Samochody wymuszają tu pierwszeństwo - skarży się rowerzysta

Samochody wymuszają tu pierwszeństwo - skarży się rowerzysta
Piszę do Państwa w związku z notorycznym wymuszaniem pierwszeństwa przez samochody jadącym rowerzystom wzdłuż ulicy Jana Pawła II w Gryfinie. Ponieważ ruch rowerowy na tej ulicy jest dosyć duży a zagrożenie jakie powodują wymuszające pierwszeństwo auta na tyle realne, warto zrobić na ten temat mały artykuł. W załączniku przesyłam rysunek poglądowy. Pokazuje on, że rowerzysta jadący wzdłuż drogi z pierwszeństwem przejazdu (JP2) ma pierwszeństwo przed samochodem osobowym wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej (np. Asnyka)n- pisze do nas czytelnik i przesyła rysunki.

Ulica Jana Pawła II to ulica gminna. Zapytaliśmy  administratora drogi czy i kiedy zostanie uzupełnione oznakowania poziome ścieżek rowerowych wzdłuż Jana Pawłą II. To pytanie zadajemy już kolejny raz.

 

Rysunki czytelnika pochodzą ze strony: http://rowerowanie.com/prawo/pierwszenstwo-przejezdzie-rowerowym/

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czarny
czarny 14.08.2017, 10:24
Wiadomo , przepisy są po to , aby je przestrzegać ! Ale czasami warto zachować zdrowy rozsądek i dla bezpiecznego upłynnienia ruchu drogowego ustąpić , umożliwić poruszanie się innym uczestnikom dróg publicznych ..!?
Gość
Gość 13.08.2017, 00:38
Jeżdżę samochodem albo skuterem albo rowerem..do czego zmierzam rozumie rowerzystów, pieszych takze.zawsze jadąc samochodem zatrzymam się przed pasach, aby tan pieszy czy rowerzysta przedostał sie bo...zdaję sobie sprawę że przykładowo takiemu rowerzyście jest ciężej musi zsiąść, poczekać a ja siedzę w aucie i mam ten komfort mimo wszystko.najgorzej sprawa na się z tłustymi babami, są tak leniew i przyrośnięte tyłkiem ze nawet ulice dalej do zielenika musza podjechać a gonił bym te wieprzowiny suchym kijem
taki anty feminista
taki anty feminista 14.08.2017, 10:22
Ty po prostu lubisz rowerzystów a nienawidzisz kobiet!
kierowca
kierowca 11.08.2017, 23:10
rowerzyści święte krowy, na przejściach dla pieszych nie chce się dupki ściągnąć z roweru
nic nie zrozumiał
nic nie zrozumiał 14.08.2017, 08:08
Zabijesz tam kiedyś jakiegoś rowerzystę swoim autem i pójdziesz siedzieć matołku
Pamięć i rozsądek
Pamięć i rozsądek 11.08.2017, 16:31
Skończcie z tą mową nienawiści wobec byłego Świętej Pamięci Pana Burmistrza Zwykłych Ludzi któren / wraz ze swym nawiedzonym wizjonerstwem sztabem maciejów/ był to stworzył dla Was Niewdzięczników to architektoniczne cudo. Na spacery to proszę z pieskiem a nie mi tutaj rozwalać się rowerami jak jakieś kodziarze czy cykliści
mac
mac 11.08.2017, 14:44
Mają dwie drogi rowerowe a często jeżdzą po ulicy.
Anonim :)
Anonim :) 11.08.2017, 20:30
Właśnie, mają dwie drogi rowerowe! A i ja spotkałam się kilka razy z rowerzystami jadącymi ulicą, w takim razie po co im te drogi? Rozumiem, wiekszość rowerzystów jeździ jak powinno, ale są JEDNOSTKI, dla których droga rowerowa w tym miejscu mogła by nie istnieć. Dodam że mieszkam w pobliżu. Pozdrawiam.
Rozwinmy temat
Rozwinmy temat 11.08.2017, 12:41
Aby nie bylo dosc monotonnie, ja proponuje nowy cykl, odnoge tematu- wrzucac zdjecia rowerzystow, ludzi na rolkach i zasuwajacy z kijkami asfaltem. Tak, wiem ruch jest ogromny ciezko sie zmiescic na dwoch sciezkach. Mozna tez zrobic eksperyment i jechac autem po chodniku i czekac na reakcje wyzej wymienionych...
Dorota
Dorota 11.08.2017, 16:22
A może dlatego, że kostka wyłożona na owych ścieżkach jest tak krzywa, że jadąc z prędkością ok. 20 km rowerem szosowym można tam łatwo "zaliczyć glebę",znam to z autopsji... niestety nasi brukarze się nie popisali.....
Hmm
Hmm 11.08.2017, 18:17
Jak jest dziurawa droga ja nie jade autem po chodniku, wiec jak dla mnie tlumaczenie do niczego
Marek
Marek 11.08.2017, 13:02
Hmm może zastanówmy się czasem nad przyczyną. Na wysokości bloków i szkoły (w czasie roku szkolnego) często chodnik zastawiony jest przez samochody na co przyzwala Straż Miejska i Policja (choć czy mają takie kompetencje?). Spółdzielnia nie powiększa parkingów na swoim terenie zatem ludzie naturalnie (choć się z tym nie zgadzam) szukają miejsc na trawniku i chodnikach przy JPII. Dlatego czasami na tym odcinku ruch przenosi się na asfalt, czego być nie powinno. Tak samo jak z wymalowaniem oznakowania dróg rowerowych umarł temat parkingu przy kościele i na tyłach garażowca przy szkole. Jak wspomniałem wcześniej Policja i Straż Miejska udają, że tego nie widzą. Lekceważenie przez urzędników potrzeb parkingowych mieszkańców trwa nadal w najlepsze. Dziw bierze, że mieszkańcy Gryfina tak dają sobą pomiatać. Może warto postawić kilka taczek przed Urzędem z nazwiskami rezerwacji dla tych, których może czekać turystyczna podróż tymi środkami transportu jak nadal będą lekceważyli potrzeby mieszkańców? Bo przy korycie to niektórym krótkowzroczność przybiera na sile :)))
Odp
Odp 11.08.2017, 13:50
p Marku niestety, ale mówiąc o częstych przypadkach jazdy po ulicy mam na myśli miejsca nie zastawione jak Pan wspomniał przez auta, tylko o totalnej ignorancji ludzi z myślą o których właśnie powstały te ścieżki. Widze to codziennie (rowniez teraz, poza rokiem szkolnym). Nie raz widzialam jak jakas grupa biegaczy czy rowerzystów sunie poprostu ulicą- bo wygodniej ? Nie broniąc aut parkujacych na trawnikach, czy wrecz prawie po krzakach, moge na ich obrone powiedziec, że "nauczyli" sie tak stawiac aby faktycznie nie zastawiac tych nieszczesnych sciezek rowerowych, a milosnicy aktywnego wypoczynku swoje, czyli asfalt i heja.
Rowerzysta
Rowerzysta 11.08.2017, 12:34
Miler chyba obiecywal wymalowac oznakowanie drog rowerowych przy odmalowywaniu przejsc dla pieszych? Na obiecankach sie skonczylo. Kolejna nieudolnosc?
Pieszy
Pieszy 11.08.2017, 13:14
W lutym 2017 Burmistrz Miler deklarował: "W najbliższym czasie w obrębie tej drogi pojawią się także inne elementy wymuszające na kierowcach ograniczenie prędkości, m.in. na wysokości Zespołu Szkół pojawi się wyniesione przejście do pieszych."

Z powyższej deklaracji nie zrealizowano chyba kompletnie niczego? To jak się spodziewać, że wymalują oznakowanie ścieżek rowerowych?
zuk
zuk 11.08.2017, 13:38
akich kretyńskich odpowiedzi można spodziewać się tylko w tym zaścianku, mieszkańców mają za idiotów, albo sami są... wiadomo !
pamiętam
pamiętam 11.08.2017, 12:41
Wystarczy znaleźć artykuł na portalu igryfino gdzie obiecywał chyba 2 lata temu.
cymes
cymes 11.08.2017, 10:11
Fajny slalom dla tego rowerzysty na zdjęciu.

Pozostałe