Tak już nie będzie wyglądać targowisko

Tak już nie będzie wyglądać targowisko
Handel z ziemi i na przypadkowych stołach nie będzie już miał miejsca na targowisku miejskim w Moryniu. Władze gminy dostaną ponad 200 tys. zł ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na rozbudowę i przebudowę targowiska.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 324.532,95 zł. W środę 11 października br. wicemarszałkowie województwa Jarosław Rzepa oraz Tomasz Sobieraj podpiszą umowy gwarantujące wsparcie PROW na realizację podobnych inwestycji w Gryficach, Darłowie i Polanowie. Kto złożył wniosek, to dostał środki. Z naszego powiatu tylko Moryń takowy wniosek złożył i  mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z estetycznego i odpowiednio przystosowanego targowiska. 

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierownik zamieszania
Kierownik zamieszania 18.10.2017, 19:19
Ale mi wydarzenie zrobia lifting tego co jest. Postawia kilka budek i kibel.
RealLISTA
RealLISTA 11.10.2017, 21:05
To dobrze, że z unijnych środków powstanie to targowisko, jak widać po nieinwestycyjnym budżecie Morynia wkład własny to kwota niewiele ponad 100 000 zł, reszta to środki unijne. Jest jedno "ALE" , inwestycja nie była w żaden sposób przeanalizowana i uzgodniona pod kątem potrzeb użytkowników - sprzedawców oraz kupujących. W ten sposób powstanie odnowiona przestrzeń, której zalety ale i wady poznamy po jej wykonaniu. Czy mieszkańcy i radni tym tematem się interesują? Widać, że niekoniecznie i dają inwestorowi - gminie (urzędnikom) wolną rękę, co do pomysłu na realizację i koszty. Nie tak wyglądają konsultacje społeczne projektów inwestycyjnych - których tu całkowicie zabrakło.
Rolniczka
Rolniczka 11.10.2017, 18:10
A to bedzie tagrowisko tekstylne czy płodów rolnych prosto z busa? Ktoś widział jak to ma wygladać
samolocik
samolocik 11.10.2017, 15:58
toż to szok !!! burmistrz coś pozyskał ze środków unijnych dla Morynia. aż nie mogę się doczekać otwarcia!
Mieciu
Mieciu 11.10.2017, 13:21
Co to ma być za targowisko kontenery postawią?
Gffh467
Gffh467 11.10.2017, 10:27
Jak wieści donoszą w Gryfinie będzie budowane targowisko na parkingu koło urzędu miejskiego pierwszy etap w trakcie ,Tgf placu od starostwa lokalizacja idealna
Budowlaniec
Budowlaniec 11.10.2017, 08:43
324 000 zl na 500 metrów kwadratowy, z parkingiem 800 mkw bo więcej tam nie ma to mamy 648-400 pln za 1 metr kwadratowy targowiska. Ktoś to robił na to kosztorys to nie zna realiów usług budowlanych. Będzie korekta na kosztach chyba, że tak miało być panie szanowny.
Mieciu
Mieciu 11.10.2017, 13:24
Za taką kasę to chyba mimi targowisko Piątek przewidział do postawienia.
Obudźcie leni
Obudźcie leni 11.10.2017, 00:31
A co z gryfińskimi slumsami ? Syf w środku miasta. To już po czy przed rewitalizacją centrum jesteśmy ?
Janek
Janek 10.10.2017, 20:57
Prawdopodobnie projekt targowiska w Moryniu przewiduje zbieranie wody deszczowej do zbiornika zamiast odorowadzenia wody do deszczòwki w drodze. Czy to prawda? To by była droga w utrzymaniu inwestycja. Co na to radni?
Mieciu
Mieciu 11.10.2017, 13:28
Jeśli tak będzie to za kilka lat będzie remont targowiska bo deszczówka się pozapycha i będzie bajoro.
Jasio
Jasio 11.10.2017, 09:54
A może to celowo będzie zbierana deszczówka do podlewania kwiatków i trawników na rynku bo jak wieść gminna niesie idą podwyżki wody w Moryniu.
lala
lala 10.10.2017, 18:35
A w Gryfinie strzelnianki i bufon.
Zainteresowany
Zainteresowany 10.10.2017, 18:16
Projekt tego targowiska to utajniona inwestycja burmistrza nikt nie widział wizualizacji, nie było konsultacji z mieszkańcami i przedsiębiorcami, nawet radni nie znają tego projektu tylko przegłosowali bez wiedzy 30 tys. Na projekt i nazdór. Tak to wygĺąda teraz w Moryniu inwestycja pojawiła się bez uzgodnienia z zainteresowanymi. Nowe standardy.
Infonews
Infonews 10.10.2017, 21:01
30 000 pln na projekt i kierownika budowy to prawie 10% kosztòw remontu! Skandal! A może nie i tak miało być bo to robił wybitny specjslista od projektowania?
Wyborca
Wyborca 11.10.2017, 07:41
Do radnych z morynia. Czy was nie interesuje, na co idą pieniądze w gminie, czy te projekty nie są niedoszacowane i źle zaprojektowane.
Wyborca z odrzańskiej
Wyborca z odrzańskiej 11.10.2017, 09:58
Panie radny Maćku czy temat stawał na komisji? Za poprzednika każdy projekt był radnym pokazywany i nie było z tym problemów. Teraz to dziwne praktyki są w tej radzie miejskiej.
moher
moher 10.10.2017, 14:47
A co z tymi co handlują zyciem wiecznym ? Pytam się co?
bałaganiarz z Gryfina
bałaganiarz z Gryfina 10.10.2017, 13:38
Szkoda!

Pozostałe