Sprawa PEC znów na wokandzie. Sędzia zmiażdżył argumenty prokuratury

Sprawa PEC znów na wokandzie. Sędzia zmiażdżył argumenty prokuratury
Po kilkunastu latach powróciła dziś 13 listopada 2017 r. na sądową wokandę sprawa nieprawidłowości związanych m.in. z robotami dotyczącymi modernizacji sieci ciepłowniczej w Gryfinie. Inwestycja dawno rozwiązanego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej służy mieszkańcom od 18 lat. Zdaniem prokuratury wysokość szkody ma równowartość całej inwestycji. Oskarżeni Franciszek K. i Piotr P. wyroki w pierwszej instancji sądu usłyszeli już ponad 10 lat temu. Jednak w 2007 roku uchylono wyrok Sądu Rejonowego w Gryfinie i przekazano sprawę do ponownego rozpatrzenia. W tym czasie prokuratura miała uzupełnić istotne materiały w sprawie.

Prokuratura przesłuchała więc przez ten czas 2 (słownie dwóch) świadków i – jak podkreślił dzisiaj sędzia Piotr Podleśny - bez większych zmian przedstawiła 1500 stron oskarżenia. W związku z tym sędzia ponownie przekazał prokuraturze materiały w celu ich uzupełnienia.

-Ten akt oskarżenia stanowi powtórzenie tego, który jedenaście lat temu wpłynął do sądu – powiedział dzisiaj sędzia Sądu Rejonowego w Gryfinie Piotr Podleśny. -Nie rozstrzygając merytorycznie tej sprawy sąd uważa, że w tak poważnej sprawie, gdzie są wątpliwości co do wysokości szkody czy znamion czynu zabronionego przez oskarżonych, prokurator powinien opisać ten czyn w sposób zrozumiały aby nie było wątpliwości, które czyny realizowały znamiona przestępstwa. Powinien wskazać wyraźnie, które elementy zachowania i dlaczego realizowały znamiona przestępstwa. Na chwilę obecną ten akt oskarżenia nie nadaje się aby prowadzić postepowanie sądowe – argumentował sędzia Piotr Podleśny.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne.

 

O powrocie na wokandę sprawy sprzed lat napisaliśmy 3 października 2017 r. tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/25197,sad-w-sprawie-min-robot-zwiazanych-z-modernizacja-

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gryfon
gryfon 15.11.2017, 19:42
o co tu wreszcie chodzi rura jest ..cala..kto komu ukradl dalej nie wiadomo moze powinni byli zainwestowac w kosciol?
paranoja
paranoja 14.11.2017, 17:45
Prokuratura przez 10 lat przesłuchała DWÓCH świadków, przepisała całe uchylone wcześniej oskarżenie bez wniesienia poprawek - ALE TO "SĄDY WINNE"!
locco
locco 14.11.2017, 18:33
Właśnie sąd złapał za d.. prokuratora i wrócił sprawę. Brawo za determinację!
sprawiedliwy
sprawiedliwy 14.11.2017, 13:15
opieszałość sądów nie zna granic,zdecydowanie do reformy!!!!!!!!
paranoja
paranoja 14.11.2017, 17:47
Rządy Feliksa Dzierżyńskiego ci się marzą? Prokuratura daje całościowo ... ale winne sądy?
macius wykopany
macius wykopany 14.11.2017, 17:40
pszeciesz fszyscy wiedzom rze chenias zrobil ten pszekrent o 700 mb cieplociongu i zwalil fszystko na franka wienc teras sendzia robi se jaja s prokuratury rzeby sprawem pszeciongnonc aby POzostali POdejzani tesz spokojnie POumierali jako niewiniontka
kuku na muniu
kuku na muniu 14.11.2017, 18:25
Skoro "wszyscy wiedzą" to albo wiesz więcej od sądu (czyli zatajasz wiedzę) albo ci przećpany mózg zaczyna płatać figle...
prawda boli!
prawda boli! 14.11.2017, 18:43
Stawiam na to drugie!

kuku na muniu Dzisiaj, 18:25 Skoro "wszyscy wiedzą" to albo wiesz więcej od sądu (czyli zatajasz wiedzę) albo ci przećpany mózg zaczyna płatać figle...
Limburg
Limburg 14.11.2017, 18:20
Jak taki jesteś pawełku mądry to zobaczymy co powiesz jako świadek (ale wcześniej pomawiający).
Pawcio najarany?
Pawcio najarany? 14.11.2017, 17:48
Pawcio najarany? Idź się porechocz z zasłabnięcia na przystanku albo tragedii rodziny "Samochodzika", debilu, bez żadnych hamulców i przyzwoitości!
macius wykopany
macius wykopany 14.11.2017, 18:01
zahowuj sie komuhu jeden, byle jak ale siem zahowuj bo fszyscy wiedzom rze prawda cie boli jak komoruskiego do bulu
prawda boli!
prawda boli! 14.11.2017, 18:43
Tak, widać że cię „prawda boli”, bo aktywny jesteś dziś jak nigdy! W sprawie trzech zgonów, które mają wspólny mianownik – opieka społeczna gminy i w sprawie „wielkiej afery”, w której przez 10 lat prokuratura przesłuchała dwóch świadków i nic nowego nie wniosła, poza przepisaniem starego oskarżenia...

Dzisiaj, 18:01 z bo fszyscy wiedzom rze prawda cie boli
rozróżnienie
rozróżnienie 14.11.2017, 14:23
Przecież w tym wypadku to nie sąd jest opieszały tylko prokuratura!
bingo
bingo 14.11.2017, 14:33
Niektórzy nie rozróżniają sądów od prokuratury dla nich wszystko to ten sam wymiar sprawiedliwości.
Radio Erewan
Radio Erewan 14.11.2017, 09:38
Tak ze zdjecia to mi ten sedzia Piotr Podlesny wyglada na blondynke. Cos wam sie chyba w tym newsie popierdzielilo
Wesołowska z Polsatu
Wesołowska z Polsatu 14.11.2017, 09:51
W sądzie zawsze po lewej stronie siedzi oskarżyciel/e, a po prawej oskarżony/i. A wszyscy oni przed sądem, który pośrodku jest najwyżej.
bez kitu
bez kitu 14.11.2017, 09:34
Czy Piotr P. i sędzia to rodzina ?
 Wszystko już było ...
Wszystko już było ... 14.11.2017, 17:37
Podobno nie jest to rodzina choć jeden i drugi to Piotr P. Inaczej sund powinien się wyłączyć z urzędu. Ale w polskim wymiarze i za PiSowskiego prawa i sprawiedliwości to nic już nie wiadomo. W tej sprawie i sund i iwestygatura lecą w kulki. Powinni postawić jeden zarzut ale najmocniejszy i skazać ich na 8 lat. To bawią się w kotka i myszkę. Potem sąd skaże ich z ośmiu zarzutów i orzeknie i tak karę łączną w wysokości orzeczonego najsurowszego wyroku. Takie prawnicze kruczko przepychanki. A nuż się przedawni na co szanse są coraz większe. Może maja mocne argumenty,
Taki mamy klimat
Taki mamy klimat 14.11.2017, 12:18
To ta sama osoba :-)
Mont Everest
Mont Everest 14.11.2017, 09:52
Aż nieprawdopodobna zbieżność nazwisk.
W.
W. 14.11.2017, 17:40
A jednak. Stare ludowe przysłowie rzecze :" Nie jednemu psu Burek na imię".
zdumiony
zdumiony 14.11.2017, 08:45
Jak tu liczyć na sprawiedliwość skoro sa takie przewlekłe procesy. Jakby chodziło o jakiegoś kryminalistę to podejrzewam, że po kilkunastu latach za dobre zachowanie już by wyszedł. A tu ludzie nie mogą się doczekać sprawiedliwego procesu. A może wkrótce się okaże, że proces w ogóle był niepotrzebny?
bodygard
bodygard 14.11.2017, 08:29
Jeden oskarżony (rozumiem, że to ten z prawej ) ma 3 adwokatów?
tradycja
tradycja 14.11.2017, 23:46
Czytaj uważnie - dwóch oskarżonych - to i dwóch adwokatów. Ten w środku to pewnie aplikant...
TX2 Hańba
TX2 Hańba 14.11.2017, 18:05
Widocznie biedny i niewinny więc go stać na "sprawiedliwość"
chichot
chichot 14.11.2017, 18:29
Niejeden adwokat nie ma czasu na piastowanie urzędów z wyboru...
88
88 14.11.2017, 07:15
Ten ambitny prokurator nie ma imienia i nazwiska ? może mieszkańcy Gryfina mogliby wtedy uświadomić się, dlaczego tak rażąco przeciągał tą sprawę. Jest w układzie lokalnego TWA, czy też jest może zastraszany i szantażowany.
Poza tym to bardzo dziwne, że policjant ma narzucone terminy w prowadzeniu postępowania nadzorowanego przez prokuratora, a prokurator jest bezkarny. Nikt z jego przełożonych przez dwa lata nie przeprowadził kontroli ? Jak tu nie przyklaskiwać Ziobrze ?
Feliks D.
Feliks D. 14.11.2017, 08:23
Najlepiej wytłumaczyć niechlujstwo "sPiSkiem". I przy okazji postulować o zwiększone uprawnienia prokuratora! Po co? Żeby bez dowodów skazywał jak za Dzierżyńskiego?
musztarda
musztarda 14.11.2017, 08:17
Widać, że babka jest młoda więc to pewno jej zlecono, a napisał kilkanaście lat temu jakiś gorliwiec.
rechot Heniasa
rechot Heniasa 14.11.2017, 05:19
Odra sobie płynie - raczka rączkę myje ....
Feliks D.
Feliks D. 14.11.2017, 08:25
ustawa antykorupcyjna nie obowiązuje w Gryfinie, to trudno się dziwić...
biblista
biblista 14.11.2017, 01:38
Biblia też mówi: „Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną – czy dobrą, czy złą.” Kazn 12,14 (BW)
biblista
biblista 14.11.2017, 01:35
Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.
żenada
żenada 14.11.2017, 01:04
Rzadko zdarza się tak miażdżąca i krytyczna opinia sądu - przez 10 lat przesłuchać DWÓCH świadków i to jeszcze nie uzasadnić oskarżenia?
Tu nie chodzi o zastępowanie sądu, i wskazywanie, kto jest winny - ale żeby kogoś skazać, trzeba udowodnić winę!
A prokurator przez 10 lat przesłuchał dwie osoby! W sprawie kradzieży torebki jest więcej świadków przesłuchiwanych!
puszczyk
puszczyk 14.11.2017, 00:45
Aż niewiarygodne, że to aż tak długo może trwać.
pesymista
pesymista 14.11.2017, 00:40
To następna rozprawa za 10 lat?

Pozostałe