Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 00:34
Reklama

Docenieni na kulinarnych Targach Poznańskich i przez marszałka

Na ostatnich Międzynarodowych Targach „Smaki Regionów”, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowano finał XVII edycji konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów. Jedną z nagród „Perłę 2017” zdobył ser kozi widuchowski państwa Szczupaków z Marwic.
Docenieni na kulinarnych Targach Poznańskich i przez marszałka

Autor: Gospodarstwo Ekologiczne Frykas w Marwicach prezentowane 30 września 2017 r. podczas CeDyni na okrągło

Znakomity wynik zachodniopomorskich wystawców to pięć „Pereł”, prestiżowy „Klucz do spiżarni”, trzy medale i wyróżnienie. Docenione zostały m.in. Ser kozi widuchowski (Gospodarstwo Ekologiczne Frykas w Marwicach), Jesiotr wędzony (Gospodarstwo  Rybackie Zielenica), Chleb szczeciński (Piekarnia Cukiernia Przemysław Wojciechowski),  Wino z owoców róży dolickie (Gospodarstwo ekologiczne Sedina w Dolicach).

W ostatni piątek z nagrodzonymi spotkał się marszałek Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa.

-To prawdziwy zaszczyt, że nasi producenci przywieźli aż tyle nagród. Serdecznie Państwu dziękuję, że rozsławiacie Państwo nasz region. Sprawiacie, że Pomorze Zachodnie kojarzy się nie tylko z morze, słońcem, ale i z fantastycznymi smakami. Dzięki wam Pomorze Zachodnie brzmi smacznie – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Za sukcesem stoi też Gospodarstwo Ekologiczne Frykas w Marwicach - Edyta Szczupak i jej mąż Cezary Szczupak.

-Prowadzimy tryb produkcji zgodny z naturą. Dzięki temu nasze sery są już znane nie tylko w województwie – powiedziała  Edyta Szczupak.

Ser kozi widuchowski to ser dojrzewający, podpuszczkowy, wytwarzany z surowego mleka o białym kolorze (świeży) aż do żółto-słomkowego (gdy jest dojrzały). Smak delikatny słonawy lub wyraziście ostry. Mleko używane do produkcji pochodzi od zwierząt z regionu Doliny Dolnej Odry, karmionych wyłącznie ekologicznymi paszami i zielonkami pochodzącymi z gospodarstwa ekologicznego. Proces dojrzewania jest wielostopniowy i obejmuje m.in. leżakowanie w piwnicy kamiennej. W procesie produkcji nie używa się żadnych chemicznych dodatków. Ser wyrabiany jest ręcznie ze świeżego mleka, z każdego udoju osobno. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama