Chodzi o pięć lamp przy drodze

  • 11.10.2017, 20:22 (aktualizacja 11.10.2017 21:21)
  • dost.
Chodzi o pięć lamp przy drodze fot. czytelnik igryfino
-Zwracam się z uprzejmą prośbą do mieszkańców naszej gminy o oddanie swojego głosu na zadanie nr 11 "Montaż 5 punktów świetlnych na ul. Topolowej w Czepinie" w budżecie obywatelskim Gryfina na 2018 rok - apeluje za pośrednictwem portalu igryfino wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Zdzisław Kmieciak.

-Jest to niezwykle ważne zadanie, które przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wskazany odcinek drogi ul. Topolowej jest nieoświetlony, o zmroku ciężko poruszać się m.in. dzieciom wracającym z zajęć pozalekcyjnych.

Głos można oddać wysyłając bezpłatny sms, Budżet Obywatelski Gryfina 2018 lub pisemnie, druk dostępny w UMiG Gryfino. Serdecznie dziękuję za każdy oddany głos. Głosowanie tylko do 13.10.2017 r.

Tutaj pomocny link: 

https://gryfino.budzet-obywatelski.org/projekt/2266

Zdzisław Kmieciak

 

Opis zadania

Wnioskowana inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców sołectwa Czepino. Brak oświetlenia stwarza dyskomfort i niebezpieczeństwo. Oświetlona droga to również bezpieczna droga do i ze szkoły dla dzieci i młodzieży. Użytkowanie nieoświetlonej drogi zwłaszcza porą jesienno-zimową, wyjście do kościoła, sklepu, na zajęcia pozalekcyjne jest niebezpieczne. Ponadto droga ul. Topolowa jest obecnie modernizowana. Zakładane są płyty żelbetonowe. Montaż oświetlenia modernizowanej drogi będzie stanowiło całościową inwestycję. Na ul. Topolowej powstają nowe domy, tym samym zwiększa się sukcesywnie ilość mieszkańców- ok. 30 osób. Reasumując powyższe, zadanie kompleksowo zaspokoi potrzeby mieszkańców, a oświetlona droga będzie bezpieczna.

Cel zadania

Punkty świetlne przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi gminnej w Czepinie, ul. Topolowej. Brakujące oświetlenie doskwiera mieszkańcom, a zwłaszcza dzieciom, młodzieży, w okresie jesień-zima- kiedy szybko zapada zmierzch, powrót do domu nieoświetloną drogą jest trudny i niebezpieczny. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców należy do zadań własnych gminy. Zadanie do budżetu obywatelskiego na 2018 rok byłoby właściwym rozwiązaniem.

Beneficjenci

dzieci, seniorzy, rodziny z dziećmi, młodzież, studenci, zwierzęta, dorośli, osoby niepełnosprawne

Opis lokalizacji

sołectwo Czepino, ul. Topolowa, gmina Gryfino, nr dz. 448, obręb Czepino

Szacunkowe koszty zadania

punkty świetlne - 5 szt. - 25 000 zł

dost.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (124)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kazik
Kazik 15.10.2017, 09:34
Brawo inicjatywa społeczna. Niech każdy dba o swoje!
swojak
swojak 15.10.2017, 11:02
"dbać o swoje"? A może o wspólne? Bo co mnie obchodzi ulica w Czepinie, skoro to "swoje" - to niech robią ci, co używają!
Jarek
Jarek 14.10.2017, 10:34
Dyskusja z zblazowanymi nie ma sensu, oni specjalizują się w chamstwie, podłości i zadłużaniu-teraz weszli w sferę internetu.
dobre!
dobre! 14.10.2017, 11:28
Świetne podsumowanie "tercetu gminnego" -tylko oni w tym internecie siedzieli, póki nie przejęli władzy.
Teraz nie widzą potrzeby wyjaśnień ani rozmów z mieszkańcami!

A co do zadłużenia - tak, to prawda - bokiem wyjdą następcom zaniedbania w postaci nieremontowanych alejek w parku, opuszczonej komendy, nieremontowanego pałacyku.
Tak jak z rynną na urzędzie - zamiast wymienić kawałek blachy, czekali aż zacznie tynk odpadać!
czytelnik
czytelnik 14.10.2017, 10:36
Kogo masz na myśli?
Jarek
Jarek 14.10.2017, 10:40
A co cię to obchodzi?
czytelnik
czytelnik 14.10.2017, 11:54
Nic, czytałem Twój tekst i nie rozumiałem o czym i o kim jest. Ale teraz mam już jasność. Nasza wladza jest kulturalna, nieomylna i genialna.
swojak
swojak 15.10.2017, 11:03
"czytelniku" - za bardzo subtelnie. Oni naprawdę uwierzyli, że tak uważasz:)

czytelnik Wczoraj, 11:54 Nic, czytałem Twój tekst i nie rozumiałem o czym i o kim jest. Ale teraz mam już jasność. Nasza wladza jest kulturalna, nieomylna i genialna.
obywatel
obywatel 14.10.2017, 09:22
Jak urzędas pytany o ideę BO klepie regułki z własnego regulaminu, albo podaje przykłady innych regulaminów pisanych przez innych urzędasów – to widać od razu, że przepisał bezmyślnie z innego miasta.
Jak urzędas na słowa krytyki doboru projektów, krytyki regulaminu BO reaguje agresją typu „nie masz prawa oceniać”, „WARA CI OD KRYTYKI”, „masz głosować a nie dyskutować” – to jasno widać, że ten BO traktuje jak ochłap z pańskiego stołu, w dodatku ochłap, z którego stara się wyjeść najlepsze kawałki!

Budżet obywatelski ma realizować te zadania, które gmina MOŻE realizować. Od tych które gmina MUSI realizować – jest pozostałe 90 parę procent budżetu gminnego.

Poza tym w BO bardziej chodzi o to, żeby mieszkańcy zmobilizowali się do działania w grupie. A pozostali mieszkańcy aktywizowali się do świadomego wyboru.
A TRUDNO mieszkańcowi Gryfina WYBIERAĆ CZY POSTAWIĆ LATARNIE W CZEPINIE CZY STEKLNIE – bo to absurdalny wybór – według mnie, gmina MA OBOWIĄZEK POSTAWIĆ W OBU WSIACH!
Furtka
Furtka 14.10.2017, 10:22
Jesteś albo głupi albo naiwny.
Bastylia
Bastylia 14.10.2017, 11:29
Głupi jest ten, co sika po nogach, jak mu władza "uściśnie rękę" i łaskawie pozwoli składać projekt...
mieszkaniec
mieszkaniec 14.10.2017, 09:12
Odbieram pozytywnie działania, projekt również,
obywatel
obywatel 14.10.2017, 09:24
odbieram negatywnie działania władz, projekt uważam za absurdalny, żeby głosować w Gryfinie, czy lampy mają być w Steklnie, czy Czepinie.
W XXI wieku lampy mają być czymś oczywistym, a nie czymś poddawanym głosowaniu.
Zresztą pytanie, co jeśli mieszkańcy NIE ZAGŁOSUJĄ?
Gmina nie zrobi tych lamp?
Obereczek
Obereczek 14.10.2017, 02:00
Nie wiedziałem że w Gryfinie jest tylu pajaców, ale poczytałem i już wiem.
macius wykopany
macius wykopany 14.10.2017, 04:55
te najPOcieszniejsze to wyjehaly jusz do Kannes ze sfyh lubanofskih rezydencjuw a POzostale szykujom sie na fczasy w San Eskobar
obywatel
obywatel 14.10.2017, 09:26
Idź pośmiej się z człowieka, który zasłabł na przystanku, prymitywie!
ana
ana 13.10.2017, 23:05
oni nawet drogę betonową mają....co za luksus. inne wioski toną w błocie ....Jak dobrze mają ... że radny taki zaradny.
Robi
Robi 13.10.2017, 23:34
Co to znaczy „radny załatwił”? To burmistrz „po uważaniu” rozdziela drogi jak łaskę? Skandal!
gdziesprawiedliwosć
gdziesprawiedliwosć 13.10.2017, 23:18
dokładnie trzy domy na krzyz ,ale droga jest.! Jeszcze 5 lamp..Kazdy dom po lampie ..A Całe osiedla w innych wsiach mogą sobie pomażyc. Brak radnego.Brak szans.
II
II 14.10.2017, 09:44
Mieszkańcy Miasta i gminy mogą zwrócić się do każdego radnego i mogą liczyć na pomoc tylko czeba chcieć.
Bastylia
Bastylia 14.10.2017, 11:32
człowieku - burmistrz rządzi według sprawiedliwych kryteriów, czy według uważania rozdaje swojakom "kiełbasę wyborczą"?
Czy ty masz mentalność rosyjskiego chłopa z czasów caratu?
"wadza" załatwi?
Benito
Benito 14.10.2017, 09:53
A przegrani zadłużyli Gminę i nic nie potrafią pozytywnego zrobić to tylko krytykują ,przestańcie marzyć .
Bastylia
Bastylia 14.10.2017, 11:33
Jak bogacz albo dziecko bogatych rodziców nie ogarnia, co znaczy brać kredyt na zaspokojenie swoich potrzeb - to nic dziwnego, że uważają za głupków wszystkich kredytowiczów!
memfis
memfis 14.10.2017, 14:39
Bastylia spokojnie,. Za chwilę będa brali kredyt na halę spotową!
$$
$$ 14.10.2017, 10:32
Tych co doprowadzili do takiego zadłużenia Gminy mieszkańcy mówią dość !!!.
Bastylia
Bastylia 14.10.2017, 11:34
Tym, co zaniedbują gminę i nie potrafią normalnie gospodarować - mieszkańcy mówią dość!
PP
PP 14.10.2017, 10:38
Nie macie powrotu. BBS do uśpienia.
Bastylia
Bastylia 14.10.2017, 11:36
Ten swoje - "wadzy" nie można krytykować, bo "wadza" jest nieomylna.
A krytykują tylko "zaplute karły reakcji, na usługach imperialistów" - jak się mówiło o krytykujących komunę w latach 50 XXw.
obywatel
obywatel 13.10.2017, 23:33
To ludzie piszą wnioski i angażują się zbieranie podpisów, nie marudzić, tylko trochę zaangażować się w sprawy społeczne.
też obywatel
też obywatel 14.10.2017, 09:25
Nie kłam, że „to mieszkańcy decydują”, bo decyduje urzędas. Nawet jakby 100 % mieszkańców chciało podjazd dla niepełnosprawnej, to takiego podjazdu nie można zrobić – dlaczego? Bo urzędas zdecydował, że nie!
Więc skoro NIE WSZYSTKIE „pozycje budżetowe” gminy mogą być głosowane przez mieszkańców – TO DLACZEGO ODMAWIASZ MIESZKAŃCOM prawa do dyskusji o KSZTAŁCIE REGULAMINU?
Bo „Napoleon zadekretował” – to nie ma prawa być krytyki i zmian?
odpał
odpał 14.10.2017, 01:07
A dlaczego jeden z wniosków odpadł, bo urzędasom się nie podobał brak kosztów montażu ogrodzenia, a innych prosili o dołożenie projektu graffiti?
To jedni mogą uzupełniać, a inni nie?
Tyle w temacie „obywatelskości” władz Gryfina!
obywatel
obywatel 14.10.2017, 09:28
No właśnie - Chwarstnica zgłosiła ogrodzenie boiska - wniosek urzędnicy odrzucili, "bo nie było kosztów montażu.
"prawicowcy" chcieli graffiti "patriotyczne" - urzędnicy prosili o dostarczenie projektu tego graffiti.
DLACZEGO NIE POPROSZONO O UZUPEŁNIENIE PROJEKTU O KOSZT MONTAŻU?
Według mnie to dużo mniejszy brak i łatwiejszy do uzupełnienia?
:)
:) 13.10.2017, 23:52
A jak tam "obywatelu" wykonanie BO głosowanego rok temu? Coś się władza nie chwali...
Bastylia
Bastylia 14.10.2017, 11:37
Właśnie - zaczynając nowy BO władza powinna pokazać wykonanie poprzedniego. I co? CISZA!
obywatel
obywatel 13.10.2017, 20:30
To żeby wyjaśnić bezsens regulaminu przyjmijmy, że mieszkańcy NIE zagłosują na te lampy i drogi i remonty szkół. I co? Czy to oznacza, że gmina ich już nigdy nie zrobi? No bo przecież SKORO SUWEREN NIE CHCIAŁ? I skoro taki projekt jest zgodny z IDEĄ BO – no to przecież LEKCEWAŻENIEM WOLI MIESZKAŃCÓW byłoby realizowanie ich WBREW woli mieszkańców!
I teraz może zrozumie jeden z drugim urzędnik, że te zadania, które gmina MUSI realizować, nie powinny być w BO. Tam powinny znaleźć się tylko te projekty, które gmina MOŻE realizować.
Bo w przypadku, kiedy projekt wyposażenia szkoły przegra, to czy oznacza, ŻE GMINA NIE ZREALIZUJE JUŻ TEGO?
Robi
Robi 13.10.2017, 23:34
No właśnie – czy jak jakiś projekt przepadnie, burmistrz „zgodnie z wolą Suwerena” – nie będzie tego robił?
Dobry przykład na bezsens regulaminu gryfińskiego BO!
:)
:) 13.10.2017, 23:53
To zależy, czy projekt jest "od tych swoich, czy tych zdrajców":)
nie pisz...
nie pisz... 13.10.2017, 23:27
Przykłady budżetu obywatelskiego, Gdańsk:
Montaż oświetlenia wzdłuż przejścia między dolnym a górnym tarasem dzielnicy Aniołki
Plac zabaw przy Wroniej Górce
Remont drogi prowadzącej przez park Steffensa w pobliżu stacji SKM-Gdańsk Stocznia.
Chodnik i schody dla ulicy Kolejowej
Budowa oświetlenia parkingu ul.Traugutta
Przejście dostępne dla wszystkich - Gdański Uniwersytet Medyczny
Wymiana nawierzchni i nowy system odwodnienia na szkolnym boisku do koszykówki i siatkówki przy ZKPiG nr 23.
Zagospodarowanie ogrodzonego terenu na plac rekreacyjno-sportowy dla dzieci,młodzieży,dorosłych oraz seniorów na rogu Sielskiej i Suchej lub Stalowej od ul. Starowieskiej
Próg zwalniający przy ul. Stalowa 3
Nowy s-Port: boisko lekkoatletyczne dla mieszkańców Nowego Portu i pobliskich dzielnic: dorosłych oraz młodzieży, ich rodzin, przyjaciół

Tutaj też są łłź ospodarze? Jakieś podobne zadania :)
Robi
Robi 13.10.2017, 23:37
„halę” małpujecie z 5 tysięcznych Raciechowic i nie ogarniacie różnicy między 20 tysięcznym Gryfinem. Tutaj podajesz a to Łódź, a to Gdańsk – nie ogarniając ani POZOSTAŁYCH RÓŻNIC W REGULAMINIE – ani sumy przeznaczanej na projekty!
Czy naprawdę tak trudno przyznać się do błędu?
:)
:) 13.10.2017, 23:51
che, che - no i przyłapani na plagiaciku:) albo szuflada albo małpowanie od innych - a pomyśleć samemu za trudno?
To z jakiego miasta ściągaliście regulamin?
uwaga
uwaga 14.10.2017, 00:04
:) o czym ty piszesz, jaki plagiacik, wejdź na jakąkolwiek stronę miasta i poczytaj, co inne samorządy realizują w ramach budżetu obywatelskiego. "'Nie pisz...", podając tu przykłady BO z innych miast pokazuje jak na dłoni, że te ataki przeciwników gryfińskich władz są o kant d... Nie podobają się wam wnioski mieszkańców, to napiszcie swoje i powalczcie o nie zbierając głosy poparcia. PROSTE?
to nie ja byłam Ewą
to nie ja byłam Ewą 14.10.2017, 09:40
Która to tak zajadle wypisuje bzdury zamiast poprawić regulamin? Ewa czy Baśka? Obie wykonują dekrety napoleona więc trudno spodziewać się jakiegokolwiek myślenia.
urząd
urząd 14.10.2017, 10:56
obie są "poprawnie"posłuszne z wiadomych powodów
obywatel
obywatel 14.10.2017, 00:22
"hala" jak w Raciechowicach, BO jak w Gdańsku i Łodzi - zero refleksji, że te miejscowości czymś się różnią od Gryfina?
uwaga
uwaga 14.10.2017, 00:40
obywatel, i jeszcze wiele, wiele innych przykładów z różnych miejsc w Polsce, z ma łych i dużych miast, pokazują, że wnioski mieszkańców są podobne, bo podobne są potrzeby. I na nic te twoje przekonywania, że jedno zadanie jest dobre, a drugie złe, że regulamin zły itp.
Wszyscy samorządowcy w Polsce źle napisali regulaminy???
To nie ty określasz potrzeby konkretnych mieszkańców, w konkretnych miejscach, tylko oni sami składając wnioski do BO.
odpał
odpał 14.10.2017, 01:09
Ty się nie patrz po dziełach urzędasów tylko posłuchaj organizacji pozarządowych, co mówią o rozwalaniu przez władze idei!
czarny
czarny 13.10.2017, 11:48
Myślę , że projektodawcy do Budżetu Obywatelskiego w drugim planie mają ukryty cel zaistnienia już w kampanii wyborczej do samorządu ! Zdecydowana większość z nich znajdzie się na listach wyborczych ! A może się mylę .. Sprawdzimy to niebawem !
Głos
Głos 13.10.2017, 10:00
Ludzie o czym wy myślicie przecież nie będzie żadnego głosowania tak jak było dwa lata temu wygrali ze strony wiadomo czyjej
Wyborca
Wyborca 13.10.2017, 23:23
Nie może być inaczej, nieudaczników mamy dosyć.
realista
realista 12.10.2017, 23:37
Jest budżet obywatelski, są propozycje , dobrze że realnie przemyślane
fantasta
fantasta 13.10.2017, 00:28
A ty w ogóle wiesz, co to jest i czemu służy "budżet obywatelski", czy łykasz każde słowa burmistrzów?
łowca idiotów
łowca idiotów 13.10.2017, 00:00
Które konkretnie?
mieszkaniec
mieszkaniec 12.10.2017, 23:33
Ale drogi, latarnie uliczne, szkoły, boiska – to PSI OBOWIĄZEK TYCH PARTACZY Z URZĘDU! A oni pacyfikują budżet obywatelski. I jeszcze upokarzają mieszkańców, których zmuszają do żebrania o łaskę oświetlonej drogi – w XXI wieku! W gminie, która tyle ostatnio nowych pomieszczeń przerobiła na gabinety urzędników!
Łódź to wzór? No, no, no...
Łódź to wzór? No, no, no... 13.10.2017, 15:29
Brawo. Poniżej masz urzędnicze uzasadnienie, że "nie da się". I pokazanie Łodzi -- że też tak mają. Bez refleksji - czy mają DOBRZE!
No i owszem - PSI OBOWIĄZEK URZĘDNIKÓW jest dbać o drogi, szkoły.
Do budżetu obywatelskiego powinny trafiać projekty, które NIE MUSZĄ BYĆ, ALE MOGĄ I CZYNIĄ ŻYCIE MIESZKAŃCÓW LEPSZYM!

Urzędnicy - do roboty! Wstyd, że zdesperowani mieszkańcy starają sie w ten sposób o pięć lamp!
olo
olo 13.10.2017, 23:15
Łódź..., to je napisz, a nie oceniasz innych, tych którzy pracują aby ich otoczenie było lepsze.
I kto dał ci prawo mówić co jest dla nich dobre a co złe, co potrzebne. Weź się zastanów, co wypisujesz.
:)
:) 13.10.2017, 23:55
"a kto ci dał prawo" - ano BO - to KAŻDY MIESZKANIEC MA PRAWO OCENIAĆ, CO WARTO A CO NIE, CO SIĘ PODOBA A CO NIE!
Nie wiesz, że na tym polega BO?

olo Dzisiaj, 23:15 .
I kto dał ci prawo mówić co jest dla nich dobre a co złe, co potrzebne.
uwaga
uwaga 14.10.2017, 00:07
:), w głosowaniu.
obywatel
obywatel 14.10.2017, 00:13
"milczeć, nie dyskutować, wrzucać kartki"? - ciekawe pojmowanie "obywatelskości"...
:)
:) 14.10.2017, 00:44
obywatel, lepie j milczeć niż wypisywać głupotki :)
Andżela
Andżela 14.10.2017, 09:44
Biedactwo nie zdąży z zamówieniem i będzie jak z ubiegloroczymi projektami? Ha ha do dziś ich nie ma i nie zanosi się żeby w ogóle ktoś je zaczął.
odpał
odpał 14.10.2017, 01:05
"głupotki" - jakiś ty pieszczotliwy - a co - nikt nie ma prawa mieć innego zdania niż ty?
Robi
Robi 13.10.2017, 23:35
Ty przeczytaj ze zrozumieniem – bo tu nie jest mowa o mieszkańcach, tylko o obowiązkach władzy! Faktycznie, niech władza nie wyręcza się mieszkańcami w swoich obowiązkach!
nie pisz...
nie pisz... 13.10.2017, 20:21
Łódź..., o czym Ty piszesz? Przecież to są pomysły mieszkańców.
obywatel
obywatel 13.10.2017, 20:32
Zdesperowanych mieszkańców, którym władze gminy nie potrafią zapewnić elementarnych zdobyczy cywilizacji, jak ulica i jej oświetlenie.

I tu nie ma pretensji do tych mieszkańców, tylko władz, które chcą byc wyręczane od roboty, za którą biorą pieniądze!
nie pisz ...
nie pisz ... 13.10.2017, 14:34
W odpowiedzi dla mieszkańca.
Szanowny mieszkańcu nie masz pojęcia o zasadach funkcjonowania budżetu obywatelskiego. Jeszcze raz napiszę - tylko zadania gminy mogą być realizowane w ramach tego działania.
Oto przykłady części wniosków z Łodzi:

B0048WL
Wykonanie projektu i zainstalowanie 12 lamp oświetleniowych na istniejących słupach energetycznych na ul. Sawickiego na odcinku od ul. Strykowskiej do posesji Sawickiego 20. Lokalizacja - Ul. Sawickiego na odcinku od ul. Strykowskiej do posesji Sawickiego 20.

2 B0256WL
Remont ul. Moskule na odcinku od posesji Moskule 76 na odcinku około 150 m. Lokalizacja - Ul. Moskule od posesji nr Moskule 76.

3 G0139WI
Budowa oświetlenia ul. Alabastrowej. Lokalizacja - Działka G-55 576/2.

4 G0256WI
I etap budowy chodnika łączącego Wiskitno - Stróże w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. Lokalizacja - Ul. Kolumny, działki G-57 81/2 i 81/3.

Boisko wielofunkcyjne przy szkołach: PG nr 14 i ZSZS nr 2. Lokalizacja - Nr działek: 5/22, 5/36, 5/37, 5/38, 5/39, 5/42.

2 B0063TW
Budowa kompleksu sportowego przy SP 71. Lokalizacja - Działka nr 71.

Wykonanie oświetlenia w pasażu od ul. Barona „Smukłego” do ul. Jarzynowej. Lokalizacja - Działka P6-336/14.

Siłownia na wolnym powietrzu. Lokalizacja - Rejon ulic: Czarnieckiego - Zbożowa - Marysińska, działka B49, nr 568/77

12 P0063ZM
Parking na rogu ul. Grzybowej i Borowej. Lokalizacja - Działka P6-247, bliżej restauracji

3 B0066BC
"W zdrowym ciele zdrowy duch" - budowa boiska wielofunkcyjnego i siłowni plenerowej na terenie SP 65. Lokalizacja - Działka nr B28-200/10.

4 B0081RA
Piłka dla każdego. Lokalizacja - Boisko wielofunkcyjne przy SP 184, ul. Syrenki 19 a.

5 B0098LA
Modernizacja szatni szkolnej w SP 61, ul. Okólna 183. Lokalizacja - Działka nr 62.

6 B0106BC
"Język obcy dobrze znać" - multimedialna pracownia językowa. Lokalizacja - Numer działki - 339/11, PG 12.

7 B0169BD
Doposażenie SP 153 w sprzęt na WF. Lokalizacja - Ul. Obrońców Westerplatte 28.

8 B0201BC
"Nowe okno na świat" - nowoczesna pracownia komputerowa w szkole. Lokalizacja - SP 166, ul. Szamotulska 1/7.

Łódź to wzór? No, no, no...
Łódź to wzór? No, no, no... 13.10.2017, 15:25
No i masz, jak ktoś o IDEI – to urzędnik formułkę. Przemądrzałe pouczanie OBYWATELI o budżecie OBYWATELSKIM jest trochę żałosne.
Pokazywanie ŻE W ŚWIECIE SIĘ TAK ROBI - i wyciąganie przykładu ... Łodzi też.
Budżet obywatelski, jest częścią budżetu gminy – więc wszystko, co gmina MOŻE realizować, to w budżecie MOŻE SIĘ ZNALEŹĆ.
Ale IDEA budżetu obywatelskiego to BUDOWA SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO, AKTYWIZACJA mieszkańców.
I dlatego, magistrat, jako silniejszy, bardziej zorganizowany niż małe społeczności wprowadzać powinien ograniczenia – właśnie po to, żeby z budżetu obywatelskiego można było finansować to, co gmina MOŻE a nie to, co gmina MUSI robić.
I dlatego wstydem jest, że do BO trafia wyposażanie szkół, stadionów, budowa i oświetlenie ulic.
Bo to OBOWIĄZEK gminy.
A IDEĄ BO jest wybieranie przez mieszkańców projektów KTÓRE NIE MUSZĄ POWSTAĆ, ALE MIESZKAŃCOM BĘDZIE LEPIEJ!

I przy całym szacunku dla pracy włożonej w przygotowanie części projektów – TO OBOWIĄZEK GMINY, więc niech gmina nie wrzuca tego do BO.

Regulamin BO jest do zmiany.
Wyobraźmy sobie, że w Szczecinie ktoś wrzuciłby do BO utrzymanie oddziału szpitalnego – czy inne projekty miałyby szansę?
Ale nikt nie wrzuca.
I o to chodzi, żeby nie klepać regułek, tylko zrozumieć IDEĘ – bo tu nie chodzi o WYRĘCZANIE URZĘDNIKÓW, tylko odwrotnie – aktywizację mieszkańców.
Co najwyraźniej budzi poważne obawy niektórych –wiadomo, jak się zaczną organizować, to jeszcze im się spodoba...
mojsze
mojsze 13.10.2017, 23:51
i właśnie zgodnie z tym co napisałeś, "A IDEĄ BO jest wybieranie przez mieszkańców projektów KTÓRE NIE MUSZĄ POWSTAĆ, ALE MIESZKAŃCOM BĘDZIE LEPIEJ"; jak zamontowanych zostanie pięć lamp, MIESZKAŃCOM CZEPINA BĘDZIE LEPIEJ.
Tak zdecydowali składając wniosek do bo.
I WARA tobie od decydowania, co jest dla nich lepsze, BO WŁAŚNIE TAKIE MYŚLENIE JEST NIEOBYWATELSKIE.
obywatel
obywatel 14.10.2017, 00:15
mojsze Wczoraj, 23:51
I WARA tobie od decydowania, co jest dla nich lepsze,BO WŁAŚNIE TAKIE MYŚLENIE JEST NIEOBYWATELSKIE.

A przepraszam, skąd takie brutalne słowa? To jak mam zagłosować? WRZUCIĆ PUSTĄ KARTKĘ A TY ZDECYDUJESZ, CO JEST NAJLEPSZE I DLA KOGO?

A dlaczego nie mamy dyskutować i o budżecie obywatelskim i o konkretnych projektach i O REGULAMINIE?
odpał
odpał 14.10.2017, 01:11
Mam wybierać a nie dyskutować? To jest obywatelskość? Przecież wybieranie to ocenianie? "wara od oceniania"? Odpał
obywatel
obywatel 14.10.2017, 00:20
Poza tym, "mojsze" - sorry, ale ja nie uważam oświetlenia ulicy w XXI wieku za "luksus", tylko brak za powód do wstydu!
I dlatego uważam, że tego typu projekty NIE POWINNY BYĆ W BO, ponieważ to OBOWIĄZEK WŁADZ!
Czy nie mam prawa wyrażać poglądów? Czy uważasz, że to normalne, żeby mieszkańcy żebrali o coś tak podstawowego?

obywatel Wczoraj, 20:32 Zdesperowanych mieszkańców, którym władze gminy nie potrafią zapewnić elementarnych zdobyczy cywilizacji, jak ulica i jej oświetlenie.

I tu nie ma pretensji do tych mieszkańców, tylko władz, które chcą byc wyręczane od roboty, za którą biorą pieniądze!
uwaga
uwaga 14.10.2017, 00:57
obywatel, a skąd twierdzenie, że zadanie w budżecie obywatelskim ma być luksusem?
A skąd wiesz, co jest luksusem dla składających wniosek?

To twoja decyzja, czy zagłosujesz, czy też, za czym zagłosujesz.
Nie mów tylko ludziom, jakie wnioski mają składać i jakie potrzeby mają, bo oni wiedzą to lepiej, a dzięki BO mają szanse je zrealizować.

odpał
odpał 14.10.2017, 01:06
5 lamp ulicznych to dla ciebie luksus? Nieźle wam ta władza mózgi wyprała!
A może to zasr... obowiązek, żeby władza to montowała?
Wolność
Wolność 13.10.2017, 08:42
Urzędnicy to partacze. W prywatnej firmie nawet miotłą nie umieliby poprawnie zamiatać.
ważniak
ważniak 13.10.2017, 09:01
Nie mów tak. Tych co przepłoszył z urzędu Sawaryn świetnie sobie radzą na wolnym rynku, czyli potencjał mają!
fakt
fakt 13.10.2017, 19:11
To prawda
Wolność
Wolność 13.10.2017, 09:51
Wolnym rynku.... Świetny żart.
33
33 12.10.2017, 22:55
Na tablicy pisze Teren Prywatny, to tam gmina ma stawiać te latarnie ?
Szczyt bezczelności.
ze wsi
ze wsi 12.10.2017, 21:48
Ja pierdzielę, to jest jedna wielka żenada! Oświetlanie wsi poprzez głosowanie. Jeszcze Kmieciakowi pomnik postawcie, jemu i całej władzy, że możemy głosować i rywalizować między sobą, żeby mieć światło na wioskach.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.10.2017, 23:39
słusznie - co ja mam do mieszkańców jednej czy drugiej wsi, jak obie złożyły wnioski o lampy? Ani jedni, ani drudzy mi nic nie zawinili!
kapłon
kapłon 12.10.2017, 22:07
Krytykować łatwo ale samemu cos wymyslec pozytywnego to juz gorzej.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.10.2017, 23:37
Ale tu nie chodzi o krytykę mieszkańców, tylko o bezczelność władzy!
Jak można decydować przez głosowanie o czymś, co po pierwsze jest oczywistością w XXI wieku a po drugie, co jest obowiązkiem władz gminy!
fakt
fakt 12.10.2017, 23:56
Prawda
kapłon
kapłon 12.10.2017, 22:07
Krytykować łatwo ale samemu cos wymyslec pozytywnego to juz gorzej.
inne wsie
inne wsie 12.10.2017, 21:22
https://gryfino.budz… tu też ciemno
mieszkaniec
mieszkaniec 12.10.2017, 23:38
dokładnie tak - JA, MIESZKANIEC GMINY MAM DECYDOWAĆ, CZY ZAŁOŻĄ LAMPY W CZEPINIE CZY STEKLNIE? TOTALNY ABSURD!
X
X 13.10.2017, 05:20
To jest b.o każdy ma prawo zgłosić zadanie na jaką kolwiek miejscowość bez jadu, pozdrawiam nawet nieudaczników.
bzdura
bzdura 13.10.2017, 07:38
Bzdura - to idiotyzm naszych władz, że mieszkańcom przychodzącym z problemem ciemnej ulicy mówią - piszcie projekt!
łowca idiotów
łowca idiotów 12.10.2017, 23:59
To jest totalny odlot naszych wladz. Oni z BO chcą teraz robić boiska szkolne, remontować szkoły, stawiać lampy czy budować chodniki. Jeszcze mieszkancy mają decydować o pierwszeństwie realizacji wniosków. Oni naprawdę są chyba na psychotropach!
fantasta
fantasta 13.10.2017, 00:30
Ale jednocześnie niektórym boiska i szkoły lampy i drogi robią sami - bez pytania mieszkańców...
Kto wybiera, komu "dać", komu nie?
ze wsi
ze wsi 12.10.2017, 21:12
A ja o to samo tylko w Steklnie,Pniewie Bartkowie...Zorawkach pkt 13...głosowanie tylko do 13-tego
Co
Co 12.10.2017, 21:16
I brawo.
Pytam
Pytam 12.10.2017, 19:02
A co takiego sie dzieje pytam
Kto pyta nie błądzi
Kto pyta nie błądzi 12.10.2017, 16:06
Może dla ciebie wspaniały dla mnie bardzo potrzebny! Wystarczy się rozejrzeć, ale może nie masz takiego zasięgu, a komentujesz bezpodstawnie. Od kąd mamy radnego na terenie, widac gołym okiem co się nowego dzieje....
Pytam ?
Pytam ? 12.10.2017, 15:48
Wyborco to wskarz co takiego zrobij ten wspaniały radny ?
Co
Co 13.10.2017, 16:55
Gdybyś się interesowała inwestycjami nie czeba by było wymieniać ale jesteście mali lutkowie.
Łoś
Łoś 12.10.2017, 21:38
Tyle jadu o jeden głos,tak funkcjonują przegrani wy się zagryziecie .
wyborca
wyborca 12.10.2017, 15:00
Radny jest pomocny , w wielu sprawach rozmawiałem, robi co może , tylko gmina zadłużona ,cudów nie uczyni .
Schutzengel
Schutzengel 12.10.2017, 17:21
a ile kasy dostał proboszcz poprzez Koło Gospodyń Wiejskich Radia Maryja, na organizację imprez parafialnych ? Pewnie starczyłoby na dużo więcej lamp. Na tej ulicy mało potencjalnych wyborców mieszka, a na parafialne imprezy wala tłumy i dziennikarze z aparatami.
czas na prawdę
czas na prawdę 12.10.2017, 16:32
Ale ciemnogród...robi co może, tylko gmina zadłuźona...wiekszych głupot nie czytałem
Idź do radnego i niech ci PRAWDĘ powie o tych "dlugach" chyba,źe sam nie ma pojęcia
Jak
Jak 12.10.2017, 21:24
Pisarzu ty naprawdę nie wiesz co piszesz ,czas na prawdę.
Olli.
Olli. 12.10.2017, 16:45
M.P przychodzi siebie.
Wyborca.
Wyborca. 12.10.2017, 16:32
Na prawdę udało się i tak dużo zrobić .Nie udacznicy niech się przyglądają jak można dobrze pracować na rzecz gminy.
adwokackie kręcenie
adwokackie kręcenie 12.10.2017, 15:35
Stara wymówka od trzech lat! Wielu spłaca swoje kredyty i jakoś gospodarzy. A jak ktoś zarabiał zawsze grubą forsę albo dostawał od rodziców - to i nie potrafi gospodarzyć!

Od początku kadencji w bibliotece pedagogicznej zrobili biura, w banku zrobili biura - wszystkie wyposażyli i umeblowali! Jeśli myślicie!
Jak ma interes, to i 10 milionów wyskrobie bez problemu!
Chłop
Chłop 12.10.2017, 14:37
Panie radny a gdzie pana obiecywanki z przed trzech lat jak pan jeździł po ludziach i obiecywał obiecywał pan cuda nie widy i klapa osobiście dałem się nabrać na te kłamstewka ale teraz już będę mądrzejszy
Znajomy.
Znajomy. 12.10.2017, 15:57
Chłop- ile jest w tobie jadu i w twoich komentarzach kłamstwa czy nie masz wstydu kłamać . Jesteś na prawdę żałosna osoba , aż jest mi ciebie żal .
obywatel
obywatel 12.10.2017, 13:50
Zlikwidować w cholerę burmistrzowskie stołki, cały budżet rozdzielać w głosowaniu!
Wstyd dla gminy, że o pięć lamp ulicznych w XXI wieku muszą żebrać zgody wszystkich mieszkańców!
I totalne niezrozumienie idei BO - i nie przez zdesperowanych mieszkańców - bo to nie ich wina, że tak rządzą burmistrzowie, tylko układających regulamin!
Już w zeszłym roku były wątpliwości co do regulaminu - i co - "nieomylne geniusze" zmieniły? Nie. Bo tak wygodniej - wrzuci się wyposażenie szkoły, remonty boisk - nauczyciele dostaną "sugestie" do aktywnego promowania i zbierania PODPISANYCH kartek od uczniów.
Raj dla władzy. Wstyd dla mieszkańców!
kolega
kolega 12.10.2017, 13:33
Brawo Zdzichu
znajomy
znajomy 12.10.2017, 12:03
Radny p. Kmieciak sprawdza się ., jest aktywny a zazdrośnicy szaleją ha ha ha
obywatel
obywatel 12.10.2017, 13:52
A mnie się nie podoba, że w gminie rządzonej przez prawnika, zamiast jasnych reguł podziału wspólnych pieniędzy wciąż trzeba mieć "dojścia"!
I nie mam pretensji do radnego, że dostosowuje się do sytuacji.
Tylko do władz gminy
Popek
Popek 12.10.2017, 11:15
Lampy to zadanie gminy a nie BO. Te zasady BO trzeba zmienic bo sa niejasne.
obywatel
obywatel 12.10.2017, 13:53
Tu też są niejasne zasady, dlaczego gmina jedne lampy sama stawia, jedne drogi czy boiska sama remontuje - a inne nie!
Wolność
Wolność 12.10.2017, 09:47
Po***o was z tym bo, rzucacie się jak psy do jednej kości. Nie kumacie, że glosowanie niewiele pomoże. Końcowa decyzja i tak należy do urzędasa, a wy latacie jak te muchy za tymi podpisami, jak za 1% pod koniec kwietnia.
krytomaniak
krytomaniak 12.10.2017, 09:33
Radny niech wam dołoży przecież ma dietę i niech pomyśli że nie tylko jest radnym Czepina ale także innych wiosek dla których nic do tej pory nie zrobił wstyd
wiocha
wiocha 12.10.2017, 09:29
Przez dwa lata z funduszu soleckiego byście uzbierali widać macie złego sołtysa a zarazem radnego
Czepiniak
Czepiniak 12.10.2017, 09:27
Brawo panie radny Kmieciak, dobry pomysł do B.O.Gryfino , lampy są nam bardziej potrzebne niż ogrody itp... dziekujemy
z innej wsi
z innej wsi 12.10.2017, 08:21
Z fuduszu sobie kupcie , albo gminę gonić bo to ich zadania. Wstyd p Kmieciak
Normalny.
Normalny. 12.10.2017, 09:19
Wstyd to nic nie robić i bzdurne komentarze pisać. Pozdrowienia z innej wsi.
oświecona
oświecona 12.10.2017, 06:53
Gmina daje budżet obywatelski, możesz coś wybrać głosując, ja wybieram lampy w Czepinie
kpina
kpina 11.10.2017, 23:13
5 lamp z budżetu obywatelskiego? A co robi gmina?
Fakt
Fakt 11.10.2017, 23:12
Za fundusz sołecki bawmy się
topola
topola 11.10.2017, 21:47
No dobrze.
łazik
łazik 11.10.2017, 21:45
Zagłosuję, bo tam chodzę na kijki....
Mati
Mati 11.10.2017, 21:24
Lampy potrzebne ...
alla
alla 11.10.2017, 21:22
Warto zagłosować, bo to z gminnego budżetu obywatelskiego, super że myślą o takich potrzebnych sprawach.

Pozostałe