piątek, 29 marca 2024 14:18

Turniej Karate Kyokushin - Young Oyama’s Cup

Ogólnopolski turniej kumite karate kyokushin pod nazwą „Young Oyama’s Cup” odbył się 28 października w Bydgoszczy. W turnieju wystartowało 246 zawodników z 24 klubów. Reprezentowane były: Choszczno, Chwaszczyno, Czaplinek, Gdynia, Góra Kalwaria, Gubin, Inowrocław, Konin, Leszno, Lipno, Łask, Mińsk Mazowiecki, Nowa Sól, Otwock, Oyama Bydgoszcz, Postomino, Poznań, Turek, Warszawa, Wilkowice, Włocławek, Zielona Góra, Bydgoski KKK oraz Moryń.
Turniej Karate Kyokushin  - Young Oyama’s Cup

Moryński Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Wiktoria Wiergowska, Vanessa Florczak oraz Wiktor Hadała. Jednym z sędziów zawodów był sensei Piotr Kos, a zawodnikom w czasie walki sekundował Marcin Florczak. Wyniki naszych zawodników przeszły najśmielsze oczekiwania, wszyscy po eliminacjach weszli do finałów i stoczyli walki o pierwsze miejsca.

Rozegranych zostało 26 kategorii wiekowo – wagowych. W większości startowało ponad 8-miu zawodników, a w kilku ponad 16-stu. Do złotego medalu w takiej kategorii trzeba było zwyciężyć w pięciu kolejnych walkach.

Wyniki naszych reprezentantów:

- Florczak Vanessa – 2 miejsce w kategorii młodziczek 12 – 13 lat (-40 kg)

- Wiergowska Wiktoria – 1 miejsce w kategorii juniorek młodszych 14 – 15 lat (+55 kg)

- Hadała Wiktor – 1 miejsce w kategorii juniorów 16 – 18 lat (-70 kg)

Zarząd UKS Karate Kyokushin składa naszym reprezentantom serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki.

Wyjazd na zawody sfinansowany został ze środków własnych oraz dotacji z gminy Moryń.