Czy w takim stanie ulica jest bezpieczna i powinna być otwarta? Pieszym grozi niebezpieczeństwo!

Czy w takim stanie ulica jest bezpieczna i powinna być otwarta? Pieszym grozi niebezpieczeństwo!
Ulica Armii Krajowej w Gryfinie jest otwarta. Aż trudno uwierzyć… Harmonogram prac tak przewidywał, ale prace się tam jeszcze nie zakończyły. Mieszkańcy zwracają uwagę na niebezpieczeństwa czyhające tam na kierowców i pieszych. Właściciel drogi tłumaczy się przesunięciem terminów.

Oto list czytelnika dotyczący ul. Armii Krajowej:

W weekend otwarto ulicę dla ruchu. Ustawiono ograniczenie prędkości do 30km/h oraz znaki informujące o pracach drogowych. Tyle tylko, czy jest to wystarczające, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym? Chodniki,  są nieskończone lub zastawione śmieciami lub materiałami używanymi do budowy drogi. W chodnikach również są wyrwy, wystające studzienki lub niebezpieczne elementy.  Czy ważniejszym jest "dochowanie terminu" od bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu? Przecież pieszy musi co jakiś czas schodzić na jezdnie, bo wykonawca nie pozostawił przejścia na chodniku. Czy to może być świadome narażanie ludzi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia? Przyznam dodatkowo, że tak wielkiego bałaganu na placu budowy nie widziałem jeszcze w Gryfinie (pełno butelek, puszek po "energetykach" itp.). Czy ta inwestycja nie ma kierownika budowy lub innego menadżera, który nadzoruje porządek?

Zdjęcia w załączniku

Pozdrawiam,

Czytelnik

Zapytaliśmy dzisiaj właściciela, gryfińskie starostwo o stan drogi. Oto odpowiedź Arkadiusza Durmy, naczelnika Wydziału Zarządzania Drogami Powiatu Gryfińskiego:

Z dniem wczorajszym przestał obowiązywać objazd, wprowadzony w związku z przebudową ulicy Armii Krajowej.

Ruch pojazdów jest już możliwy na całym odcinku ulicy. Nie zostały jednak ukończone jeszcze wszystkie prace objęte inwestycją.

Dotyczy to przede wszystkim zakresu prac poza obrębem jezdni ulicy.

Wykonawca wniósł w związku z tym o przedłużenie terminu zakończenia robót o miesiąc.

Admin Admin

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fatum
fatum 3.10.2017, 10:25
Tam gdzie gmina daje nasze pieniądze tam widzę bałagan.
Seba
Seba 3.10.2017, 08:49
Powolny upadek tego miasta gdzie nie widac prawie ma nad niczym kontroli.
przeciwnie
przeciwnie 3.10.2017, 19:53
A ja widzę lepsze drogi
wątpliwe
wątpliwe 3.10.2017, 22:23
Lepsze? Poczekaj z oceną roczek. Rondo ciut niżej rozbierali, zanim nadali nazwę. Niecałe pół roku po zrobieniu...

Zresztą wyszła zabawa jak z poprzedniej epoki, bo dla arcybiskupa powtykali kamienie z powrotem, bo nikt z gminy nie uzgodnił terminu rozpoczęcia prac:):):)
kierowca
kierowca 3.10.2017, 00:53
Trzeba oczyścić centrum miasta z parkingów. Zacząć trzeba od Placu Barnima.
ironia
ironia 3.10.2017, 01:11
Jakbyś nie wiedział, to przy okazji każdego remontu z miasta znikają kolejne miejsca parkingowe. Na Chrobrego zniknęło tak gdzieś dwadzieścia parę.
Więc twoja ironia niestety jest rzeczywistością!
bhp
bhp 3.10.2017, 00:05
To jest naprawdę skandal, jeśli starostwo otwiera drogę "bo taki był plan" bez sprawdzenia czy droga jest bezpieczna! Dzisiaj środkiem ulicy szli piesi, jeździły samochody osobowe i w dodatku jeszcze budowlane maszyny! Skandal i zagrożenie bezpieczeństwa!
Ewa
Ewa 3.10.2017, 19:55
Pleciesz kto ci powiedział ze starostwo ogarnij się
ogarnij się!
ogarnij się! 3.10.2017, 22:26
Ewuniu, niejaki pan Durma, w tekście powyżej na czerwono, sama się ogarnij!


Oto odpowiedź Arkadiusza Durmy, naczelnika Wydziału Zarządzania Drogami Powiatu Gryfińskiego:

Z dniem wczorajszym przestał obowiązywać objazd, wprowadzony w związku z przebudową ulicy Armii Krajowej.

Ruch pojazdów jest już możliwy na całym odcinku ulicy.
AntyRadny
AntyRadny 3.10.2017, 11:17
Jeden wielki kochłochoz jak u bezradnych urzędasów
kamil
kamil 2.10.2017, 23:17
dobrze ze w ogole asfalt polozyli. trzeba sie cieszyc i bic poklony bo droga otwarta... cos sie komus na prawde juz poprzestawialo, albo ktos sie do stolka przyspawal. Ludzie patrza i do wyborow pojda z wyrobionym zdaniem.
bhp
bhp 3.10.2017, 00:06
Ludzie chodzą środkiem, zdziwieni, że jadą samochody osobowe. A jednocześnie maszyny budowlane jeżdżą jak po placu budowy!
Piotrek
Piotrek 2.10.2017, 21:27
Taki burdel to chyba tylko u nas!
:0
:0 3.10.2017, 00:07
No cóż, od razu widać, że ta droga jest współfinansowana przez gminę Gryfino! Widać i swoją myśl organizacyjną przekazali:)
suzi
suzi 2.10.2017, 20:47
Ktoś za to beknie. I to zdrowo!
Jolka
Jolka 2.10.2017, 19:05
Proszę zauważyć co się dzieje na ul. Mieszka I powyżej bloków mieszkalnych. Nowe ładne chodniki zastawione całkowicie przez parkujące samochody. Jakoś nikt nic nie mówi i dobrze, trzeba więcej tolerancji. Ja osobiście cieszę się, że wreszcie nie będę jeździł objazdami, chociaż tylko 30 na godzinę. Przeciwnikom proponuję przejść się lub przejechać ulicą AK i zobaczyć jak kierowcy przestrzegają znaków drogowych.
fałszowanie rzeczywistości?
fałszowanie rzeczywistości? 2.10.2017, 20:21
Trzeba więcej parkingów. Trzeba też odpowiedzialnych urzędników - za to biorą pieniądze co miesiąc, żebym m.in. nie musiał być narażony na potrącenie przez samochód na za wcześnie otwartej ulicy. Kiedy w końcu przestaniecie mącić tylko rzetelnie będziecie wykonywać swoje urzędnicze obowiązki?
AntyUrzędnik
AntyUrzędnik 3.10.2017, 11:24
Urzędasy do budowlanki pomagać prywaciarzom. Za co dostajecie co miesiąc wynagrodzenie. Wasze nieróbstwo i brak organizacji negatywnie wpływa na efekt pracy. Jak nie potraficie pracować zza biurka, to wynocha na ulicę wspomagać fizoli. Za miotłę się nadajecie, jak w biurach nie ma z was żadnego pożytku.
Kominiarz
Kominiarz 2.10.2017, 18:54
Nie ma takiej tragedii, więcej wyrozumiałości. Co to za problem zejść na ulicę i przejść parę m ulicą ? No tak zapomniałem ciężko się obrócić czy jest bezpiecznie. Moje dziecko wraca tędy ze szkoły i jest ok, ma odblaskową opaskę na plecaku i ręku i się patrzy czy jest bezpiecznie - ale tego trzeba nauczyć swoje dziecko a nie róbta co chceta. Robota fachowo wykonywana a poślizgi to normalna sprawa. Decyzja o przedłużeniu terminu powinna być szybka. Z tego co widzę to 0 poprawek będzie potrzebnych - dobrze się spisują.
A co za problem zaparkować na chwilę?
A co za problem zaparkować na chwilę? 3.10.2017, 00:09
Klasyczny urzędas – jak to partactwo urzędnika „nic się nie dzieje, można zejść na ulicę między maszynami”. Ale spróbuj zaparkować pod obiektywem ormowca – zlinczują!

Kominiarz Wczoraj, 18:54 Nie ma takiej tragedii, więcej wyrozumiałości. Co to za problem zejść na ulicę i przejść parę m ulicą
spisek:)
spisek:) 3.10.2017, 09:57
No właśnie. Przy każdym "mistrzu parkowania" tyle wpisów - ukarać, zabrać prawo, brawo ormowiec fotograf.
A tu tylko dwa wpisy "ukarać urzędnika".

I jak tu nie wierzyć, że te fotki "mistrzów parkowania" wrzucają władze, żeby odwrócić uwagę od własnych zaniedbań:)
Zuch
Zuch 2.10.2017, 21:06
Jeśli dla Ciebie jest ok to współczuję...byłeś kiedyś w innym mieście czy całe życie w Gryfinie?
spisek:)
spisek:) 3.10.2017, 09:59
W mieście nie, ale w niektórych wioskach jezdnie nie mają po bokach chodników. Więc idziemy w tym kierunku...
Buahaha
Buahaha 2.10.2017, 19:16
A ty ze starostwa czy od wykonawcy?
deduktor
deduktor 2.10.2017, 20:48
Jedno jest pewne, że bez rozumu!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2.10.2017, 18:19
Brawo Elbud Brawo i tak to lepsze niż stare płyty na opolskiej i wodnej. Ktoś tu chyba bierze w łapę.
Julek
Julek 2.10.2017, 16:42
Znowu powiedza ze to dla dobra ludzi
Rychu
Rychu 2.10.2017, 16:44
Cyhba żeby ich powybijać
deres
deres 2.10.2017, 16:40
Czy w tym Gryfinie ta wolna amerykanka to się kiedyś skończy ? To zwykle chamstwo jest !!!!
Realista
Realista 2.10.2017, 16:36
Szanowna Redakcjo, jak znam życie nikt z szarych obywateli tego miasta nie złoży osobiście zawiadomienia, zupełnie zrozumiałe. Jeśli jednak Szanowna Redakcja prześle ten artykuł mailem do Rzecznika Prokuratury /w Szczecinie/, sprawa powinna być wszczęta z urzędu. Szczerze polecam. Głupotę i niechlujstwo trzeba tępić.
ORMO
ORMO 3.10.2017, 19:58
I fałszywe anonimowe donosy
Karniak
Karniak 2.10.2017, 16:31
Znamię narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, o którym mowa w art. 160 § 1 k.k., może zostać zrealizowane w jeden z trzech sposobów: przez sprowadzenie zagrożenia, jego znaczące zwiększenie, a także – w przypadku gwaranta nienastąpienia skutku przy przestępstwach z zaniechania – przez niespowodowanie jego ustąpienia albo zmniejszenia.
Realista
Realista 2.10.2017, 16:27
Szanowni Państwo. W świetle takiego materiału jaki został zamieszczony, cisną się na usta pytania... Kto jest wykonawcą tego okrutnego bałaganu? Kto nadzoruje tą inwestycję? Kto jest inwestorem? Kto dopuścił do otwarcia ruchu drogowego na tym odcinku? Kto zawiadomi prokuraturę o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia?

dziadostwo
dziadostwo 2.10.2017, 20:49
Wiadomo kto jest właścicielem i powinien w naszym imieniu o to dbać - Starostwo!
dziadostwo
dziadostwo 2.10.2017, 20:48
Wiadomo kto jest właścicielem i powinien w naszym imieniu o to dbać - Starostwo!
bhp
bhp 3.10.2017, 00:10
Gmina dokładała pieniądze. Czy sprawdza jak są wydawane?
egon
egon 2.10.2017, 16:15
ta firma to brudasy i tyle
123
123 2.10.2017, 21:08
To samo miałem napisać, nie powinni otwierać tej drogi choćby przez wzgląd na pozostawione śmieci, wstyd
czarny
czarny 2.10.2017, 15:23
A wielu z was dalej uważa , że drogi , chodniki , skwery , ronda itp. to zasługa burmistrza i jego ludzi !?
Rodzic
Rodzic 2.10.2017, 15:22
Panie Durma, czy Pan by chcial zeby Pana dziecko wracalo taka ulica do domu ze szkoly? Moze warto ruszyc 4 litery zza biurka? Daleko Pan nie ma.
bhp
bhp 3.10.2017, 00:11
Czy to ten pan, co nie mógł się skontaktować z koleją w sprawie przejazdu, ale potem postawił barierki równolegle do szlabanu, żeby ludzie nie mogli przejść na Górny Taras bez przechodzenia dwa razy przez ruchliwą jezdnię?
Pytania
Pytania 2.10.2017, 15:19
To jest KPINA !!!!!! GDZIE JEST POLICJA SIE PYTAM ?!!!! DROGA POWINNA BYĆ CHYBA ZAMKNIETA DO CZASU ZAKONCZENIA CIAGOW PIESZYCH? CHAOS W MAJESTACIE (BEZ)PRAWA. To narazanie pieszych przeciez. Widzialem dzisiaj dzieciaki z plecakami idace ulica i pedzace auta powyzej 30km/h. Kto wydal zgode na przywrocenie ruchu?
Baggi
Baggi 2.10.2017, 15:09
No dobrze, i co w związku z tym zrobi starostwo?
Prawnik
Prawnik 2.10.2017, 15:13
A co zrobi Prokuratura?
jamnik prawnika Baggiego
jamnik prawnika Baggiego 2.10.2017, 15:28
A co zrobi gmina ?
taka gmina
taka gmina 3.10.2017, 00:13
Jeden burmistrz poprosi o mapkę, drugi: „to nie ma związku z obchodami napaści ZSRR na Polskę”
a trzeci (jak będzie obecny) powie: to nie moja kompetencja, drug
Grzesiek
Grzesiek 2.10.2017, 20:49
Jak biblijny Piłat umyją ręce!

Pozostałe