Sklepy z używaną odzieżą - czy są jeszcze potrzebne?

Sklepy z używaną odzieżą - czy są jeszcze potrzebne? TWS
Gryfinianie na brak sklepów z odzieżą w naszym mieście narzekać nie powinni, mimo że ostatnio dwa zamknęły swoją działalność. Ubrania wszelkiego asortymentu kupić można niemal na każdym kroku. W sklepach, przed sklepami, na targowisku i ryneczku przed Biedronką. Od propozycji można dostać zawrotu głowy. Tu przecena, tam wyprzedaż, tu promocja. Ceny różne – „stówkowe” i grosikowe. Na co kogo stać. Nasuwa się więc pytanie czy popularne jeszcze kilka lat temu sklepy z używana odzieżą zwane ciuchbudami mają dziś rację bytu, skoro istnieje tyle możliwości kupna nowej garderoby za niewielkie pieniądze?

-Kupowałam kiedyś często córeczce i sobie. Dziecięce ciuszki były wtedy o wiele ładniejsze aniżeli w naszych sklepach. Dziś rynek odzieżowy jest bardzo rozwinięty. Ubrania są z naturalnych tkanin i coraz ładniejsze. A do ciuchbudy zaglądam już tylko wtedy,  jak poszukuję czegoś do spektaklu teatralnego. Proponowany towar bywa coraz mniej ciekawy – mówi nam pani Danusia.

Natomiast pani Zofia uważa, że tego rodzaju punkty handlowe jeszcze są potrzebne:

- Łatwiej o różne rozmiary i rzeczy są tanie. Z tych sklepów często korzystają ludzie z terenów wiejskich, no i można czasami znaleźć coś oryginalnego. 

Zdecydowanie przeciwna ciuchbudom jest pani Ewa:

- Brzydki zapach. Nie wiem kto nosił wiszącą na wieszaku rzecz. Buty są tragiczne. I wcale nie tanie. O bieliźnie już nie wspomnę. W zamian proponowałabym koleżeńskie wymiany. 

Pytamy właścicielki - panie Annę z Górnego Tarasu i Krysię z tzw. starego miasta.  

– Przychodzą i panowie, i panie. Powodzeniem  cieszą się rzeczy większe: spodnie, kurtki. W  zależności od pogody.  Panie o duszach artystycznych szukają ubrań oryginalnych. Niestety, obecnie tak jak wszędzie, ruch jest zdecydowanie mniejszy. Ludzie nie mają pieniędzy.  Ciekawych  rzeczy również już coraz mniej, ale staramy się, żeby klienci byli zadowoleni, a my żebyśmy jakoś „trwali”. Mamy cotygodniowe promocje - opowiadają nam panie prowadzące sklepy z używaną odzieżą. 

Jeszcze nie tak dawno tego rodzaju sklepów było sporo. Dziś jeszcze trochę zostało. Jakie są?   Każda z wypowiadających się pań ma swoje racje. Jedne są czyste, ubrania luźno są porozwieszane, niedrogie. Sprzedawczynie sympatyczne.

Są jednak takie, gdzie mogłoby być lepiej. Często  człowieku z trudem z zapchanego wieszaka wyciągniesz ciuch, a z czystością bywa różnie. A jeżeli chodzi o ceny, to bywa, że konkurują z cenami nowych rzeczy. I niektórzy właściciele takich sklepów trochę potracili umiar. Zdarza się też, że naburmuszone ekspedientki również nie zachęcają do kupna. Warto jednak, żeby niektórzy właściciele pamiętali, że handlują używanymi rzeczami.

Na szczęście są też takie sklepy, jak te, które odwiedziliśmy – gdzie jest czysto, a ekspedientki miłe i uśmiechnięte i na dodatek z chęcią doradzą.

Czy sklepy z używaną odzieżą są jeszcze potrzebne czy nie? Skoro nadal przychodzą tam klienci, to znaczy, że jeszcze są potrzebne.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patryk
Patryk 21.08.2017, 06:58
Czytałem wypociny PANIUSI i to wystarczy. Nikt na siłę za rękę nie ciągnie do sklepów. Każdy ma wybór i idzie tam gdzie chce.
klasyk
klasyk 21.08.2017, 11:00
To oczywista oczywistość.
Patryk
Patryk 20.08.2017, 22:46
Antyreklama na jeden sklep by inne były cacy.
nina
nina 20.08.2017, 23:24
Chyba nie czytałeś artykułu tylko oglądałeś obrazki :(
kenzo
kenzo 20.08.2017, 23:41
Raczej...
Paniusia
Paniusia 18.08.2017, 12:24
No to zaliczam się do dam i paniuś z biedoty i pospólstwa :-D
Super zajefajnie!! Jeszcze tylu przywar mi nie nadano :) Może jakieś skróty wymyślicie typu mgr czy dr :-D
Ja tam szmateksy uwielbiam! Mam mnóstwo oryginalnych rzeczy z tych sklepów i nie mówię tutaj o marce z metki.
Faktem jest, że ceny czasem z kosmosu ale czemu się dziwić jak dzierżawa pomieszczenia kosztuje przedsiębiorcę 1500zł. jak nie lepiej!
Kryśka na górce i mleczarnia - polecam.
Intermarche to chyba z wysypiska ciuchy zbiera, bo to, co sobą przedstawia to faktycznie ciuchy na szmaty na elektrownię do wycierania smarów!
Pozdrawiam kopiących :-D
Patryk
Patryk 16.08.2017, 19:55
DAMO co robisz w kraju? Biedota i pospólstwo? Pewnie pierwsza do tych sklepów na wyprzedaże biegniesz!!! A tu damę rżniesz... Żal mi Ciebie, bo pewnie nikt nie jest Tobą zainteresowany. DAMA ha ha ha...
ada
ada 13.08.2017, 00:17
No tak, tylko skąd na to wszystko brać kasę. To wszystko wina poprzedniego rządu, który przez 8 lat nic nie potrafił zrobić. Ale teraz, na szczęście jest pan minister Radziwiłł, który przez te 8 lat mówił, że wie co trzeba zrobić. No i właśnie od 2 lat mamy rząd dobrej zmiany, w którym pan minister dokonał dobrej zmiany w służbie zdrowia.
Dama
Dama 12.08.2017, 14:50
W lumpeksach i biedrze kupuje tylko biedota i pospólstwo,ja po zakupy wybieram się co drugi dzień do Berlina albo Paryża i tyle w temacie.
bogaty bo oszczędny
bogaty bo oszczędny 12.08.2017, 15:02
A kto mi, bogatemu zabroni kupować w gryfińskich lumpeksach?
ktosik
ktosik 12.08.2017, 13:30
Piszecie, że w sklepach w których byliście jest czysty asortyment? Bzdury! Byłam raz w sklepie, który jest na zdjęciach. Poszarpane, wygniecione, brudne stare szmaty są tam oferowane. Już nigdy więcej takich sklepów!!!!!
Ewelina
Ewelina 21.08.2017, 08:02
jak wszędzie
kto pyta nie błądzi
kto pyta nie błądzi 12.08.2017, 15:02
Trzeba trafić na dostawę.
Zuzanna
Zuzanna 12.08.2017, 12:29
Hah nie wiem kto narzeka na bielizne uzywana hahaha przeciez tego nawet jie piwinno byc w obrocie wtornym natomiasta osobiscie wole ubrac sie orginalnie i niepowtarzalne w takim lumpexie niz nisic koszulki z pod biedronki w ktorej chodzi co druga gryfinianka. Lumex gorą!!! JAK KTOS NIE MA STYLU TO I ZARA MU NIE POMOZE????????????
Bruk Logan
Bruk Logan 12.08.2017, 11:56
Sklepy z używaną odzieżą - czy są jeszcze potrzebne?
Jasne ze tak przecież 99% gryfińskich dam i paniusiów ubiera się tu
Seba
Seba 11.08.2017, 23:24
Tak jak zamiast auta nowego klasy budżetowej wolę za te same pieniądze używane ale z segmentu premium tak jeśli chodzi o ubrania wolę używane ale za to Hugo Boss, a nie jakieś no name'y dla podludzi.
Tu na zdjęcia nie dość, że name'y to jeszcze używane. Nic dziwnego, że interes im się kręci.
Michalek z wasem
Michalek z wasem 11.08.2017, 22:26
Szanowni Panstwo zrobmy ranking najlepszej pizzeri w Gryfinie.W sb wszystkie pizzerie 50proc. Znizki na degustacje,glosowanie w nd
dość włoskiej kuchni
dość włoskiej kuchni 11.08.2017, 23:21
Pizzernik przed sądem już dość się nareklamował!
Malgorzata
Malgorzata 11.08.2017, 21:30
Oczywiście że potrzebne. Ja kupuję wyłącznie w takich sklepach.
Adidas
Adidas 11.08.2017, 21:28
Jak to powiedziała pani Zofia może ludzie ze wsi i kupują w sklepach z używaną odzieżą ,ale miastowi to się o nią zabijają !
NIE
NIE 12.08.2017, 08:44
jakoś tłumów nie widzę w tych sklepach,no i chodzić w ciuchach po chorych i zmarłych nie wiadomo na co łłłęęę u nas też można kupić dobre,nowe w sklepach i całkiem tanio
gloss
gloss 12.08.2017, 09:24
Bo tu się chleba i masłą nie sprzedaje.
Janka
Janka 11.08.2017, 20:54
Nie wszyscy maja duże pieniądze więc jak najbardziej sklepy są potrzebne.
Mio
Mio 11.08.2017, 22:28
Nowe kupisz w szczecinie po 10zl,tylko nie kazdy ma czym dojechac
około
około 11.08.2017, 22:41
10 to wydasz na bilet.
około
około 11.08.2017, 22:41
10 to wydasz na bilet.
 Monika
Monika 11.08.2017, 20:53
Jestesmy potrzebni jak najbardziej oczym swiadcza nasi wspaniali klieci
klara
klara 11.08.2017, 20:45
Oczywiście, że są potrzebne pod warunkiem, że właściciel dba o oryginalny i dobrej jakości asortyment.

Pozostałe