Sąd w sprawie m.in. robót związanych z modernizacją sieci ciepłowniczej

Sąd w sprawie m.in. robót związanych z modernizacją sieci ciepłowniczej
Do sądu wraca sprawa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Od ponad dekady nie ma już Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (gmina Gryfino sprzedała je elektrowni), ale nieprawidłowości tropią do dziś prokuratorzy. Prokurator złożył niedawno w Sądzie Rejonowym w Gryfinie gotowy akt oskarżenia dotyczący Franciszka K., byłego prezesa gryfińskiego PEC-u i Piotra P., członka zarządu – poinformowała portal igryfino Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Akt oskarżenia liczy ok. 1,5 tys. stron. Prokurator zarzuca oskarżonym  wyrządzenie znacznej szkody w celu osiągniecia korzyści majątkowej. Dopatrzono się także nieprawidłowości przy zawieraniu pewnych umów. Prokurator zarzuca też, że bezpodstawnie zatwierdzono do zapłaty określoną kwotę pieniędzy za przygotowanie robót związanych z modernizacją sieci ciepłowniczej.

Oskarżeni wyroki w pierwszej instancji sądu usłyszeli już ponad 10 lat temu. Jednak w 2007 roku uchylono wyrok Sądu Rejonowego w Gryfinie i przekazano sprawę do ponownego rozpatrzenia. W tym czasie prokuratura uzupełniła istotne – zdaniem sądu – materiały w sprawie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prokurator
prokurator 4.10.2017, 11:04
Ciekawe co Prokuratura Okręgowa w Szczecinie robiła przez ostatnie 10 lat. Ziobro wkrocz do akcji.
neymar
neymar 3.10.2017, 22:31
jest dwóch gości .którzy kryją tożsamość a wszyscy wiedzą co ukrywają.bardzo proszę aby sądy zajęły się,tym co trtzeba.proszę zająć się tymi gośćmi-bardzo proszę.
ronaldo
ronaldo 3.10.2017, 23:05
Domniemanie niewinności obowiązuje. I raczej trzeba uważać, bo za zniesławienie wyrok może zapaść szybciej. I nawet nick nie obroni.
prawniczek
prawniczek 4.10.2017, 11:07
Wyrok sądu karnego to nie jest jedyny dowód na to, że złodziej jest złodziejem.
macius wykopany
macius wykopany 3.10.2017, 22:52
pszeiesz one oba zwalom teras fszystko na Chenia rze wykonywali ino jego roskazy i on fszystkim sterowal i rzaden sond nic im jusz nie zrobi
Pawcio najarany?
Pawcio najarany? 3.10.2017, 23:02
Pawcio najarany? Oj ma dzisiaj powód, ma, biedaczek!
rambo
rambo 3.10.2017, 22:25
panie prezesie i trenerze-toż to chyba problemy będą,no niestety ,pewne rzexczy muszą nadejść-wcześniej czy później,lepiej później,ale kwiczeć trzeba-no niestety,przrcież wiadomo było ,że sparawiedliwość się odezwiie- no i nadeszła-czekamy!!!!!!!!!
rambo
rambo 3.10.2017, 22:18
Na Czechosłowackiej myjnia.za myjnią dom-u drugiego dom piękny w sercu miasta-bardzo lubię tych gości,ale czy uwielbiam?na pewno pozdrawiam i życzę dużo zdrowia-panowie życzę dużo zdrówka!!!!!!!!!!!!!!
Inwestygator
Inwestygator 3.10.2017, 22:48
On ma wszystko na żonę i córkę. Ale emeryturę ma tak wysoką, że choć część uda się odzyskać. To cwaniaki.
Czechosłowacka widzi
Czechosłowacka widzi 3.10.2017, 19:00
Myjnię postawił na córkę i nie ma z czego. Ale emeryturka to ze sześć czy więcej ?
Fiskus
Fiskus 3.10.2017, 13:44
Kaczor o Podleśny powinni zwrócić straty.
zdziwiony
zdziwiony 3.10.2017, 17:22
A spadkobiercy Henie to już nie ?
chamstwo
chamstwo 3.10.2017, 21:50
Opluwanie, oszczerstwa, kłamstwa rozpowszechnianie przez zwolenników obecnej ekipy to chamstwo i podłość. Karma wraca jak mówią. Zajmijcie się łamaniem prawa przez obene zarzady spółek gminnych.
Ranczo
Ranczo 3.10.2017, 18:33
Mściwy Czerepachu, ty się martw o siebie i swojego Kozioła!
antykomuna/antykod
antykomuna/antykod 3.10.2017, 13:39
ukarać winnych i pozabierać majątki
Łowca komuchów z BBSu
Łowca komuchów z BBSu 3.10.2017, 11:34
W serii afer i wyłudzeń jakich dokonano w PECu oskarżone były trzy osoby ale jedna z nich - Henryk P. zmarła niedawno więc nie stawia jej się już zarzutów.
Anna
Anna 3.10.2017, 18:37
To są już szczyty perfidii! Jak możesz! Podłość! Pomyślałeś o swoich rodzicach i dzieciach, jak by się czuli, czytając wpis o tobie?
Łowca oszczerców
Łowca oszczerców 3.10.2017, 13:46
Kieruję sprawę do prokuratury przeciwko tobie o zniesławienie.
kretyn
kretyn 3.10.2017, 13:23
Jeśli masz resztki mózgu, to go poszukaj idioto. Wierzę, że sprawiedliwość boska spotka również i ciebie. Albo jak kto woli, karma wróci i do ciebie pajacu.
łowca idiotycznych propagandzistów
łowca idiotycznych propagandzistów 3.10.2017, 12:25
Śp. Henryk Piłat zmarł dwa miesiące temu. Pierwsze wybory na burmistrza wygrał 15 lat temu. Sprawa wypłynęła 16 lat temu. Pierwszy wyrok zapadł 10 lat temu. I jaka była wina?
To „łowco” zacznij łowić w swojej grupie, bo się mocno zdziwisz, kto wtedy był w BBS;)
łowca prymitywnych podszywaczy
łowca prymitywnych podszywaczy 3.10.2017, 15:53
Dużo z obecnej ekipy było tam wtedy. Czerepachy myślą że ludzie zapomnieli!
seniorka
seniorka 3.10.2017, 14:05
Faktycznie wszyscy złodzieje byli wtedy w BBSie
łowca prymitywnych podszywaczy
łowca prymitywnych podszywaczy 3.10.2017, 15:51
Prawdziwa „seniorka” pisze tu mądre teksty! Nie podszywaj się głąbie, bo twój szef też był złodziejem? Nie pamiętam, czy był, ale na pewno popierał. Widać że pamięć tracicie nie tylko tego, coście mówili przed wyborami ale i tego, coście robili. A ludzie nie tracą pamięci, niestety!
Anna
Anna 3.10.2017, 18:34
Adwokacka sztuczka. Ostatnio umieścili karalne wpisy, więc teraz chcą zrobić mętlik, że niby tu wszyscy podszywają się pod wszystkich, więc „to nie ja, wysoki sądzie, ktoś się podszył, pod innych też się podszywa”!
seniorka
seniorka 3.10.2017, 17:24
Twój szef był złodziejem ale wyrok dostaniesz tylko ty.
Anna
Anna 3.10.2017, 18:34
Adwokat się wybroni, ale ty nie bądź taki pewien podszywańcu! Seniorka nigdy tak chamsko by nie napisała! Tak cię boli, że czasami w sposób kulturalny wypunktuje was?
seniorka
seniorka 3.10.2017, 22:50
Kulturalny wyrok dostaniesz
junior
junior 3.10.2017, 23:03
Ty z kulturą nie masz wiele wspólnego! Podszywać się pod kogoś to albo choroba psychiczna albo podłość!
ambrozja
ambrozja 3.10.2017, 09:49
A sprawa wypłynęła jak sie nie myle 16 lat temu a ci dopiero będą od początku badać sprawę. Czy ktoś tu czegoś nie zaniedbał?
antykomuna
antykomuna 3.10.2017, 12:28
Jeśli prokuraturze zajęło 10 lat gromadzenie dowodów po uchyleniu wyroków, to widać nie bardzo „odrobiła lekcje”?
mieszkaniec
mieszkaniec 3.10.2017, 13:52
Po 10 latach to i sama prokuratura zapomniała o co im chodziło. Ale teraz mamy dobrą zmianę.
normal
normal 3.10.2017, 09:46
Niech doprowadzą sprawę do końca a winnych ukarzą.
PiSman
PiSman 3.10.2017, 09:42
I jak tu nie reformować sądów?
antykomuna
antykomuna 3.10.2017, 12:29
Trzeba zmienić prawo, które stosują sądy i wykorzystują adwokaci. Nie zaczynać od końca!
jobs
jobs 3.10.2017, 08:42
I tak właśnie działa prokuratura i sądy. Sprawa na 2 pokolenia. Żenada!
antykomuna
antykomuna 3.10.2017, 12:27
Jeśli prokuratura dała ciała z materiałem dowodowym, to dlaczego winić sądy? Miały „klepnąć” wyrok bez dowodów?
pytam
pytam 3.10.2017, 13:07
To dlaczego tyle lat przyglądały się tej sprawie?
AntyKOD
AntyKOD 3.10.2017, 07:09
Kolejny powrót do przeszłości. Nic nie są w stanie zakończyć. Po co te sądy. 0 efektów.
antykomuna
antykomuna 3.10.2017, 12:26
Od podporządkowania sądów partii rządzącej nic dobrego w sądownictwie się nie zdarzy. Zamiast sędziami zajmijcie się prawem, dlaczego sprawa ciągnie się 16 lat. Zmieńcie prawo, to i sądy będą pracować sprawniej!
rura
rura 3.10.2017, 01:09
w końcu!!!!!!
malarz szuka modelki