Zmiana organizacji ruchu w związku z budową ronda

Zmiana organizacji ruchu w związku z budową ronda
Ruszyły dzisiaj, 7 sierpnia 2017 r. prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Pomorskiej, Kolejowej i 9 Maja w Gryfinie. Uzyskaliśmy informację, jak będą wyglądały rozwiązania komunikacyjne dla kierowców oraz dla autobusu nr 1.

Ani inwestor, ani wykonawca nie przesłał nam żadnego projektu czasowej organizacji ruchu do uzgodnienia. Na naszą interwencję 3 sierpnia 2017 r. otrzymaliśmy mailem z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wyłącznie schemat objazdów. Po dodatkowych ustaleniach z PKS objazdy dla organizowanej przez gminę Gryfino komunikacji autobusowej są już znane – informuje nas Mariusz Tarka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.

W związku z budową ronda w Gryfinie, komunikacja autobusowa będzie wyglądać następująco:

 linia 1

ze Szczecina:

Szczecin - (…) - ul. Pomorska - ul. Kołłątaja - ul. Wojska Polskiego - ul. Jana Pawła II - ul. Asnyka - ul. Krasińskiego - ul. Kołłątaja - ul. Flisacza - (…) - Dolna Odra

do Szczecina:

Dolna Odra - (…) - ul. Chrobrego - ul. Szczecińska - ul. Kołłątaja - ul. Wojska Polskiego - ul. Jana Pawła II - ul. Asnyka - ul. Krasińskiego - ul. Kołłątaja - ul. Pomorska - (…) - Szczecin

linie wiejskie w kierunku Wełtynia:

Gryfino, przystanek dworcowy - ul. Sprzymierzonych - ul. Grunwaldzka - ul. Szczecińska - ul. Kołłątaja - ul. Wojska Polskiego - Wełtyń - (…)

linie wiejskie w kierunku Wirowa:

Gryfino, przystanek dworcowy - ul. Sprzymierzonych - ul. Grunwaldzka - ul. Szczecińska - ul. Kołłątaja - ul. Wojska Polskiego - ul. Jana Pawła II - ul. Artyleryjska - ul. Armii Krajowej (…)

 

 Objazdy dla kierowców samochodów

Dla kierowców jadących z kierunku "Chojna" w kierunku "Stare Czarnowo" przebieg objazdów został zaprojektowany następująco:

(…) ul.  Łużycka - ul. Armii Krajowej - ul. 9 Maja - ul. Asnyka - ul. Jana Pawła II - ul. Wojska Polskiego - (…)

 

Ulice Kolejowa i Pomorska są dwukierunkowe.

 

W załączeniu ogólne schematy otrzymane z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Kliknij.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zdzisiek
Zdzisiek 13.08.2017, 12:32
Zaczęli aby zrobic długa przerwę? bez sensu!
M
M 8.08.2017, 11:09
Ronda robicie bezsensu. A po łużyckiej jeździć się nie da. Dziury po kolana.
atrakcyjny kazimierz
atrakcyjny kazimierz 8.08.2017, 08:33
Zapewniam was, że atrakcji nie zabraknie!
Haha
Haha 8.08.2017, 08:22
a co do ulic kolataja. puszcza się nia tranzyt a takie pytanie kto ta droge po tym wszystkim wyremontuje ? już jest rozwalona a za jakiś czas będzie calkiem dramat. czy można puszczac tranzyt drogami które nie spelniaja norm? bo to klasa drogi tranzytowej nie jest żeby tiry mogly po niej jezdzic ...
Guru
Guru 7.08.2017, 22:38
A ktos moze wyjasni mi o co chodzi z oznakowaniem poziomym kolo strazy w kierunku szczecina?
Polak
Polak 8.08.2017, 08:20
będą przekladac rurociąg na druga strone jezdni wiec pewnie będą musieli zamknąć droge na pare dni :)
Jurek
Jurek 7.08.2017, 20:22
Chciałbym zwrócić uwagę na braki w oznakowaniu ulicy Kolejowej stwarzające niebezpieczeństwo dla pieszych. Tak się złożyło, że przez kolejową przebiegają w trzech miejscach pasy dla pieszych, przez które przmieszcza się codziennie kilka tysięcy ludzi, z sypialni Gryfina do pracy i na dworce i spowrotem. Wszystkie przejścia dla pieszych są nieoznakowane jadąc od strony Intermarche. Mało tego tam nie ma pasów bo się dawno temu starły. Zaczął się sezon na pieszych ? Brak znaku ograniczenia prędkości. Brak podwójnej ciągłej. To celowe czy nieudolność ? Poza tym całkowity brak informacji o zmianie organizacji ruchu jedynki. Nie mówiąc o tym, że co trzeci kurs nie jedzie mimo zatrudnienia ukraińskich kierowców. No cóż ! Ciężko znaleźć pracowników za 2000 brutto. Dzisiaj nie jechała jedynka o 9.13 z GT do Dolnej i 12.39 z Łużyckiej do Szczecina. Czy to już norma i jakie konsekwencje wyciągnęła gmina w stosunku do PKS ? To nie były spóźnienia tylko tych kursów nie było. Może miałem takiego pecha ale spytałem kierowcę następnego kursu czy tylko on obsługuje tą linię. Milczał. Czy ktoś nad tym panuje i czy gmina wie o robotach drogowych ?
Polak
Polak 8.08.2017, 08:18
racja ja pewnego dnia czekałem półtorej godziny w podjuchach bo dwa autobusy po prostu nie przyjechaly. i co gmina glupia placi a oni olewają. nie dość ze jezdza graty bez klimatyzacji to wiecznie przepełnione. i smrodzą wiec nigdy ich nie wypuszczam z wysepki jak jade za nimi...
gość
gość 7.08.2017, 20:05
mogliby pozakrywać stare znaki, które teraz nie obowiązują
miejski znakarz
miejski znakarz 7.08.2017, 20:07
To tak dla zmyłki.
Pooo
Pooo 7.08.2017, 19:27
Ale burdel nikt nic nie wie
Sedov
Sedov 7.08.2017, 16:14
A ciężarówki z drzewem z Białowieży nawet u nas krążą. Pod nosem Berlina takie rzeczy? Już piszę odpowiednią informację do żulika.
kierowiec
kierowiec 7.08.2017, 15:50
Ten schemat ZZDW to chyba wiedzą gdzie mogą sobie wsadzić...

Pozostałe