W Gryfinie utworzono społeczny komitet obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości

W Gryfinie utworzono społeczny komitet obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości czytelnik igryfino
Podczas wystawy na pl. Barnima w Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia wiceprzewodniczący stowarzyszenia Gryfiński Ruch Patriotyczny Grzegorz Węgrzyn ogłosił pomysł utworzenia Społecznego Komitetu Obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Komitet został utworzony miesiąc później, a w jego skład obecnie wchodzą: Klub Gazety Polskiej Gryfino, Młodzież Wszechpolska Gryfino, gryfińskie Stowarzyszenie Pamięć i Prawda i stowarzyszenie Gryfiński Ruch Patriotyczny.

Pierwszym wydarzeniem, w którym uczestniczono, była uroczysta msza święta, która została odprawiona 11 listopada 2017r. w kościele pw. NNMP. Nie zapomniano o głównych twórcach odzyskania niepodległości. Wystawiono portrety I.Paderewskiego, J.Piłsudskiego i R.Dmowskiego, przy których przez cały dzień palił się znicz na chwałę bohaterów w walce o odzyskanie niepodległości. Przygotowaliśmy również wystawę plenerową, ale niestety nie doszła ona do skutku ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Również w dniu 11 listopada, podczas gminnych obchodów 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości nasza delegacja złożyła kwiaty pod obeliskiem niepodległościowym, na którym widnieje płaskorzeźba przedstawiająca popiersie J.Piłsudskiego.

W tym miejscu dziękujemy ks.kanonikowi Stanisławowi Helakowi za okazaną pomoc przy organizacji mszy świętej, jak również wszystkim mieszkańcom Gryfina, którzy uczestniczyli w tej doniosłej uroczystości.

Zapraszamy do współpracy przy organizacji społecznych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości wszystkie chętne osoby fizyczne oraz organizacje z terenu gminy Gryfino.

 

Grzegorz Węgrzyn

wiceprzewodniczący

Stow. Gryfiński Ruch Patriotyczny

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Idiota z pizzą
Idiota z pizzą 14.11.2017, 18:12
Kto oglądał w sobotę relację z warszawskiego marszu narodowych kaczystów zapewne bez trudu odpowie na pytanie:


Czym różni się ortodoksyjna muzułmanka od polskiego "patrioty" ?



Odpowiedz jest prosta - NICZYM, bo i tu i tu widać jedynie oczy :-)))
Twarde narodowce z cukru
Twarde narodowce z cukru 14.11.2017, 11:09
Plenerowa wystawa nieodbyla sie bo fotografie byly zmarzniete, wiec z gory uprzedzamy ze wspaniale obchody stulecia naszej Ojczyzny odbeda sie jedynie wowczas gdy bedzie sloneczna i ciepla pogoda
Infoludek
Infoludek 14.11.2017, 10:13
Niech Pan Grzegorz Węgrzyn zajmie się zeglarstwem a nie hietoriom co 2w1
Prawy
Prawy 14.11.2017, 09:13
Na kłamstwie daleko nie pojadą jaki komitet jaka msza Helaka wogle go nie było w kościele odprawił wikariusz moze i lepiej bo chociaż powiedział mądre kazanie a pan Węgrzyn niech przemysli co zrobił bo DZIĘKI takim ludziom i takiemu postepowaniu patriotyzm tylko jest wystawiany na próbę. Wszystko można zniszczyc złym postępowaniem nawet dobra sprawe. Ciężko teraz będzie ruszyć to co Pan popsuł proszę to przemyśleć .
jaka msza?
jaka msza? 14.11.2017, 17:01
Ale nie było żadnej mszy na dole! Była na górze o 10 bodajże, z pocztami itp.!
Na dole były normalne jak codziennie. I podpieranie się ludźmi, którzy PO PROSTU przyszli do kościoła, że to "dzięki nim przyszli" jest niesmaczne!
jestem za ciocią Władzią:)
jestem za ciocią Władzią:) 15.11.2017, 00:07
Niektórzy, żeby zabłysnąć potrzebują pustki wokół, a na górce było za dużo "konkurencji"...
Grott Marsch
Grott Marsch 15.11.2017, 06:12
Pustke wokol zapewnia samotne zeglowanie po oceanie. Niestety skutkiem ubocznym takiej dlugiej samotnosci jest czesto zryty dekiel
ciocia Władzia
ciocia Władzia 14.11.2017, 08:41
A ja ze swoją sąsiadką z podwórka i taką panią, co mieszka obok też założyłyśmy komitet organizacyjny i to już dwa lata temu. I nasz komitet jest lepsiejszy, bo my chodzimy na różne msze, co oznacza że w niedziele NASZ komitet uczestniczy w trzech mszach a nie tak jak ci tutaj w jednej...
:)
:) 14.11.2017, 17:02
No tak licząc to wasz komitet, ciociu Władziu jest sprawniejszy. Trzy msze niedzielne to i tylu zwolenników można podciągnąć w swoje statystyki:)
jestem za ciocią Władzią!
jestem za ciocią Władzią! 15.11.2017, 00:05
Uważam, że komitet cioci Władzi (kimkolwiek jest) jest bardziej reprezentatywny, bo panie przynajmniej chodzą na różne msze a nie tak jak tu podbijają sobie frekwencję zwykłymi wiernymi...
88
88 14.11.2017, 08:07
cyt "W tym miejscu dziękujemy ks.kanonikowi Stanisławowi Helakowi za okazaną pomoc przy organizacji mszy świętej, jak również wszystkim mieszkańcom Gryfina, którzy uczestniczyli w tej doniosłej uroczystości. "

> hm.Na czym polega pomoc proboszcza przy organizacji mszy świętej?

Umierający Jaruzelski leży pod tlenem w obecności najbliższych. Nagle przychodzi szpitalny kapelan i zadaje pytanie prezydentowi- czy chcesz się nawrócić i przystąpić do kościoła powszechnego ? widząc jego zdziwienie, staje stopą na przewód tlenowy, a wtedy słychać 'CHCĘĘ"
do 88
do 88 14.11.2017, 08:58
88 to już nie jesteś 33 albo zge-do ? No ale chamski styl został !!
do cyferek
do cyferek 14.11.2017, 08:39
Jesteś zwykły gnój i prymityw!
zagadka rozwiązana
zagadka rozwiązana 14.11.2017, 08:51
Bo specjalista od cyfer to...lucyfer!
denko
denko 14.11.2017, 08:21
Dobry dowcip z samego rana!
upupienie idei
upupienie idei 14.11.2017, 00:07
Wystawianie w kościele bałwochwalczego ołtarzyka akurat Dmowskiemu i Piłsudskiemu świadczy o kompletnej ignorancji historycznej! O stosunkach Paderewskiego z Kościołem katolickim nie wiem. Po prostu żenada! I jeszcze: „cały dzień się palił znicz”!!!
jaka msza?
jaka msza? 14.11.2017, 17:03
Bo trzeba coś wiedzieć o historii a nie działać jak prymitywny agitator sowiecki...
Maślany
Maślany 13.11.2017, 23:09
Rok przed to takie minimum. Dobrze to pomyślane!
upupienie idei
upupienie idei 14.11.2017, 00:09
A kto powołał ten komitet? Monopolizacja i to samozwańcza? A kto zgłaszał kandydatów? Zawładnąć obchodami i to w sposób tak arogancki?
Leonia Pawlak
Leonia Pawlak 14.11.2017, 00:34
Ale nie o to chodzi, żeby komitet reprezentował wszystkie środowiska, tylko żeby był NASZ!
I NASZA wersja Niepodległej, ze świętymi z Dmowskiego i Piłsudskiego (chociaż za życia żaden by się nie ucieszył z bycia na jednej planszy obok siebie)
kasa misiu kasa
kasa misiu kasa 13.11.2017, 21:59
To diety przez najbliższy rok zapewnione!
Nienawiść do bliźnich to też religia
Nienawiść do bliźnich to też religia 13.11.2017, 21:49
To zrozumiałe że naziści mają parcie na szkło ale czemu wspiera ich kościół założony przez żydowskich imigrantów
odpał
odpał 14.11.2017, 00:08
JAKA MSZA NA DOLE? PRZECIEŻ NA GÓRNYM TARASIE BYŁA UROCZYSTOŚĆ? Co – tak będą organizować, że się rozminą w przyszłym roku z władzami i pocztami?

"W tym miejscu dziękujemy ks.kanonikowi Stanisławowi Helakowi za okazaną pomoc przy organizacji mszy świętej, jak również wszystkim mieszkańcom Gryfina, którzy uczestniczyli w tej doniosłej uroczystości."
absurd
absurd 14.11.2017, 00:36
Przecież żadnej mszy na dole nie było. Uroczystości były na górze ale widocznie lepiej było "błyszczeć" samotnie na codziennej mszy - i jeszcze podpinać ludzi, którzy przyszli na normalną mszę - że TO DLA NICH DO KOŚCIOŁA PRZYSZLI!
Idiota z pizzą
Idiota z pizzą 13.11.2017, 21:42
Faszyści zawłaszczają nasze święto?
upupienie idei
upupienie idei 14.11.2017, 00:10
Nie wiem kto, ale na pewno ktoś chce zawłaszczyć. Ten komitet to klasyczny przykład kampanii przedwyborczej. Ani żadnej reprezentatywności środowisk gryfińskich ani pomyślunku!
pała
pała 13.11.2017, 22:02
Siadaj Kulson!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpał
odpał 14.11.2017, 00:11
Czy ktoś zna Pamięć i prawda?
PZ
PZ 13.11.2017, 21:48
Wlasnie zrobilem zrzut ekranu i zglosze powyzszy komentarz na policje. Nie jestes anonimowy w internecie. Administrator igryfino.pl widzi twoj adres IP.
odpał
odpał 14.11.2017, 00:07
To zrzucaj. Jesteś faszystą, że się poczułeś obrażony podejrzeniem udziału w organizacji święta Niepodległości?
Bo tylko tak można uzasadnić "zgloszenie na policję".
No chyba że oświecisz, jako kto pójdziesz na policję:)
Idiota z pizzą
Idiota z pizzą 13.11.2017, 21:56
Faszyści chcą zastraszać społeczeństwo?
do idioty
do idioty 13.11.2017, 23:06
I ponownie mamy do czynienia z nieprawidłowym działaniem naszej służby zdrowia. Nie wypuszcza się chorego z psychiatryka na późną jesień i zimę, ponieważ właśnie wtedy nasilają się jego objawydo idioty
odpał
odpał 14.11.2017, 00:14
Czy nie posuwasz się za daleko z sugestiami? Twierdzenie, że na dole była jakaś msza, kiedy była na Górnym Tarasie, dziękowanie za "pomoc w organizacji księdzu i mieszkańcom za udział" - KIEDY ŻADNEJ MSZY UROCZYSTEJ NIE BYŁO TO FAKTYCZNIE ODPAŁ. Ale od razu sugestie z psychiatrykiem?

Pozostałe