum przeraża, kim są ci rodzice? zajadli, złośliwi, rzucający jadem opamiętajcie się , tak chcecie wychować swoje dzieci?
bella
bella 3.08.2017, 01:15
A kim jest nauczycielka i co którzy uważają, ze nic wielkiego się nie stało?
inna
inna 2.08.2017, 21:36
Pani policjantka (matka) oskarżyciel posiłkowy kieruje się osobistą niechęcią do przedszkola z nie wiadomo jakich powodów, i robi wszystko by wyjść z twarzą z tej sytuacji ponieważ od początku kłamała , kręciła,uciekała się do nieetycznych metod.
A co do wsłuchiwania się w wypowiedzi dzieci to proponuję posłuchać swoich dzieci w przedszkolu jak się bawią w swobodnej zabawie i co mówią to się nadaje do prokuratury i założenie niejednokrotnie niebieskiej karty.
Wniosek: Rodzice uważajcie co robicie i mówicie w domu!
Jak się zachowujecie i tak jak mówicie dzieci są szczere do bólu.
myto
myto 2.08.2017, 21:51
Sugerujesz jakiś spisek prokuratury i oskarżyciela posiłkowego?
Łowca idiotów
Łowca idiotów 2.08.2017, 15:08
Ach, i te komentarze wielkich pań przedszkolanek , które bronią swojej niewinnej koleżanki... atakują wszystkie komentarze , obrażając ludzi...
Widać że pisze je jedna i ta sama osoba hahaha
Nicki
,,Mamusia"
minute pozniej
Mamusieńka
minute pozniej
kkkkk
3 minuty później
ccccc
hahahahahaha postaraj się bardziej pani magister :D
haha
haha 2.08.2017, 07:29
Jestem za tym aby urząd skarbowy zaczal sprawdzać która mama prowadzajaca dziecko do przedszkola faktycznie pracuje. przynoszą zaświadczenie od koleżanki która ma jakiś tam zakład fryzjerski i siedza w domu. ale spokojnie wychodzi na to ze oszukuje wlasciciel sklepu czy salonu nie placac podatkow i oczywiście pani która dziecko prowadza :) burmistrz nie reaguje wiec sprawę trzeba samemu zglosic.
MP
MP 2.08.2017, 07:41
do haha: A jaki to ma związek z nieprawomocnym wyrokiem z art. 217 kodeksu karnego??
haha
haha 2.08.2017, 07:51
taki ze trzeba ukrocic oszusztwa.... dlatego. a nie taka matka przyłazi pewnie najwięcej się madrzy a nawet grosza nie placi bo biedna itp.
aaataaak
aaataaak 2.08.2017, 08:49
Haha, wsłu***my się w to co opowiadają dzieci...
mama
mama 1.08.2017, 20:52
Drodzy rodzice przyglądajcie się uważnie Waszym dzieciom i wsłu***cie się w to, co opowiadają po powrocie z palcówek edukacyjnych. Nie tylko z przedszkoli, choć w te najmłodsza trzeba wsłuchiwać się najuważniej, bo są najbardziej bezbronne. Interweniujcie zawsze, bo właśnie wtedy, kiedy nie reagujemy, oni (nauczyciele) sobie na zbyt dużo pozwalają. Przedszkola, a tym bardziej żłobki polecam omijać szerokim łukiem. Niestety zdarzają się w tym zawodzie osoby niedojrzałe emocjonalnie. Bywa,że leczą się psychiatrycznie, korzystają z terapii. Rodzice bądźcie czujni.
Ewa
Ewa 2.08.2017, 14:45
Dobre jednak jest przysłowie, jak chce się komuś dopiec to się mówi. Abyś cudze dzieci uczył.
Gość
Gość 1.08.2017, 23:00
Nie zapominajmy, że to działa w dwie strony... Gdyby nauczyciele wierzyli we wszystko co mówią dzieci o rodzicach i innych krewnych to połowa z nich już dawno powinna siedzieć albo mieć dozór kuratorski. Zastanówmy się nad tym zanim kogoś zmieszamy z błotem. Mamy łatwość oskarżania ale ze słowem PRZEPRASZAM mamy problem...
Emilka
Emilka 1.08.2017, 21:01
Słusznie! Dzieci nie kłamią bo nie mają motywacji aby to robić.
Matka
Matka 2.08.2017, 14:46
Dzieci kłamią i to bardzo, ponieważ mają wybujałą wyobraźnię od oglądania i od czytania bajek.
Lll
Lll 2.08.2017, 00:34
Dzieci mówią to co rodzice im powiedzą a w szczególności maluszki wiec bez przesady
mątwa
mątwa 1.08.2017, 20:33
Tyle czasu ukrywać takie zdarzenie? Szok!
apel
apel 1.08.2017, 19:32
Nauczyciele nie brońcie czarnej owcy!
Anna
Anna 1.08.2017, 18:59
A wy panie nauczycielki zamiast bronić swojej ,,niewinnej" koleżanki , weźcie się do roboty !
W komentarzach aż roi się od waszych komentarzy, które godzą w troskliwych rodziców, nazywają nasze dzieci toksycznymi bachorami a bronią nauczycieli :)
lii
lii 3.08.2017, 01:03
"troskliwi"? szukający sensacji proszę spojrzeć na siebie czy do końca jesteście w porządku?
Ooo
Ooo 2.08.2017, 00:33
JAsne odezwała sie "matka Polka" ktora wie wszystko najlepiej i oczernia na każdym kroku każdego
123
123 2.08.2017, 15:03
Czy ona oczernia? Pier**** się w łeb paniusiu i idź szukać innej pracy przedszkolaneczko za dyche
...
... 1.08.2017, 18:55
WIELKIE ,,Panie nauczycielki" własnych dzieci nie potrafią wychować, bo dzieci piją i ćpają, ciągają się po ośrodkach dla uzależnionych , a w szkole udają wielką panią pedagog i próbują pouczać inne dzieci !
kkKK
kkKK 2.08.2017, 00:32
To ze pani dziecko tak sie zachowuje to nie znaczy ze dzieci nauczycielek tak robią nie zna pani ich a oczernia bez podstawnie na forum bez przesady
kokoszambonel
kokoszambonel 2.08.2017, 15:05
jeb*** się w pysk i nie pisz po 100 komentarzy pod 100 nickami
OBSERWATOR
OBSERWATOR 1.08.2017, 18:47
Gdyby nie Ci ,,wścibscy " i troskliwi rodzice, to nauczyciele lali by dzieci jak mokre żyto ! Bo ze swoimi w domu nie mogą sobie poradzić i chcieli by przenieść te praktyki do szkoły ! Tylko uważni rodzice im na to nie pozwalają ! I STĄD TE SPRAWY W SĄDZIE !
kkkKL
kkkKL 2.08.2017, 00:31
Widzę ze ma pani doświadczenie w biciu dzieci skoro pisze taki komentarz bez podstaw
yeti
yeti 2.08.2017, 15:05
Wypad z tego forum przedszkolanki
Łowca komuchów z BBSu
Łowca komuchów z BBSu 1.08.2017, 17:39
Niedługo to te wredne rozpuszczone bachory będą włazić przedszkolanką na głowy aby tam na***, a one sparaliżowane strachem będą się bezstresowo nimi opiekować :-(
JOH
JOH 1.08.2017, 19:02
hahahahaha bo dzieci w wieku 4-5 lat to mafia, że 30 letnia ,,nauczycielka" nie może sobie z nimi dać rady :D - chyba że magistra kupiła sobie na bazarze :D
321
321 1.08.2017, 19:00
Już po pracy pani ,,nauczycielko" ? Czy na kawce w pokoju nauczycielskim ?
Hhahaha
Hhahaha 2.08.2017, 00:29
A ty na kawce z koleżankami i płoteczkach czy po pracy na portalu pdbgadywac dupke?
ważne pytanie
ważne pytanie 1.08.2017, 12:33
Czy ta nauczycielka nie powinna zostać odsunięta od wykonywania pracy na czas postępowania prokuratorskiego i sądowego? W Baniach i Chojnie tak właśnie się stało. Czy podobnie zrobiono w Gryfinie?
deskop
deskop 1.08.2017, 15:37
W Gryfinie są zupełnie inne układy.
h2o
h2o 1.08.2017, 11:19
A które to przedszkole.Wie ktoś?
K
K 1.08.2017, 19:57
Na przeciwko dworca
Matka
Matka 1.08.2017, 11:37
Co cie to obchodzi
Rodzic
Rodzic 1.08.2017, 13:11
A obchodzi,obchodzi ty ciemniaczko.
Malwina
Malwina 1.08.2017, 15:38
Każdego obchodzi co ma dziecko w przedszkolu, bo chce swojego malucha chronić co jest oczywiste!
kurator
kurator 1.08.2017, 17:41
Jak chcesz chronić swojego małego bandytę to trzymaj go na smyczy w domu aby nie zamęczać przedszkolanek.
123
123 1.08.2017, 18:50
To niech Pani przedszkolanka idzie ulice zamiatać jak nie ma cierpliwości do dzieci !
Mamasita
Mamasita 1.08.2017, 11:10
A co to za przedszkol,a co to za Pani a ona tam jeszcze pracuje? ? A co Was to obchodzi ?? Pozywiacie sie czyimś nieszczęściem. A moze jeszcze zdjęcie tej pani byscie chcieli? ?? A moze to sprawa dzięki "mądrym " rodzicom ktorzy wejdą po dziecko i usłyszą co chca i robią borute bo Pani powiedziala tak a nie inaczej i teraz trzeba robic sensacje w sądzie. Czasami sami rodzice za dużo koloryzuja!
Ja dzisiaj
Ja dzisiaj 2.08.2017, 13:25
Widać, że nie masz dziecka w przedszkolu. Inaczej byś pisała, gdybyś swoje ukochane dziecko musiała do przedszkola czy żłobka oddać, bo nie miałabyś innego wyboru. Bardzo mnie obchodzi czy ta pani "pedagog" nie pracuje przypadkiem w przedszkolu mojego dziecka. Nie wiem skąd tyle jadu, ale pisze to na pewno jakaś bezdzietna bogata panienka, która nie rozumie, że rodzicie muszą pracować, żeby żyć. Uwierz, że gdybym nie musiała, wolałabym spędzać czas ze swoim dzieckiem.
Mama Przedszkolaka
Mama Przedszkolaka 1.08.2017, 11:16
Jeśli ta osoba jest winna zarzucanych jej czynów, a sąd orzekł jak orzekł, to nieszczęście dotknęło dzieci, a nie ją.
Rodzice, czy to mądrzy czy "mądrzy" są w każdym jednym przedszkolu a ich słowa przeciwko słowom nauczycielki nie kończą się zazwyczaj sprawami w sądzie ale co najwyżej rozmową z dyrekcją.
Matka
Matka 1.08.2017, 11:19
Inaczej jeśli rodzic jest wpływowy i ma cos z głowa
MP
MP 1.08.2017, 11:22
To rodzic był w składzie sędziowskim??
XYZ
XYZ 1.08.2017, 11:15
PRAWDA POPIERAM W 100%
Teresa
Teresa 1.08.2017, 10:50
Skoro sąd i prokuratura się tym zajęli to chyba wiadomo jak było.
Matka
Matka 1.08.2017, 10:59
No raczej nie skoro wyrok jest nieprawomocny i wszyscy sie odwołują
he
he 1.08.2017, 11:07
matka co sie tak bulwersujesz??? ja tez znam sprawę.. tylko nie wersje nauczycielki :P
Matka
Matka 1.08.2017, 11:42
To radzę zapoznać sie z dwiema wersjami a nie osadzać po jednej
Teresa
Teresa 1.08.2017, 11:01
Ale fakty są jakie są, rónica polega tylko na ocenie tego co się stało.
POLAK
POLAK 2.08.2017, 07:32
ta policjantka co to zglosila to klamliwa menda. tyle w temacie. i mam dowody ze klamala bo jest bezczelna i to ona powinna stracic prace w policji za gadanie bzdur. caly ten posterunek raczka raczke myje.
Matka
Matka 1.08.2017, 10:15
Bez przesady!!!! Może zamiast oceniać tą Panią wypadałoby poznać jaka jest prawda. Ale to jedna z naszych podstawowych cech, nas Polaków - ocenianie bez podstaw, bez poznania prawdy!!!
Mama Przedszkolaka
Mama Przedszkolaka 1.08.2017, 10:30
Art. 217. § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną....

Faktycznie, pewnie dzieci tą panią sprowokowały. I to dwoje. Jak ktoś nie daje sobie z dziećmi rady, mógł wybrać inny zawód. Po prostu.
konik
konik 1.08.2017, 10:26
A czego więcej potrzebujesz. Przecież niezawisły sąd badał sprawę.
Matka
Matka 1.08.2017, 10:29
Znam sprawę. Tyle.
lolik
lolik 1.08.2017, 10:31
Matka, czyli to zemsta i ustawka?
Matka
Matka 1.08.2017, 10:38
Nie. Po prostu czasami warto poznać całą prawdę, a dopiero kogoś oceniać, nie ważne czy to jest nauczycielka czy np. sprzedawca.
Mama Przedszkolaka
Mama Przedszkolaka 1.08.2017, 10:46
Przy 5 przedszkolach w Gryfinie tylko na jednej jedynej nauczycielce skupiły się oskarżenia dotyczące dwojga dzieci...
pati
pati 1.08.2017, 10:45
Od poznania prawdy w tej sprawie jest sąd. Jak na razie w I instancji jest tak.
glinka
glinka 1.08.2017, 10:51
Cos na rzeczy musiało być skoro aż do sądu doszło i prokuratura oskarżenia postawiła.
Matka
Matka 1.08.2017, 10:49
No właśnie od poznania sprawy i oceny jest sąd nie Wy.
G.
G. 1.08.2017, 10:52
No i właśnie to sąd robi więc nie wiem dlaczego się oburzasz.
Matka
Matka 1.08.2017, 10:56
Bo próbujecie być mądrzejsi od sądu.
grizzzli
grizzzli 1.08.2017, 11:03
Matka a ty nie rozumiesz, że to właśnie sąd postanowił????
XYZ
XYZ 1.08.2017, 11:10
Sąd tego nie wystawił BO WYROK JEST NIEPRAWOMOCNY i wszyscy sie odwołują
Sonia
Sonia 1.08.2017, 12:03
Wyrok jest nieprawomocny, ale jest. A prokurator odwołuje się, bo powołuje się na jeszcze mocniejszy artykuł 207 - czytałaś co on oznacza??? Dla mnie treść tego przepisu kodeksu karnego jest szokująca. Nie wiem czy nauczycielka jest winna czy nie ale sąd I instancji po zbadaniu sprawy orzekł (nieprawomocnie) że jest.
mamusia
mamusia 1.08.2017, 12:25
Nie odwołuje sie dlatego daj spokoj moje dziecko uczy ta pani i jakoś sobie ja chwale jest najlepsza pania na swiecie wiec najpierw pozneijce prawde i ta pania a powiem piszcie bo jak czytam te wasze komentarze to az mi sie robi głupio ze na tej planecie żyją jeszcze takie bezmózgi jak wy
lucyna
lucyna 1.08.2017, 12:30
"Apelację od wyroku wniósł prokurator, wnosząc o przyjęcie, iż czyn oskarżonej stanowił występek z art. 207 par. 1 kk" więc nie kłam że nie odwołuje się od tego. Nie przesądzam czy jest winna czy nie, ale ty zakłamujesz teraz fakty podane przez rzecznika sądu.
Vvv
Vvv 1.08.2017, 12:57
Kuzwa odwołuje sie ale to nie znaczy ze nie zostanie uniewinniona. Moze sie wszyscy zdziwicie i zostanie uniewinniona wiec siedźcie cicho i czekajcie na wyrok a nie teraz osadzacie
fakt jest faktem
fakt jest faktem 1.08.2017, 13:32
Tego jej życzę żeby została uniewinniona, ale na razie ciąży na niej nieprawomocny wyrok. Dlaczego więc mamy siedzieć cicho?
Mama
Mama 1.08.2017, 09:54
Ta Pani dalej pracuje i to jest niedopuszczalne. Powinna dostac zakaz pracy z dziecmi. A przedszkole to nr (...).

Część komentarza usunięto. admin2
Xxx
Xxx 1.08.2017, 10:47
Bez przesady skoro pani nie wie jaka jest prawda to niech nic nie pisze gazety to gazety wiec niech pani lepiej sie nie wypowiada
Tola
Tola 1.08.2017, 10:50
Przecież to rzecznik sądu w Szczecinie przekazał informację.
Xxx
Xxx 1.08.2017, 10:57
Przekazał informacje w ktorej część jest nie prawdziwa podziwiam was za wierzenie we wszystko co ludzi napiszą. Jeśli byście nie zauważyli wyrok jest NIEPRAWOMOCNY i wszyscy sie odwołują wiec nie ma podstaw do pisania takich głupich komentarzy
sylwia
sylwia 1.08.2017, 19:43
Twierdzisz, ze rzecznik sądu kłamie???? że "przekazał informacje w ktorej część jest nie prawdziwa" Twoja bezczelność nie ma granic! To może wyjaśnisz, co jest nieprawdziwe w informacjach rzecznika sądu??? Jak oskarżyłaś sędziego o kłamstwo to miej teraz odwagę to udowodnić!
pfff
pfff 1.08.2017, 11:04
co za głupie bronienie.. wiadomo ze kazdy skazany!!!!!! wyrokiem nieprawomocnym bedzie sie odwoływał!! każdy!! bo ma do tego prawo i wiadomo ze nikt nie chce wyroku.. co nie oznacza ze jest niewinna! jesli byłaby niewinna nie byłoby sprawy w sądzie... poza tym do prawomocnego wyroku powinna zostac zawieszona w pracy z dziećmi!
Matka
Matka 1.08.2017, 11:00
DOKŁADNIE!!!
trybik
trybik 1.08.2017, 11:04
Wszyscy kłamią, a kto niby zna prawdę?
Kaśka
Kaśka 1.08.2017, 09:32
Szok! Ktoś to w ogóle monitoruje?
Mama Przedszkolaka
Mama Przedszkolaka 1.08.2017, 09:17
Które to przedszkole??? :-(
:)
:) 1.08.2017, 13:08
Bure.
Mama zmartwiona
Mama zmartwiona 1.08.2017, 10:14
Na ul (...). I ta Pani nadal pracuje bo uczy moje dziecko. Jestem bardzo zla ze nic nam o tym nie powiedziano bo napewno bym nie zezwolila zeby ta Pani przebywala z moim dzieckiem

Część komentarza usunięto. admin2
Matka
Matka 1.08.2017, 11:40
Skoro pani ma jakiś problem to niech zabierze swoje dziecko a nie udaje mądra w komentarzu
Mama Przedszkolaka
Mama Przedszkolaka 1.08.2017, 11:52
To nauczycielka ma problem, a nie przedszkolaki i ich rodzice. Odkąd to rodzice z dziećmi mają się dostosowywać do nauczycieli i ich emocji, nad którymi ta pani zdaje się nie panować, skoro daje im się ponieść?
Matka
Matka 1.08.2017, 12:22
Chyba ty kobieto dajesz sie ponieść emocja, nauczycielka nie ma żadnego problemu tylko w tym głupim komentarzu rodzic nauczycielka nic nie zrobiła jego dziecku wiec po co sie tak głupio wypowiada jeśli mu to przeszkadza to niech zabierze dziecko i tyle a pani niech juz sie zamknie
Mama Przedszkolaka
Mama Przedszkolaka 1.08.2017, 12:48
Gratuluję kultury osobistej "Matko". Chyba faktycznie ma Pani z Panią "Iwoną A." wiele wspólnego.
Matka
Matka 1.08.2017, 12:59
PANI NIE ZNA IWONY A. A PISZE TAKIE RZECZY TO JA CHYBA PANI ZAZDROSZCZĘ ZACHOWANIA PLOTKOWANIA I WTRĄCANIA *** W NIESWOJE SPRAWY BO WIDZĘ ZE DZIEKI TAKIM SPRAWA MA PANI PO CO ŻYĆ

Pozostałe