Kocie romanse pod kontrolą

Kocie romanse pod kontrolą fot. TWS
Od wielu lat Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie, zapobiegając bezdomności i rozmnażaniu zwierząt wolno żyjących oraz bezpańskich, umożliwiał opiekunom bezpłatne sterylizacje i kastracje kotów i psów. Obecnie istnieje okazja do bezpłatnego wysterylizowania czy wykastrowania swego „prywatnego” zwierzaka.

Jest to szczególne udogodnienie  dla właścicieli gospodarstw wiejskich, w których bardzo często egzystuje po kilka kotów. Zważywszy na „romansowe” zachowania kocich dam, łatwo obliczyć ile maluchów może wydać na świat kocia mama, rodząc dwa razy do roku  czworo lub pięcioro kociąt w miocie. Śliczne maluchy rosną i rośnie problem.

Z wypowiedzi Natalii Szatanik wynika, że zainteresowanie społeczeństwa akcją jest spore. Powodem może być m.in. to, że rośnie również wiedza o naszych braciach mniejszych i że często bzdurne mity krążące o kotach powoli zaczynają odchodzić do lamusa. 

Wszystkiego o bezpłatnej kastracji i sterylizacji można dowiedzieć się w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie. Przypominamy, że opiekunem zwierząt może zostać każda osoba. Ma ona  możliwość otrzymania nie tylko karmy dla kotów, ale również leków i w razie potrzeby - opieki lekarskiej i  koniecznej pomocy.

Szanowni Państwo, skorzystajcie z tej naprawdę doskonałej okazji bezpłatnej pomocy. Wystarczy  tylko - zarówno w sprawie bycia opiekunem, jak i planowanej sterylizacji/kastracji zwierzęcia - złożyć wniosek, że dana osoba opiekuje się grupą bezpańskich czy wolno żyjących zwierzaków. Leczeniem, jak i kastracją zwierząt w takim przypadku zajmują się lekarze w lecznicy przy ul. Łużyckiej, jako że tylko oni mają podpisaną w tej sprawie umowę z Urzędem Miasta i Gminy Gryfino.

Szanowni Państwo, zajmuję się kocim towarzystwem od bardzo wielu lat. Wszystkie moje koty, tak rasowe jak i popularne dachowce, są wykastrowane. Nie są grubaśne i nie są bardziej leniwe aniżeli to leży w ich naturze, a rozrabiają na tyle, na ile pozwala im powierzchnia mieszkania. Zachęcam więc do przemyślenia sprawy. Na regulację urodzeń zwierząt są w gminie pieniądze, więc korzystajcie z okazji. Służy to zdrowiu zwierząt, znikną „zapachy”, zmniejszy się włóczęgostwo Waszych pupili, a przede wszystkim ułatwi współżycie człowieka i zwierzaka.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ns
Ns 15.10.2017, 22:32
Bardzo dobrze! Super akcja i zachecam mieszkancow do korzystania z takiej mozliwosci !
różowy
różowy 14.10.2017, 23:37
Przygarnąłbym koteczkę chętnie!
Filip
Filip 14.10.2017, 12:41
" Bolusiu" jak wyjdziesz z toalety , to tez nie pachnie. B ogaty sam sobie leczy i kastruje swoje zwierzęta. Dzięki gminie, że daje pieniadze. zmniejszy się ilość kotów na wsi. wiedza niektórych komentatorów jest żenująca
obs
obs 14.10.2017, 11:59
co za (...), brr

Część komentarza usunięta. administrator
cichy wielbiciel
cichy wielbiciel 14.10.2017, 10:03
Pozdrawiam Panią!
nie wielbiciel
nie wielbiciel 14.10.2017, 10:45
Wielbiciel kup sobie szpachelkę i gładź szpachlową przyda się
kociarz
kociarz 13.10.2017, 20:18
Budzi zaufanie!
Wolność
Wolność 13.10.2017, 11:33
Czas na kastrację stołków urzędniczych. Ta pani zglosiła się jako pierwsza.
kastracyjny podatek
kastracyjny podatek 13.10.2017, 13:50
A ciebie kto wytrzebił z mózgu?
podatek za głupotę
podatek za głupotę 14.10.2017, 09:33
Z jednej strony gmina płaci grubą kasę dla bogaczy za kastrację ich prywatnych zwierzaków, a na worki z kupą z pojemników nie ma. Geniusz gminny znowu tryumfuje. Czy tam nikt nie uzywa mózgu?
ikar
ikar 13.10.2017, 09:18
fajna d6upka
pod kontrola
pod kontrola 13.10.2017, 13:17
Ona romansuje z kotami
Czyscioszka
Czyscioszka 12.10.2017, 21:48
A kiedy kontrola deratyzacji???Za malo kotów dzikich na mieście, bo szczury widać niekiedy, wiec pozwólmy kotom żyć ich własnym losem i ścieżkami...
Szczerość na temat problemu
Szczerość na temat problemu 12.10.2017, 22:23
A pomyślała Pani ile takich bezpańskich kotów biega po ulicach i wpada pod samochody.? Nie bo po co interesować sie czymś więcej niz czubkiem własnego nosa . A kojec w Gryfinie jest tak przepełniony ze masakra bo jakieś laluni znudził sie piesek i buch trzeba go wyrzucić ! Miasto bardzo dobrze robi organizując takie akcje . Bo ileż mozna patrzeć na porzucone zwierzęta, serce az sie kraja. Bezbronne a odrzucone, bo człowiek ma swoje widzi mi sie . Najpierw sie podoba bo mały słodki i śliczny a jak podrośnie to jest brzydki i trzeba go wygnać . A ile ludzi topi zwierzęta w odrze, bądź przy domowych szambach ! O tym tez mozna mowić głośno . Ile ludzi zabija bezbronne istoty bo cieżko było iść do weterynarza i wykastrować czy wysterylizować . Albo szkoda pieniedzy, ale na piwsko czy papierosy juz nie szkoda . Ajj swiat jest piękny tylko ludzie to k.. .
konkluzja
konkluzja 13.10.2017, 00:05
Co Pani chciała przez to powiedzieć? Czy teraz jak będą mieli za darmo to pójdą do weterynarza? Otóż nie. Dalej będą chodzić na piwsko, a my zaplacimy za sterylizację cwanych bogaczy.
Wolność
Wolność 13.10.2017, 08:38
Rozdawnictwo pisu...
Czyscioszka
Czyscioszka 12.10.2017, 21:44
Kiedy Pnai Natalio usunieta zostanie trawa w chodniku przy Biedronce, czy nie widzi Pani tego jak rozwiesza woreczki dla psow podobnie na Jana Pawla....Jaki jest koszt pobytu kota w przytulku dziennie i kto placi za to dla kogo personalnie...
łowca idiotów
łowca idiotów 12.10.2017, 21:37
W takim razie proszę wprowadzić podatek za posiadanie psa czy kota. Dlaczego mamy wszyscy ponosić koszty prywatnych kastracji. Bezpanskie zwierzęta ok, ale dlaczego gmina płaci prywatnym osobom? Przecież wiele osób posiadających zwierzę jest majętnymi.
Zabójca idiotów
Zabójca idiotów 12.10.2017, 22:17
Pieniądze sa z uni a nie z twojej kieszeni .
łowca idiotów
łowca idiotów 13.10.2017, 00:07
Z unii matole, czyli też z moich. Jakiś trep źle przeczytał projekt. Burżuje niech sami płacą, sterylizacja darmowa tylko bezpanskich zwierząt.
wiara
wiara 12.10.2017, 21:17
Polska to katolicki o wielkim miłosierdziu kraj. Napewno się zaangażuje w pomoc braciom mniejszym.
kotek
kotek 12.10.2017, 21:03
Dobry pomysł ..bezdomnosc i cierpienie zwierząt jest niemałe w tym kraju.
kiciuś
kiciuś 12.10.2017, 20:33
Kiedy w tym mieście straż miejska kupi czytnik do chipów?
Wolność
Wolność 12.10.2017, 18:56
Kastrujmy koty to nowy projekt Budżetu Obywatelskiego. Ludzie zapraszamy do głosowania.
TW Boleś W.
TW Boleś W. 12.10.2017, 18:46
I co z tego że wykastrowany ??? Jak się zerżnie to smród na całe osiedle.
antyciemniakom
antyciemniakom 12.10.2017, 21:00
Twój mózg ,a raczej jego brak są większym społecznym problemem.
gryfinianka.
gryfinianka. 12.10.2017, 18:41
już drugi tydzień czekam na odpowiedź z gminy w sprawie opiekuna kotów wolno żyjących. Dodam że z tym samym problem dzwoniła moja siostrzenica do gminy Widuchowa to ja babsztyl wyśmiał. Powiedziała nie karmić to koty pójdą echh
Aniia
Aniia 12.10.2017, 18:22
To można wykastrowac swojego kota czy bezdomnego?
gustek
gustek 12.10.2017, 18:36
I takiego i takiego.
Wolność
Wolność 12.10.2017, 18:08
Pani Natalia chętnie i lekką ręką wyda każdą publiczną złotówkę. Nie ważne, że pupile są kupowane w celach prywatnych.
Marika
Marika 12.10.2017, 18:04
No proszę, nie wiedziałam, że można za gminne pieniądze wykastrować swojego kota.
skandal
skandal 12.10.2017, 21:39
Komuś na mózg padło. Najpierw władza zwolniła z podatku od nieruchomości nowowybudowane nieruchomości, po czym sami się pobudowali.
Tropiciel korupcji politycznej i nie tylko
Tropiciel korupcji politycznej i nie tylko 13.10.2017, 01:15
To burmiszcz zwolnił z podatku swoich wicków ?

Pozostałe