Teatr Eliksir rozpoczął nowy sezon teatralny

Teatr Eliksir rozpoczął nowy sezon teatralny
Teatr Eliksir z Gryfińskiego Domu Kultury rozpoczął nowy sezon artystyczny programem poetyckim „Pogoda ducha przez cały rok” przygotowanym specjalnie na inaugurację roku akademickiego GUTW. Wiersze prezentowane przez aktorów traktowały o zwykłej ludzkiej życzliwości i zachęcały do pozytywnego, pogodnego podejścia dożycia i drugiego człowieka W programie pojawiły się także strofy żegnające lato i witające jesień.

Najbliższe plany artystyczne grupy to między innymi kolejne programy okolicznościowe oraz tworzenie nowego przestawienia, które specjalne dla aktorów napisze szczecińska pisarka Sylwia Trojanowska.

28 października wystąpi w Ińsku z okazji Dania Seniora ze spektaklem kabaretowym „Doktor Piguła przyjmuje …” a 31 aktorzy wezmą udział w Zaduszkach Poetycko-Muzycznych w Domu Kultury 13 Muz W szczecinie.

Natomiast w listopadzie Eliksir już teraz zaprasza na kolejne poetyckie spotkanie w Klubie Nauczyciela w Gryfinie. Tym razem program będzie poświecony poezji patriotycznej, w którym usłyszymy słynne strofy o ojczyźnie oraz wspólnie pośpiewamy znanie utwory należące do kanonu polskich pieśni narodowych.

Z początkiem nowego sezonu do grupy dołączyły dwie aktorki – Jolanta Błaszak oraz Krystyna Gil, które od razu znalazły sobie miejsce i role w Eliksirze. 

Teatr Eliksir działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gryfinie. Opiekunem artystycznym grupy jest instruktor Janusz Janiszewski.

Obecnie teatr tworzą: Józefa Łodykowska, Danuta Szydło, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Danuta Sikorska, Tamara Szymańska, Jolanta Błaszak, Krystyna Gil oraz Jerzy Romaniuk.

jj

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Fot. Ludmiła Drożdżewska
Fot. Ludmiła Drożdżewska
Fot. Ludmiła Drożdżewska
Fot. Ludmiła Drożdżewska
Fot. Tamara Szymańska
Fot. Tamara Szymańska
Fot. Tamara Szymańska
Fot. Tamara Szymańska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

znafca
znafca 13.10.2017, 08:59
Butelka otwarta więc eliksir trochę zwietrzały!
Nina
Nina 12.10.2017, 18:32
Teatr się rozrasta o nowe osoby i dobrze.

Pozostałe