Miejsc pracy nie brakuje, spadek bezrobocia wyhamował

Miejsc pracy nie brakuje, spadek bezrobocia wyhamował
Wciąż znacząco przybywa nowych miejsc pracy, ale wyhamował spadek ilości zarejestrowanych bezrobotnych. Według wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy liczba osób bez pracy w regionie wyniosła we wrześniu br. 53 901. Stopa bezrobocia na Pomorzu Zachodnim utrzymuje się już kolejny miesiąc na poziomie 9,1%.

Ledwie o 296 osób zmniejszyła się we wrześniu br. liczba osób pozostających bez pracy w Zachodniopomorskiem. Ledwie, gdyż w ciągu całego miesiąca pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy 6348 miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Bez pracy wciąż pozostaje 53 901 osób w regionie, co w porównaniu z wrześniem 2016 roku jest wynikiem niższym o 9 108 osób (14,5%). Stopa bezrobocia prognozowanego w województwie zachodniopomorskim we wrześniu wyniosła 9,1%, wobec 10,7% rok wcześniej. Najwięcej osób bez pracy pozostaje w Szczecinie (6540) i powiatach Szczecineckim (4215), Stargardzkim (3454) i Drawskim (3 3374).

Szacunkowe dane, zebrane przez PUP-y w regionie wskazują, że liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia rejestrowanego są obecnie na rekordowo niskim poziomie, a tym samym koniunktura na rynku pracy województwa zachodniopomorskiego jest najkorzystniejsza od momentu jego powstania w 1999 roku. 

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wolność
Wolność 12.10.2017, 09:12
Jak tam paniusie w PUPie, każdy mieszkanieć Gryfina ma was w pupie. Statystki jasno pokazują, że wasze stanowiska podatki marnują.
33
33 11.10.2017, 15:00
Gdyby nie to,że Gryfino leży tuż przy granicy, to nawet Matka Boska Nadodrzańska by nie pomogła ludziom związać koniec z końcem.
Niech się rządzący nie POPiS-ują jak to oni dbają o mieszkańców regionu.Dobrodzieje zasr...
arek
arek 11.10.2017, 10:25
Ile milionów nas wyjechało?
UK
UK 11.10.2017, 13:09
A jakie szanse na pracę mieliśmy w Gryfinie? Ile NOWYCH miejsc pracy powstało? Magazyn, sklepy? Kto mógł, nie miał obciążeń rodzinnych - to taką samą pracę może wykonywać za granicą za większe pieniądze!
A innych miejsc pracy w okolicy nie ma. A jak jest to albo po znajomości albo na wymianę po emerytach - też rodzinnie
Ślusarz spawacz (przy całym szacunku dla tej ciężkiej pracy) to szczyt możliwości!
I nie mówię o politologach, historykach ;), czy humanistach, tylko inżynierach!
Słyszeliście w Gryfinie o jakiejś nowej firmie, zatrudniającej ludzi po studiach?
Wolność
Wolność 11.10.2017, 12:16
Oj dużo i to w wieku produkcyjnym. A komu rząd i janusze/grażyny przykręcą śrubę? Tym co zostali i emigrantom ze wschodu. Bilans musi się zgadzać.
zbyt ogólne wnioski i oceny
zbyt ogólne wnioski i oceny 10.10.2017, 17:37
Statystyka to takie ciekawe kłamstwo które sugeruje nam w tym przypadku że bezrobocie w gminach np. Moryń czy Trzcińsko jest takie jak w gminie Gryfino.
Pracownik
Pracownik 10.10.2017, 16:47
Rynek odsiał oszustów meneli i nierobów od tych co poszli do pracy. A PiS da im emerytury z naszych składek.
Wolność
Wolność 11.10.2017, 12:12
Nie wszędzie. Istnieją jeszcze takie miejsca, gdzie tacy ludzie pracują i o wiele lepiej mają niż porządni pracownicy. Na tym firmy dużo tracą, bo chcąc zatrzymać u siebie pracownika musi mu zapłacić. A taki margines jest zawsze bierny, mierny, ale wierny.
W polskiej patologii nie zatrudnia się ludzi najlepszych i z potencjałem, którzy mogą przynieść dodatnią korzyść firmie. Króluje równanie do ogółu, słabszych.
Później jest szok i zdziwienie, gdy współpraca z firmą u pracownika odchodzi w zapomnienie. Co się dziwić, postęp buduje kapitalizm, a u pracodawcy w główce wciąż panuje socjalizm.
dywersant
dywersant 10.10.2017, 12:07
A kto podawał dane do PUP Gryfino?
dega
dega 10.10.2017, 12:31
Pewno PUP Gryfino!
Wolność
Wolność 10.10.2017, 14:01
Zarejestruj się u nas w PUPie będziemy cię mieli w pupie.
X
X 11.10.2017, 11:45
W PUPie paniusie maja wszystkich w du...
Wolność
Wolność 11.10.2017, 12:13
... i mają z tego przyjemność.
statystyka
statystyka 10.10.2017, 11:25
Takie przerzucanie cyferek. Wystarczy przejrzeć "oferty pracy" - z tymi miejscami pracy i płacami nie przesadzajmy.
Co do spadku bezrobocia - tylko "w ewidencji" - bo jest nakaz, żeby skreślać wszystkich co się da.
Inna sprawa, że część mieszkańców miejscowości oddalonych od urzędów zrezygnowało, bo im się przestało opłacać przyjeżdżać
Wolność
Wolność 10.10.2017, 13:54
Prawda.
Opłacalność to pierwszy miernik do współpracy dla 2 stron.
Statystyka nie kłamie, bo to są liczby. Różnica to skąd one są zbierane oraz kto i w jaki sposób interpretuje wyniki.
W województwie nadal jest nadwyżka popytu na pracowników
TW Boleś W.
TW Boleś W. 10.10.2017, 11:03
Co to za bezrobocie 9,1 % . Za PO to było BEZROBOCIE 19.1% .Tuzk to POtrafił !!!!!
statystyka
statystyka 10.10.2017, 11:21
A za "komuny" boleś jakie było bezrobocie? Głupol z ciebie!
Wolność
Wolność 10.10.2017, 13:59
Za komuny 0, ukryte nie wiadomo. Wszyscy pracowali, chociaż nie wszystkich praca przynosiła korzyści i dlatego system musiał upaść. Teraz czekać ja ówczesny padnie.
Edzio Listonosz
Edzio Listonosz 10.10.2017, 10:49
Pierdu Pierdu
Cionek
Cionek 10.10.2017, 10:35
Dziękujemy Premier Beacie Szydło, Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i Prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Dzięki wam i Polakom jak ja Polska wyrasta na potęgę.
Wolność
Wolność 11.10.2017, 18:06
Na potęgę. Raczej na największego dłużnika w Europie, tuż po Grecji. Kolejne 20 w nędzy.
abstynent
abstynent 10.10.2017, 16:51
Potęga maneli. Jesteśmy na II miejscu w świecie w spożyciu wódy zaraz za pierwszą Litwą. Można by powiedzieć Rzeczypospolita Obojga Narodów na czele.
Cionek
Cionek 11.10.2017, 00:12
Popyt na wódkę napędza PO i PSL. Totalna Opozycja. Feministki i obrońcy sądów.
Andżej
Andżej 10.10.2017, 12:49
Jarosław powinien być na początku, następnie Antoni i Błaszczak, a gdzieś tam dalej dopiero Dudło.
chichot
chichot 10.10.2017, 10:46
Dwóch premierów w Polsce? Ale żeby podać w takiej kolejności? Oj nie zapunktowałeś...

Pozostałe