Znalazłem dwie zziębnięte Niemki w ciemnym lesie

  • 11.10.2017, 19:10
  • Policja
Znalazłem dwie zziębnięte Niemki w ciemnym lesie fot. Asp. szt. Mariusz Żukowski
Dwie obywatelki Niemiec wybrały się na spacer z psami do przygranicznych Zasiek i zgubiły drogę powrotną. W ich poszukiwania zaangażowane było Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Zostały odnalezione przez dzielnicowego asp. szt. Mariusza Żukowskiego, który przebywał w tym czasie na urlopie oraz leśniczego Dariusza Pawelca. Kobiety bezpiecznie powróciły do domu.

We wtorek (10 października) wieczorem dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku otrzymał zgłoszenie o zagubieniu się kobiet w lesie. Dwie obywatelki Niemiec przyjechały do przygranicznej miejscowości Zasieki, gdzie zaparkowały pojazd i udały się na spacer z psami do lasu. Kobiety nie mogły odnaleźć drogi powrotnej błądząc przez około dwie godziny. W końcu powiadomiły niemiecką Policję, ta z kolei przez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku zawiadomiła o zdarzeniu polskich stróżów prawa.

Kobiety informując o swojej sytuacji, podały położenie odczytując je z oznaczenia znajdującego się na kamieniu. Dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku, który przyjął zgłoszenie, skontaktował się natychmiast z dzielnicowym, który znał dobrze ten teren. Asp. szt. Mariusz Żukowski przebywał na urlopie, ale nie zastanawiał się ani chwili i przystąpił natychmiast do działania, biorąc pod uwagę fakt, że było już ciemno, a lasy w tym rejonie są bardzo rozległe. Wspólnie z leśniczym Dariuszem Pawelcem ustalili położenie w jakim mogą znajdować się kobiety i udali się odszukać zagubione obywatelki Niemiec.

W tym samym czasie dyżurny lubskiego komisariatu ponownie skontaktował się z Centrum w Świecku przekazał informację, aby zagubione nie oddalały się i czekały w tym samym punkcie na pomoc. W niecałe pół godziny policjant i leśniczy odnaleźli zziębnięte kobiety i odwieźli je do miejscowości Zasieki. Stąd swoim samochodem całe i zdrowe, a przede wszystkim bardzo szczęśliwe i wdzięczne za pomoc, mogły powrócić do domu.

Policja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zmierzch
zmierzch 13.10.2017, 20:42
Chyba w ciemnym dresie!
1pomoc
1pomoc 13.10.2017, 13:54
Najważniejsze to ogrzać własnym ciałem ;)
pyt
pyt 12.10.2017, 15:56
Gdzie byli rodzice? No pytam sie gdzie byli
Gość
Gość 13.10.2017, 09:55
Dziecko a gdzie są twoi rodzice dlaczego pozwalają pisać pod każdym artykułem taki sam komentarz Powinni bardziej pilnowac niepelnosprawnego umysłowo, inteligentnego inaczej smarkacza
33
33 12.10.2017, 14:38
Ormowiec nie znalazł żadnego źle zaparkowanego auta, więc o pierdołach piszą. Najważniejsze jest to, że były to dwie bezzębne, zmarznięte Niemki i odnalazł je przypadkiem przebywający na urlopie dzielnicowy, który akurat pod osłoną zmierzchu, zastawiał w lesie wnyki. Gdyby to były Polki, to nikt by o tym nie napisał, a tak chwała dla polskiego policjanta rozeszła się na cały kaczystowski kraj, uratował dwie panie z Niemiec. Czy dostały mandat za wprowadzenie do lasu pieska ? Pewnie policjant dostanie medal a jego komendant premię za nadzór z ramienia kierownictwa. Ciekawy jestem, kto jest dzielnicowym w lesie Wełtyńskim ? he,he,he
?
? 11.10.2017, 22:48
Wczoraj wieczorem policja zablokowala wjazd na most w Gryfinie. Trzeba bylo nam jechac przez Kolbaskowo. Wie ktos Dlaczego?
Ja
Ja 12.10.2017, 06:28
Tak. Dwie zziembnięte niemki wracały do DDR.
Oh
Oh 11.10.2017, 21:58
Oj ja ja bym znalazla Pana Żukowskiego w lesie to by tak szybko do domu nie wrucil ;P
Gaweł
Gaweł 11.10.2017, 22:02
A ty kto? Pirog?
Ali Baba
Ali Baba 11.10.2017, 19:41
Znalazłem dwie zziębnięte Niemki w ciemnym lesie,w takim razie są Twoje.Szczęsciarz z Ciebie,trzy baby ho ho
acotam
acotam 12.10.2017, 08:15
Niemki uratował? To sobie chłopisko karierę złamało...
Seba
Seba 12.10.2017, 06:30
Lepsze dwie zziembnięte znaleść i je ,,ogrzać,, niż jednego ,,ciepłego,, niemca w kakakasku.
czołgosta
czołgosta 11.10.2017, 22:03
2 pancerne i pies!
Ula
Ula 12.10.2017, 06:31
A ,,rudy,, w kasku został w lesie .
Darek
Darek 11.10.2017, 19:25
Nieważne czy Niemki czy kto, ważne , że uratował!
polka
polka 11.10.2017, 19:37
Mylisz się kolego bo polskie kobiety w tym czasie ogladały 90 miesięcznicę i są z tego powodu bardzo dumne a nie jak te niemki w taką rocznicę pałętali się po lesie i to z psami,wstyd,wstyd
Pokak prawdziwy
Pokak prawdziwy 12.10.2017, 11:13
One PO prostu szukały Polskiego złota , co je dziadek z wermahtu tam zakopal.
leśnik naleśnik
leśnik naleśnik 11.10.2017, 19:21
Skoro to było w Lubsku to trzeba było dać im po d....ku rózeczką bo na 100% szwabki kradli nasze grzyby.
POlak
POlak 11.10.2017, 19:19
Znalazłem dwie zziębnięte Niemki w ciemnym lesie
Człowieku popełniłeś błąd,było te niemki tam zostawić

Pozostałe