Topolowa i Świerkowa zostały utwardzone

Topolowa i Świerkowa zostały utwardzone
Trudno przejezdne zwłaszcza po ulewach drogi gminne Topolowa i Świerkowa w Czepinie (gm. Gryfino) mają teraz nową, utwardzoną nawierzchnię. Drogi zostały wyłożone specjalnymi płytami zbrojeniowymi. To efekt starań głównie wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Gryfinie Zdzisława Kmieciaka. Interpelację w tej sprawie składał jeszcze w 2015 r.

Prace na Topolowej i Świerkowej trwały prawie dwa miesiące. Zadanie wykonywała firma budowlana KOWAL ze Szczecina. Koszt to około 380 tys. zł. Mieszkańcy nareszcie nie będą grzęźli w błocie. Znacząco poprawi się także dojazd do posesji oraz pól. Za kilka dni nastąpi odbiór prac.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zrezygnowany
zrezygnowany 13.08.2017, 22:51
szkoda ze w Steklnie żaden radny nie mieszka.
granat
granat 14.08.2017, 10:24
Ale szychy i badylarze mieszkają.
bono
bono 14.08.2017, 11:31
Jak przestaną płacić podatki to w UMiG się szybko zorientują.
rudek
rudek 11.08.2017, 12:43
Radny się stara i świetnie. Topolowa powinna się nazywać "betonowa", bo tam jak widać większość ma ogrodzenia betonowe. Szkoda, ze ludzie muszą się odgradzać wysokim płotem, jak to wygląda. Jeden ratuje się puszczając pnącza.
obiecali harmonogram i co?
obiecali harmonogram i co? 11.08.2017, 13:49
Hmm, a mnie się wydawało, że ta ekipa obiecała harmonogram remontów dróg, żeby każdy wiedział, kiedy przyjdzie kolejka określonej drogi i żeby nie było "zakulisowych przekonywań"?

Oczywiście trudno mieć pretensje do radnego, że dba o swój rejon w określonych warunkach i przy określonych postępkach władz, ale co do zasady to raczej dziwne...
do Bani z nim
do Bani z nim 11.08.2017, 14:31
Lubanowa nie ma w harmonogramie bo to inna gmina
sołtys
sołtys 11.08.2017, 12:35
Język to najlepiej prześledzić na sesjach na podstawie tego co mówią Sawaryn + Nikitiński + Miler jeśli tylko jakiś radny zobaczy błędy i niedociągnięcia. Wtedy od razu jest huzia na Józia!
Rolnik
Rolnik 11.08.2017, 15:13
Bujda do kwadratu, wszystko mają radni dokładnie przedstawione i wytłumaczone, tym się różni ta ekipa od tamtej, że wie co mówi.
harmonogram
harmonogram 11.08.2017, 12:31
Kiedy władze ujawnią harmonogram budowy dróg?
sami obiecali i co?
sami obiecali i co? 11.08.2017, 13:46
Sami obiecali harmonogram, żeby było lepiej i żeby każdy wiedział, jaka jest kolejność – i co, po trzech latach stwierdzili, że lepiej im będzie bez harmonogramu remontu dróg?
Duda się za takich weźmie
Duda się za takich weźmie 11.08.2017, 09:44
Ile tam zatem mieszka osób? Jaki koszt w przeliczeniu na osobę? Ile osób mieszka na Opolskiej? A ile tam Miler naobiecywał!! I chodniczek, i oświetlenie, i podjazdy do bloków. I to piśmie. I ch...j - rok minął i nic nie ma.
33
33 11.08.2017, 22:20
Oplska musi jeszcze długo poczekać.
Łowca komuchów z BBSu
Łowca komuchów z BBSu 11.08.2017, 11:49
Najpierw to się Ziobro weźmie za tych oszustów co to nasprzedawali uzbrojone działki a POtem przegrali wybory bo ludzie nadal w błocie grzęzną
stop podłości gminnych czerepachów
stop podłości gminnych czerepachów 11.08.2017, 12:38
Jasne, to dlatego wy nic nie sprzedajecie? Najpierw robicie drogi, potem na nie wjeżdża ciężki sprzęt budowlany? Dość podłych kłamstw!
Łowca komuchów z BBSu
Łowca komuchów z BBSu 11.08.2017, 12:58
Jacy "wy" nic nie sprzedajecie???? Opanuj się komuchu z tym zwracaniem się do człowieka w liczbie mnogiej. Nie po to kupiłem działkę i postawiłem dom aby ją teraz sprzedawać bo nadal nie ma obiecanej przez henia drogi
łowca łowców
łowca łowców 11.08.2017, 14:13
Dla ciebie PAN HENRYK PIŁAT, bucu! I od tygodnia Świętej Pamięci!
Od trzech lat rządzi kto inny a ty wciąż się czepiasz? Tydzień temu był pogrzeb pana Burmistrza, a ty nadal czekasz aż On zrobi drogę? To miej pretensje do obecnych!
Kupiłeś, i od razu chcesz drogę? A ile jesteś gotów zapłacić podatków, żeby ją mieć?
Łowca komuchów z BBSu
Łowca komuchów z BBSu 12.08.2017, 14:24
Jaki dla mnie PAN HENRYK bucu? Na PANA to trzeba mieć wygląd i pieniądze a przede wszystkim trzeba znać wartość WŁASNEGO SŁOWA
macius wykopany
macius wykopany 11.08.2017, 20:00
pszeciesz ten weltyn dfa to maciusie uzbrajali z dziesienc czy pitnascie lat temu wienc nie dziwota rze umarnol ze fstydu bo druk dalej nima sfientej pamienci
przegrzanie?
przegrzanie? 11.08.2017, 13:42
Rany, „delfin” się oburzył za podejrzenie, że ktoś więcej niż on sam nadaje na Poprzednika?
Klimatyzacja wysiadła, czy co?

Łowca komuchów z BBSu Dzisiaj, 12:58 Jacy "wy" nic nie sprzedajecie???? Opanuj się komuchu z tym zwracaniem się do człowieka w liczbie mnogiej.
Polak
Polak 11.08.2017, 10:54
A od kiedy tam ludzie mieszkaja w czepinie a od kiedy na opolskiej. Tobie sid bardziej nalezy niz im ? Treba bylo myslec zanim sie wprowadziles do tbs ze buduja bloki bez infrastruktury. Kazdy by chcial super dojazd ale w niektrych miejscach ludzie czekaja po 30 lat na droge inna niz polna....
obiecanki
obiecanki 11.08.2017, 11:07
Na krytyce Poprzednika budowali swoją strategię. W ramach obiecanek sami zadeklarowali powstanie "harmonogramu" remontów dróg! Gdyby spełnili swoją własną obietnicę sprzed trzech lat nie byłoby problemu! Każdy by wiedział jaka kolejność i jakie kryteria.
Ale ta ekipa była mocna w obiecankach przedwyborczych, więc harmonogramu nie zrobili do dzisiaj...
Polak
Polak 11.08.2017, 11:19
krytykować można ale cos robia. za pilata nie pamiętam żeby cokolwiek robili. razem ze starosta mieli wszystko gdzies. słucham dokonania drogowe w gminie za rzadow pilata. może fakty nie gdybanie
stop podłości gminnych czerepachów
stop podłości gminnych czerepachów 11.08.2017, 12:39
"nie pamiętasz, żeby coś robili "za Piłata"? To albo masz wyżartą pamięć Alzheimerem, albo uważasz, że wszystkie inwestycje za PRL robili!
Polak
Polak 11.08.2017, 17:58
dlatego zadałem pytanie: Jakie drogi zrobili za kadencji Henryka Pilata w Gminie Gryfino ;) po co się spinasz ? mowie o drogach nie nabrzeżu na kredyt.
do debila
do debila 12.08.2017, 21:07
Poprzednik wykonał Jana Pawła, MieszkaI, Podgórną, Kwiatową, cały Grajdołek, Krzypnica- te pamiętam. Wszystkich nie znam, niech ci burmiszcze napiszą z zostawionych raportów w szufladzie poprzednika.
Arab z Janowa
Arab z Janowa 15.08.2017, 12:05
Czylı zrobil 5 drog w 12 lat.....no to zaje
patriota
patriota 11.08.2017, 11:29
Zmień nick bo kalasz dobre imię Polaka.
kanalie boją się prawdy
kanalie boją się prawdy 11.08.2017, 07:26
Władza działa aż miło - w takim tempie to już za kilka lat ogarną te tragiczne zaległości po skorumpowanych POprzednikach
freudyzm
freudyzm 11.08.2017, 09:19
"kanalie boją się prawdy" - doskonały nick "wyznawcy" tercetu gminnego. W tydzień po olbrzymiiej ilości osób uczestniczących w pogrzebie śp. Henryka Piłata!
Freud byłby zachwycony!

kanalie boją się prawdy Dzisiaj, 07:26 Władza działa aż miło - w takim tempie to już za kilka lat ogarną te tragiczne zaległości po skorumpowanych POprzednikach
prawda
prawda 11.08.2017, 10:01
Tak, tydzień temu na pogrzebie Burmistrza Zwykłych Ludzi faktycznie "kanalie boją się prawdy" zobaczyły, że ludzie nie dali się zwieść ich obrzydliwej propagandzie nienawiści, pomówień!
Rolnik
Rolnik 11.08.2017, 10:16
Jedynymi którzy korzystają z języka nienawiści są oponenci naszych władz, w każdym temacie i w każdej sprawie, przykro to czytać. Lepiej żeby wam nie przypomniano praktyk które stosowaliście bo powodu do zachwytu nie ma.
stop podłości gminnych czerepachów!
stop podłości gminnych czerepachów! 11.08.2017, 12:44
Pan Burmistrz Piłat nawet do takich obrzydliwców zwracał się z szacunkiem. Co widać, jak po WYGRANYCH wyborach mówił o pomyśle PRZEGRANEGO konkurenta odnośnie obwodnicy Gryfina przez Słoneczną! Kulturalnie i bez pastwienia się!
do "kanalii bojących się prawdy"
do "kanalii bojących się prawdy" 11.08.2017, 10:33
Buchachacha! Naprawdę myślicie, że te tłumy na pogrzebie tydzień temu to "nienawiść". To wyście gnoili Człowieka na każdym kroku i w każdej sytuacji!

Rolnik Dzisiaj, 10:16 Jedynymi którzy korzystają z języka nienawiści są oponenci naszych władz, w każdym temacie i w każdej sprawie,
Arab z Janowa
Arab z Janowa 15.08.2017, 12:09
Ty to chyba nadal trzymasz matke w piwnicy :-)
Rolnik
Rolnik 11.08.2017, 12:19
Uważam że język nienawiści stosowany przez oponentów naszych władz wynika przede wszystkim z rozczarowania po utracie władzy. Krytyka obecnym włodarzom jak najbardziej się należy, ale należy także zauważyć, że zrobili w krótkim czasie mnóstwo fajnych rzeczy. Burmistrza Piłata pożegnano z czcią należną człowiekowi, Jego dorobek podlega ocenie, jak dorobek wszystkich osób publicznych. Nie jest on jednoznaczny, ma swoje pozytywy, ma i negatywy. Niech każdy odpowie sobie czego pozostawił więcej, ja bynajmniej nikomu tej oceny nie będę chciał narzucać.
do gościa wyżej
do gościa wyżej 12.08.2017, 21:08
Idź się lecz gościu
nie rób drugiemu, co tobie niemiłe
nie rób drugiemu, co tobie niemiłe 11.08.2017, 13:55
Rolnik Dzisiaj, 12:19 ja bynajmniej nikomu tej oceny nie będę chciał narzucać.

Ale nie przeszkadza ci narzucać narracji, że ci "pełni nienawiści oponenci naszych władz" są winni, bo "nasze władze" są wspaniałe, a poprzednicy paskudni?
pokemon
pokemon 11.08.2017, 12:29
Przeczytaj sobie jaki język stosowali Miler i jego koledzy przed wyborami. Wyznaczyli standardy więc się nie wdziw.
nie rób drugiemu, co tobie niemiłe
nie rób drugiemu, co tobie niemiłe 11.08.2017, 13:52
Oczywiście, że gdyby tak jak oni postępował teraz kto inny a oni nadal byliby w opozycji, to darliby się wniebogłosy!
gra na trumnach
gra na trumnach 11.08.2017, 11:53
Jakie tłumy? Tłumy to były na pogrzebie prałata Bronisława, a teraz to nawet maciuś boczkiem uciekł ze wstydu
stop podłości gminnych czerepachów!
stop podłości gminnych czerepachów! 11.08.2017, 12:42
Nie wiem, o jakim "maciusiu" mówisz, wszyscy macie "maćki" ledwo paskiem od spodni spięte!
I prawdy nie przekłamiesz! Wszyscy widzieli tydzień temu tłumy!
prawda ponad wszystko
prawda ponad wszystko 11.08.2017, 13:01
Nie pij tyle :)
33
33 10.08.2017, 19:34
Co mi wiadomo to są wszystkie nowe płyty.
miś
miś 10.08.2017, 19:26
Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było.
– Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
– Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
– Halo, tu „Brzoza”, tu „Brzoza”! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu… „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!
miś
miś 10.08.2017, 19:25
Hej, młody junaku, smutek zwalcz i strach,
Może na tym piachu za 30 lat,
Przebiegnie, być może, jasna, długa, prosta,
Szeroka jak morze trasa czepinowska…
– A tego nie rozumiem… A dlaczego „być może”?
– No… „być może”, bo… on jeszcze nie wie…
– Dlaczego nie wie? No jak to – nie wie? Ty popatrz, bracie! No? Młody człowiek… chłopak, tak? Na czepińskim ugorze i dookoła pracują jego koledzy. Ty widzisz to? (…)
Przecież na tym piachu za 30 lat,
Przebiegnie, z pewnością, jasna, długa, prosta…
44
44 10.08.2017, 19:07
Robolowi w głowie się poprzewracało,szybko do lekarza.
Pelikan
Pelikan 10.08.2017, 19:03
Zazdrośnicy będą szczekać niema co się przejmować, robić swoje.
18
18 12.08.2017, 08:23
Robolowi lekarz jusz nie pomoże.
marabut:)
marabut:) 10.08.2017, 19:07
Ale problem polega nie na tym, że zrobili, tylko na kolejnym ataku na zmarłego tydzień temu Burmistrza! Tak, jakby po trzech latach 100 kilometrów autostrady oddali a nie dwie wiejskie uliczki z płyt betonowych...
dyżurny psychiatra
dyżurny psychiatra 10.08.2017, 19:12
Dwa miesiące budowali te drogi aby zaatakować zmarłego w zeszłym tygodniu burmiszcza?
pokora
pokora 10.08.2017, 19:18
Tak to jest, jak się pokory i autokrytycyzmu nie ma! Mogli cieszyć się zbudowaną drogą, ale oni z przyzwyczajenia musieli "dowalić" Poprzednikowi!
No i wyszło, że napinają się, jakby nie wiadomo co zbudowali - a to tylko dwie wiejskie uliczki z używanych płyt betonowych! Po trzech latach - eeeeee....
Dziobak
Dziobak 10.08.2017, 20:28
A czemu ty tego nie zrobiles przez 3 kadencje skoro to takie proste maciusiu?
delirka?
delirka? 10.08.2017, 20:47
Czy nie byłeś na pogrzebie pana Piłata, że wciąż uważasz, że wasza propaganda odniosła skutek? Po trzech latach ty ciągle wszędzie widzisz "białe myszki"? Zrób jedną czwartą tego, co zrobił Poprzednik (przez 12 lat), potem krytykuj!
freudyzm
freudyzm 11.08.2017, 09:20
jeden nie był...
wybryk
wybryk 11.08.2017, 09:26
Masz na myśli Milera?
Olo
Olo 10.08.2017, 19:53
Dokładnie - czasem jedno słowo za dużo wiele zmienia. Zrobili? Ok. Jest lepiej niż było? Jest. Ale żeby robić z tego takie wielkie coś i jeszcze dowalać Zmarłemu?
Steklinko odcięte nadal od świata
Steklinko odcięte nadal od świata 10.08.2017, 19:03
Super!!! Do Steklinka nadal nie da się po deszczu dojechać ale Heniek z maciusiem obiecali a jak obiecali to znaczy że obiecali
???
??? 11.08.2017, 10:01
Kto jest sołtysem Steklinka?
stop gminnym czerepachom
stop gminnym czerepachom 10.08.2017, 19:05
Od trzech lat macie innego burmistrza a i sołtys chyba blisko władz - może lepiej zapytajcie ich o ich dokonania?
łowca błędów trio
łowca błędów trio 10.08.2017, 17:38
I to ma być standard budowy dróg?
robol
robol 10.08.2017, 17:23
A z czego tu się cieszyć płyty z odzysku i wielce zrobione bedzie tak że radnego to mieszkańcy nie długo wywiozą na taczce powodzenia panie zaradny
44
44 10.08.2017, 21:38
Robol do pracy , piszesz głupoty .
grawer
grawer 10.08.2017, 16:17
Ładnie to teraz wygląda. Tak powinno się robić od początku.
nastepny
nastepny 10.08.2017, 15:44
Anatolij Dworcow, a właściwie Anatolij Wasiljewicz Dworcow, urodził się 19 października 1877 roku (według kalendarza juliańskiego - 7 października 1875 roku) w Symbirsku, a zmarł 27 kwietnia 1958 roku (według kalendarza juliańskiego - 15 kwietnia 1958 roku) w Moskwie.

Rosyjski polityk, uczestnik rewolucji październikowej, minister w Rosji Radzieckiej. Działacz partii bolszewickiej i przewodniczący partii w obwodzie Symbirskim.
Były drogowiec.
Były drogowiec. 10.08.2017, 15:33
Taką prowizorę robiono w 1968r. przy budowie elektrowni, a teraz to wiodąca metoda budowy dróg. Po Opolskiej i ulic wokół JP II ulice w Czepinie. Co ukrywają jeszcze nasi wodzowie ?
Wódz Naczelny
Wódz Naczelny 10.08.2017, 16:46
Budowę elektrowni Dolna Odra rozpoczęto 1 kwietnia 1970 roku maciusiu - czyli wówczas gdy jeszcze nie było ciebie w planach
naczelnik:)
naczelnik:) 10.08.2017, 19:20
Budowa elektrowni a budowa infrastruktury budowy to jednak co innego, "wodzu"...
Wódz Naczelny
Wódz Naczelny 11.08.2017, 07:31
Najpierw wydaje się zgodę na budowę a dopiero potem przystępuje do budowy np. infrastruktury naczelniku. Poniał ?
wystarczy nie kraść
wystarczy nie kraść 10.08.2017, 16:40
No proszę, jaki SKANDAL!!! W dwa miesiące zrobili dwie drogi a Heniu z maciusiem w trzy kadencje nie zrobili ani jednej
dwie wiejskie uliczki z płyt na trzy lata?
dwie wiejskie uliczki z płyt na trzy lata? 10.08.2017, 16:56
Znowu się naćpałeś? Czy leki przestały działać? Trzeba mieć pokręconą z nienawiści głowę, żeby jarać się dwiema uliczkami wiejskimi przez trzy lata a nie widzieć tylu dróg, ile zostały zrobione przez Poprzednika!
Arab z Janowa
Arab z Janowa 15.08.2017, 12:15
Heniutek zrobil piec drog w 12 lat i tylko 90 milionow dlugow
Łowca komuchów z BBSu
Łowca komuchów z BBSu 10.08.2017, 17:34
Ile drug zrobiliście macku a ile zrobiliście długów? Te drugie to owszem widać i są naprawdę trwałe niestety :-(
Olo
Olo 10.08.2017, 19:54
ten "drug" to chyba freudowska pomyłka co? Chciałoby się, ale jutro do pracy?
freudyzm
freudyzm 11.08.2017, 09:22
"drug" to niestety nie freudowska pomyłka, tylko smutna rzeczywistość...
stop gminnym czerepachom!
stop gminnym czerepachom! 10.08.2017, 19:10
DRUG nie robili - dróg natomiast całkiem sporo! weź się ogarnij, bo ludzie przestali wierzyć w waszą propagandę, którą uprawialiście od kilku lat!
Gardno też ma Sołtysa
Gardno też ma Sołtysa 10.08.2017, 19:14
Ile to jest "całkiem sporo " wg. ciebie ???
melioracje i drenaże
melioracje i drenaże 11.08.2017, 07:33
Całkiem sporo to się pewnie nakradli
myśliwiec;)
myśliwiec;) 11.08.2017, 09:24
uważaj, bo jak się zaczną ludzie pytać ile WYŚCIE nakradli, że po trzech latach możecie pochwalić się dwiema wiejskimi drogami z płyt betonowych...
prawda
prawda 11.08.2017, 10:04
Dokładnie - rządzą już jedną czwartą tego, co wybierany trzykrotnie przez mieszkańców pan Piłat. A jakoś nie mogą się pochwalić chociaż ćwiercią WŁASNYCH dokonań!
stop gminnym czerepachom
stop gminnym czerepachom 10.08.2017, 19:22
No to policz sobie, potem gadaj, że "nic nie zrobili przez trzy kadencje"...
Spiepszaj dziadu
Spiepszaj dziadu 10.08.2017, 20:33
A no nic nie zrobili. Mieszkancy chcieli wywiesc ich na taczkach do Odry aleee bylo tyle dzior ze nie dalo sie jechac
:)
:) 10.08.2017, 20:50
Ta, szczególnie "tercet gminny" - wszyscy wręcz stworzeni do pchania taczek...
wystarczy pracować!
wystarczy pracować! 10.08.2017, 17:10
Delfinom po trzech latach udało się położyć płyty jak na Słonecznej w Gryfinie - toż to PRAWIE autostrada!
Nic dziwnego, że z przyzwyczajenia chcą walić w Poprzednika...
Zapomnieli, że ludzie pamiętają, ile zrobiono w Czepinie przez ostatnie kilkanaście lat - a w ostatnich trzech - dwie ulice z płyt betonowych...
stop gminnym czerepachom!
stop gminnym czerepachom! 10.08.2017, 19:12
Dokładnie tak - jeśli uważacie, że nic nie zostało zrobione w Czepinie przez poprzednie trzy kadencje, to posprawdzajcie dobrze, kiedy to zostało zrobione?
czepinianka
czepinianka 10.08.2017, 16:06
Dziwna ta droga . A co z pieszymi ? tam wolno tylko jechać? Panie radny,bądź pan również zaradny,bo za chwilę będzie za późno...
Źabniczanka.
Źabniczanka. 10.08.2017, 18:54
Czepinianka gdyby w Czepinie mieszkała to głupot nie pisała by.
czepinianka
czepinianka 10.08.2017, 20:13
Ja tam chodzę i będę musiała chodzić po tym poboczu ,tam dwa auta się tam nie miną,bo za wąsko,a my dalej po błocku będziemy śmigać -żabniczanko- a widzisz tam jakiś chodnik?? to są głupoty czy TYLKO MYŚLENIE ?? Coś ci nie pasi ?? to zapraszam po deszczu na te głupoty !!
Tow.Świerkow
Tow.Świerkow 10.08.2017, 15:30
Wiktor Semenowicz Topolow, ukr. Віктор Семенович Тополов (ur. 21 grudnia 1945 w Rosji) – ukraiński polityk, z wykształcenia inżynier górnictwa i ekonomista, poseł i były minister.

Życiorys[edytuj]
W latach 90. stał się jednym z głównych ukraińskich przedsiębiorców w sektorze bankowym, będąc m.in. prezesem Indeks-Banku (Banku Przemysłowo-Eksportowego). W latach 1998–2000 pełnił funkcję doradcy prezydenta Ukrainy.

W 2002 jako niezależny kandydat (ze wsparciem m.in. Bloku Nasza Ukraina) uzyskał mandat deputowanego do Rady Najwyższej z ramienia. W parlamencie początkowo wchodził do tzw. większości, w 2004 zainicjował powstanie poselskiej grupy "Centrum", której większość posłów przeszła na stronę Wiktora Juszczenki. Brał aktywny udział w pomarańczowej rewolucji (także jako sponsor). W rządzie Julii Tymoszenko objął stanowisko wiceministra paliwa i energetyki, w sierpniu 2005 został powołany na urząd ministra przemysłu węglowego, sprawując tę funkcję również w gabinecie Jurija Jechanurowa. W 2006 i 2007 ponownie uzyskiwał mandat poselski. W 2008 był wśród założycieli Zjednoczonego Centrum. W 2012 nie ubiegał się o poselską reelekcję.
Irek
Irek 10.08.2017, 14:53
Brawo panie radny!. Tak trzymać!

Pozostałe