czwartek, 25 kwietnia 2024 06:55

Jedziemy na mundial do Rosji!

Piłkarska drużyna Polski wygrała mecz z Czarnogórą 4:2 i jedziemy na mundial do Rosji. Sporo bramek i nerwowa końcówka. W tych ostatnich momentach strzeliliśmy po 2 gole. Biało-Czerwoni utrzymali liderowanie grupy E, mają na koncie 22 punkty.

Nasz był początek i koniec. Po kwadransie meczu prowadziliśmy już dwoma golami (bramki Krzysztof Mączyński i Kamil Grosicki). Później tempo meczu spadło. W drugiej połowie początkowo nic ciekawego się nie działo, dopóki nie wszedł Mugosa, który po kilkudziesięciu sekundach na boisku w 78. minucie meczu strzelił gola. Za kolejne 5 minut strzelił Tomasewić i stało się gorąco. Wtedy Duńczycy już remisowali w z Rumunią.  Nasi piłkarze się jednak ocknęli. W 85. minucie Robert Lewandowski powalczył o piłkę. Dodatkowo po dotknięciu przez niego piłki Czarnogórzanin strzelił gola samobójczego i zakończyło się na 4:2. Król Stadionu Narodowego w Warszawie zdobył 21 bramek w 17 meczach. W europejskiej strefie mundialowej strzelił ich najwięcej w eliminacjach, bo 16!