Dyrektorka domu dziecka przed sądem. Oskarżona jest o naruszenie nietykalności cielesnej wychowanka

Dyrektorka domu dziecka przed sądem. Oskarżona jest o naruszenie nietykalności cielesnej wychowanka
-Przyznaję się do spoliczkowania chłopca [tu pada imię i nazwisko 9-latka]. Nie przyznaję się do innych zarzutów, bo nie popchnęłam go na meble - mówiła dziś, 9 listopada 2017 r. zawieszona przez starostę gryfińskiego w wykonywaniu obowiązków służbowych dyrektorka domu dziecka. –Chcę tylko przeprosić. Wiem, że nie powinnam tak się zachować. Wcześniej nigdy podczas 35 lat pracy w zawodzie nauczyciela nie zdarzyło mi się aby uderzyć dziecko – dodała dziś oskarżona w Sądzie Rejonowym w Gryfinie.

Wracamy do zdarzenia, które miało miejsce 20 marca 2017 r. w naszym powiatowym Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Dziś 9 listopada 2017 r. odbyła się pierwsza rozprawa. Proces prowadzi sędzia Agnieszka Brodzińska.

Zeznawało 5 świadków z Chojny i Trzcińska-Zdroju. Wśród tego grona była osoba, która… nagrywała na dyktafon przyznanie się dyrektorki do winy.

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

śpiewa Anna German
śpiewa Anna German 13.11.2017, 17:14
Róże mają kocie źrenice ja wiem
Róże z rzadka oczy podnoszą ja wiem
I najchętniej róże z księżycem ja wiem
Swe dialogi wiodą wśród nocy ja wiem
Waldek
Waldek 13.11.2017, 12:19
"Monika, ach, Monika, dziewczyno ratownika,
pół plaży tutaj marzy, że kiedyś się przydarzy....."
ktoś
ktoś 13.11.2017, 10:41
O tym piszą i dobrze a co " pod dywanem" zostanie to druga sprawa. Bo Panie L. i R. lubią zamiatać :)
Chajto
Chajto 13.11.2017, 15:46
Jak druga sprawa? Co ty kobieto znowu wymyślasz! Mało ci?
Ktos
Ktos 13.11.2017, 18:45
Malo
ktoś
ktoś 13.11.2017, 16:34
Mało trzeba ponisić konsekwencje swoich czynów
obserwator
obserwator 13.11.2017, 08:05
Nie rozumiem dlaczego bronicie tą kobietę, skoro przyznała się sama do haniebnego czynu. Pobiła dziecko z domu dziecka, to są fakty, o co wam jeszcze chodzi? Próbujecie zaklinać rzeczywistość. Wydaje mi się, że te wpisy dokonywane są przez jedną osobę, albo wąską grupę popierającą i usprawiedliwiającą takie postępowanie. Nie liczcie na poklask logicznie myślących ludzi. Nic nie usprawiedliwia takiego postępowania nie tylko w stosunku do dzieci, ale i do wszystkich ludzi. Te dzieci trafiają tu w większości przypadków z domów, gdzie stosowana była przemoc. Tu miały mieć poczucie bezpieczeństwa, a co ich spotyka? patologiczne zachowanie i to kogo? Skandal!!!
Jestem rzeczywiście zorientowany w sprawie, bo to nie tajemnica, od kilku miesięcy o tym rozpisują się media, więc nie musiałem zadawać sobie wiele trudu, żeby znać sprawę.
,,obserwatorka"'
,,obserwatorka"' 13.11.2017, 22:18
http://www.fokus.tv/…
Waldek
Waldek 12.11.2017, 22:16
No właśnie typ najpierw pisze o dobru dziecka a później o polityce.. Coś tu nie gra.... Zdecyduj się, przemysl, a później napisz,... Bo trochę głupio wyszło.
Kasia
Kasia 12.11.2017, 22:07
O czym Ty człowieku piszesz, nie masz pojęcia jak było, to się nie wypowiadaj. Nie dość, że wprowadzasz ludzi w błąd, to niepotrzebnie też oczerniasz. Zdecyduj się, czy zależy Ci faktycznie na dobru tego dziecka i innych dzieci,, czy przypadkiem widzisz w tym inny interes...swój interes. Mam wrażenie, że próbujesz wykorzystać tę sytuację i zaspokoić swoje niespełnione ambicje, albo próbujesz się zrealizować życiowo, wykorzystując sytuację.
minge
minge 12.11.2017, 22:33
Kasia, a mnie się wydaje, że obserwator dobrze zna sprawy.
S
S 12.11.2017, 22:43
Najgorzej jak się komuś wydaje:)
obserwator
obserwator 12.11.2017, 21:29
To koniec takich praktyk i nietykalności złych ludzi. Jakie by te dzieci nie były, to nikomu nie wolno ich bić i znęcać się na nich. To skala mikro, takich kwiatków jest więcej. Wszystkim z PO i funkcjonariuszom minionej epoki wydawało się, że będą zawsze na tych stanowiskach i będą nietykalni. Teraz trzeba zapłacić za całe zło i to ich boli, ale ile bólu zadali oni innym, to tylko oni sami wiedzą. Taka osoba była przełożoną większej ilości dzieci i wychowawców. Szacun, dla wychowawców, którzy przestali milczeć i powiadomili odpowiednie organa. Ta pani przyznała się, że spoliczkowała to biedne dziecko, ale jak by ktoś obserwował całą, to by wiedział, że ten chłopiec został w psychiatryku, że by zrobić z niego nienormalnego i mało wiarygodnego. To koszmar, nie ma takiej kary, żeby była odpowiednia za wyrządzoną krzywdę temu dziecku i tak już pokrzywdzonemu przez los. Dońca życia będzie to pamiętał. Ta pani o całej sprawie pewnie po zapłaceni tej drobnej sumy zapomni o wszystkim.Nie chodzi mi o odwet, ale o to, żeby już nigdy nie miała możliwości skrzywdzenia dzieci i takiego traktowania swoich podwładnych.
krysia
krysia 13.11.2017, 21:06
https://www.youtube.…
dociekliwa
dociekliwa 12.11.2017, 22:19
Obserwator widzę, że wiesz więcej. Ale coś tu jest nielogiczne. Jak mogła skierować chłopca do psychiatryka jak po tym wydarzeniu została odsunięta od dyrektorowania przez starostę?
doris
doris 11.11.2017, 19:09
Sedzia Brodzinka to bardzo dobry i rzetelny Sedzia, akurat sprawa karna ktora trafila do niej za art 216kk zostala bardzo wnikliwie przeprowadzona wiec komentarze co do tej sedziny sa zbedne jesli ktos nie mial z nia stycznosci
Kryspin
Kryspin 12.11.2017, 17:38
Czytam komentarze i nic nie ma w tym temacie. Usunięte?
sąd
sąd 11.11.2017, 11:08
czy te wszystkie sędziny musza tak dramatycznie wygladać??? nie ma w nich serca???
palona
palona 13.11.2017, 19:01
sędzina to żona sędziego
facet
facet 11.11.2017, 17:03
Fajna babka, chyba jakaś cię skrzywdziła i stąd to uprzedzenie.
sygnał
sygnał 11.11.2017, 02:50
Co się dzieje z tymi nauczycielami?

http://www.igryfino.…

http://www.igryfino.…
szczecinianka
szczecinianka 11.11.2017, 00:27
Czy to były metody wychowawcze czy tylko raz nie wytrzymała, bo to ważne rozróżnienie.
S
S 11.11.2017, 10:22
To nie było pierwszy raz,tylko Pani R.czuła się ,za pewnie w swojej branży,ale tego już było,za dużo,aż wkońcu się doigrała.
Krzysia
Krzysia 11.11.2017, 09:39
To proste, skoro ma jeden zarzut.
Gosc
Gosc 11.11.2017, 12:39
Dokładnie
czyt.
czyt. 10.11.2017, 15:22
Radny Paweł Sławiński wypowiada się o przedszkolankach a na żadnej rozprawie nie był. Radny robi za plotkarza: coś słyszał coś przeczytał, ale błądzi jak dziecko we mgle.
kogucik
kogucik 10.11.2017, 14:25
mniammm jakie kuperki
iwa
iwa 10.11.2017, 13:43
Tak naprawdę te wpisy,tylko ukazują ile jest w nas nienawiści i złośliwości. Nikt nie zastanowił się, co przeżyją ci biedni pedagodzy. Nie jeden z nas nie wytrzymałby 1 dnia.
X
X 10.11.2017, 18:31
Te "dzieci"to bestie współczucia dla dyrektorki
ktos
ktos 13.11.2017, 12:53
Bestia to z Ciebie dzieci jak dzieci to że są z patologicznych rodzin nie stanowi o tym ze sa gorsze od Twoich
mis
mis 10.11.2017, 19:59
Dzieci są niewinne. To nie wina dziecka, że zostało porzucone i ma RAD, albo matka piła i dziecko ma FAS.
dyrdymały
dyrdymały 10.11.2017, 20:48
jak naki na fazie skatuje twoje dziecko to co powiesz? Niewinne?
K
K 10.11.2017, 13:14
Mam nadzieję,że odpowie, za swoje zachowanie,Jej tam już dawno powinno nie być!
broszka
broszka 10.11.2017, 13:18
To był dobry dyrektor lubiany przez dzieci!
K
K 10.11.2017, 15:08
Dobry dyrektor nie okrada inie bije!
Justyna
Justyna 10.11.2017, 19:40
Krystyna przestań to do ciebie wróci
Isia
Isia 10.11.2017, 15:23
Z tym okradaniem to przegiełaś!
Danka
Danka 10.11.2017, 11:57
A w onecie dzisiaj czytam: - Sąd Rejonowy w Gryfinie przyjął, że doszło do podżegania do naruszenia nietykalności dwójki pokrzywdzonych dzieci - mówi sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Sąd uznał oskarżoną za winą i wymierzył jej karę grzywny 200 stawek dziennych po 10 zł każda
Bartek
Bartek 10.11.2017, 12:15
do Danka: To nie ta sprawa!
Danka
Danka 10.11.2017, 11:58
I czytam tam też: Iwona A. została skazana za podżeganie swoich podopiecznych do bicia kolegów. Różę K. prokuratura oskarża o naruszenie nietykalności dzieci. Dwie przedszkolanki z Gryfina zasiadły w ostatnim czasie na ławie oskarżonych. Obie miały krzywdzić swoich podopiecznych.
Gość
Gość 10.11.2017, 10:36
A Ty drogi "RODZICU"powinienes natychmiast zmniejszyć dawkę albo całkowicie ograniczyc bo Ci ewidentnie nie słuzy ....dbaj o siebie desperato, pamietaj zdrowie najwazniejsze!
Rodzic
Rodzic 10.11.2017, 10:24
Powinna natychmiast podać się do dymisji.czy ktoś pomyślał o tym chłopcu ,upokorzonym.nicją nie usprawiedliwia.pani dyrektor dziękujemy.co się w tej gminie i powiecie dzieje?dorośli nauczyciele sfrustrowani wyżywają się na dzieciach.czas władzo zrobić porządek!rozliczymy was na wyborach!
wiem
wiem 10.11.2017, 11:24
Przecież starosta Konarski odsunął ją od zarządzania placówką. Ona już tam nie egzystuje!
ludź
ludź 10.11.2017, 09:55
Jak się przyznała to pewno sąd pójdzie na złagodzenie kary.
Hubert
Hubert 10.11.2017, 09:19
PIS nie odpuści!

Pozostałe