Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018
Adecco 07.06.2018 - 22.06.2018, 05.08.2018

Wielka gratka dla miłośników polskiego bluesa - piosenki Miry Kubasińskiej

 Wielka gratka dla miłośników polskiego bluesa - piosenki Miry Kubasińskiej
„Wiejski kocur” w Zatoni Dolnej (gm. Chojna) zaprasza na kolejny koccert w Dolinie Miłości. After Blues po raz drugi wystąpi w Dolinie Miłości, lecz tym razem w towarzystwie niepowtarzalnej szczecińskiej wokalistki Barbary Włodarczyk. Razem zaprezentują piosenki Miry Kubasińskiej. To wielka gratka dla miłośników polskiego bluesa.

Koncert rozpoczynamy 19 sierpnia 2017 r. o godz. 16.00 przy stawach. Pamiętajmy, że potrzebny jest czas na dojście ok. 15 min i warto być wcześniej. Bilety do nabycia przed koncertem, cena 20 zł.

BARBARA WŁODARCZYK to wokalistka śpiewająca rock, pop i jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie studenckiego klubu „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodził się ze słynnej kawiarni „Sorento”. Przez lata artystka śpiewała z różnymi zespołami, m.in. ze swoimi idolami – grupą „Czerwono-Czarni”. Barbara dysponuje „czarnym głosem”, ma ciągle młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną.

Od pewnego czasu współpracuje z zespołem AFTER BLUES, wykonując na koncertach utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej.

AFTER BLUES,,   to blisko 37 lat nieprzerwanej działalności artystycznej. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal) – jego założyciele. To duet, brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.

Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Od 26 lat ma siedzibę w DK „Słowianin”. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”,„Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”, a przede wszystkim Festiwal Muzyki Bluesowej BLUESADA (realizowany przez 18 lat). W roku 2009 duet ”After Blues” był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.

„After Blues” od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat), ale także dwuosobowym składem, wykonując swój repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, w którym szczególną rolę odgrywa skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja, pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów.

Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów jak i publiczność na co dzień odległą od klasycznego bluesowego kolorytu. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych. Na koncertach wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe, ale przede wszystkim własne kompozycje. Nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który przez wiele tygodni gościł na antenie radiowej „trójki” i uplasował się na piątym miejscu Listy Przebojów Programu III, a przez słuchaczy radia został wybrany najlepszym utworem bluesowym.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

???
??? 11.08.2017, 08:02
o której godzinie wiemy, a którego dnia odbędzie się koncert?
taki żart
taki żart 11.08.2017, 09:20
To tajemnica organizatora ;)
Andrzej
Andrzej 10.08.2017, 22:45
Polska dusza czuje bluesa!
kuba
kuba 10.08.2017, 18:36
"Gdy Nalepa freda trzepał-hej"

Pozostałe