Tak działa nowy system nawadniania na boisku [zdjęcia]

Tak działa nowy system nawadniania na boisku [zdjęcia]
W sezonie piłkarskim 2017/2018 mecze u siebie Zootechnik rozgrywać będzie na zmodernizowanej płycie boiska. Na murawie zainstalowany został automatyczny system nawadniania. Koszt inwestycji wyniósł 32 tys. zł.

Zamontowany system nawodnienia firmy Rain Bird posiada sieć automatycznie scentralizowanych zaworów. Dzięki wbudowanym sterownikom i karcie GSM jest kierowany intuicyjnie. Dodatkowo na płycie boiska umiejscowiono sensory opadów deszczu.

To jednak nie wszystko, bowiem zastosowanie nowej technologii sprawia, że system nawadniania jest inteligentny i bardzo wydajny. Sprzęt łączy się z najbliższą stacją meteorologiczną i pobiera aktualne dane dotyczące opadów atmosferycznych. Jeżeli tego dnia planowane są opady deszczu, wówczas wstrzyma on zaplanowane tego dnia uruchomienie podlewania murawy z sieci wodociągowej.

- Zamontowane rozwiązanie jest przyjazne środowisku. Oszczędzamy wodę oraz co równie istotne, oszczędzamy na rachunkach za nią  - mówi wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Panel sterowania systemu nawadniania dostępny będzie również dla zarządzających obiektem sportowym dzięki aplikacji online.

- Na tą inwestycję czekaliśmy od wielu lat. Pozwoli ona usprawnić funkcjonowanie klubu oraz podnieść w dużej mierze jakość i prestiż naszego obiektu. Utrzymanie boiska będzie teraz dużo łatwiejsze - zaznacza prezes Zootechnika Kołbacz Krystian Kiedrzyń.

Wartość inwestycji wyniosła 32 tys. zł. Prace wykonała firma AMS ON Sp. z o.o. ze Szczecina.

Admin Admin

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

123
123 16.08.2017, 11:00
(...)
Komentarz powtórzony usunięty.
administrator
ziom
ziom 16.08.2017, 12:26
Ojej, komentarz ci usunęli. Jak mi bardzo przykro z tego powodu. Nawet porządnie skomentować nie potrafisz. Buahahaha:)
ziom
ziom 14.08.2017, 17:06
Ciekawe przy okazji jakiego kolejnego artykułu cebulactwo zacznie znowu wyć? Aż nie mogę się doczekać, żeby znowu zostali zaorani. Wlewa to radość w moje serce:)
altówka
altówka 14.08.2017, 00:02
W ramach koncertu inauguracyjnego w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu wystąpi Piotr Chrupek, grający na barkowej altówce w towarzystwie zespołu Consortium Sedinum
praktyk
praktyk 12.08.2017, 19:32
Co ma podlewanie wspolnego z przyjaznym środowiskiem, chyna tyle co nauczyciel wosu z byciem wojtem.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2017, 21:07
Ponoć zajmujesz się Arku śmieciami, parkingami i innymi "istotnymi sprawami", to powinna być ci bliska ochrona środowiska. Mniej zużytej wody = ochrona środowiska. Za trudne?!
mail
mail 12.08.2017, 16:42
Przykro to mówić ale pani wójt jest moim zdaniem najgorszym wojtem od lat a jej zaastepca to zwykły beton. Glosowałem na nią i żałuję!!''
ziom
ziom 12.08.2017, 21:37
Przykro to mówić mail, ale twój komentarz jedzie cebulą.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2017, 21:04
Na kogo Arku głosowałeś to wiemy i nie musisz kłamać. Ale to se ne vrati.
kibicka
kibicka 12.08.2017, 11:09
Jeszcze żeby wyniki były...
rolnik
rolnik 12.08.2017, 10:01
Jaka tu nibyoszczęduość, to stara komunistyczna metoda nawadniania. Widać decydenci nie znają się po prostu na robocie.
ziom
ziom 12.08.2017, 10:32
A w jaki sposób do tej pory nawadniano boisko i jakie kroki inwestycyjne w tym zakresie poczynili poprzednicy?
Nie chwalipieta
Nie chwalipieta 12.08.2017, 16:28
Choćby boisko trybuny salę gimnastyczna.....dalej wymieniać ...wymień choć jedną inwestycję za obecnej władzy wartą milion
ziom
ziom 12.08.2017, 21:21
Zadałem bardzo proste pytanie, a ty nie zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz, jak będzie trzeba to kilka razy i odpowiedz. Wtedy pogadamy o innych kwestiach.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2017, 10:21
Podobny system nawadniania montowany jest na większości boisk w Europie. Jakoś za komuny nie było takich boisk i takiego systemu. Pewnie na camp nou jest lepszy system za parę milionów, ale Kołbacz to nie Barcelona...
Moeszkanka
Moeszkanka 12.08.2017, 09:44
Nie jest to mowoczesna metoda nawadniania.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2017, 10:23
Typowy hejt. Krytyka. Podaj argumenty i zaproponuj lepsze rozwiązanie.
Sorry
Sorry 12.08.2017, 16:29
Jesteś doradcą tych niewiedzacych nic to sam im wymyślaj albo sie zwolnij
ziom
ziom 12.08.2017, 21:28
Jak na razie nie widzę z twojej strony żadnych argumentów i zaproponowanych rozwiązań:)
gratula
gratula 11.08.2017, 19:47
Ale hicior inwestycyjny, inwestycja zab30 tys srodki zewnetrzne zerowe. To dziecko pracy wojt,bzastepcy kierownika od niczego (kolegi krawczyka) , kolesia od funduszy . Razem wzieci zarabiają wiecej w dwa miesiace. Brawo, brawo .
ziom
ziom 12.08.2017, 10:28
Siema parkingowy. Boli przegrana w wyborach, co nie? Nie wiedziałem, że ten nieznośny ból potrafi utrzymywać się tak długo? Poczekaj do kolejnych. Znowu będzie boleć:)
Twoj szef
Twoj szef 12.08.2017, 16:30
A co na to lekarze nieudaczniku
ziom
ziom 12.08.2017, 21:30
Idź leczyć swoje kompleksy gdzie indziej. Serio.
diagnostyk
diagnostyk 12.08.2017, 11:38
ziom z tą paranoja to musisz pójść do lekarza, stan sie niestety zaostrza
ziom
ziom 12.08.2017, 21:24
Proponuję herbatkę z melisą:)
ada
ada 11.08.2017, 23:04
za duzo przecinkow stawiasz i pol slowek, rozwin swoja wypowiedz
mieszkaniec
mieszkaniec 11.08.2017, 22:34
Kogoś zazdrość dopadła. Naucz się Arku co to znaczy informacja i komunikacja z mieszkańcami. Informacja to nie jest wówczas, jak się wybory zbliżają.
szaman
szaman 11.08.2017, 19:43
A nie lepiej bić w bębny i czekać na deszcz?
Kacper
Kacper 11.08.2017, 18:33
Fajna sprawa na bardzo wysokim poziomie. Pro-feska w każdym calu. Jak obecni włodarze się biorą za robotę to naprawdę na najwyższym poziomie. W końcu znalazły się osoby które nie obiecują tylko krok po kroku realizują zaplanowane rzeczy. Liczymy na więcej..
czcibor
czcibor 11.08.2017, 10:10
System podziemnego drenarzu jest lepszy.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.08.2017, 10:30
Takiego systemu tam nie można zamontować. Całe boisko postawione zostało na gruzach, cegłach itp. Niby jak można teraz by wkopać się w ziemie na głębokość co najmniej 0,6 m nie niszcząc boiska?

Pozostałe